Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 149

Wątek: Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne

  1. #1
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    450
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Hearts of Iron II - Dyskusje Ogólne

    Poprzednim razem byłem drugi teraz jestem pierwsz


    Gra bardo fajna cho trudna jak cholera
    Rozwaliłem szwabów już2 razy...
    .de mortuis aut bene aut nihil - o zmarłych należy mówić dobrze albo nic. Chilon ze Sparty.

    Divide et impera


    http://www.youtube.com/watch?v=u6KXgjLqSTg

  2. #2
    Podczaszy Awatar roman zabawa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    638
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach

    Re: Hearts of Iron 2 Dommsday

    Bo ja wiem, czy trudna... na pewno skomplikowanie wiele nie wnoszących parametrów sprawia takie wrażenie oraz poziom vh/wściekły

    Dopiero na Armageddonie przeciwnik od biedy manewruje na mapie strategicznej. Nie czeka na zamknięcie kotła, ZSRR broni Leningradu, Kijowa i Moskwy. Natomiast dalej starczy przedrzeć się przez Oddesę i około 10 dywizjami opanowujemy południe aż po Stalingrad.

  3. #3
    Gość

    Re: Hearts of Iron 2 Dommsday

    Polecacie jakieś mody? Grałem ostatnio na Core 0,4 i jestem pozytywnie zaskoczony, są jakieś inne ciekawe?

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron 2 Dommsday

    Mod34 - bardzo dobre drzewko technologiczne, eventy dodające wojska specjalne (SS, Rangersi itp.), ale u mnie w kilku grach Niemcy miały kłopoty z Francją. Nie wiem jak jest teraz

    All the Russias - Biała Rosja wygrywa wojnę, Polska jest silniejsza niż w rzeczywistości, ma marionetkową Ukrainę. Ciekawe drogi rozwoju dla Rosji (demokracja, faszyzm itp.), Polski (kilka wersji sojuszu przeciw Niemcom, rozwiązanie kwestii Ukrainy, wojna z Rosją, potem nawet podważenie ładu wersalskiego).

    Poza tym polecam odwiedzić eufi.org i tam przeczytać dużo dokładniejsze opisy.

  5. #5
    Stolnik Awatar exar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 16 podziękowań w 10 postach

    Re: Hearts of Iron 2 Dommsday

    Czy istnieje możliwość rozbudowy prowincji pod względem produkowanej energii? W instrukcji nic na ten temat nie znalazłem. Na pierwszy raz gram Kanadą i trochę martwi mnie, że nie mogę sukcesywnie rozbudowywać przemysłu ponieważ powyżej 32PP bazowego więcej energii zużywam niż produkuje a na samych dostawach od innych krajów nie chcę się opierać. A może prowadzenie badań nad atomem rozwiąże ten problem?. Uprzedzam, że to moje pierwsze kroki w tej grze. Gram na armageddonie.

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron 2 Dommsday

    Cytat Zamieszczone przez exar
    Czy istnieje możliwość rozbudowy prowincji pod względem produkowanej energii?
    Nie. Sprzedawaj zaopatrzenie w zamian za energię. W czasie wojny ten towar jest baaardzo chodliwy
    Porady, pomysły, wskazówki, tipy - znajdź odpowiedź na nurtujące Cię pytanie!

  7. #7
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Hearts of Iron 2 Dommsday

    Cytat Zamieszczone przez roman zabawa
    Dopiero na Armageddonie przeciwnik od biedy manewruje na mapie strategicznej. Nie czeka na zamknięcie kotła, ZSRR broni Leningradu, Kijowa i Moskwy. Natomiast dalej starczy przedrzeć się przez Oddesę i około 10 dywizjami opanowujemy południe aż po Stalingrad.
    Próba przebicia się kilkoma dywizjami i opanowywania kaukazkich terenów raz skończyła się dla mnie tragicznie. Przedarłem się prawie całą armią pancerna i pędziłem do Morza Kaspijskiego. Dotarłem aż do prowincji Elton na wschodzie oraz Baku na południu. Baku silnie obstawiłem a Elton jest bardzo daleko od Stalingradu, więc doszedłem do wniosku, że front południowy mam z głowy. No i rzeczywiście... Minęły ze dwa miesiące i nikt nie próbował atakować żadnej z moich południowych zdobyczy. Całość walk toczyła się na północy: byłem już o krok od zarówno Leningradu jak i Moskwy. I wtedy nagle prowincje południowe (bronione przez w sumie góra 10 dywizji na terenie 3 granicznych prowincji) zostały zaatakowane przez ok 30-40 dywizji kacapskich. Może by coś dało się zrobić, ale zagapiłem się i Sowieci atakowali moje prowy po kolei, a gdy już wygrali na granicy, wiadomo było, że jest po zabawie. Wycofujące się dywizje na takim terenie zaraz zostały zniszczone przez lotnictwo, a nawet jeśli nie, to nie zdążyły zregenerować organizacji przed następną bitwą. Skończyło się na tym, że zająłem Moskwę i Leningrad po czym wycofałem się na południe, gdzie, o ile już kilka miesięcy temu Wehrmacht korzystał z ropy w Baku, to teraz musiałem bronić Krymu... W sumie to moja jedyna dramatyczna kampania wschodnia. Doświadczenie z niej wypływa proste: w Rosji nie liczy się zajmowanie terenu, tylko robienie kotłów - a terenu przebywa przy okazji.

    Dlatego też zajęciem Stalingradu nie należy się specjalnie cieszyć - żeby Gruzin zaproponował pokój potrzebujemy też Baku.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron 2 Dommsday

    Cytat Zamieszczone przez mateuszkl
    Dlatego też zajęciem Stalingradu nie należy się specjalnie cieszyć - żeby Gruzin zaproponował pokój potrzebujemy też Baku.
    Żeby Stalin zechciał się poddać muszą zajść następujące warunki:

    1. Paryż musi być w rękach Niemców bądź Vichy.
    2. ZSRR nie może kontrolować:
    - Leningradu
    - Stalingradu
    - Moskwy
    - Baku
    - jednej z prowincji (do wyboru): Sverdlovsk lub Władywostok
    3. ZSRR straciło 25% prowincji narodowych.

    Zależy też czy grasz w podstawkę czy w Doomsday.
    Porady, pomysły, wskazówki, tipy - znajdź odpowiedź na nurtujące Cię pytanie!

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    185
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hearts of Iron 2 Dommsday

    Gram sobie Niemcami(No co chciałem zobaczyć jak to jest być po 2 stronie barykady) i mam pytanie: Czy Wlk. Brytania zaproponuje mi pokój tak jak Rosja? Zmarnowałem 2 lata od 1942 do 44 szukając ich prowincji po całym świecie, a nadal mają ponad 60 pkt. taktycznych. i masę ziem od Indii po Australię...

  10. #10
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach

    Re: Hearts of Iron 2 Dommsday

    Wielka Brytania z tego co pamiętam, to nigdy nie zaproponuje pokoju. A co do Rosji, to jak zajmiesz ich ziemie aż po stepy, to zaproponują pokój, z eventa.
    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 09-05-2016 o 20:36

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Hearts of Iron IV
    By Ensis in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 165
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 09:56
  2. Hearts of Iron III - Dyskusje Ogólne
    By jon_snow in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 181
    Ostatni post / autor: 29-03-2016, 23:09
  3. Hearts of Iron III - Partyzantka
    By questorek2 in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 18:50
  4. Hearts of Iron - Własna muzyka
    By Bulbozaur277 in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 11:41
  5. Darkest Hour - Hearts of Iron 2
    By Ensis in forum Hearts of Iron
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 20:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •