Strona 2 z 101 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1006

Wątek: Prawo i Sprawiedliwość

  1. #11
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach

    Re: Prawo i Sprawiedliwość

    Ma sie rozumiec, jest on twoim znajomym?.
    Mieszkamy w tej samej okolicy - on wie kto ja jestem, ja wiem kto on jest. Na ulicy mówimy sobie dzień dobry, od czasu do czasu się spotykamy na jakiejś imprezie (choć tam skąd pochodzi nie jest zbyt popularny). Pamiętaj, że nie jesteśmy z "tej samej bajki".

    Las Cinco Muertes ma chyba rację - jakaś granica normalności została w PiS właśnie przekroczona i ludzie zaczynają zdawać sobie z tego sprawę. Zaczynają też rozumieć, że wiele nie maja do stracenia. Jeżeli bowiem Pis ma się ograniczyć do "twardego jądra" oszołomów, to co bardziej rozsądni członkowie tej partii i tak będą mieli marną szansę w wyborach. No i może im być po prostu wstyd funkcjonować w takim ugrupowaniu politycznym. Myślę, że tacy ludzie jak Migalski, Poncyliusz czy Kluzik-Rostkowska zaczynają się czuć "przypierani do muru". Nie przepadam za PiS, ale im akurat życzę sukcesu. Bo obecny PiS staje się po prostu niebezpieczny (pomijając, że jest "obciachowy" - także dla całej Polski).

  2. #12
    Podczaszy Awatar LEGION
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    هندوکش
    Postów
    585
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Prawo i Sprawiedliwość

    Mieszkamy w tej samej okolicy
    To chyba pochodzimy z tej samej okolicy.. Też miałem okazję poznać Migalskiego i rzeczywiście raczej nie jest tutaj popularny.. Co do niego samego to jakoś nigdy za nim nie przepadałem. Głównie ze względu, w moim odczuciu, na raczej tandetne i mało "polityczne" jego ataki wobec PO, jak chociażby te z ostatniego listu.. Jednakże, zawsze byłem zdania, że jego politologiczne spojrzenie na politykę może być czymś świeżym dla PiSu, ale przy takim zachowaniu prezesa i ignorowaniu głosów rozsądku szansa jaką mógłby być Migalski jest całkowicie marnotrawiona..
    Tyberiusz wrócił na Capri..

  3. #13
    lofdi
    Gość

    Re: Prawo i Sprawiedliwość

    Wiecie mi się wydaje, że takie Karoly Karskie, Suskie i to otoczenie ma nadal znacznie większe wpływy w tej partii niż Ci normalni. Ja bym też zauważył na fakt, że na pewno Kluzik, Poncyliusz i reszta "normalniejszych" ale mniej znanych zdaje sobie sprawę jak skończyli Ujazdowski, Dorn, Marcinkiewicz i Zalewski. Poza tym wydaje mi się jednak, że nadal w tej partii jest mniej osób z frakcji stonowanej niż ludzi sympatyzujących z opcją Ziobry czy Lipińskiego. Zresztą popatrzmy na odzew co bardziej znaczących polityków Prawa i Sprawiedliwości. Spora część jednak negatywnie odniosła się do listu Migalskiego.

    A prasa donosi, że Ziobryści knują misterny plan podpuszczania prezesa, w który popada Kaczyński. Ale zaraz, to Kaczyński nie czyta gazet, że ten misterny plan się udaje. Gazety widać podłapują to co wrogowie Ziobry chcą, żeby podłapali. Tak swoją drogą to może się ktoś bardziej orientuje i wytłumaczy ile jest tych frakcji w PiSie? Ja już szczerze powiem się pogubiłem, zakon pc, liberalna frakcja (poncyliusz, rostkowska) i jeszcze ziobryści?

  4. #14
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach

    Re: Prawo i Sprawiedliwość

    Co do niego samego to jakoś nigdy za nim nie przepadałem.
    Ja się po prostu nie zgadzam z jego poglądami. Irytuje mnie jego "antyagenturalność" i poparcie dla lustracji (rzecz dla mnie idiotyczna w postaci jaką się ją lansuje i z gruntu szkodliwa dla naszego życia politycznego), jego poglądy na Rosją i wizja stosunków polsko-rosyjskich itd. No i gość wygłupił się przy próbach wszczęcia habilitacji (co zresztą powiązane było z jego lustracyjnymi fobiami). Nie odpowiada mi też jego styl uprawiania polityki - głośny i populistyczny. Choć akurat w ostatnim przypadku nagłośnienie przez niego problemu wydaje mi się uzasadnione (inaczej trudno byłoby mu cokolwiek ruszyć).
    Poza tym jest niesłowny - parę lat temu pożyczył ode mnie (z kolegami) sporo materiałów z okresu stanu wojennego (plakaty, broszury - w sumie nic specjalnego) i nie oddał.

  5. #15
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach

    Re: Prawo i Sprawiedliwość

    Każda partia polityczna jest tyle samo warta. Wszyscy pchają się do koryta.
    Partie sa od tego by wygrywac wybory/czyli w innym tlumaczeniu, w pewnym sensie 'pchac sie do koryta', problem polega na tym jaki maja cel zarzadzaniem tym korytem, ale to juz ogolnikowa dyskusja.

  6. #16
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prawo i Sprawiedliwość

    A jak na razie jako tako najlepszej partii nie ma... Choć niektórzy mogą stawiać na PO ( w tym ja ) czy też SLD... Każda ma swoje plusy i minusy... o PiS nie wspomnę bo oni stracili sporą część swoich zwolenników przez aferę "krzyżową" ...

  7. #17
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prawo i Sprawiedliwość

    Cytat Zamieszczone przez lofdi
    Tak swoją drogą to może się ktoś bardziej orientuje i wytłumaczy ile jest tych frakcji w PiSie? Ja już szczerze powiem się pogubiłem, zakon pc, liberalna frakcja (poncyliusz, rostkowska) i jeszcze ziobryści?
    Doczytałem się w "Rz" sprzed miesiąca, że w PiS są następujące frakcje: zakon PC, grupa radiomaryjna (np. Macierewicz), ziobryści, muzealnicy (?), spin-doktorzy, młody PiS, liberałowie. Podobno obecnie zakon PC z grupą radiomaryjną są przeciwko liberałom, spin-doktorom i muzealnikom. Rzeczywiście można się pogubić
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  8. #18
    Podczaszy Awatar LEGION
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    هندوکش
    Postów
    585
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Prawo i Sprawiedliwość

    "Ziobryści" hehe trochę mi się to kojarzy z żyrondystami nie wiem czemu..
    Tyberiusz wrócił na Capri..

  9. #19
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach

    Re: Prawo i Sprawiedliwość

    Biorąc pod uwagę, że "S" to teraz praktycznie przybudówka PiS, to jest to chyba dobre miejsce do posumowania okolicznosciowego zjazdu.
    1. Bardzo dobre wystapienie Tuska (moim zdaniem). Bardzo treściwe - nie gadał o wszystkim i o niczym tylko dokonał pewnego podsumowania. Pouczył, to fakt, ale celnie (chyba dlatego to tak zdenerwowało wielu obecnych ). Tusk nie jest moim ulubionym "bohaterem" ale za to wystąpienia ma dużego plusa.
    2. Brawa dla Krzywonos! Zepsuła spektakl Kaczyńskiemu. To miał być "jego" zjazd, to o jego wystąpieniu miano mówić przede wszystkim a ona zabrała mu publiczność. Może i mówiła emocjaonalnie i niezbyt składnie, ale co chciała powiedzieć powiedziała. Jarosław miał dzięki temu zjazdowi zyskać - a moim zdaniem mocno stracił.
    Przy okazji widać było to o czym wcześmniej słyszałem -J. Kaczyński nie umie reagować na niespodziewane sytuacje. Gubi się i traci pewność siebie. Ale to tak na marginesie.

  10. #20
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prawo i Sprawiedliwość

    Polecam zobaczyć wystąpienie Henryki Krzywonos na zjeździe Solidarności, jak najeżdża na J.Kaczyńskiego.

    http://www.youtube.com/watch?v=_sRwwRRm ... re=related

Strona 2 z 101 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Prawo Naturalne
    By pulchram in forum Agora
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 20:37
  2. Mecz o prawo walki do SL:Scooter{SB} 2:1 Deathlord{IPL}
    By piterus in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-12-2012, 23:25
  3. Prawo Jazdy
    By Aro137 in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 22-04-2012, 10:10
  4. Prawo do wolności osbistej.
    By Witold in forum Agora
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 15:44
  5. Prawo do podsłuchu.
    By Witold in forum Agora
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-03-2010, 11:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •