Strona 515 z 636 PierwszyPierwszy ... 15415465505513514515516517525565615 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 141 do 5 150 z 6354

Wątek: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

  1. #5141
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    Tylko dlaczego tak często zdarzają im sie " wypadki " ? Tym naszym dzielnym policjantom? Ida z powołania, honor ,chęć niesienia pomocy i stanie na straży prawa powoduje ze wstępuja .Biedne zuczki wszuscy im przykrości robią. A ze polamia szczękę nie właściwej osobie, cóż chcieli dobrze . Troche lat juz mam, troche tez zwiedziłem w zyciu. Mam swoja opinie na temat polskiej policji i jej nie zmienię. Oczywiście szanuje waszą.Miłego dnia

    @ Zając
    No fatktycznie, temu z filmiku trochę nie wyszlo .Tylko to nie zmieni statystyk. Liczby nie kłamią, jesli chodzi o wypadki śmiertelne wygrywamy z nimi. A nie mamy na karku Arabów, Murzynow, i calej reszty.

  2. #5142
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bartolomeo Zobacz posta
    No fatktycznie, temu z filmiku trochę nie wyszlo .Tylko to nie zmieni statystyk. Liczby nie kłamią, jesli chodzi o wypadki śmiertelne wygrywamy z nimi. A nie mamy na karku Arabów, Murzynow, i calej reszty.
    Myślę że przyczyna tkwi w stosunku społeczeństw wobec instytucji policji oraz stopnia powierzonego jej zaufania w Polsce i UK.U nas wciąż pokutuje wizerunek policjanta-oprawcy stojącego na straży systemu politycznego co ma swoje korzenie osadzone jeszcze z lat komuny.Natomiast nad Tamizą bądz co bądz policjanci cieszą się o wiele większym szacunkiem i respektem które nabyli w ciągu lat istnienia tejże instytucji.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  3. #5143
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    Otóż to , a nie sądzisz ze po części sobie na to zapracowali?

  4. #5144
    Asuryan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Pampa Zobacz posta
    BtW pokaż mi przypadek gdzie nasza ,,holota" użyła broni z ostrą amunicja bezpodstawienie.
    Łódzkie Juwenalia 2004 roku. Ot, nie potrafiła jej odróżnić od gumowej.

  5. #5145
    Zbanowany
    Dołączył
    Apr 2012
    Postów
    293
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 19 podziękowań w 15 postach
    W końcu są świadkowie którzy potwierdzili agresywne zachowanie denata, podczas aresztowania.
    Czyli idąc tym tokiem rozumowania, jeśli stawisz opór policji to sam jesteś sobie winien jeśli cię zamordują ? Nieważne jak policja się zachowała przy aresztowaniu, nieważne czy cenisz swoją godność i aresztowanie uważasz za naruszenie twoich praw, w końcu to Wielcy Panowie Policjanci którzy mogą wszystko.
    Inna sprawa że skoro zatrzymało go czterech funkcjonariuszy, a nie dwóch nie mogło się wziąć z niczego.
    Źle to interpretujesz, jeśli zatrzymało go czterech to nie mógł stawiać na tyle skutecznego oporu by aż go trzeba było zabić,co innego przy dwóch,faktycznie mogliby mieć problem z zatrzymaniem i unieruchomieniem. Tak czy siak jedną z koniecznych procedur przy aresztowaniu jest nagrywanie go a także tego co się dzieje z aresztantem do momentu wypuszczenia z aresztu lub skazania i warto by walczyć o taką procedurę, która prawdopodobnie uratowałaby życie wielu niewinnych osób, zakatowanych przez bandytów w mundurach.
    Gdy podchodzi do Ciebie policjant masz wykonywać jego polecenia a nie zgrywać twardziela.
    Z jakiej racji? Może nie mam czasu na gadanie z nimi bo gdzieś mi się śpieszy ?Albo im nie ufam jak chcą mnie aresztować i chcę wezwać adwokata, świadków itd ?
    Dopóki nie zostałem skazany prawomocnym wyrokiem sądowym powinienem być traktowany jak niewinny i pełnoprawny obywatel. Skoro policjant wydaje mi polecenie mam prawo kazać mu iść do diabła, zażądać uzasadnienia jego działań albo zażądać by poczekał na prasę czy innych świadków.
    Tak jak wszędzie zdarzają się czarne owce ale większość narzekań na policje jest snuta przez tzw. margines społeczny.
    Moi znajomi mają podobny pogląd na działania policji a przynajmniej jej nie ufają, nikt z nich nie pochodzi z marginesu, żadna z tych osób nie została też aresztowana.
    Nikt chłopaka nie pałował ani nie walił pięściami lub ko kopał.
    Obrażenia jakie miał odnieść świadczą o czym innym.
    U nas wciąż pokutuje wizerunek policjanta-oprawcy stojącego na straży systemu politycznego
    Bo tak wciąż jest. Dlaczego do aresztów nie trafiają politycy z pierwszych stron gazet? Dlaczego Paweł Adamowicz po przekrętach w Gdańśku wciąż chodzi na wolności a nawet nie toczy się wobec niego żadna sprawa ? Itd, itp.
    Ty się serio zatrzymales w xvii wieku. Nikogo nie obchodzi ze nie masz czasu. Policjant ma prawo (i slusznie) aresztować kogoś jeżeli ma podejrzenie że popełnił ten ktoś przestępstwo.
    Dla mnie polskie tradycje prawne mają znaczenie, zwłaszcza z czasów kiedy Polska była potęgą a nie krajem 3 świata.
    Zresztą z takiego myślenia jak twoje biorą się tragedie.
    Ja patrzę na to inaczej. Jako płatnik podatków jestem szefem policjanta, którego praca nie tworzy PKB. Jeśli policjant mnie zatrzymuje musi mieć lepszy powód niż moje podobieństwo do kogoś tam. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć zatrzymanie na kilka minut by sprawdzić tożsamość ale już nie na te ustawowe 24 (czy tam 48 nie wiem) godziny.
    Do telefonu i wezwania adwokata masz prawo jak już jesteś na dołku.
    Gdzie mogą cię bezkarnie zabić, powiedzieć parę głupot i ludziska łykają jak pelikany że jesteś bandytą.
    Ok, powiedzmy że policja ma prawo mnie zatrzymać, ale niech w takim razie ma obowiązek nagrywania czynności od momentu zatrzymania podejrzanego do momentu kiedy opuści areszt.

  6. #5146
    Pampa
    Gość
    Ty się serio zatrzymales w xvii wieku. Nikogo nie obchodzi ze nie masz czasu. Policjant ma prawo (i slusznie) aresztować kogoś jeżeli ma podejrzenie że popełnił ten ktoś przestępstwo. Do telefonu i wezwania adwokata masz prawo jak już jesteś na dołku. A tak do czasu odprowadzenia na komisariat nie ma co sie stawiać bo to nie ma sensu. Zresztą nie musisz nawet się do nich odzywać.

    BTW prawomocny wyrokiem? Błagam. Zanim wyrok się uprawomocni to już możesz gdzieś uciec, albo narobić większych krzywd. Zresztą ile na dołku podtrzymują? Jak się wszystko wyjaśni to kilka godzin.

  7. #5147
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    @Pampa

    Pierwszy z brzegu przykład z mojego miasta. Grupa antyterrorystyczna wparowała komuś do domu,połamali człwiekowi szczękę ,nie temu człowiekowi, ot taka drobna omyłka.Ale przecież mogą ,bo to Policjanci. Też byś ich wpuscił i dał sobie połamać szczene ?:-)

  8. #5148
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    RomanRozyński- Jak najbardziej. nie musi to byc opór siłowy jak w omawianym przypadku, ale trzeba jednak się zastosować się do poleceń.

    Po za tym taka historia: Dwa lub rok temu byłem na 11 listopada pod MWP po kolegę który odbywał służbę w ,,Strzelcu''. razem z bratem czekamy i widzimy jak wracają ludzie z marszu ( godziny wieczorne). Tłum idzie wokół policja no bo po drugiej stronie faktycznie doszło do czegoś to pilnują aby tu coś podobnego się nie wydarzyło. Oczywiście wzorowi obywatele kierują wyzwiska i przekleństwa w stronę nieruchomych funkcjonariuszy, kiedy nagle w tłumie słychać brzdęk (jakiemuś chłopakowi wypadł pręt, lub nóż). Policja zauważa to i dwóch podchodzi do gostka żeby zobaczyć co wypadło kiedy nagle słychać ,,On ma broń!''. Wokół ludzie zaczynają uciekać,uchodzić prosto na ludzi pod muzeum gdzie i my byliśmy, wobec naporu rozdzielam się z bratem i aby nie zostać zdeptanym uchodzę na trawnik i tu zatrzymuje mnie funkcjonariusz w pełnym rynsztunku z pałą w lewej ręce nakazując : ,,Stać!''
    I tu ja szybko myślę ,,Kurde mam desanty''!Bałem się że uzna mnie za jednego z gości w tłumie no bo wojskowe buty umykanie przez nieoświetlony trawnik, no ale myślę sobie że niewinnego nie zamkną wiec po komendzie podniosłem ręce i mówię:,,Jestem przechodniem,przechodniem.'' Funkcjonariusz za osłony hełmu patrzy na mnie i mówi ,,Zejdź na chodnik.'' To ja powoli opuszczając ręce ale tak żeby były widoczne dłonie wracam na alejkę. Patrzy potem na mnie chwilę lustrując latarką i w końcu mówi: ,,Dobra możesz iść''. Ja podziękowałem i spytałem czy nie widział też przypadkiem mojego brata,ale niestety nie.Potem pod bramą muzeum go znalazłem. I tak skończyła się moja przygoda z wrednymi polskimi policjantami.
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

  9. #5149
    Pampa
    Gość
    Kolego nie ich wina że dostali złe namiary. To są antyterrorysci, więc nie będą głaskać po głowie i nie myślą co robią tylko obezwladniaja. To że oficer powinien stanąć przed sądem to inna kwestia.


    Jako że jestem w zawodowej armii aktualnie, to ja rozumiem to w pełni. Są smieszkowie i inne sebixy które wbijaja na teren JW(pewnie potem krążą historie że się wojsko zneca nad biednym sebixem), a potem się dziwią że dostali po pysku. Funkcjonariusz publiczny ma to do siebie że musi być pewny, a nie myśleć za długo.

  10. #5150
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Pierwszy z brzegu przykład z mojego miasta. Grupa antyterrorystyczna wparowała komuś do domu,połamali człwiekowi szczękę ,nie temu człowiekowi, ot taka drobna omyłka.Ale przecież mogą ,bo to Policjanci. Też byś ich wpuscił i dał sobie połamać szczene ?:-)
    Wchodza tam gdzie dostają namiary. Odpowiedzialny za tą pomyłke na 100% został ukarany dyscyplinarnie a poszkodowany dostanie odszkodowanie. Policjanci to też ludzie i są omylni. Rozumiem że wg Ciebie jeśli jeden policjant popełni błąd to kazdy jest zły. Idąc tym tokiem rozumowania to dziwie się, że tyle jest przypadków wypadków na budowach a jakoś nikt nie mieszka w lepiankach.

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


Strona 515 z 636 PierwszyPierwszy ... 15415465505513514515516517525565615 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Indie moje - Co teraz?
    By Popek in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 10:58
  2. Chyba zniszczyłem płytę?Jak teraz grać?
    By stukpuk in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 20:14
  3. Jesień Średniowiecza - Co teraz?
    By Brave in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 21:58
  4. Blitzkirieg V - jutro!
    By KLAssurbanipal in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 12:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •