Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Mongołowie

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Mongołowie

    Witam

    Nie doczytałem się winnych tematach o Mongołach więc pisze nowy

    Mam problem z Mongołami-co prawda najeżdżają jedną wielką kupą a potem już trochę bardziej się rozdzielają natomiast nie radzę sobie z nimi w bitwie-Chazaria nie daje takich możliwości obrony wiec z góry jest stracona:

    1.Czy jest sens rozbudowywać zamki by się w nich bronić czy tworzyć armie (jeżeli tak to w jakich proporcjach piechurów i kawalerię) i stawiać w graniczących prowincjach?

    2.Druga sprawa to taka czy dać się rozbić armii Mongołów po prowincjach i tam ich ścigać czy atakować od razu?

    Wiem , że pytania banalne ale moje pierwsze spotkanie z Mongołami zakończyło się tragicznie dla mnie...zatrzymałem ich na Litwie a w tym czasie opanowali cały półwysep Iberyjski i cały wschód do Wołynia więc się trochę rozbudowali..swoją drogą szkoda, że zawsze pojawiają się o określonej dacie co pozwala się przygotować trochę-jak macie jakieś ciekawe taktyki na spotkanie mongołów to jestem ciekaw.

    pozdrawiam

  2. #2
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Toruń/Москва
    Postów
    463
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mongołowie

    mając dobre wojo i drugi poziom zamka można niezle porachować kości Mongołom odpierając szturmy. Zamki mają sens pod warunkiem, że mają dobrą obsadę. Włócznicy, trochę strzelców (łóczników, kuszników) i napewno położysz trochę wrogów. Miasto dużo ciężej bronić przed Mongołami czy Tatarami.

    PS zły dział

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mongołowie

    Właśnie gram Bizancjum i zająwszy Chazarię i przylegające do niej tereny pobudowałem we wszystkich do poziomu zamku z murami plus katapulty-wyposażę w piechotę bizantyjska, chyba że znajdę lepszą piechotę ale póki co się nie zanosi i zobaczę czy się da-wiem , że obrona przed ok 15tyś Mongołów to i tak hardcore ale ile zabawy Chazarię pewnie stracę ale będę walczył jak lew..oby nie bezzębny


    28 czerwca:

    Mongołowie przybyli..miałem w Chazarii cytadelę i w każdej okolicznej prowincji też-wojsko(głównie piechotę bizantyjską i kuszników) dostarczyłem z Konstantynopola i okolic

    Szturm okazał się zabójczy dla Chana Ordy-Cytadelę zdobył ale ilość wojsk mongolskich zmalała o dobre 70%
    Ja straciłem ok 5 tyś wojska oprócz załogi cytadeli
    W następnym roku najechałem Chazarię jedną armią ale z 4. stopniem opancerzenia(wiem wiem-ośmieszę się ale nie wiedziałem, że istnieje 4. stopień opancerzenia-złoty)-i Chan zginął pod ciosem mieczy Bizantyjskich Piechurów..

    jednym słowem nie taki diabeł straszny, chociaż gdyby nie to , że wiedziałem o ich przybyciu to by było kiepsko..

    29 czerwca:

    zaczynają się upały więc uznałem, ze Polacy nie mogą być gorsi niż Bizancjum i też Mongołom spiorą dupsko...jakże się myliłem..zrobiłem co mogłem..udało mi się wyprodukować halabardzistów..cytadele tak jak wcześniej..ale coś nie zagrało..brakowało dyscypliny..wielokrotnie mój generał nacierał samowolnie na dużo silniejsze oddziały Mongolskiej Ciężkiej Kawalerii-zresztą inne jednostki też mimo że miały utrzymywać pozycję i szyk-poszły za przykładem generała ..i pomimo, że stałem w lesie i naciąłem mnóstwo mongolskiej hołoty..to w końcu mój generał uznał, że za dobrze mi idzie i wyskoczył zanim zdążyłem interweniować..otoczyli go i potem poszło jak po maśle..po polskim maśle..panika przy każdej szarży i ucieczka...byłem, ba jestem WŚCIEKŁY!!!
    wynik: ok 5 tyś do ok 7 tyś w stratach dla mnie
    ale bitwę wygrał Chan...

    niech sobie nie myśli, że będzie miał łatwo..
    ciężko przełknąć porażkę z niewiernymi..

    30 czerwca:

    Musiałem odzyskać to co ten "mongolski pies" Chan Odai 1. mi odebrał-z dobrze dopakowaną ekipą(halabardnicy, feudalni, kawalerzyści) dopadłem go w Chazarii..i tym razem to on popełnił TEN błąd..otoczyłem go halabardzistami i niebo się otworzyło na nic się zdały szarże kawalerii mongolskiej.. bez chana to inna armia..jakie to cudowne uczucie odpłacić za upokorzenie pierwszej bitwy...ten widok upadającej chorągwi chana..

    teraz czas na Egipt..

  4. #4
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mongołowie

    za drugim, trzecim razem już się nie szykowałem do bitwy jak w temacie o screenach. Właśnie na odwrót, zostawiam na wschodzie sporo prowincji, Turcy, Kumanowie czy inne ścierwo to weźmie zawsze i jak się pojawiają Mongołowie to trzy opcje:
    1. podpisać sojusz z Mongołami, oni potrafią się zająć i wykrwawić na innych
    2. zabójcy już czekają na mój rozkaz, ok. 10, przy dobrych wiatrach nawet 5 wystarczy.
    3. dać się Mongołom rozproszyć, bo często po 2-3 turach to robią, wtedy są łatwiejszym przeciwnikiem jakby co.

  5. #5
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: Mongołowie

    Cytat Zamieszczone przez Dunkel
    3. dać się Mongołom rozproszyć, bo często po 2-3 turach to robią, wtedy są łatwiejszym przeciwnikiem jakby co.
    To jeden z moich 2 ulubionych sposobów.
    Drugi (jeszcze bardziej go lubię ) : zbuduj w miarę silną armię i w PIERWSZEJ MOŻLIWEJ BITWIE ZA WSZELKĄ CENĘ ZATŁUCZ HANA. Potem już nie ma Mongołów tylko mongolscy buntownicy / roninowie / czy jak ich tam zwał chaotyczni anarchiści z niższym morale i kiepsko dowodzeni
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  6. #6
    Gość

    Re: Mongołowie

    kirlanie, prosiłbym bardzo o kontakt, zerknij na PW...Z góry dziękuję.

Podobne wątki

  1. Skad atakuja Mongołowie
    By ottoman in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 20:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •