Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Komiksy/Mangi

  1. #1
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Komiksy/Mangi

    Otwieram taki temat, by porozmawiać o komiksach i mangach.

    Czy pamięta ktoś swietną serie "Kajko i Kokosz"? Niezapomniane postacie takie jak tytułowi bohaterzy, czy Łamignat ze swoim lelum-polelum. Depresje Mirmiła, zbójcerze z Ofermą ( moim faworytem ) Hegemonem i kapralem. Za szczeniaka miałem kilka tych komiksów i zaczytywałem się w nich.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  2. #2
    voitek
    Gość

    Re: Komiksy/Mangi

    Czytalem kilka tomow Hellsinga, kilkadziesiat chapterow Bleacha i Naruto
    Kiedys namietnie kupowalem Kaczora Donalda i wlasciwie teraz jak mi wpadnie czasem w lapki to z checia rpzeczytam

  3. #3
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Komiksy/Mangi

    Tych Kaczorów to miałem chyba ze dwadzieścia kilo a pierwszy numer z 1994 zachowany do dziś jak nówka To samo z Komiks Gigant. Pierwszy numer z 1992 roku, jeszcze pakowane w folijkę były, cena... 25 000 zł czyli 2.5 zł na dzisiejsze a te nowe wydania, dopiero widać jak podrożało. Chociaż teraz wyszły jakieś wersje z 500 stronicami, więc całkiem fajna sprawa, nawet dla studenta Boże ile to lat.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  4. #4
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: Komiksy/Mangi

    Donaldy też czytałem, Giganty miałem chyba wszystkie. Niestety, nie mam już ani Kaczorów, ani Kajko i Kokosza, a szkoda, bo zwłaszcza do tego drugiego komiksu bym chętnie wrócił
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  5. #5
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    538
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Komiksy/Mangi

    Manga,manga to coś co od tyłu czytałem komiks "Eden" czarno-biały,jest kilka części taki post apokaliptyczny świat,mistrzostwo.
    Ad.1. Jestem biały,wierzący,hetero - przepraszam.
    Ad.2."Przemoc jest usprawiedliwiona jeżeli służy dobru ludzkości" - Atylla
    Ad.3."Najważniejsza jest dyscyplina,najważniejsza jest dyscyplina !" Udai Hussein -syn Sadamma

  6. #6
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    867
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Komiksy/Mangi

    Cytat Zamieszczone przez Marat
    Otwieram taki temat, by porozmawiać o komiksach i mangach.

    Czy pamięta ktoś swietną serie "Kajko i Kokosz"? Niezapomniane postacie takie jak tytułowi bohaterzy, czy Łamignat ze swoim lelum-polelum. Depresje Mirmiła, zbójcerze z Ofermą ( moim faworytem ) Hegemonem i kapralem. Za szczeniaka miałem kilka tych komiksów i zaczytywałem się w nich.
    Kajko i Kokosz to rodzima klasyka zanim jeszcze ktokolwiek slyszal o Donaldach, Supermenach czy innych mangach Ciagle mam jakies pozolkle egzemplarze na strychu - z ciekawosci czy dzieciakom sie spodoba za kilka lat kiedy naucza sie czytac
    A pamieta ktos "Thorgala"? Do sklepu w ktorym sie pojawial wybralem sie kiedys, bedac 10-latkiem pociagiem, 2 stacje co prawda tylko ale i tak rodzice prawie zeszli z tego swiata 8-)

  7. #7
    Podkomorzy Awatar Aquila
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    PZŃ
    Postów
    1 363
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Komiksy/Mangi

    Kajko i kokosz, klasyg, wiadomo. Jeszcze Kapitan Żbik i inne takie. japońskich nie czytałem, nie miałem dostępu.

  8. #8
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Komiksy/Mangi

    polskie komiksy to kvlt 8-) thorgale itd. wszystko znam z biblioteki gdzie leżą pewnie jeszcze do dziś egzemplarze z lat 80 i poczatków 90...

    ale i tak najpiekniejsze czasy to bylo tm-semic i amerykanska klasyka- weapon x i daredevil to moje najwieksze perełki ;]
    http://komiks.nast.pl/artykul/3300/Top-25-TM-Semic/ z tej listy też mam kilka w szafce ;]

    z jednej strony chwała wydawnictwom, że podniosly rangę komiksu wydając je czesto w twardych oprawach, czy skupiajac sie na ambitnych tytułach, ale z drugiej strony szkoda, ze nie mozna juz normalnie w kiosku kupic spidermana, batmana i innych... dzieciaki tego nie znają ;]

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    130
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Komiksy/Mangi

    Fajny temat , jasne że miałem "kokosze" jak byłem mały ale były one ( przynajmniej w moim mieście) tak samo rzadko dostępne jak papier toaletowy. Pozycją obowiązkową był też Tytus Romek i Atomek. Ciekawą sprawą były zbiory komiksów pod nazwą "RELAKS" ( chyba) ale to biały kruk i większość które czytałem wypożyczałem z biblioteki. Komiksem na poziome był Funky Kowal ( super kreska i fabuła). Za moich czasów na ostatniej stronie "Świata Młodych" zawsze był komiks, można było złożyć sobie cały zeszyt z kilku numerów. W ten sposób złożyłem też dość ciekawy ( mogę się mylić w nazwie) Jeans więzień czasu ( czy coś podobnego).Z mangi ( mam w domu) jestem fanem Torijamy więc Doktor Slump, Dragon Ball do tego GITS ,Appleseed, Battle Angel Alita, Plasstic Little, Neon Genesis Evangelion. Bardzo pociąga mnie świat cyber punka a ten tak naprawdę znaleźć można przede wszystkim w mandze. Szczęściem mangi które ukazują się u nas są ( przynajmniej były) bez cenzury a nie jak zwykle ugrzecznione przeznaczone na rynek amerykański.

  10. #10
    Podczaszy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    663
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Komiksy/Mangi

    Posiadam w swojej kolekcji Kajko i Kokosza (nawet wersje czarno-żółte, bez kolorowych obrazków ), Kajtka i Koko (współczesne przygody), Komiksy Giganty, Kaczory Donaldy, a także Punishery, Spidermany, Batmany, Supermeny i podobne z lat 80 8-) Oprócz tego oczywiście Tytus Romek i Atomek, Thorgal oraz jeszcze kilkanaście innych. Ogólnie dosyć pokaźną mam tą kolekcję.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •