Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Książka hellenistyczna

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Książka hellenistyczna

    Od długiego czasu szukam dokładnej i wyczerpującej książki historycznej, na temat armii hellenistycznych. Dodam, że nie udało mi się znaleźć odpowiedniego tytułu, gdyż zależy mi, aby była po polsku - miałem problemy ze znalezieniem odpowiedniej księgarni internetowej. Lubię także ilustracje historyczne (ale nie te w wykonaniu Andrzeja Michałka) oraz dokładne plany bitew. Oczywiście szukałem w googlach itd. ale zawsze najlepsze informacje można dostać od czytelników. Pomyślałem, że mogę spróbować na tym forum. Czy znacie może, odpowiedni tytuł?

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Książka Hellenistyczna

    Cytat Zamieszczone przez Annasz
    Od długiego czasu szukam dokładnej i wyczerpującej książki historycznej, na temat armii hellenistycznych. Dodam, że nie udało mi się znaleźć odpowiedniego tytułu, gdyż zależy mi, aby była po polsku - miałem problemy ze znalezieniem odpowiedniej księgarni internetowej. Lubię także ilustracje historyczne (ale nie te w wykonaniu Andrzeja Michałka) oraz dokładne plany bitew. Oczywiście szukałem w googlach itd. ale zawsze najlepsze informacje można dostać od czytelników. Pomyślałem, że mogę spróbować na tym forum. Czy znacie może, odpowiedni tytuł?

    Swojego czasu Montvert wydał dwie monografie dotyczące armii Ptolemeuszy i Seleucydów, tyle tylko że dotyczy to ich okresu schyłkowego (połowa II w pne)
    Podstawowe informacje na ten temat znajdziesz u P.Connolly'ego w Greece and Rome at war. Oprócz tego pewne rzeczy znajdują się w publikacji P.Duncana Armies of the punic and macedonian wars.
    Ze wspólczesnych wydawnictw polecam zeszyty Ancient Warfare-tam znajdziesz dość dobre rysunki( www.wanax.pl)
    Polskie wydawnictwo Bellona zamierzało opublikować książkę( niestety nie pamiętam tytułu) na temat konfliktów i rywalizacji w świecie hellenistycznym od śmierci Aleksandra-pobierz sobie katalog zapowiedzi wydawniczych. Niestety jak dotąd żadna monografia dotycząca czy to Rzymu czy armii hellenistycznych nie ujrzała światła dziennego jeżeli chodzi o rodzimy jezyk wydawniczy.

  3. #3
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach

    Re: Książka Hellenistyczna

    To jest ciekawa książka - http://www.wanax.pl/index.php?p670,sztu ... korynckiej
    Z okresu wojen z Rzymem polecam z serii HB "trylogię" Krzysztofa Kęćka - Benewent,Kynoskefalaj,Magnezja
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  4. #4
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: Książka Hellenistyczna

    Ja polecam trylogię Kęcieka - Benewent, Kynoskefalaj, Magnezja.
    Trzy książki opisujące kolejno upadek potęg hellenistycznych pokonanych przez Rzym.

    Warto przeczytać książki Ospreya (''Thracians'', ''Army of Alexander The Great'', ''Macedonian Warrior'')

    Montvert (''Seleucid reformed army'', ''Ptolemaic reformed army'', ''Army of Bactria'')

    John Warry
    ''Armie świata antycznego'' nieźle opisuje armie hellenistyczne, lecz tłumaczenie jest fatalne)
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    62
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Książka Hellenistyczna

    No i na sam koniec III tom "Historii starożytnych Greków" Wipszyckiej-Bravo i Benedetto Bravo... Jest jeden rozdział dotyczący wojskowości...A trylogia Kęcieka jest fajna - ale ja bym dodał jeszcze Kartaginę 149-146...A tak przy okazji odpaliłem wczoraj Roma Surrectum - więc odpal też i wszystko wiesz he he he innymi słowy szczenoopadanie wczoraj było....

  6. #6
    Podczaszy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    704
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Książka Hellenistyczna

    Krzysztof Kęciek :Kynoskefalaj,Magnezja,Benewent.Autor poświęca 1 rozdział na opis wojsk w każdej z tych książek

  7. #7
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Książka Hellenistyczna

    N.G.L. Hammond "Dzieje Grecji". (to jest dobre do wszystkiego)
    O ile pamiętam również Peter Green w swoim Aleksandrze Wielkim sporo pisze nt. armii macedońskiej.

Podobne wątki

  1. Książka ''Zniszczyć Kartaginę" - polska wersja do kupienia
    By KLAssurbanipal in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 19:56
  2. Armia hellenistyczna vs armia rzymska
    By in forum Starożytność do 476 roku
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 23:07
  3. Książka sci-fiction
    By {{B-S}}SpartaN in forum Skryptorium
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 02:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •