Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Łucznictwo

  1. #31
    Gość

    Re: Łucznictwo

    Tak trzeba coś z tym zrobić ideałem była by naturalna przeszkoda jak jakiś pagórek gdzie w wypadku nie celnego strzału, strzała by się wbijała w ziemię. Jeszcze mam taki problem że cały sprzęt muszę targać jakieś 300m od domu więc się mogę nie zabrać z tym wszystkim jeśli chodzi o koc czy siatkę.

    Ogólnie jak na początki mogłem wybrać strzały najtańsze strzały których nie było by aż tak szkoda jak np.STRZAŁA EASTON TROOPER w zestawie 5 sztuk.

    A jak na razie to planuje zmienić miejsce do strzelania na słabo zarośniętą miejsce z kilkoma drzewami, i otoczone nim więc może nawet mniej strzały będzie znosić.

    A tak w ogóle to myślę "czemu się wcześniej za tak wciągający sport nie wziąłem"
    Wzrok ludzi widzących mnie jak idę z łukiem w mojej okolicy nie zapomniany to chyba z podziwu

  2. #32
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Łucznictwo

    Tiberius niech zgadnę mieszkasz na wsi, że tak na ciebie patrzą ? Ja na wsi mieszkam i mnie mało osób z tym "ustrojstwem" widziało
    "W Poroninie na leszczynie,
    wiszą jaja po Leninie.
    Kto chcę władzy posmakować
    musi jaja pocałować"

    Autora nie znam ale zasłyszane od wesoło usposobionego wujka

  3. #33
    Gość

    Re: Łucznictwo

    No prawie zgadłeś mieszkam w małym miasteczku, i tutaj mentalność ludzi jest dość podobna, pochodząca z zamierzchłych czasów komunizmu
    No może trochę przesadzam ale za to jestem pewnie że tylko ja zażywam takiego sportu

  4. #34
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Łucznictwo

    Jak chcesz przyciągać spojrzenia, kup sobie sokoła . Widziałem ostatnio u siebie w mieście faceta z sokołem na rękawicy idącego do żabki. Ale chyba wszyscy go tam już znali, bo nikt się nie gapił.
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

  5. #35
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    867
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Łucznictwo

    Taaa, znajac takie miasteczka z autopsji to pewnie zaraz przyciagnalby zainteresowanie niedouczonej policji rezydujacej w takich - mnie juz pytano czy mam pozwolenie na luk Albo jakis zwiazek lowiecki by sie przyplatal. Czy masz pozwolenie na sokola?

  6. #36
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    867
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Łucznictwo

    I jak idzie Tiberius?
    U mnie z 30 metrow:


  7. #37
    Gość

    Re: Łucznictwo

    ładnie
    ja postanowiłem zrobić sobie krótką przerwę, poczekam na powiew wiosny i przypływ gotówki na sprzęt

  8. #38
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    Re: Łucznictwo

    Jaka cięciwę i strzały polecacie do łuku sportowego 70"/32lbs?

  9. #39
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    867
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Łucznictwo

    Bylem kiedys na treningu w klubie luczniczym w Warszawie a potem w sklepie powiazanym z innym klubem i za kazdym razem uslyszalem ze najlepiej dobrac cieciwe do danego luku na miejscu aby uzyskac odpowiednia odleglosc cieciwy od majdanu. Podobie ze strzalami - twardoscia i dlugoscia. Te ktorych uzywam sa akurat, przypadkiem ok ale w tymze klubie widzialem jak po zmianie dlugosci strzal skrecaly w powietrzu, na tym samym luku, mimo ze byly tylko o cal dluzsze.
    Najlepiej wiec byloby wybrac sie do jakiegos sklepu gdzie jest mozliwosc wyprobowania - jesli nie masz za daleko.

    Edit: Aaa musisz jeszcze dobrac strzaly do cieciwy tak zeby nasadka nie byla za luzna (chociaz to da sie zrobic domowymi sposobami) albo za ciasna.

  10. #40
    Stolnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    941
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Łucznictwo

    Kapsul ma rację , tak po za tym to jakieś mocne cedrówki polecam .
    [-TotalWarRebel-]

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •