Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 141 do 149 z 149

Wątek: Wódka

  1. #141
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wódka

    Cytat Zamieszczone przez Rafa
    Cytat Zamieszczone przez Rafa
    Cytat Zamieszczone przez Czik
    Tak zbaczając z tematu: mam niesamowicie słodkie, ciemne piwo, które jest obrzydliwe i nie wypiję go bez zwrotu treści żołądkowej. Smakuje jak poczwórny koncentrat Karmi. Ma ktoś pomysł, jak się takiego pozbyć, żeby się nie zmarnowało ?
    Poczęstuj panow z pod osiedlowego sklepiku
    Mimo wszystko wolałbym wypić
    Uwierz mi, to nie było wypijalne. Zemdliło mnie po jednym łyku.

    Się tematu trzymać proszę 8-) -Mahu
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

  2. #142
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wódka

    Cytat Zamieszczone przez pretorian
    Český Těšín odwiedzam w ten weekend Hotel Piast here I come pójdę do Bili albo do Tesco i jakieś fajne trunki się pokupuje
    Jak przyjeżdżam do Český'ego Těšína, to obowiązkowo jem Smažený sýr w ulubionej knajpce niedaleko rynku. Przypomniałem sobie ten smak i aż się rozmarzyłem... Co do czeskiego alkoholu, to zawsze koncentrowałem się na piwach, ale jeśli chodzi o mocniejsze trunki, to polecam różne ziołowe wódki jak np. najbardziej znana Becherovka, ale trzeba lubić ten smak Przyjemnie pije się też Śliwowicę. Za to nie polecam kupować Absyntu, bo to zwykle jakieś marne podróbki.
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  3. #143
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wódka

    Cytat Zamieszczone przez Furvus
    Cytat Zamieszczone przez pretorian
    Český Těšín odwiedzam w ten weekend Hotel Piast here I come pójdę do Bili albo do Tesco i jakieś fajne trunki się pokupuje
    Jak przyjeżdżam do Český'ego Těšína, to obowiązkowo jem Smažený sýr w ulubionej knajpce niedaleko rynku. Przypomniałem sobie ten smak i aż się rozmarzyłem... Co do czeskiego alkoholu, to zawsze koncentrowałem się na piwach, ale jeśli chodzi o mocniejsze trunki, to polecam różne ziołowe wódki jak np. najbardziej znana Becherovka, ale trzeba lubić ten smak Przyjemnie pije się też Śliwowicę. Za to nie polecam kupować Absyntu, bo to zwykle jakieś marne podróbki.
    A wiesz, gdzie można dostać prawdziwy Absynt?

    Swoją drogą, pewnie jadę w te wakacje do Pragi. Jak macie do polecenia jakiekolwiek lokale, bary, małe browary, sklepy, knajpy, cokolwiek, to będę wdzięczny .
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

  4. #144
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wódka

    Absynt taki jak 100 lat temu, to jest chyba zakazany Ale kiedyś słyszałem, że nawet w Polsce produkuje się Absynt z niewielką, dopuszczalną ilością tujonu, tylko jest on dość trudno dostępny. Nigdy nie zbadałem bardziej tego tematu. Piłem tylko czeską podróbkę, która, jak się później okazało, w ogóle nie miała tego specjalnego składnika. Za to miała 70% i tragicznie smakowała
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  5. #145
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wódka

    Cytat Zamieszczone przez Furvus
    Absynt taki jak 100 lat temu, to jest chyba zakazany Ale kiedyś słyszałem, że nawet w Polsce produkuje się Absynt z niewielką, dopuszczalną ilością tujonu, tylko jest on dość trudno dostępny. Nigdy nie zbadałem bardziej tego tematu. Piłem tylko czeską podróbkę, która, jak się później okazało, w ogóle nie miała tego specjalnego składnika. Za to miała 70% i tragicznie smakowała
    W Czechach, gdzie legalne są twarde narkotyki, dziwne by było, gdyby Absynt był zakazany . Ale ja się nie znam w sumie.
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

  6. #146
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Tychy
    Postów
    196
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wódka

    Cytat Zamieszczone przez Furvus
    Jak przyjeżdżam do Český'ego Těšína, to obowiązkowo jem Smažený sýr w ulubionej knajpce niedaleko rynku. Przypomniałem sobie ten smak i aż się rozmarzyłem... Co do czeskiego alkoholu, to zawsze koncentrowałem się na piwach(...)
    A możesz mniej więcej powiedzieć jak trafić do tej knajpki. Sam bym skosztował a co do piwa to obowiązkowo coś ze sobą przywiozę na popodróżną konsumpcję

  7. #147
    Podczaszy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    663
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Wódka

    Cytat Zamieszczone przez Czik
    Cytat Zamieszczone przez Furvus
    Absynt taki jak 100 lat temu, to jest chyba zakazany Ale kiedyś słyszałem, że nawet w Polsce produkuje się Absynt z niewielką, dopuszczalną ilością tujonu, tylko jest on dość trudno dostępny. Nigdy nie zbadałem bardziej tego tematu. Piłem tylko czeską podróbkę, która, jak się później okazało, w ogóle nie miała tego specjalnego składnika. Za to miała 70% i tragicznie smakowała
    W Czechach, gdzie legalne są twarde narkotyki, dziwne by było, gdyby Absynt był zakazany . Ale ja się nie znam w sumie.
    http://www.absintshop.com/absintherie
    http://www.facebook.com/pages/Absinther ... 96?sk=wall
    Nie byłem, ale słyszałem dobre opinie. Mają nawet lody absyntowe 8-)

  8. #148
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wódka

    Cytat Zamieszczone przez Czik
    W Czechach, gdzie legalne są twarde narkotyki, dziwne by było, gdyby Absynt był zakazany . Ale ja się nie znam w sumie.
    Zakazany jest Absynt z dużą zawartością tujonu, ale jego niewielkie ilości są dopuszczalne. Handel twardymi narkotykami jest zakazany, ale posiadanie małych ilości jest karane grzywną. Ogólnie jest przyzwolenie społeczne na np. zapalenie jointa i o ile nie palisz stojąc obok policjanta, to nic ci nie grozi. Ale to już lekki offtopic

    Cytat Zamieszczone przez pretorian
    A możesz mniej więcej powiedzieć jak trafić do tej knajpki. Sam bym skosztował
    Problem w tym, że nie pamiętam dokładnie jej lokalizacji, bo zawsze szedłem tam z innymi Ale było to gdzieś pomiędzy dworcem a rynkiem. Smažený sýr dostaniesz w praktycznie każdej knajpie i restauracji w Czechach.
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  9. #149
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Wódka

    Zakazany jest Absynt z dużą zawartością tujonu, ale jego niewielkie ilości są dopuszczalne. Handel twardymi narkotykami jest zakazany, ale posiadanie małych ilości jest karane grzywną. Ogólnie jest przyzwolenie społeczne na np. zapalenie jointa i o ile nie palisz stojąc obok policjanta, to nic ci nie grozi. Ale to już lekki offtopic
    Absynt z dużą ilością tujonu byłby obrzydliwy - te całe gadanie o zaniżonej zawartości przez zakazy to bzdury. Porządnie zrobiony absynt ma niewielką dawkę tujonu, spokojnie mieszczącą się w unijnych normach (bo stąd wynikają zakazy). Tujon pochodzi z piołunu, który jest przeokropnie gorzki. Absynt nie ma aż tak dużo goryczy.

    Ale kiedyś słyszałem, że nawet w Polsce produkuje się Absynt z niewielką, dopuszczalną ilością tujonu, tylko jest on dość trudno dostępny.
    Polski absynt - Absinthion de Luxe można dostać w Tesco (przynajmniej ja się często spotykałem) i wszelakich "alkoholach świata" Niestety, ma sztuczne barwniki i przez to nie można go nazwać "prawdziwym absyntem", chociaż jest to absinthe, nie absinth, co oznacza podróbkę.

    A wiesz, gdzie można dostać prawdziwy Absynt?
    Niestety przez internet. Ew. można w Czechach spróbować dostać "Absinthe Original" - bardzo przyzwoity,

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Podobne wątki

  1. Jaka wódka na wesele?
    By Barsa in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-08-2010, 15:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •