Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: DLC dla Rzeczpospolitej

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    DLC dla Rzeczpospolitej

    Szanowni Forumowicze

    Zwracam się z gorącym apelem o wykonanie kilku dodatkowych jednostek dla RON-u jako uzupełnienie bardzo skromnego rostera którym uraczyli nas twórcy gry.
    W tej chwili wiele projektów jak choćby Ornamentum Danovy dodaje bardzo wysokiej jakości jednostki dla wszystkich nacji (również jest tam jedna jednostka dla Polski), ale mimo to nasz kraj jest najsłabiej reprezentowaną nacją. Nie chodzi mi tu o rozbudowany mod zmieniający mechanikę gry (tego typu projekty po wielkim oczekiwaniu najczęściej padają na pysk i nie są kończone), ale o kilka dodatkowych jednostek wzbogacających miodność rozgrywki. Wierzę że Polska Scena Moderska jest na tyle silna że wykonanie kilku jednostek nie powinno być jakimś większym problemem. Można by spróbować wykonać pakiet 5-6 jednostek, ale nie na zasadzie zmiany koloru ubrania czy jednego guzika. Bardzo proszę o poważną dyskusję w tej materii i pozytywne rozpatrzenie mojego apelu.

    PS. Może na początek 2 lub 3 jednostki.....

  2. #2
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: DLC dla Rzeczpospolitej

    Mamy w EW trochę jednostek gotowych. viewtopic.php?f=192&t=5353

    Ja robię pewną akcję w sprawie DLC do CA...
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  3. #3
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: DLC dla Rzeczpospolitej

    Może lepiej byłoby napisać bezpośrednio do CA emaila, a nie na forum, w którym w prostych słowach poprosilibyśmy o wydanie DLC dla RON-u i może innych państw ościennych.
    W końcu dla Turcji wypuścili dużą paczkę. Czyżby lobby Tureckie było aż tak wpływowe....

  4. #4
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 424
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    875
    Otrzymał 950 podziękowań w 506 postach

    Re: DLC dla Rzeczpospolitej

    Widocznie uznali ze Turcji się bardziej opłaca sprzedać mimo ze nacja miała wtedy marginalne znaczenie. Nie ma prawie żadnych źródeł więc każda ich jednostka wzorowana jest na wyłacznie jednym Ospreyu.
    Ja mam plan odnośnie DLC dla Polski, lecz zrealizuję go jak będę miał więcej czasu.
    P.S. Na PW oni leją.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: DLC dla Rzeczpospolitej

    Czy tylko mnie i KLA zależy na rozszerzeniu rostera o kolejne DLC?
    Ilu użytkowników jest aktywnych na forum!!! To śmieszne, że odpowiedź na jakikolwiek apel w różnych wątkach jest taki mierny.....
    Gdzie podziali się Ci wszyscy użytkownicy, którzy za czasów starego forum zasypywali się postami i brali udział we wszystkich apelach, akcjach czy petycjach... no gdzie oni są....

  6. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: DLC dla Rzeczpospolitej

    Na wakacjach :roll:

    A.K.A. Askorti

  7. #7
    Asuryan
    Gość

    Re: DLC dla Rzeczpospolitej

    Cytat Zamieszczone przez coolvon
    Czy tylko mnie i KLA zależy na rozszerzeniu rostera o kolejne DLC?
    Chyba tak, tym bardziej iż prośba o DLC dla jednego kraju jest z góry skazana na niepowodzenie. Chyba większe szanse powodzenia miała by prośba o nową kampanię (II wojna północna z nowymi rosterami występujących w nich państw), niż owe DLC. Ponadto, ciężko by w czasach w których toczy się wielka kampania, RON miał bardziej urozmaicony roster niż na przykład takie mające o wiele większe znaczenie w tamtym okresie czasu Prusy. Mnie cieszy i zupełnie wystarcza to, co już jest.

  8. #8
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: DLC dla Rzeczpospolitej

    Zgadzam się z opinią, że większe szanse powodzenia miałoby stworzenie DLC dla kilku frakcji np. Szwecji, Prus i RON-u ponieważ w tej chwili mamy przewagę USA, Wielkiej Brytanii czy Francji i Turcji.
    Zgadzam się również z tym, że mogło by to być DLC dotyczące konkretnej kampanii np. Wielkiej Wojny Północnej czy choćby Wojny o Sukcesję Hiszpańską. Nie uważam jednak, że należało by lobować w sprawie nowej kampanii z trzech powodów:
    1) DLC – jest szybsze i prostsze w wykonaniu od kolejnej kampanii.
    2) Uważam, że dodatkowe kampanie powodują spłycenie gry, tym bardziej że nie wnoszą żadnych nowatorskich rozwiązań, mówiąc krótko to „gnioty”.
    3) Gra się starzeje, trwają prace nad Shogunem z pominięciem poprzednich tytułów i wykonanie odrębnej kampanii jest niemożliwe bo cała para idzie w innym kierunku. Nowe DLC mogło by funkcjonować trochę jak wersja kolekcjonerska tym bardziej, że wielu graczy zakupiło by taki dodatek (to coś jakby kolekcjonować karty czy znaczki).

    Jeśli zaś idzie o rozszerzenie rostera jednostek dla RON w okresie w którym toczy się wielka kampania to nie zgadzam się w 100% z przedmówcą. Mamy przecież na początku gry sytuację w której w Rzeczpospolitej istnieje unia personalna z Saksonią. Przypominam, że Fryderyk August (znany w polskiej historiografii jako August II) był elektorem saksońskim. Dodatkowo na terenie RON-u znajdowały się wojska saksońskie. I tak twórcy gry dali możliwość Francji rekrutowania oddziałów piechoty cudzoziemskiej, WB piechoty heskiej (zarówno liniowej jak i w dodatku grenadierów), Hiszpanii legionu irlandzkiego, a Rzeczpospolitej nie dane jest rekrutować piechoty saksońskiej na takiej samej zasadzie jak wyżej. Nie chodzi mi o tworzenie wyimaginowanie fantastycznych jednostek tylko o nieco urealnioną rozgrywkę.

  9. #9
    Asuryan
    Gość

    Re: DLC dla Rzeczpospolitej

    Cytat Zamieszczone przez coolvon
    Jeśli zaś idzie o rozszerzenie rostera jednostek dla RON w okresie w którym toczy się wielka kampania to nie zgadzam się w 100% z przedmówcą. Mamy przecież na początku gry sytuację w której w Rzeczpospolitej istnieje unia personalna z Saksonią. Przypominam, że Fryderyk August (znany w polskiej historiografii jako August II) był elektorem saksońskim. Dodatkowo na terenie RON-u znajdowały się wojska saksońskie. I tak twórcy gry dali możliwość Francji rekrutowania oddziałów piechoty cudzoziemskiej, WB piechoty heskiej (zarówno liniowej jak i w dodatku grenadierów), Hiszpanii legionu irlandzkiego, a Rzeczpospolitej nie dane jest rekrutować piechoty saksońskiej na takiej samej zasadzie jak wyżej. Nie chodzi mi o tworzenie wyimaginowanie fantastycznych jednostek tylko o nieco urealnioną rozgrywkę.
    Tylko że w takim przypadku nowe DLC zawierało by może ze 3 jednostki - piechota saksońska, trabanci i kirasjerzy. Sądzisz że ludzie będą kupowali DLC w którym są tylko 3 jednostki dla jednego kraju?

  10. #10
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2010
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 9 podziękowań w 8 postach

    Re: DLC dla Rzeczpospolitej

    DLC przydałoby się nie tylko Rzeczypospolitej ale też innym państwom np. Szwecji i paru innym nacjom. Gdyby ukazało się takie DLC to myśle , że przynajmniej w krajach z których pochodziłyby te jednostki ale też w innych pojawiłby się spory odzew.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •