Strona 524 z 636 PierwszyPierwszy ... 24424474514522523524525526534574624 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 231 do 5 240 z 6354

Wątek: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

  1. #5231
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    @Ocena rządów Asada i jemu podobnych bliskowschodnich dyktatorów,geneza konfliktu w Syrii itp to temat na dłuższą dyskusję, bo na pewno nie jest to takie proste jakby chcieli niektórzy, że to wszystko wina wujka Sama, ale jestem w stanie się zgodzić, że za ich rządów był przynajmniej jako taki spokój z islamistami.@

    Ocena rządów Asada i innych autokratycznych przywódców jest zawsze tak samo negatywna. A osoby broniące ich rządów uzasadniając to "stabilnością" popełniają w moim przekonaniu gruby błąd. Problem bowiem polega na tym, że rządy tych ludzi zapewniały stabilizację tylko z pozoru, kumulując konflikty co prędzej czy później MUSIAŁO spowodować wybuch. To jest zresztą cecha wszystkich rządów autokratycznych i na tym polega wyższość demokracji, która takie konflikty pozwala neutralizować na bieżąco. Rządy Asada były zresztą wyjątkowo brutalne (podobnie jak Saddama), więc i ich efekt musiał być relatywny - to co mamy więc to skumulowane pokłosie rządów naszego watażki i jego ojca.
    To trochę tak, jak np. z oceną transformacji w Polsce. Są ludzie, którzy obwiniają Balcerowicza o "zniszczenie" polskiego przemysłu. Nie wpada im do głowy to, by obwinić o to poprzednie władze, które ten przemysł w dużym stopniu zbudowały na "księżycowych" zasadach skazując go na zagładę już w chwili powstania. Balcerowicz wprowadził tylko normalne zasady, które zweryfikowały wartość tego co zbudowano w czasie PRL-u. Ale to on jest winiony za wszystko, choć przecież nie on jest winowajcą za błędy popełnione przez przywódców komunistycznych działających wbrew prawom rynku.
    To samo mamy na Bliskim Wschodzie. Fala rewolucji w krajach arabskich była odpowiedzią na dyktatury - im większy dyktator tym gorsze były skutki rewolucji. Amerykanie "pomogli" tylko w Iraku. Zgodzę się, że popełnili tam błąd. Ale polegał on nie tyle na obaleniu Saddama ile na całkowitej "desaddamizacj" (debaas-izacji, nie wiej jak to poprawnie napisać) państwa. Czyli, odsunęli od władzy całkowicie dawne elity. Które w ten sposób obróciły się przeciw Amerykanom destabilizując państwo i dając wsparcie opozycji wobec nich. To był ich błąd zasadniczy według mnie. Bez konfliktów by się oczywiście nie obyło, ale byłyby nieporównanie łagodniejsze i nie wymagały tak znacznej obecności militarnej USA w tym rejonie. Przy czym efekt polityczny (także w kontekście ewentualnych reform związanych z demokratyzacją - choć tu można się zastanawiać czy jest ona możliwa w kraju plemiennym i na dodatek islamskim, w którym oddzielić się religii od państwa nie za bardzo da) na pewno nie byłby gorszy. I tylko tyle. Reszta, a więc np. powstanie przeciw Asadowi czy też innym dyktatorom, to była rzecz której uniknąć nie było można w dłuższym okresie czasu. Przy czym im dłużej trwałyby ich rządy tym większe narastałoby napięcie i tym większy byłby wybuch niezadowolenia. Tego nie dało się uniknąć i winić za to kogokolwiek jest błędem. Winić ewentualnie (choć to też jest sprawa mocno dyskusyjna) można za to, że pewne rzeczy przybrały taką a nie inną formę, że pewne problemy mogły być złagodzone itd. Ale nie za to co się stało.
    Chochlik ma pełną rację pisząc, że te reżimy wcale nie były lepsze od państwa islamskiego, które przecież też pewną stabilność na swych terenach zaprowadza eliminując bandytyzm i zapewniając podstawowe świadczenia ludności.

  2. #5232
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Zatem mają obecnie lepiej przed czy po demokratyzacji regionu dzięki wydatnej pomocy Zachodu?
    Ciężko uznać jest, że mają lepiej, ale praktycznie każdy zryw przeciwko władzy okupiony jest krwią. Węgrzy żałują teraz po latach, że w 56r. próbowali obalić komunizm? Polacy, którzy wychodzili na ulicę protestować przeciwko podnoszeniu cen, wolnym wyborom nie powinni tego robić, bo kończyło się to krwawymi represjami?
    To chcesz przekazać?

    Teraz mamy lepiej czy gorzej za komuny, bo przecież Stany wspomagały Solidarność.

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta

    No z pewnością na dzień dzisiejszy bezrobocie zostało zlikwidowane,korupcja stała się wspomnieniem a wszyscy są sobie równi...Tylko logo na szybach naftowych uległo zmianie.
    Z pewnością przyczyną wybuchu rewolucji w Libii i Syrii nie są takie, jakie próbujesz wmówić reszcie.

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Poszperaj o czym pisała obecna kandydatka do prezydenckiego fotela w swoich emailach z wyszczególnieniem na ustanowienie panafrykańskiej waluty opartej o libijskiego dinara.Przy okazji możesz też coś wspomnieć o rezerwach złota i srebra z tego kraju które wyparowały.
    Afryka już raz próbowała się zjednoczyć. Podczas spotkania w Adis Abebie w 1963 roku. Popłynęło wiele gorących słów, aby zjednoczyć Afrykę i na tym się skończyło. O samym spotkaniu pisał Ryszard Kapuściński.
    Powstała, co prawda Organizacja Jedności Afryki, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów, bo nie udało się spełnić pokładanej w nich zamierzeń. Teraz na jej miejscu powołano Unię Afrykańską z równie górnolotnymi założeniami.
    To Kadafi chciał, aby wspólną walutą był libijski dinar, bo wmówił sobie, że stanie na czele Afryki. Tymczasem proponowaną walutą jest Afro, a nie dinar z obliczem megalomanii Kadafiego.
    https://www.obserwatorfinansowy.pl/t...ii-walutowych/

    Najczęściej używaną jednostką monetarną w Afryce jest frank CFA, którym aktualnie posługuje się niemal 140 milionów ludzi zamieszkujących 14 państw, głównie byłych kolonii francuskich. Frank CFA w istocie dzieli się na dwie waluty, każda z nich związana jest z osobnymi strukturami unii monetarnej. Każda emitowana jest przez własne instytucje, także nieco inaczej rozwijające akronim CFA.

    Więc, jak widzę opierasz się tylko na uprzedzeniach względem USA, a nie na rzeczywistych faktach.

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Gdzie te tysiące zgwałconych kobiet i owoce jego seksulanych harc?Mielibyśmy teraz armijkę małych kadaffiątek obojga płci.

    Link w temacie podałem, co do gwałtów.
    Ty natomiast bazujesz na dziwnym przekonaniu, że antykoncepcja nie istnieje, ba nawet aborcja. Udowodnij, że Kadafi nie dokonywał gwałtów.

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Przejął w wyniku referendum zatem czego narzekasz?Masz za złe Asadawi że siedzi za długo u władzy?
    Po śmierci ojca Hafiza al-Asada w 2000 roku Baszszar został przywódcą Partii Baas i armii. Wybrany na prezydenta w wyniku przeprowadzonego referendum z wynikiem 97,2% głosów[1]. W związku z wyborem na prezydenta Madżlis asz-Szab (Parlament Syryjski) musiał obniżyć minimalny wiek dla kandydata na prezydenta z 40 na 34 lata (wiek Asada, kiedy został wybrany), po wyborze Asad otrzymał także stopień generała. 27 maja 2007 roku Baszszar został ponownie wybrany jako prezydent na kolejną kadencję siedmiu lat, z oficjalnym wynikiem 97,6% głosów w referendum (brak innego kandydata)[2].
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Baszsz...ad#cite_note-2


    Jak rozumiem należałoby uznać, że wybory w Polsce po wojnie za legalne, podobnie, jak w każdym innym kraju, gdzie weszła Armią Czerwona, bo tak należałoby zrobić patrząc na fakt ile procent głosów uzyskał oraz, że był jedynym kandydatem.

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Wciąż się go chce zlikwidować a sankcje to już otarty argument Wujka Sama wobec jego przeciwników.Nawet my przez nie przechodziliśmy.
    Kiedyś praktykowano wyciąganie trupów z grobów i urządzanie im powtórnej egzekucji, ale te czasy się skończyły.

    Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie opowiedziała się za nałożeniem sankcji na na libijskiego dyktatora Muammara Kadafiego za jego krwawą rozprawę z uczestnikami pokojowych protestów. Podejrzenia dokonania zbrodni ludobójstwa przez władze zbada MTK.
    http://www.newsweek.pl/swiat/onz-nal...72763,1,1.html
    Kto wchodzi w jej skład - https://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_B...%C5%84stwa_ONZ
    to raz, a dwa wcześniejsze sanckcje zostały nałożone za atak terrorystyczny nad Lockerbie:
    Odmowa wydania oskarżonych szkockiemu wymiarowi sprawiedliwości spowodowała nałożenie przez ONZ sankcji gospodarczych na Libię w 1992
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_nad_Lockerbie

    Więc dalej wierz w wielki spisek USA i brnij w bronienie Kadafiego. Szkoda tylko, że nie potrafisz przedstawić dowodów po za swoimi słowami, które okazują się być fałszem,

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta

    Przecież w/w kraje nie walczą na całym świecie o demokratyzację.Kto inny ma już wieloletnie doświadczenie z uszczęśliwianiem narodów na siłę.Zostaw to fachowcom zwłaszcza że coś mogą nawet zyskać po wprowadzeniu wolności,równości i innych pustych epitetów.Paradoksalnie sami do tego je sprowadzili.
    W/w nie ma demokracji, a nawet jak już jest (Rosja) to jej zasady nie są przestrzegane.

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Żeś odleciał i to dalej od Voyagera1.Europa sama decyduje kto jest dobry a kto nie.Łamie międzynarodowe umowy i traktaty według swojego widzimi się.Zrównała z ziemią Libię bo Kadaffi gwałcił tysiące kobiet (Zatem dlaczego NATOwskie samoloty nie bombardują Indii lub Brazylii gdzie gwałty przybrały już rozmiary plagi?).Wywróciła do góry nogami Irak bo Saddam miał coś czego do dziś dnia nie odnaleziono.Wreszcie Europa upomniała się o Asada gdyż łamie prawa człowieka podczas gdy to samo czyni Arabia Saudyjska,Chiny,Korea Pł. a nawet USA tuż u swoich granic...
    Nic to walczymy o prawa człowieka zabijając tych których chcemy tym prawem obdarować bo mamy do tego prawo bez względu na jego nieprzestrzeganie.

    Skoro manipulujesz to chociaż rób to dobrze.
    a - nigdzie nie twierdziłem, że powodem bombardowań były gwałty, którym zaprzeczasz
    b - zaprzeczasz, że Irak nie miał broni masowej zagłady i jej nigdy nie użył?
    c - na Koreę Płn. nałożone są sankcje
    d - reszta to sprawa geopolityki
    Ostatnio edytowane przez chochlik20 ; 21-07-2016 o 11:22
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  3. #5233
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach
    Z niczym nie przegiąłem. Wystarczyło dokładnie napisać, co napisałem i jaki rok podałem.
    Za rok powstania Al-Kaidy uważa się 1991 rok i ten podałem. Afganistan wówczas zszedł już na dalszy plan, bo ZSRR dawno się z niego wycofało i Stany nie miały już tam interesów. Osama był wówczas popierany, bo organizował broń i bojowników. Później się zradykalizował.
    Nie no, robisz sobie jaja prawda? Serio chcesz powiedzieć, że nie widzisz związku z powodu tych dwóch lat? Osama się zmienił nie do poznania, broń i bojownicy których organizował się rozpłynęły i zaczynał od nowa?

    Oczywiście to inna skala powiązań, następstw itd., ale Amerykańska misja wojskowa w Iraku "oficjalnie" zakończyła się w 2011r. a "kalifat" ogłoszony został w 2014r. to aż 3 lata , skoro w przypadku Afganistanu dwa to dawno no to trzy to już chyba w ogóle szmat czasu . A tak poważnie to czyny ZSRR i USA miały wpływ na Afganistan nawet jeżeli założymy że później całkowicie stracili nim zainteresowanie (czego nie sposób sprawdzić).

  4. #5234
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dagorad Zobacz posta
    Nie no, robisz sobie jaja prawda? Serio chcesz powiedzieć, że nie widzisz związku z powodu tych dwóch lat? Osama się zmienił nie do poznania, broń i bojownicy których organizował się rozpłynęły i zaczynał od nowa?

    Oczywiście to inna skala powiązań, następstw itd., ale Amerykańska misja wojskowa w Iraku "oficjalnie" zakończyła się w 2011r. a "kalifat" ogłoszony został w 2014r. to aż 3 lata , skoro w przypadku Afganistanu dwa to dawno no to trzy to już chyba w ogóle szmat czasu . A tak poważnie to czyny ZSRR i USA miały wpływ na Afganistan nawet jeżeli założymy że później całkowicie stracili nim zainteresowanie (czego nie sposób sprawdzić).
    Nie sposób stwierdzić czy Osama podczas radzieckiej interwencji w Afganistanie był już przeciwko Ameryce. Jeżeli tak by było to czemu godził się na dostawy broni?
    Według tego, co pisze wiki jego radykalizacja mogła nastąpić w 89r po powrocie do ojczyzny.
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Usama_ibn_Ladin
    I to nie on był założycielem Al-Kaidy tylko https://pl.wikipedia.org/wiki/Abd_Allah_Azzam Osama finansował poczynania terrorystów, a później stał się ikoną i najbardziej rozpoznawalna twarzą Al-Kaidy chociaż to mułła Omar stał na ich czele - https://pl.wikipedia.org/wiki/Mohammad_Omar
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  5. #5235
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach
    Jeżeli tak by było to czemu godził się na dostawy broni?
    Wróg mojego wroga...

    Według tego, co pisze wiki jego radykalizacja mogła nastąpić w 89r po powrocie do ojczyzny.
    Ale jakie to ma znaczenie. Tak czy siak USA pośrednio było "zamieszane" w to co działo się w Afganistanie, na pewno w mniejszym stopniu niż później w Iraku ale zawsze, a w końcu ja tylko o tym pisałem.

    Zresztą bądźmy szczerzy USA i ZSRR było zamieszane właściwie we wszystko, takie "prawo" supermocarstwa.

  6. #5236
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dagorad Zobacz posta
    Wróg mojego wroga...
    Można i tak zakładać.

    Cytat Zamieszczone przez Dagorad Zobacz posta
    Ale jakie to ma znaczenie. Tak czy siak USA pośrednio było "zamieszane" w to co działo się w Afganistanie, na pewno w mniejszym stopniu niż później w Iraku ale zawsze, a w końcu ja tylko o tym pisałem.

    Zresztą bądźmy szczerzy USA i ZSRR było zamieszane właściwie we wszystko, takie "prawo" supermocarstwa.
    Zarówno "prawo" ,jak i później bolączka, bo przyszłe zyski często okazują się być kupą śmierdzącego nawozu, w którym ciężko jest się doszukać choć okruszka złota.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  7. #5237
    Asuryan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Teraz mamy lepiej czy gorzej za komuny, bo przecież Stany wspomagały Solidarność.
    Pod wieloma względami lepiej, ale pod kilkoma jednak gorzej (zubożenie społeczeństwa, bezrobocie).

  8. #5238
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Ciężko uznać jest, że mają lepiej, ale praktycznie każdy zryw przeciwko władzy okupiony jest krwią.
    Egiptem rządzi obecnie wojskowy który od 2013 sprawuje włądzę twardą ręką.Oskarżany jest o naruszanie praw człowieka i ograniczanie swobód obywatelskich,likwiduje opozycję (około 40 tysięcy w więzieniach),wzrosło bezrobocie,pada sektor turystyczny,brak zagranicznych inwestorów i jedyne co się zwiększyło to władza Abd el-Fatah es-Sisi.
    W Tunezji podobnie jak powyżej wciąż rośnie bezrobocie co jest skutkiem odpływu zagranicznych turystów oraz kapitału.Podobną sytuację przechodzi Maroko które jednak ma ten luksus iż jeszcze nie padło ofiarą ataków terrorystycznych dzięki czemu zachodni turyści wciąż odwiedzają ten kraj chociaż i tutaj w porównaniu z latami wczesniejszymi notuje się 10-15% spadek liczby odwiedzających.
    W Libii dopiero w styczniu bieżącego roku powstał jeden ośrodek władzy a główne żródło dochodu a więc ropa naftowa nie generuje takiego przychodu jak za lat Kadaffiego(1.6mln baryłek dziennie na 400tys. obecnie) co jest efektem walk wewnątrz kraju pomiędzy poszczególnymi ugrupowaniami jak i terrorystami.Szacuje się że od upadku dyktatora Libia utraciła ponad 68 mld dolarów na samej ropie.Obecnie przy niskich cenach tego surowca kraj stoi przed nielada wyzwaniem.O Syrii już tyle powiedziano że zbyt wiele nowego już napisać się nie da...
    Oto zminimalizowany bilans tzw.'Arabskiej Wiosny".Sam oceń czy warto było destabilizować cały region dla większego chaosu społeczno-ekonomicznego.


    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Z pewnością przyczyną wybuchu rewolucji w Libii i Syrii nie są takie, jakie próbujesz wmówić reszcie.
    Oj przepraszam lecz zacytowałem jedynie Twoje własne słowa (#5229) i nkomu niczego nie wmawiam jak sam starasz się reszcie wmówić.


    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Afryka już raz próbowała się zjednoczyć. Podczas spotkania w Adis Abebie w 1963 roku. Popłynęło wiele gorących słów, aby zjednoczyć Afrykę i na tym się skończyło. O samym spotkaniu pisał Ryszard Kapuściński.
    Powstała, co prawda Organizacja Jedności Afryki, ale nie przyniosło to żadnych rezultatów, bo nie udało się spełnić pokładanej w nich zamierzeń. Teraz na jej miejscu powołano Unię Afrykańską z równie górnolotnymi założeniami.
    To Kadafi chciał, aby wspólną walutą był libijski dinar, bo wmówił sobie, że stanie na czele Afryki. Tymczasem proponowaną walutą jest Afro, a nie dinar z obliczem megalomanii Kadafiego.
    https://www.obserwatorfinansowy.pl/t...ii-walutowych/
    Znaczy się zatem że nie było fikcyjnej waluty (jak starasz się wmówić) i były konkretne plany co do wprowadzenia jej w życie:
    http://www.therightperspective.org/2...ican-currency/

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Link w temacie podałem, co do gwałtów.
    Ty natomiast bazujesz na dziwnym przekonaniu, że antykoncepcja nie istnieje, ba nawet aborcja. Udowodnij, że Kadafi nie dokonywał gwałtów.
    Link do Channel Four w którym reporterzy przeprowadzają wywiad z kobietą zgwałconą przez stronników Kadaffiego a nie przez niego samego:
    http://www.channel4.com/news/libya-w...ape-speaks-out
    Zastanawiające że na te "tysiące" znaleziono raptem tylko jedną poszkodowaną ale żebyś sobie mógł podumać bo nie piszę iż Kadaffi nie dokonywał gwałtów (co starasz się wmówić):
    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...wer-Libya.html
    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...-young-14.html

    Po drugie jakże łatwo jest obarczać wszystkim czym się da osobę już niezyjącą gdyż nie jest już ona w stanie walczyć na sali sądowej?Co do antykoncepcji nie daję wiary że z tych tysięcznych harc nie narodził się chociaż jeden bękart.



    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Po śmierci ojca Hafiza al-Asada w 2000 roku Baszszar został przywódcą Partii Baas i armii. Wybrany na prezydenta w wyniku przeprowadzonego referendum z wynikiem 97,2% głosów[1]. W związku z wyborem na prezydenta Madżlis asz-Szab (Parlament Syryjski) musiał obniżyć minimalny wiek dla kandydata na prezydenta z 40 na 34 lata (wiek Asada, kiedy został wybrany), po wyborze Asad otrzymał także stopień generała. 27 maja 2007 roku Baszszar został ponownie wybrany jako prezydent na kolejną kadencję siedmiu lat, z oficjalnym wynikiem 97,6% głosów w referendum (brak innego kandydata)[2].
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Baszsz...ad#cite_note-2
    Jak rozumiem należałoby uznać, że wybory w Polsce po wojnie za legalne, podobnie, jak w każdym innym kraju, gdzie weszła Armią Czerwona, bo tak należałoby zrobić patrząc na fakt ile procent głosów uzyskał oraz, że był jedynym kandydatem.
    A co ma Armia Czerwona do wyborów (referendum) prezydenckich w Libii?Chrzanisz głupoty tylko z tego powodu iż prezydentura Kadaffiego miała całkowitą legalność i szukasz dość nieporadnie zresztą dziury w całym.

    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Więc dalej wierz w wielki spisek USA i brnij w bronienie Kadafiego. Szkoda tylko, że nie potrafisz przedstawić dowodów po za swoimi słowami, które okazują się być fałszem
    Jaki spisek?Przecież wiadomo że USA chcą zaprowadzić demokrację z własnej i nieprzymuszonej woli oraz dobroci serca wszędzie tam gdzie mają w tym swój cel.
    http://www.voltairenet.org/article185104.html


    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    W/w nie ma demokracji, a nawet jak już jest (Rosja) to jej zasady nie są przestrzegane.
    Więc dlaczego wymieniasz te państwa jako potencjalnych kandydatów do szerzenia demokracji?



    Cytat Zamieszczone przez chochlik20 Zobacz posta
    Skoro manipulujesz to chociaż rób to dobrze.
    a - nigdzie nie twierdziłem, że powodem bombardowań były gwałty, którym zaprzeczasz
    b - zaprzeczasz, że Irak nie miał broni masowej zagłady i jej nigdy nie użył?
    c - na Koreę Płn. nałożone są sankcje
    d - reszta to sprawa geopolityki
    Jakie manipulacje?
    a-zatem co było powodem tychże bombardowań
    b-a miał takową w 2003?
    c-wszyscy o tym wiedzą
    d-geopolityka jako pretekst do rozwalenia niezawisłego państwa.I like it.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  9. #5239
    Pampa
    Gość
    Apeluję o większe poszanowanie użytkowników.

  10. #5240
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Egiptem rządzi obecnie wojskowy który od 2013 sprawuje włądzę twardą ręką.Oskarżany jest o naruszanie praw człowieka i ograniczanie swobód obywatelskich,likwiduje opozycję (około 40 tysięcy w więzieniach),wzrosło bezrobocie,pada sektor turystyczny,brak zagranicznych inwestorów i jedyne co się zwiększyło to władza Abd el-Fatah es-Sisi.
    W Tunezji podobnie jak powyżej wciąż rośnie bezrobocie co jest skutkiem odpływu zagranicznych turystów oraz kapitału.Podobną sytuację przechodzi Maroko które jednak ma ten luksus iż jeszcze nie padło ofiarą ataków terrorystycznych dzięki czemu zachodni turyści wciąż odwiedzają ten kraj chociaż i tutaj w porównaniu z latami wczesniejszymi notuje się 10-15% spadek liczby odwiedzających.
    W Libii dopiero w styczniu bieżącego roku powstał jeden ośrodek władzy a główne żródło dochodu a więc ropa naftowa nie generuje takiego przychodu jak za lat Kadaffiego(1.6mln baryłek dziennie na 400tys. obecnie) co jest efektem walk wewnątrz kraju pomiędzy poszczególnymi ugrupowaniami jak i terrorystami.Szacuje się że od upadku dyktatora Libia utraciła ponad 68 mld dolarów na samej ropie.Obecnie przy niskich cenach tego surowca kraj stoi przed nielada wyzwaniem.O Syrii już tyle powiedziano że zbyt wiele nowego już napisać się nie da...
    Oto zminimalizowany bilans tzw.'Arabskiej Wiosny".Sam oceń czy warto było destabilizować cały region dla większego chaosu społeczno-ekonomicznego.
    Odniosę się tylko do Egiptu. Przypomnę, że wojsko obaliło rządy Bractwa Muzułmańskiego.
    Wyciągając wnioski z wcześniejszych Twoich postów oraz tego głosisz, że to Stany Zjednoczone stoją za wojną w Syrii i Libią:



    nie pozostaje mi nic innego, jak zadać pytanie. - Stany Zjednoczone stoją za tym wszystkim?


    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Oj przepraszam lecz zacytowałem jedynie Twoje własne słowa (#5229) i nkomu niczego nie wmawiam jak sam starasz się reszcie wmówić.
    a, w której to części piszę, że to Stany wywołały wojnę domową w Syrii l Libii. Cytat poproszę.
    Zresztą w tym poście umieściłem cytat z raportu BBN czyli Biura Bezpieczeństwa Narodowego, więc jak rozumiem ten raport jest kłamliwy? Drugi plik jest autorstwa pracownika Instytutu Politologii we Wrocławiu i on też kłamie? Każdy może je sobie przeczytać, wyciągnąć wnioski. Nie stawiam tezy bez jej poparcia.
    Cytatu chcę, bo jestem go ciekaw

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta

    Znaczy się zatem że nie było fikcyjnej waluty (jak starasz się wmówić) i były konkretne plany co do wprowadzenia jej w życie:
    http://www.therightperspective.org/2...ican-currency/
    co napisałem:
    To Kadafi chciał, aby wspólną walutą był libijski dinar, bo wmówił sobie, że stanie na czele Afryki. Tymczasem proponowaną walutą jest Afro, a nie dinar z obliczem megalomanii Kadafiego.
    https://www.obserwatorfinansowy.pl/t...ii-walutowych/
    Najczęściej używaną jednostką monetarną w Afryce jest frank CFA, którym aktualnie posługuje się niemal 140 milionów ludzi zamieszkujących 14 państw, głównie byłych kolonii francuskich. Frank CFA w istocie dzieli się na dwie waluty, każda z nich związana jest z osobnymi strukturami unii monetarnej. Każda emitowana jest przez własne instytucje, także nieco inaczej rozwijające akronim CFA.

    Co jest potrzebne, aby wprowadzić nową walutę na całym kontynencie?
    Zgoda wszystkich lub większości państw. W tym konkretnym przypadku krajów Afryki.

    Szukając informacji o nim natknąłem się na takie coś.
    W 2002 roku Libia oraz Malezja podjęły inicjatywę przywrócenia idei perskiego Złotego Dinara. Ciepło przyjęły ten pomysł Sudan, Iran i Bahrajn. Po roku ideę wpierały również Zjednoczone Emiraty oraz Indonezja. Po wielu spotkaniach przedstawicieli rządowych kształty wprowadzenia tej waluty nabierały realnych kształtów. Jako waluta (w ramach projektu pilotażowego) została uważana w Iranie, Indonezji oraz Malezji. W obiegu znalazła się obok walut tych krajów (pieniędzy fiducjarnych).
    https://historycznyambasador.com/201...niego-systemu/

    2002 rok - wojna w Libii - 2011 rok. Mamy plus, minus 8 lat. Jak rozumiem przez ten czas USA czekały, aby storpedować działania Kadafiego?

    Idąc dalej. Ten Złoty Dinar miał:
    Nowa waluta – złoty dinar – miała początkowo obowiązywać na terenie Afryki Północnej, a następnie wyprzeć dolara ze światowych rozliczeń na rynku ropy. Gdyby takie plany były prawdą i gdyby faktycznie dało się je zrealizować byłby to poważny cios dla wielu zachodnich krajów, a szczególnie dla USA. Dla wielu komentatorów teoria ta brzmi zupełnie nieprawdopodobnie.
    http://rynekzlota24.pl/zloto-metale-...lotego-dinara/

    To teraz ja się zupełnie już gubię.
    Z jednej strony ma obowiązywać w państwach wymienionych w pierwszym cytacie, z drugiej zaś strony na terenach państw Afryki Płn, z trzeciej (wiem, tworzę cudo ) zaś ma wyprzeć franka francuskiego, a jego używają kraję Afryki Zachodniej oraz Centralnej - https://pl.wikipedia.org/wiki/Frank_CFA
    Idąc tropem ostatniego linku - rozliczenia za ropę - wydobycie w 2010 roku (czyli przed wybuchem wojny w Libii) - http://weglowodory.pl/wydobycie-ropy/ - Libia stoi dość nisko. Ledwo 2% światowego wydobycia... nawet biorąc pod uwagę Iran (wymieniony w pierwszym cytacie) - 5,2%, ZEA - 3,3% to i tak nie uzyskałyby wystarczającej przewagi w handlu ropą, aby oprzeć ją na złotym dinarze...

    Tropiąc dalej mamy takie info:
    Afrykańskie kraje produkujące ropę za namowa Kaddafiego planowały odrzucenie tzw. petrodolara, oczekując opłat za gaz i ropę naftową tylko w złocie. Na liście krajów znalazł się: Egipt, Sudan, Płd. Sudan, Gwinea Równikowa, Kongo, Demokratyczna Republika Kongo, Tunezja, Gabon, Płd. Afryka, Uganda, Chad, Surinam, Kamerun, Mauretania, Maroko, Zambia, Somalia, Ghana, Etiopia, Kenia, Tanzania, Mozambik, Wybrzeże Kości Słoniowej oraz Jemen, który dopiero co odkrył złoża ropy. Cztery kraje członkowskie OPEC-u: Algieria, Angola, Nigeria – wielki producent ropy i kraj o największych zasobach gazu w Afryce oraz Libia ze swoimi największymi zasobami ropy w Afryce stanowiłaby nowy system oparty na złotym dinarze.
    http://mediumpubliczne.pl/2016/04/ka...llary-clinton/

    Ale nie potrafię znaleźć potwierdzenia, że te państwa to planowały po za Libią i Kadafim... link też nie obfituje w źródła potwierdzając to.

    Cytaty z mojego linku, który podany jest wcześniej:
    Kraje Zatoki Perskiej zapragnęły na przykład używać khaleeji na terenie aż sześciu państw (Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman, Katar, Bahrajn, Kuwejt).
    Członkowie organizacji gospodarczej ASEAN (Brunei, Indonezja, Wietnam, Kambodża, Singapur, Malezja, Birma, Laos, Filipiny) stwierdzili natomiast, że razem z Chinami, Japonią i Koreą Południową mogą wprowadzić własną Azjatycką Jednostkę Monetarną.
    Mamy 4 państwa, które padały w pierwszym cytacie - Bahrajm, ZEA, Indonezja oraz Malezja... A propo tego ostatniego państwa. Tak, funkcjonuje tam ta jednostka monetarna od 2010 roku, jako moneta wprowadzona przez opozycyjną partię - https://zloto.bullionvault.pl/zloto-...-pieni%C4%85dz

    Im więcej informacji o tym Złotym Dinarze tym więcej jest sprzeczności..
    Więc mam nadzieje, że udowodnisz, że państwa Afryki chciały Złotego Dinara opartego na zasobach libijskiego złota.
    Bo mi jakoś ciężko uwierzyć, że taka liczba państw Afryki patrząc na wpływy mocarstw - Chin, USA, Wlk. Brytanii czy też Francji, które są silne z racji swoich gospodarek i przeszłości była na tyle silna, aby je zrzucić i paść w ramiona Kadafiego.
    Popatrzy ma takie Zimbabwe, które ma aż trzy oficjalne waluty.

    Podsumowując:
    Im więcej informacji o Złotym Dinarze tym więcej niejasności oraz brak potwierdzeń o nim. Jedynie, co udało się potwierdzić to Malezja i wprowadzenie go przez opozycję. Czemu Kadafi nie wprowadził go u siebie, jak rządził, a zrobiła to opozycja w Malezji? Zbyt duża liczba pytań, zbyt mało potwierdzonych i wiarygodnych informacji, a wszystko opiera się na meilach, z których to wynika, że najwięcej obaw miała Francja, która pewnie działała z inspiracji Stanów.
    Od teraz za wszystkim stoją Stany, a za nimi pewno Żydzi, masoni i cykliści.


    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Link do Channel Four w którym reporterzy przeprowadzają wywiad z kobietą zgwałconą przez stronników Kadaffiego a nie przez niego samego:
    http://www.channel4.com/news/libya-w...ape-speaks-out
    Zastanawiające że na te "tysiące" znaleziono raptem tylko jedną poszkodowaną ale żebyś sobie mógł podumać bo nie piszę iż Kadaffi nie dokonywał gwałtów (co starasz się wmówić):
    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...wer-Libya.html
    http://www.dailymail.co.uk/news/arti...-young-14.html

    Po drugie jakże łatwo jest obarczać wszystkim czym się da osobę już niezyjącą gdyż nie jest już ona w stanie walczyć na sali sądowej?Co do antykoncepcji nie daję wiary że z tych tysięcznych harc nie narodził się chociaż jeden bękart.
    http://historia.wp.pl/title,Niewolni...wiadomosc.html
    http://www.tygodnikprzeglad.pl/ofiar...aja-milczenie/
    http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/...18-lat/sdjttzp
    https://www.wprost.pl/259701/Strazni...lysmy-gwalcone

    Hitlera, Stalin, Mao, Pol Pota i każdego innego dyktatora nie można obciążyć winą tylko dla tego, że dowody gdy wyszły na jaw, gdy on już nie żyje. Zatrważająca logika... Co tam dowody...
    Przypominam Ci, że Kadafi nie stanął przed sądem ponieważ tłum dokonał samosądu:
    Al-Kaddafi został zabity 20 października 2011 roku. Początkowo zraniono go w nogi i głowę podczas próby ucieczki przed atakiem lotniczym NATO na konwój 15 ciężarówek, co wydarzyło się ok. godz. 8.30. W ataku lotniczym zginęło 50 osób. NATO nie wiedziało, iż konwój transportuje obalonego dyktatora[340]. Sam al-Kaddafi zdołał ukryć się w betonowym przepuście pod autostradą i został tam znaleziony i pochwycony przez żołnierzy NRL[341]. Następnie został wciągnięty na platformę ciężarówki. Zakrwawiony był targany przez tłum. Jako możliwych zabójców, którzy oddali strzał w głowę al-Kaddafiego, wskazano bojowników Muhammada al-Bibiego lub Ahmada asz-Szajbaniego[342][343].
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Mu%E2%...5.9Amier.C4.87

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    A co ma Armia Czerwona do wyborów (referendum) prezydenckich w Libii?Chrzanisz głupoty tylko z tego powodu iż prezydentura Kadaffiego miała całkowitą legalność i szukasz dość nieporadnie zresztą dziury w całym.
    Zamach stanu i obalenie dotychczasowego władcy, a następnie zaprowadzenie dyktatury = legalność...

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Jaki spisek?Przecież wiadomo że USA chcą zaprowadzić demokrację z własnej i nieprzymuszonej woli oraz dobroci serca wszędzie tam gdzie mają w tym swój cel.
    http://www.voltairenet.org/article185104.html
    Szukam i szukam i nie mogę znaleźć. Może pomożesz mi w takim razie.
    Będąc w Libii – a było to w czasie „zachodniej” ofensywy – miałem okazję zapoznać się z raportem służb wywiadu zewnętrznego. Można w nim było przeczytać, że NATO zorganizowało w lutym 2011 r., w Kairze, zebranie poświęcone przygotowaniom do „wiosny arabskiej” w Libii i Syrii.
    Domyślam się, że chodzi o wywiad libijski.
    Oczywiście autor nie pokusił się o zamieszczenie tegoż raportu... na słowo nikomu nie wierzę, zwłaszcza, że oskarża się kraje NATO o coś takiego.

    Nie potrafię znaleźć informacji o spotkaniu NATO w Kairze w 2011 roku.

    Pozwolę sobie jednak przytoczyć fragment innego artykułu autorstwa tego pana:
    Wraz ze zniknięciem ze sceny ZSRR znikło też jedyne Państwo na świecie zdolne rywalizować na polu wojskowości ze Stanami Zjednoczonymi, a tym bardziej – z NATO. Sojusz Atlantycki powinien był, naturalnym biegiem rzeczy, także zaniknąć. Tak się jednak nie stało.
    Najpierw pojawił się nowy przeciwnik: terroryzm, który wkrótce uderzył w kilka ze stolic Sojuszu, zmuszając Państwa członkowskie do wspierania się nawzajem przeciwko niemu.
    Chociaż Stany Zjednoczone wymogły na sojusznikach uzależnienie od swojego przemysłu zbrojeniowego, same zaprzestały go udoskonalać.
    Nie znam się tak dobrze na współczesnej technice wojskowej, ale to Stany opracowały samoloty piątej generacji.

    http://www.voltairenet.org/article192833.html

    Jakby ktoś nie wiedział to NATO stoi za terroryzmem islamskim... Czy my jako jego członek też?

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta

    Więc dlaczego wymieniasz te państwa jako potencjalnych kandydatów do szerzenia demokracji?
    Mój post - Mamy być ślepi i głusi na to, co się dzieje w państwach rządzonych przez dyktatorów, ba mamy ich wspierać, bo ich upadek może się przyczynić do chaosu z którego wyłoni się zło? - #5226
    Twój post zajac - To kiedy robimy wjazd do Korei Północnej i przyniesiemy tamtejszej ludności wolność i demokrację?Czy te hasełka ograniczają się tylko do państw posiadających czarne złoto? - #5228
    Ja - Jeżeli udać Ci się dogadać z Chinami oraz Rosją to można.
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,tit...7669&_ticrsn=5
    Jak widać Korea Płn też ma swoje rudy "złota". - #5229
    Ty - Przecież w/w kraje nie walczą na całym świecie o demokratyzację.Kto inny ma już wieloletnie doświadczenie z uszczęśliwianiem narodów na siłę.Zostaw to fachowcom zwłaszcza że coś mogą nawet zyskać po wprowadzeniu wolności,równości i innych pustych epitetów.Paradoksalnie sami do tego je sprowadzili. - #5230
    Ja - W/w nie ma demokracji, a nawet jak już jest (Rosja) to jej zasady nie są przestrzegane. - #5232

    Z pierwszego postu może wynikać, że wymieniam te państwa jako orędowników demokracji tylko wtedy, gdy czytelnik nie ma pojęcia o geopolityce. A zakładam, że takową wiedzę posiadasz, więc cel tego jest zapewne inny.

    Korea Płn. graniczy z dwoma mocarstwami - Rosją oraz Chinami.
    http://www.energetyka24.com/216440,r...etyczne-i-bron
    Znalazłoby się jeszcze trochę linków obrazujących współpracę pomiędzy tymi dwoma państwami, ale sensu nie ma ich przedstawiać i bardziej wnikać w temat.
    Z racji faktu, że Stany mają duże wpływu w Płd. Korei Rosji i Chinom nie pozostaje nic innego, jak umacniać swoje wpływy w Korei Płn., która, jak wiadomo jest światowym pariasem.
    Ewentualne niesienie demokracji w niej pod gwiaździstym sztandarem może się więc jedynie odbywać za zgodą Chin oraz Rosji, które mają duże wpływy w obecnym reżimie, więc nie wyrażą zgody. Taką sytuację można porównać do siłowego włączenia Tajwanu do Chin. Co byłoby dalej łatwo jest przewidzieć.

    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Jakie manipulacje?
    a-zatem co było powodem tychże bombardowań
    b-a miał takową w 2003?
    c-wszyscy o tym wiedzą
    d-geopolityka jako pretekst do rozwalenia niezawisłego państwa.I like it.
    a - zapytaj się u źródła albo też masz juz gotową odpowiedź
    b - nie odpowiada się pytaniem na pytanie
    c/d - włączenia Abchazji i Osteti Płd. nie byłą podyktowane tym?
    Wskaż mi zatem post, w którym piszę, że przyczyna obalenia Kadafiego były gwałty jeżeli twierdzisz, że nie dokonałeś manipulacji.

    Szanuję innych użytkowników, ale nie pozwolę sobie na manipulowanie moimi postami i argumentami w nim zawartymi. Jeżeli ktoś chce mi coś udowodnić niech poda zdanie, z którego jasno wynika, że coś takiego twierdzę.
    Ostatnio edytowane przez chochlik20 ; 22-07-2016 o 19:14
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

Strona 524 z 636 PierwszyPierwszy ... 24424474514522523524525526534574624 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Indie moje - Co teraz?
    By Popek in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 11:58
  2. Chyba zniszczyłem płytę?Jak teraz grać?
    By stukpuk in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 21:14
  3. Jesień Średniowiecza - Co teraz?
    By Brave in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 22:58
  4. Blitzkirieg V - jutro!
    By KLAssurbanipal in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 13:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •