Strona 1 z 35 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 343

Wątek: Unia Polityki Realnej

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Asteroida O.D.B.T. 3
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Unia Polityki Realnej

    Wznowienie tematu ze starej wersji forum.

    Dziw nad dziwami, na wp.pl link do bloga, w którym jest artykuł pozytywnie oceniający JKM i UPR.
    http://zapiskibronislawa.bloog.pl/id...l?ticaid=58ae4

  2. #2
    Gość

    Re: Unia Polityki Realnej

    Gdzie oni są? W mediach dają ciała, np. spotkanie "młodych" z politykami...Nieprzygotowani, jakiś dzięcioł polityk nie miał trudności by zastopować , ciekawe pytania. W telewizji było, oglądałem, mówię sobie, takie zuchy w internecie, tu na forum, to jeszcze pełna sielanka...I, co? Wiem, wiem, nie ma co się sugerować wypłoszami podającymi się, że są UPR, ale gdzie oni są? Ci nowi, patrzący kapitaliści, radzącymi innym, jak należy żyć, i zmieniać ten burdel w kraju...Bo, że jest bajzel, to każdy widzi....
    Bez obrazy, nie mam zamiaru nikogo obrażać, ale wybory coraz bliżej....Na kogo mam głosować, jestem już w desperacji

  3. #3
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Unia Polityki Realnej

    UPR nie ma szans. Obecnie jest w niebycie medialnym, przerywanym tylko jakimś krótkim komentem tekstów Korwina, że jest przeciwko walce z korupcją, czy że walczy z kolegami "o niezapinanie pasów" (obydwa z życia wzięte, chyba z ostatniego czasu, pierwsze wyssane z palca, w drugim chodzi o zniesienie tylko przymusu). A jakby jakimś cudem poparcie dla UPRu zwiększyło się i zagroziło obecnemu porządkowi, media zmieniłyby strategie i UPR z "niegroźnych oszołomów" stałby się "drugim NSDAP", a media cytowałyby wszystkie kontrowersyjne wypowiedzi członków - a jest co.

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Luzem- ... 82405994,n

    Np. takie coś. W nieszczęsnym słowie "zgwałcić" jest zmieniający nieco znacznie cudzysłów, a przeczytałem dyskusję na temat tego posta na pewnym serwisie i nikomu nie przyszło do głowy, żeby na ten znak zwrócić uwagę. Korwin zostawił tego typu punktów do zaczepki (w swojej całej publicystyce) ze kilkaset. Do tego dochodzi fakt, że wynurzenia JKM po pijaku media przedstawiają jako program UPR, a samego JKM jako mistrza wszystkich UPRowców.

    Tak więc póki co, w kwestii dojścia UPRu do władzy, nie ma w ogóle o czym mówić (no ale to oczywistość - dzieci rządząc krajem 20 lat zainstalowałyby niezniszczalny układ, a co dopiero profesjonaliści z PRLu).

    Na pewno nie podejmę się tutaj wypisywania wszystkich kłamstw medialnych jakie znam, ale z tych ostatnich, w kontekście zatargu min. o historię z Niemcami, TVP ostatnio przeszła samą siebie. Wspomniała o tym, że niektóre środowiska są antyniemieckie, wstawiła polityków LPR a tuż potem powiewającą na wietrze flagę UPRu. Dobra. Lecę tłuc germańskich oprawców w RTW.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  4. #4
    Gość

    Re: Unia Polityki Realnej

    Okej Korwin-Mikke wyjaśnił swoje motywy odejścia: http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/dlacze ... _z_upr/315


    Dzisiaj znalazłem na onecie: http://wiadomosci.onet.pl/2062389,11,ko ... ,item.html

    Tu na blogu JKM: http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/wystapilem__z_upr_/314

    JKM: brzydzi mnie bycie w jednej partii z ludźmi, ktorzy głosowali za udzielenie absolutorium p.Bolesławowi Witczakowi. Nie chcę, by moje nazwisko służyło ściąganiu pieniędzy na uzytek ludzi, którzy je "prywatyzują".

    Mógłby ktoś napisać coś szerzej o co chodzi?

  5. #5
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Unia Polityki Realnej

    Przecież w pierwszym linku masz napisane o co chodzi... niby poszło o pieniądze, ale pewnie chcieli się po prostu w końcu Korwina pozbyć i głosowali przeciwko niemu. Jestem teraz ciekaw, co powiedzą ci którzy twierdzili że wystarczy odsunąć Korwina i będą głosować na UPR i w ogóle ta partia odniesie sukces (tzn. przekroczy próg). Wprawdzie chodziło im pewnie raczej o odsunięcie się JKM w cień, a tak będzie on tworzył konkurencyjną kanapę. W sumie dobrze że przestałem na nich głosować (w ostatnich pseudoeurowyborach nie dostali mojego głosu), szkoda opowiadać się za taką żenadą...
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  6. #6
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Unia Polityki Realnej

    Nie niby poszło o pieniądze, tylko w rzeczywistości tak było: Witczak jako szefowi sztabu ustalił sobie wysoką pensję (bez informowania rady głównej!!! co za złodziej!!!), a na 4 minuty dostępne bezpłatnie z racji brania udziału w wyborach (zebrania podpisów) zrobił minutowy spot i koniec, choć mogliśmy mieć kilkadziesiąt razy 4 minuty w tv, mieliśmy minutę. Do tego zapłacił za ten spot chyba 36 tysięcy złotych!! I podobno - ale nie mam wiarygodnych źródeł, tylko Korwin tak gdzieś napisał - ten spot robiła jakaś firma związana z nim. Do niedawna myślałem, że Bolek to lama, a teraz widzę, że to jeszcze pazerna lama. W ogóle co powiedzieć o prezesie, który zmarnował kilkadziesiąt tysięcy zł. na kampanię, zgarnął wynik dużo mniejszy niż potencjalny elektorat i jeszcze mówi o sobie jaki to on zajebisty i jak UPR pokazało w wyborach, że się liczy. Jeśli w wyborach prezydenckich stronnictwo Witczaka wystawi tego błazna jako kandydata, to kurna koniec UPRu. W życiu się nie spodziewałem, że z tą partią może się stać coś takiego, myślałem, że prawicowych wartości tej partii nie są w stanie zniszczyć nawet wymuszone demokratyczne procedury. Ale jednak one są w stanie zniszczyć każdą idee.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  7. #7
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Unia Polityki Realnej

    Dzięki za streszczenie postu Korwina, szczególnie w imieniu tych co go nie czytali Dziwna sprawa, że skoro było jak było, a jaki jest Witczak każdy widzi, to jednak Konwent zagłosował za absolutorium dla niego, gdy można było się domyślać jak Korwin zareaguje... Szkoda mi tylko ideowej młodzieży, która teraz będzie zdezorientowana. No i trzeba będzie wszystkie avatary i userbary poprzerabiać na PJKM jak ktoś opowie się za JKM-em
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  8. #8
    Gość

    Re: Unia Polityki Realnej

    Cytat Zamieszczone przez Furvus
    Przecież w pierwszym linku masz napisane o co chodzi...
    Nie wpadłem na to... :roll:. Pierwszy link jest edytowany jak sam znalazłem wyjaśnienie Koriwna-Mikke, bo nikt nie odpowiedział na interesującą mnie kwestię...

  9. #9
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Unia Polityki Realnej

    Panowie, obawim się, ze to niestety koniec UPR-u. Dla zdecydowanej większości ta partia jednoznacznie kojarzy się z JKM. Mówiąc szczerze głosowałem na nich dwa razy, ale ostatnio zbastowałem. Po teraźniejszej aferze - (oglądałem te przepychanki na wolnej.tv) już nawet o tym nie pomyślę

  10. #10
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Unia Polityki Realnej

    Cytat Zamieszczone przez Furvus
    Dzięki za streszczenie postu Korwina, szczególnie w imieniu tych co go nie czytali Dziwna sprawa, że skoro było jak było, a jaki jest Witczak każdy widzi, to jednak Konwent zagłosował za absolutorium dla niego, gdy można było się domyślać jak Korwin zareaguje... Szkoda mi tylko ideowej młodzieży, która teraz będzie zdezorientowana. No i trzeba będzie wszystkie avatary i userbary poprzerabiać na PJKM jak ktoś opowie się za JKM-em
    Napisałem to w oparciu o wiedzę ze spotkań UPR. Przy informacjach, których źródłem jest tylko Korwin podkreśliłem, że mogą być nieprawdziwe.

    Najfajniej by było, gdyby pojawiła się jakaś postać będąca w stanie zdobyć władzę w UPRze niezależnie od Korwina i całkowicie niszcząc poparcie Witczaka. Wtedy Korwin by wrócił (ale tylko jako mentor części elektoratu, a nie ten pociągający za sznurki), Bolka i jego lamerstwa by nie było i znowu moglibyśmy wyjść na prostą... Tylko kto tam jest w stanie zrobić porządek
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

Strona 1 z 35 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ukraina i unia
    By Piter in forum Agora
    Odpowiedzi: 2860
    Ostatni post / autor: 05-10-2022, 22:44
  2. Unia Kalmarska
    By BlackKuma in forum Kingdoms
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 18:51
  3. unia polsko-saska
    By ziolo in forum Empire
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-12-2010, 19:27
  4. Unia Polsko Litewska
    By Mariooooo in forum Nowożytność od 1492 do 1914
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 24-10-2010, 15:30
  5. Dania unia kalmarska
    By kensai in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 00:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •