Strona 3 z 47 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 470

Wątek: Awantura o krzyż przy pałacu prezydenckim

  1. #21
    Stolnik Awatar Baal-Melkart
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 178
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 14 podziękowań w 12 postach

    Re: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

    Cytat Zamieszczone przez tomsn
    mimo wszystko, nie przeceniałbym politycznej strony całego wydarzenia. Tzw. "Obrońcy Krzyża' są zapewne niezależni od jakiegokolwiek środowiska politycznego. Ich poczynania kreuje pewna idea, a nie jakikolwiek polityczny nakaz czy wytyczna.
    Niebył bym tego pewien. Koniec końców prezentują poglądy zbierzne z środowiskami skrajnie prawicowymi. Czy może dokładniej katolicko-prawicowymi. No i rzecz jasna, z PiSem.

    symbol czyli de facto naród. Myślę, że przez symbol rozumieli właśnie ów podmiot. W tym wypadku symbol nie oderwał się od podmiotu.
    Nie oderwał się, ale tylko i wyłącznie w ich pojmowaniu, które jest nieobiektywne, żeby nie powiedzieć fałszywe. Patrząc jednak z boku, tenże symbol nie może być utożsamiany z narodem, bowiem w przeciwnym razie dojdziemy natychmiast do wniosku, że każdy kto jest za przeniesieniem krzyża nie jest Polakiem, jest za to przeciwko narodowi. Innymi słowy jest "wrogiem narodu". Przecież to nonsens.

    PS
    "Zimny Lech" też się niektórym nie podobał
    Żeś Jeden Święty jest, uznałem ciebie, Mazda-Ahuro,
    Gdy Dobra Myśl zeszła raz ku mnie,
    Bym głośno wyrzekł, co Myśl mówi Cicha, Najlepsza:
    u Kłamców licznych nie szukaj pochwały,
    Bo każdą Cnotę wrogiem ci uczynią.

  2. #22
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach

    Re: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

    Jakoś dziwnie Ci "obrońcy krzyża" są skrajnymi przeciwnikami tylko Komorowskiego i PO taki drobny przypadek, że akurat wszyscy o takich samych poglądach politycznych się tam zebrali..

  3. #23
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

    symbol czyli de facto naród
    naród czy też lepiej: pewna idea, pewne postrzeganie narodu jest sprawą nieuchwytną w codzienności. Jest to zestaw wartości, które łączą się z biologiczną tkanką. Kiedy grupa ludzi chce zamanifestować łączność/poparcie dla owego zastawu czyni pewne ruchy/jakoś działa/podejmuje się działań. Na powiedzmy prostym/prymitywnym poziomie jest to np. kibicowanie w szaliku narodowym, bądź tam pisanie na forach zagranicznych "vivat Polonia", tudzież pisanie na piramidzie "Polacy tutaj byli". Na wyższym poziomie to demonstrowanie np. przybycie na pogrzeb prezydenta, demonstrowanie przeciwko aborcji lub obrona krzyża smoleńskiego. Dlatego jest to wyższy poziom ponieważ odwołuje się do rozszerzonego zestawu pojęć/idei, które są związane z narodem.
    Walka o krzyż jest także swego rodzaju manifestacją poświęcenia dla narodu. W sytuacji braku realnego zagrożenia (np. konfliktu zbrojnego) ów symbol jest najbliższy idei narodowej. W tym rozumieniu napisałe w uproszczeniu, że krzyż jest równoznaczny z narodem. Po prostu trudno w inny sposób zamanifestować swój zagorzały patriotyzm.

    Czy może dokładniej katolicko-prawicowymi.
    może lepiej nazwać je narodowymi, nacjonalnymi? może endeckimi?

    rzecz jasna, z PiSem.
    raczej nie wydaje się to uprawnione.

    Edit
    tenże symbol nie może być utożsamiany z narodem
    mimo wszystko może. Podobnie jak np. znak Rodła, szalik w narodowych barwach, "Boże coś Polskę", "Rota", buława, wizerunek husarza... nie znajdzie się symbol-odniesienie, które będzie odpowiadało wszystkim i dodatkowo odnosiło się do głębokiej istoty narodowej...

  4. #24
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Re: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

    No pewnie, że nie z Pisem.... oni są tożsami z PO i SLD

    Ja dziękuję za taki "patriotyzm"... zagorzały? To jest jaką dziwna mieszanka wszystkiego, tylko w złym wydaniu, tutaj nawet psychiatra nie pomoże...

    Visca el Barca!!!

  5. #25
    Witia
    Gość

    Re: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

    Nie, to demokracja. Ewentualnie hybryda republikańsko-demokratyczna z naciskiem na drugi człon. Przykładem republiki może być US&A za Ojców Założycieli do lat na krótko przed IWW.
    Według czyjej definicji ? Twojej ? ułożonej na poczekaniu z kolegami z sekty ?

    Ale tak jak wspomniałem. Trudno oczekiwać sensownej wypowiedzi od człowieka, który nie widzi różnicy między ustrojem i formą rządów. Miałeś WOS w gimnazjum ? Warto by jeszcze raz przeczytać odpowiednie rozdziały w podręczniku

    Walka o krzyż jest także swego rodzaju manifestacją poświęcenia dla narodu. W sytuacji braku realnego zagrożenia (np. konfliktu zbrojnego) ów symbol jest najbliższy idei narodowej. W tym rozumieniu napisałe w uproszczeniu, że krzyż jest równoznaczny z narodem. Po prostu trudno w inny sposób zamanifestować swój zagorzały patriotyzm.
    Tylko że oni manifestują swoją głupotę i zaściankowość. Jeżeli protesty przed usunięciem krzyża są dla Ciebie obroną polskości i okazywaniem uczuć patriotycznych, to sorry - odsyłam do Torunia. Może w ich podręcznikach tak rozumuje się 'patriotyzm'.

  6. #26
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

    Tylko że oni manifestują swoją głupotę i zaściankowość. Jeżeli protesty przed usunięciem krzyża są dla Ciebie obroną polskości i okazywaniem uczuć patriotycznych, to sorry - odsyłam do Torunia. Może w ich podręcznikach tak rozumuje się 'patriotyzm'.
    czyżbyś miał monopol na "patriotyzm"? Na doświadczanie patriotyzmu? A może uznajesz jedynie "nowoczesny patriotyzm" z Polską w UE?

    Od razu zaznaczam, że osobiście do Torunia nie mam po co iść, bo moją stolicą są Katowice.

  7. #27
    Witia
    Gość

    Re: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

    czyżbyś miał monopol na "patriotyzm"? Na doświadczanie patriotyzmu? A może uznajesz jedynie "nowoczesny patriotyzm" z Polską w UE?

    Od razu zaznaczam, że osobiście do Torunia nie mam po co iść, bo moją stolicą są Katowice.
    Problem polega tylko na tym, że ich działania nie mają za wiele wspólnego z powszechnie rozumianym i definiowanym patriotyzmem. Ot co.
    Tak więc monopolu na cokolwiek nie mam. Po prostu umiem czytać i nie wyciągam nieadekwatnych wniosków.

  8. #28
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    414
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

    Tak jak napisal Tomsn,krzyz dla nich jest symbolem a nie tylko krzyzem ktory bronia oslepieni katolicy prowadzeni przez Rydzyka.No ale rozumiem ze "nowoczesni" Polacy i tak wiedza swoje...Tak czy inaczej zaczelo sie od krzyza(Komorowski sam sobie winien skoro jedna z jego pierwszych decyzji to jego usuniecie)i nie wiem jak potoczy sie sytuacja ale nie wroze nic dobregprocz starszych ludzi sa tam tez inni,np tacy ktorzy nie zgadzaja sie ze sledztwem prowadzonym przez Ruskich albo wasala Tuska.Sa tez ludzie ktorzy wykorzystuja ten bunt spoleczny dla swoich celow,pewnie mozna wsrod nich znalesc dzialaczy PIS-u,nie zapreczam,ale twierdzenie ze sa tam tylko fanatycy PIS-u i w dodatku zanizanie ich prawdziwej lczby przypomina jedynie dzialania poprzedniego ustroju tak jak to bylo w przypadku Popieluszki.

    PS.Najbardziej zabawnie jest gdy zmanipulowani rodacy chca byc bardziej europejscy i zarazem nie maja pojecia co to znaczy byc europejczykiem.Podpowiem tylko ze z tezami Palikota to niema nic wspolnego...ufff
    Otwarta rekrutacja do Sacred Company
    http://www.sacredcompany.byethost17.com/forum/
    Całe życie z wariatami!

  9. #29
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach

    Awantura o krzyz

    Dzis mial byc przeniesiony krzyz z przed Palacu Prezydenckiego lecz dzieki desperackiej akcji fanatycznych lub religijnych ludzi pozostal na swoim miejscu...Szczerze to sam nie wiem co o tym sadzic gdyz pojawil sie tam w wyniku spontanicznej akcji ku czci tragicznie zmarlych osob ale z drugiej strony Polska wciaz jest krajem swieckim a nie koscielnym wiec uwazam ze krzyz powinien zniknac z miejsca na ktorym sie obecnie znjaduje :!:
    Szanuje ludzi dla ktorych krzyz jest czym wiecej anizeli dwoma kawalkami drewna ale to co sie dzisiaj wydarzylo w Warszawie to juz jest lekka przesada :!:
    Jaki jest problem w tym ze krzyz ku pamieci ofiar katastrofy smolenskiej bedzie gdzie indziej :?:
    Zas malo kto zauwazyl ze w tym samym czasie kiedy massmedia skupily swa uwage na protestujacych Rzad zatwierdzil podwyzki praktycznie na wszystko


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  10. #30
    Comte de Barcelona Awatar Barsa
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 882
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    89
    Otrzymał 101 podziękowań w 58 postach

    Re: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

    Gdzieś zasłyszałem, że jednym z liderów tej bandy jest koleś, który chciał wykopywać Geremka z Powązek(osobiście po Geremku nie płakałem)... cóż, ale oni są zagorzałymi patriotami, Polakami przez duże P a ja i mi podobni... właśnie kim? Hmmm Żydami, wasalami Rosji, "zmanipulowanymi rodakami" i kim tam jeszcze A mi się wydaję, że po prostu jestem normalny Polak, człowiek a może na odwrót

    Zas malo kto zauwazyl ze w tym samym czasie kiedy massmedia skupily swa uwage na protestujacych Rzad zatwierdzil podwyzki praktycznie na wszystko
    Pis strzelił sobie w stopę... okazuję się, że "grając krzyżem" zagrał dla PO. Ciekawe też czy ogłoszenie podwyżek podatków dziś nie było zamierzone, rząd na pewno zdawał sobie sprawę co dziś będzie tematem dnia...

    Visca el Barca!!!

Strona 3 z 47 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem przy wlączeniu
    By cappadonna in forum Komenda uzupełnień (Napoleon: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 14:27
  2. Błąd przy włączaniu
    By Badboy1322 in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2010, 10:31
  3. Błąd przy uruchamianiu gry
    By maxols in forum Warsztat rusznikarza (Empire: TW - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-12-2009, 19:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •