Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Komiksy/Mangi

  1. #21
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    184
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Komiksy/Mangi

    Lobo? A, no tak Lobo Faktycznie czytałem swego czasu coś takiego. Obowiązek nakazuje mi się zgodzić z przedmówcami, że dla starszego czytelnika. Ale jeżeli część formalną mamy już za sobą to mogę powiedzieć, że moją ulubioną przygodą ostatniego czarnianina było "Lobo powraca"
    "Aut vincere, aut mori"

  2. #22
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Re: Komiksy/Mangi

    Pierwsze komiksy jakie czytalem(ogladalem) byly zamieszczane w "Swiecie Mlodych" kiedy bylem jeszcze szczylem wchodzacym po drabinie na dywan .To w tym magazynie poznalem Kajko i Kokosza,Tytusa z Romkiem i Atomkiem,kosmicznego agenta Tajfuna z jego dwiema uroczymi pomocniczkami,etc...
    Kto pamieta serie "Poczet krolow polskich"(trzy pierwsze rysowane przez Rosinskiego),"Polskie Podziemie","Tajemnice zlotej maczety","Pilota smiglowca"(znow Rosinski),"Kapitana Zbika","Domana","Kapitana Klossa" :?:
    Prawdziwa przyjemnoscia byla lektura komiksow T.Baranowskiego (genialne kolory i opowiastki pelne humoru)"Podroz smokiem Diplodokiem","Antresolka profesorka Nerwosolka","Na co dybie w wielorybie czubek nosa eskimosa?"
    Komiksy B.Polcha "Wedlug Enricha von Daeinekena" rowniez sa warte polecenia
    Nie mozna rowniez nie wymienic legendarnego juz magazynu "Relax"(to juz dla tych wiekszych dzieciakow)z odcinkowymi komiksami i extra kryminalnymi artykulami
    Pozniej pojawil sie "Komiks Fantastyka" i to byl krok milowy na rynku histori obrazkowych w Polsce :!: "Yans","Funky Koval","Pellisa","Wieczna wojna"(zajebisty komiks).Na lamach tego magazynu mozna bylo poznac rysownikow z "Top League" owczesnej Europy(Belgia i Francja).Potem Redakcja uparla sie przy promowaniu B.Polcha i "Wiedzmina" co bylo kompletna klapa i gwozdziem do trumny dla tegoz wydawnictwa...
    Nie moge rowniez nie wymienic Prosiaka i jego komiksow "Siodma czara","Blix i Zorzeta" oraz "Ratman" ze o niezliczonych opowiastkach w "Mat Pariadce" juz nie wspomne
    Uderzo i Gosciny z niesmiertelnymi "Asterixem i Obeliksem" i "Lucky Lukiem" wymiataja
    "Thorgal" to juz Legenda w Polsce i chyba kazdy go zna podobnie jak i "Sznikla"
    Komiksy o amerykanskich Super herosach omijam szerokim lukiem-dorosli faceci w rajtuzach kojarza mi sie z homo-niewiadomo
    Obecnie zaopartuje sie tylko w jeden polski magazyn komiksowy a to jest "Produkt" z "Osiedlem Swoboda" w roli glownej Sledziu wymiata :!:
    Komiksy Gawronkiewicza oraz Truscinskiego takze sa warte wymienienia.
    Jak obecnie wyglada polska scena komiksowa to nie mam zielonego pojecia po za faktem ze w sklepach widze setki zagranicznych przedrukow i krajowe wznowienia starych serii komiksowych Ale z cala pewnoscia jest o wiele bardziej rozwinieta i zroznicowana anizeli 10-20 lat temu
    P.S.Przypomnial mi sie jeszcze jeden dobry polski bohater komiksowy a mianowicie Kleks autorstwa Szarloty Pavel


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #23
    Podczaszy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    663
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Komiksy/Mangi

    Dzięki, że przypomniałeś Tajemnice Złotej Maczety i Kleksa Też to mam.

  4. #24
    Podczaszy
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    704
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Komiksy/Mangi

    K&K zawsze byli kreatywni czasem aż żal mi było tych zbójcerzy

  5. #25
    Podkomorzy Awatar Aquila
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    PZŃ
    Postów
    1 363
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Komiksy/Mangi

    aj, Klossa mam wszystkie odcinki w oryginale pożółkłe juz.

  6. #26
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Komiksy/Mangi

    Zapraszam na http://www.mangahome.cba.pl/news.php Manga naruto po polsku polecam!!!
    mangahome.dbv.pl zapraszam!!!

  7. #27
    Stara Gwardia Awatar Grogmir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 609
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    36
    Otrzymał 68 podziękowań w 40 postach

    Re: Komiksy/Mangi

    Świetny temat

    Ja mam całkiem pokaźną kolekcję w domu: Kajko i Kokosz, Asterixy (ubóstwiam!), Thorgale (pamiętam, jak szczylem będąc bałem się Alinoe.. ), Szninkla, Tytusa, Romka i A'Tomka, olbrzymi zbiór Kaczorów i Gigantów (kilka roczników), Tom&Jerry, Gwiezdne Wojny, Yansa i sporo innych.... muszę chyba przejrzeć piwnicę, co jeszcze się zachowało

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •