Strona 522 z 636 PierwszyPierwszy ... 22422472512520521522523524532572622 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 211 do 5 220 z 6354

Wątek: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

  1. #5211
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Chochlik20: Bardziej na zasadzie lekcji podglądowej i tylko wobec pewnych winnych.
    Asuryan: Wiem, ale w odniesieniu do samej historii Francji,chciałem nadać ton z jakim powinno się podchodzić do ISIS. Wandea zasłynęła z niezwykłego okrucieństwa, a na co sobie zasłużyli terroryści?
    Zając: Hmmmm ciekawe...... W zasadzie zastanawiam się czy to a) Rzeczywisty pucz wojskowy, czy b) manipulacje tureckiego prezydenta. Choć w pierwszym przypadku bym się nie zdziwił ( w drugim też raczej nie). W końcu tamtejszym wojskowym w nie smak brak zdecydowanego rozwiązania siłowego kwestii kurdyjskiej............
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

  2. #5212
    Asuryan
    Gość
    Piner, ja o tym wiem i nawet się z tym zgadzam. Próbowałem uświadomić swoim postem Chochlika, który najwidoczniej pomylił Wandeę z Katarami.

  3. #5213
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach
    Nadeszła nowa era w polityce międzynarodowej, głosy oburzenia, potępienia i słowne wezwania do uspokojenia się sytuacji okazały się mieć niezwykłą moc. Wyobraźcie sobie tylko tych puczystów nerwowo czekających na reakcję Angeli Merkel .

    We Włoszech z ulgą przyjęto fiasko puczu wojskowego w Turcji. O tym, że zamach się nie udał, zadecydowało zdaniem włoskich mediów, potępienie rebeliantów przez międzynarodowych przywódców - od kanclerz Angeli Merkel po Sojusz Atlantycki. "Zbuntowanym generałom nie udało się to, co w podobnej sytuacji ma zasadnicze znaczenie: pojmanie i izolacja urzędującego prezydenta, który zdołał zmobilizować swoją partię i uzyskać poparcie zagranicznych mocarstw" - zauważa jeden z komentatorów.

  4. #5214
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Pojawiają się głosy, że to było show na zamówienie samego Erdogana, i jak widziałem ten teatrzyk po odbiciu telewizji-wypacykowani prezenterzy,odpicowana blondyna ze łzami w oczach dziękująca prezydentowi, wkoło równie wypacykowani,wyżelowani funkcjonariusze służb specjalnych w garniakach,okularach przeciwsłonecznych z bronią w ręku jak w jakimś kiepskim filmie akcji, to wydaję mi się, że coś w tym jest.
    Szkoda, bo ten Erdogan to świr.
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  5. #5215
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    Pojawiają się głosy, że to było show na zamówienie samego Erdogana, i jak widziałem ten teatrzyk po odbiciu telewizji-wypacykowani prezenterzy,odpicowana blondyna ze łzami w oczach dziękująca prezydentowi, wkoło równie wypacykowani,wyżelowani funkcjonariusze służb specjalnych w garniakach,okularach przeciwsłonecznych z bronią w ręku jak w jakimś kiepskim filmie akcji, to wydaję mi się, że coś w tym jest.
    Szkoda, bo ten Erdogan to świr.
    Dużo może być w tym prawdy, bo kto spacyfikował wojskowych? W mediach mamy doniesienia o stronie rządowej - czyli kto? Urzędnicy, policja, straż pożarna, agenci wywiadu?
    Policja podobno otoczyła żołnierzy, a ci potulnie złożyli broń... sami Turcy mieli też pomagać i aresztować zbuntowanych żołnierzy... po czym bunt się skończył. Jedna z największych armii świata skapitulowała przed policją i cywilami, a Erdogan powrócił w glorii zwycięscy.

    Pucz godzina po godzinie - http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...56.html#MegaMT

    Cytat Zamieszczone przez Piner Zobacz posta
    Chochlik20: Bardziej na zasadzie lekcji podglądowej i tylko wobec pewnych winnych.
    Taka lekcja, jak pisałem wcześniej będzie bardziej na użytek wewnętrzny, a nie zewnętrzny.

    Cytat Zamieszczone przez Piner Zobacz posta
    Zając: Hmmmm ciekawe...... W zasadzie zastanawiam się czy to a) Rzeczywisty pucz wojskowy, czy b) manipulacje tureckiego prezydenta. Choć w pierwszym przypadku bym się nie zdziwił ( w drugim też raczej nie). W końcu tamtejszym wojskowym w nie smak brak zdecydowanego rozwiązania siłowego kwestii kurdyjskiej............
    Nie sądzę, aby poszło o Kurdów - http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...wladze.html#MT

    Cytat Zamieszczone przez Asuryan Zobacz posta
    Piner, ja o tym wiem i nawet się z tym zgadzam. Próbowałem uświadomić swoim postem Chochlika, który najwidoczniej pomylił Wandeę z Katarami.
    Nie pomyliłem. Użyłem hasła, które wydawało mi się najbardziej adekwatne do tego, co sugerował Piner. Walka z terroryzmem musi być precyzyjna, jak chirurg podczas operacji. Nie ma sensu mnożyć im zwolenników uderzeniami na zasadzie przypuszczeń.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  6. #5216
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach
    Dużo może być w tym prawdy, bo kto spacyfikował wojskowych?
    Policja, inni wojskowi i obywatele. Nikt nie powiedział, że większość wojskowych poparła pucz, wręcz przeciwnie, że to stosunkowo mała grupka "zdrajców" itd. Jeżeli cały pucz miałby być ściemą to tym bardziej nie mogło w nim oficjalnie brać udziału całe wojsko, przecież wojskowi nie podstawiliby celowo głowy pod topór, a Erdogan nie ryzykował wyjścia na kogoś kto musi rozprawić się z całą zbuntowaną armią.

    Nie wiem w sumie jak to bywa w takich sytuacjach, jak wyglądają ewentualnie "fałszywe" pucze w których serio giną ludzie. Ale gdyby miało tak być to wydaje mi się że albo ktoś sobie pograł z częścią wojskowych celowo ich podburzając i kontrolując cały czas sytuację, albo serio miało dojść do puczu i postanowiono pozwolić aby się odbył w sposób "kontrolowany". Tak czy siak potrzebni więc byli "pożyteczni idioci", pytanie tylko czy jeżeli serio to była fałszywka to czy ustawiona od początku do końca.

  7. #5217
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dagorad Zobacz posta
    Policja, inni wojskowi i obywatele. Nikt nie powiedział, że większość wojskowych poparła pucz, wręcz przeciwnie, że to stosunkowo mała grupka "zdrajców" itd. Jeżeli cały pucz miałby być ściemą to tym bardziej nie mogło w nim oficjalnie brać udziału całe wojsko, przecież wojskowi nie podstawiliby celowo głowy pod topór, a Erdogan nie ryzykował wyjścia na kogoś kto musi rozprawić się z całą zbuntowaną armią.
    Jeżeli tak to posypią się głowy nawet wśród tych, którzy poparli prezydenta, który zwiększy swoją kontrolę nad armią. Rozpocznie się mania spisków i prześladowań. Jeżeli będzie zbyt krwawo to być może armia znów może się zbuntować.


    Cytat Zamieszczone przez Dagorad Zobacz posta
    Nie wiem w sumie jak to bywa w takich sytuacjach, jak wyglądają ewentualnie "fałszywe" pucze w których serio giną ludzie. Ale gdyby miało tak być to wydaje mi się że albo ktoś sobie pograł z częścią wojskowych celowo ich podburzając i kontrolując cały czas sytuację, albo serio miało dojść do puczu i postanowiono pozwolić aby się odbył w sposób "kontrolowany". Tak czy siak potrzebni więc byli "pożyteczni idioci", pytanie tylko czy jeżeli serio to była fałszywka to czy ustawiona od początku do końca.
    Na to chwilę można się skłaniać ku temu, że pucz nie miał się udać, bo kto pozwala, aby do kraju wrócił ten, którego chcą obalić?

    3:01 Prezydent Recep Erdogan wylądował na lotnisku w Stambule. Został przywitany przez swoich zwolenników na lotnisku Ataturka. Na drodze dojazdowej do lotniska gromadzą się tłumy.
    http://telewizjarepublika.pl/wojskow...tow,35805.html

    Co się rzuca w oczy na tą chwilę:
    - błyskawiczne zorganizowanie się zwolenników prezydenta
    - brak lidera w puczu - istnieje tylko tajemnicza "Radę Pokoju"
    - szybkie spacyfikowanie przez policję oraz cywili żołnierzy
    - dość szybka utrata kontroli nad telewizją oraz dostępem do internetu równocześnie brak informacji, że doszło do starć o budynek telewizji
    - podział(?) armii
    - chaos informacyjny
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  8. #5218
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Coraz więcej opinii, że ten pucz to ustawka... Przy okazji "sułtan" Erdogan robi porządek z sędziami.

    http://newsroom.salon24.pl/720957,er...zystka-sedziow

    Czy ktoś w Europie odważy się powiedzieć, że to niedemokratyczne?
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  9. #5219
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach
    Ta akcja odwetowa jest tak "bezczelna" że aż zdaje się mówić, że to nie było jednak ustawione, bo aż ciężko uwierzyć że wszystko było ustawione aby zrobić taki "chaotyczny" koniec. Tylko ci sędziowie jakoś tak dziwnie "wyglądają". No ale tu ogólnie ciężko oceniać, mimo wszystkich tych europejskich aspiracji to jednak specyficzny kraj i w sumie diabli wiedzą jaką pozycję ma teraz Erdogan. Znaczy niby wspiął się teraz na "wyżyny", ale jeżeli za zamachem stała tylko część wojska to nie zdziwiłbym się gdyby niedługo odbył się kolejny pucz... Ludzie na ulicach skutecznie jednak póki co blokują taką opcję, może więc Erdogan musi się spieszyć i w pełni wykorzystać tymczasową sytuację, nawet jeżeli z boku wyglądać to będzie ostatecznie pewnie tak, że "pucz" serio się odbył tyle że nie zmienili się rządzący ale ich wpływy.

  10. #5220
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Ostatnio edytowane przez PaskudnyPludrak ; 18-07-2016 o 19:10
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

Strona 522 z 636 PierwszyPierwszy ... 22422472512520521522523524532572622 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Indie moje - Co teraz?
    By Popek in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 10:58
  2. Chyba zniszczyłem płytę?Jak teraz grać?
    By stukpuk in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 20:14
  3. Jesień Średniowiecza - Co teraz?
    By Brave in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 21:58
  4. Blitzkirieg V - jutro!
    By KLAssurbanipal in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 12:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •