Strona 579 z 636 PierwszyPierwszy ... 79479529569577578579580581589629 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 781 do 5 790 z 6354

Wątek: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

  1. #5781
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Powiedział zwolennik partii ujmującej się za obrońcami demokracji z pod znaku ZOMO i SB...
    Zającu! Może rozwiniesz ten temat? Bo mam wrażenie, że albo nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz ale w zacietrzewieniu cytujesz pisowską propagandę.

    Zatem kiedy należy się spodziewać Nocy Długich Dziobów?
    Nigdy nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Nie mogę jednak wykluczyć próby wyeliminowania opozycji poprzez próbę np. sprokurowania fałszywych oskarżeń wobec jej liderów. Kaczyński już mówi o "próbie zamachu stanu". To oczywiście może być takie sobie bredzenie. Ale może też być próba przygotowania gruntu pod kolejne działania - a za przygotowywanie "zamachu stanu" albo "puczu" grożą określone konsekwencje. PiS działa szybko ale drobnymi krokami. Mamy już ograniczenia demonstracji, będą kolejne. Idziemy w kierunku autorytaryzmu (a właściwie już jesteśmy państwem autorytarnym - władza nie jest już kontrolowana) a konsekwencją tej drogi muszą być szykany wobec opozycji. Bo autorytarna władza nie znosi takowej.

    Są bardziej wykwintne potrawy i dania...
    Np. żurek i pstrąg?

    Jak dla mnie tak długo jak PO z Nowoczesną będą wciąż gardłować za przyjęciem latynosów z Bliskiego Wschodu będę spokojny o los moich najbliższych i swój na ulicach polskich miast bo wiem że o przejęciu władzy Petru i spółka z nieograniczoną indolencją mogą sobie co najwyżej pomarzyć.
    Na Bliskim Wchodzie nie ma "latynosów" - to raz.
    Dwa, to to, że póki co wszyscy boją się imigrantów ale nikt ich nie widział. Jest większa szansa na to, że samochód przejedzie cię na przejściu dla pieszych niż że imigranta w Polsce w ogóle zobaczysz. Poprzedni rząd zgodził się przyjąć pewną liczbę imigrantów w ramach solidarności z pozostałymi państwami UE. I postąpił słusznie. To miało być kilkanaście tysięcy ludzi - nawet byśmy ich nie zauważyli (w latach 90' przyjęliśmy kilkadziesiąt tysięcy Czeczenów i fakt ten minął prawie bez echa). To co się dzieje obecnie w sprawie imigrantów to czysta histeria - i Ty jej Zającu ulegasz. Ja nie twierdzę, że problem imigrantów nie jest poważnym problemem, ale wszystko należy mierzyć we właściwych proporcjach. No i pamiętajmy o tym, że my też jesteśmy imigrantami - traktujmy innych tak jak sami chcemy być traktowani. To obowiązuje także i w tym wypadku (choć sytuacja jest inna bo w grę wchodzą także różnice kulturowe).

    ...mam już dosyć mówienia do ściany i wysłuchiwania partyjnych formułek, Napoleon
    To jest znamienne, że zamiast podjąć merytoryczną dyskusję, próbuje się ją zamknąć podobnymi sformułowaniami. Argumentów brak?
    To co piszę staram się uzasadnić. Jeżeli do mych uzasadnień są zastrzeżenia lub budzą one wątpliwości, prosiłbym o konkretne zarzuty. Postaram się na nie odpowiedzieć. Przy czym moje odpowiedzi nie mają nic wspólnego zazwyczaj ze stanowiskiem PO w tych sprawach (teoria polityki to teoria polityki - pojęcie demokracji jest takie jakie jest i poglądy polityczne nic do tego nie mają). Trudno jest mi natomiast sensownie reagować na uwagi takie jakie zgłasza Zając czy Wonsz. Bo co mogę odpowiedzieć? Że posługują się propagandowymi sloganami? To prawda, ale nic z tego nie wyniknie. Jeżeli tu jestem to po to by przedstawiać swe racje i ich bronić. Merytorycznie. Więc prosiłbym o merytoryczne uwagi do moich wypowiedzi. Jeżeli oczywiście mych adwersarzy stać na to by je zgłosić. Bo oczywiście mogą nie mieć argumentów - ale to inna kwestia.

  2. #5782
    Pampa
    Gość
    Jako że jeszcze zakaz mnie nie dotyczy to odpowiem na punkt o Polakach jako imigrantach. Nie ma totalnie co porównywać. Polacy jeżdżą na zachód żeby PRACOWAĆ a nie robić zamachy czy brać socjal. Czasem się zdarzy że jakiś Polak popełni zwykłe przestępstwo, ale to by było na tyle. Nigdy z ręki Polaka imigranta nie zginęło na raz dziesiątki osób. Szybko też się Polacy asymilują (ta sama kultura, kolor skóry czy wierzenia), bo jakbyś postawił Anglika, Niemca, Polaka obok siebie ale żaden by się nie odezwał to byś nie był w stanie ich rozróżnić, co innego jak już postawisz pana ze wschodu. Zresztą muzułmanie nie chcą się asymilować. Widziałem już getta w Paryżu, i dziękuję bardzo za takie urozmaicenie. A, i w ramach solidarności przyjmij sobie Napoleonie do domu paru, ja nie mam ochoty być solidarny.

  3. #5783
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    Ja tam widzę mnóstwo imigrantów. Z Ukrainy, ci ludzie pracują i chcą się asymilować i nie mam nic do tego. Tak długo jak nie będą czcić Bandery (otwarcie) są dla mnie mile widziani.
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  4. #5784
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Nigdy nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Nie mogę jednak wykluczyć próby wyeliminowania opozycji poprzez próbę np. sprokurowania fałszywych oskarżeń wobec jej liderów. Kaczyński już mówi o "próbie zamachu stanu". To oczywiście może być takie sobie bredzenie. Ale może też być próba przygotowania gruntu pod kolejne działania - a za przygotowywanie "zamachu stanu" albo "puczu" grożą określone konsekwencje. PiS działa szybko ale drobnymi krokami. Mamy już ograniczenia demonstracji, będą kolejne. Idziemy w kierunku autorytaryzmu (a właściwie już jesteśmy państwem autorytarnym - władza nie jest już kontrolowana) a konsekwencją tej drogi muszą być szykany wobec opozycji. Bo autorytarna władza nie znosi takowej.
    Wybranie PiSu po rządach PO to jest wejście do tej samej rzeki. Ograniczanie demonstracji? Było. Ograniczenie dostępu do informacji publicznych? Było. Była nawet próba cenzury internetu (ACTA).
    Na Bliskim Wchodzie nie ma "latynosów" - to raz.
    Dwa, to to, że póki co wszyscy boją się imigrantów ale nikt ich nie widział. Jest większa szansa na to, że samochód przejedzie cię na przejściu dla pieszych niż że imigranta w Polsce w ogóle zobaczysz. Poprzedni rząd zgodził się przyjąć pewną liczbę imigrantów w ramach solidarności z pozostałymi państwami UE. I postąpił słusznie. To miało być kilkanaście tysięcy ludzi - nawet byśmy ich nie zauważyli (w latach 90' przyjęliśmy kilkadziesiąt tysięcy Czeczenów i fakt ten minął prawie bez echa). To co się dzieje obecnie w sprawie imigrantów to czysta histeria - i Ty jej Zającu ulegasz. Ja nie twierdzę, że problem imigrantów nie jest poważnym problemem, ale wszystko należy mierzyć we właściwych proporcjach. No i pamiętajmy o tym, że my też jesteśmy imigrantami - traktujmy innych tak jak sami chcemy być traktowani. To obowiązuje także i w tym wypadku (choć sytuacja jest inna bo w grę wchodzą także różnice kulturowe).
    Przyjęliśmy także teraz dziesiątki albo nawet i setki tysięcy imigrantów z Ukrainy. Kwestia jest taka, że imigranci z Bliskiego Wschodu to zupełnie inna "kultura". W Polsce gdzie nie spojrzysz to znajdziesz pracującego Ukraińca, w wielu zawodach, chociaż większość to gastronomia i budowlanka. A przypadku tych z Bliskiego Wschodu ilu znalazło pracę? Założę się, że nie więcej niż 10%.


    Stary nick:kujon333


  5. #5785
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Wybranie PiSu po rządach PO to jest wejście do tej samej rzeki.
    PO i PiS reprezentują KOMPLETNIE INNE wizje państwa. Więc wybacz, ale mówienie że to jest to samo jest absurdem. Wizja państwa w wydaniu PO wpisuje się w wizję demokratycznego państwa prawa. Nie odnoszę się tu do pojedynczych takich czy innych decyzji, ale PO akceptowało trójpodział władzy, rządy prawa, apolityczną administrację itd. PiS tego wszystkiego NIE AKCEPTUJE! Dążąc w sposób ewidentny do autokracji czy co najmniej autorytaryzmu (w który właśnie wchodzimy). Takie stwierdzenie nie jest kwestią takich czy innych poglądów politycznych ale to kwestia podstawowej wiedzy z zakresu politologi.
    Gdybyś napisał, że głosowanie na PiS i Kukiza czy Korwina to jest to samo, to mógłbym się z tym ew. zgodzić (choć z pewnymi zastrzeżeniami) - wizje państwa w wydaniu tych ugrupowań są bowiem podobne, przynajmniej w pewnym zakresie. Ale doszukiwanie się podobieństw pomiędzy PO czy PiS jest nieporozumieniem. Powtórzę więc jeszcze raz: dziś ugrupowania polityczne w naszym kraju można podzielić w pierwszej kolejności na antysystemowe (które kontestują demokrację) i systemowe (które akceptuję demokratyczne państwo prawa). Do tych pierwszych zaliczyłbym PiS, Kukiza, Korwina czy narodowców. Do tych drugich PO, Nowoczesną, PSL, lewicę (SLD) czy Razem. I tu przebiegają główne podziały.

    Tak samo jeżeli idzie o np. podobieństwo ideologii preferowanej przez PiS do faszyzmu. Brzmi to dość egzotycznie, ale musimy pamiętać to o czym wspominałem - że faszyzm to nie musi być nazizm i że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Jeżeli weźmiemy podstawowe cechy wyróżniające partię faszystowską (neofaszystowską; czyli daleko posunięty etatyzm, negowanie trójpodziału władzy, zasadę nomenklatury, nacjonalizm, monopol władzy i informacji dla partii rządzącej itd.) to PiS doskonale wpisuje się w wizerunek takiej partii (z paroma wyjątkami). To nie jest kwestia jakichś oskarżeń tylko najnormalniejszej w świecie klasyfikacji.

    Ograniczanie demonstracji? Było. Ograniczenie dostępu do informacji publicznych? Było. Była nawet próba cenzury internetu (ACTA).
    Rzecz w tym, że NIE BYŁO. I jeżeli dajesz przykład ACTA to jednocześnie pokazujesz, że kierujesz się stereotypami nie mając pojęcia o co w sprawie chodzi.
    Wystarczy sięgnąć do wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Anti-C...rade_Agreement
    Tu chodzi o kwestie związane z własnością intelektualną a nie jakimś cenzurowaniem czegokolwiek!

    A co do emigrantów... Jak wspomniałem problemy kulturowe stanowią bardzo poważny problem. Rzecz jednak nie w tym, że problem obiektywnie istnieje ale w histerii ogarniającej sporą część społeczeństwa (bo to co się dzieje w kwestii emigrantów inaczej nazwać się nie da).

    Nie ma totalnie co porównywać. Polacy jeżdżą na zachód żeby PRACOWAĆ a nie robić zamachy czy brać socjal.
    Imigranci z krajów muzułmańskich też. Nie wszyscy zapewne, ale większość. Duża część ucieka przed wojną lub prześladowaniami. Wśród emigrantów jest też zapewne sporo cwaniaków i pojedynczy terroryści, ale to nie zmienia postaci rzeczy, że prezentowane przez Was Panowie opinie są absurdalne. Problemem poważnym zresztą nie są owi cwaniacy ani nawet terroryści tylko owe różnice kulturowe. Co cały czas powtarzam. Ale ten problem nie stanowi jakiegoś bezpośredniego zagrożenia - to problem bardziej przyszłości niż teraźniejszości. Który, jeżeli stosownie do niego podejść, da się przynajmniej w znacznej części rozwiązać.

    Tu widzę podstawowy problem w naszej dyskusji - trudno by z jednej strony ktoś starał się dyskutować opierając na argumentach merytorycznych a z drugiej padały obiegowe opinie lub wręcz propagandowe hasła. Mające w dyskusji stanowić "argumenty".

  6. #5786
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    PO i PiS reprezentują KOMPLETNIE INNE wizje państwa. Więc wybacz, ale mówienie że to jest to samo jest absurdem. Wizja państwa w wydaniu PO wpisuje się w wizję demokratycznego państwa prawa. Nie odnoszę się tu do pojedynczych takich czy innych decyzji, ale PO akceptowało trójpodział władzy, rządy prawa, apolityczną administrację itd. PiS tego wszystkiego NIE AKCEPTUJE! Dążąc w sposób ewidentny do autokracji czy co najmniej autorytaryzmu (w który właśnie wchodzimy). Takie stwierdzenie nie jest kwestią takich czy innych poglądów politycznych ale to kwestia podstawowej wiedzy z zakresu politologi.
    Gdybyś napisał, że głosowanie na PiS i Kukiza czy Korwina to jest to samo, to mógłbym się z tym ew. zgodzić (choć z pewnymi zastrzeżeniami) - wizje państwa w wydaniu tych ugrupowań są bowiem podobne, przynajmniej w pewnym zakresie. Ale doszukiwanie się podobieństw pomiędzy PO czy PiS jest nieporozumieniem. Powtórzę więc jeszcze raz: dziś ugrupowania polityczne w naszym kraju można podzielić w pierwszej kolejności na antysystemowe (które kontestują demokrację) i systemowe (które akceptuję demokratyczne państwo prawa). Do tych pierwszych zaliczyłbym PiS, Kukiza, Korwina czy narodowców. Do tych drugich PO, Nowoczesną, PSL, lewicę (SLD) czy Razem. I tu przebiegają główne podziały.
    Inwigilacja dziennikarzy była demokratyczna? Kto jest bardziej demokratyczny - PO, które odrzucało setki tysięcy podpisów pod referendami, czy Kukiz 15, które chce zwiększenia wpływu referendum?
    Rzecz w tym, że NIE BYŁO. I jeżeli dajesz przykład ACTA to jednocześnie pokazujesz, że kierujesz się stereotypami nie mając pojęcia o co w sprawie chodzi.
    Wystarczy sięgnąć do wikipedii: https://pl.wikipedia.org/wiki/Anti-C...rade_Agreement
    Tu chodzi o kwestie związane z własnością intelektualną a nie jakimś cenzurowaniem czegokolwiek!
    Teoria bardzo piękna, ale ACTA wprowadziłaby w praktyce inwigilację i cenzurę.
    A co do emigrantów... Jak wspomniałem problemy kulturowe stanowią bardzo poważny problem. Rzecz jednak nie w tym, że problem obiektywnie istnieje ale w histerii ogarniającej sporą część społeczeństwa (bo to co się dzieje w kwestii emigrantów inaczej nazwać się nie da).
    Jak wywiady państwowe twierdzą, że wśród imigrantów z Bliskiego Wschodu są terroryści to jest histeria?
    Imigranci z krajów muzułmańskich też. Nie wszyscy zapewne, ale większość. Duża część ucieka przed wojną lub prześladowaniami. Wśród emigrantów jest też zapewne sporo cwaniaków i pojedynczy terroryści, ale to nie zmienia postaci rzeczy, że prezentowane przez Was Panowie opinie są absurdalne. Problemem poważnym zresztą nie są owi cwaniacy ani nawet terroryści tylko owe różnice kulturowe. Co cały czas powtarzam. Ale ten problem nie stanowi jakiegoś bezpośredniego zagrożenia - to problem bardziej przyszłości niż teraźniejszości. Który, jeżeli stosownie do niego podejść, da się przynajmniej w znacznej części rozwiązać.
    W Szwecji mniej niż pół procent znalazło pracę. W Niemczech 30 tys. z 1,2 mln. Nadal prezentujemy absurdalne opinie?


    Stary nick:kujon333


  7. #5787
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    Btw co to znaczy, że PIS jest autokratyczny? To jego wina, że nasi kochani wyborcy postanowili dać im władzę absolutną? To ich wina ,że system na to pozwala? A to koalicja PO-PSL nie robiła dokładnie tak samo?

    "Imigranci z krajów muzułmańskich też. Nie wszyscy zapewne, ale większość. Duża część ucieka przed wojną lub prześladowaniami. Wśród emigrantów jest też zapewne sporo cwaniaków i pojedynczy terroryści, ale to nie zmienia postaci rzeczy, że prezentowane przez Was Panowie opinie są absurdalne. Problemem poważnym zresztą nie są owi cwaniacy ani nawet terroryści tylko owe różnice kulturowe. Co cały czas powtarzam. Ale ten problem nie stanowi jakiegoś bezpośredniego zagrożenia - to problem bardziej przyszłości niż teraźniejszości. Który, jeżeli stosownie do niego podejść, da się przynajmniej w znacznej części rozwiązać." - Jak już to wielokrotnie padło, wystarczyło paru, żeby zamienić w piekło życie tysiącom rodzin i wprawić w przerażenie miliony. Nawet w Polsce, w galeriach handlowych strażnicy chodzą uzbrojeni po zęby przez tych twoich biednych uchodźców. Sam się złapałem na tym, że zrobiło mi się gorąco jak zobaczyłem na dworcu w Krakowie samotną walizkę na środku. I to nie jest histeria, bo każdy może paść ofiarą zamachu.

    "Rzecz w tym, że NIE BYŁO." - Było. Na marszach Niepodległości wystarczyło, ze zmienili ludzi na stołkach i proszę, jest spokojnie. Wywalanie do kosza petycji mających grube tysiące głosów poparcia. I inne.
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  8. #5788
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Zającu! Może rozwiniesz ten temat? Bo mam wrażenie, że albo nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz ale w zacietrzewieniu cytujesz pisowską propagandę.
    Jaka propaganda?To są fakty (nawet TVN24) że posłowie opozycji bronią demokracji ramię w ramię z ZOMOwcami i SBkami.Mało tego dla nich Stan wojenny to "jakieś tam zamieszki"...


    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Nigdy nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.
    Dokładnie i dlatego polskie społeczeństwo podziękowało PO rok temu przy urnach za powtórne zanurkowanie w partyjnych odmętach obiecanek-cacanek roku 2011.

    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Nie mogę jednak wykluczyć próby wyeliminowania opozycji poprzez próbę np. sprokurowania fałszywych oskarżeń wobec jej liderów.
    Ponad rok PiS jest u władzy a z Twojej teorii nici...Męczenników PO wciąż się nie może doczekać.

    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Kaczyński już mówi o "próbie zamachu stanu". To oczywiście może być takie sobie bredzenie. Ale może też być próba przygotowania gruntu pod kolejne działania - a za przygotowywanie "zamachu stanu" albo "puczu" grożą określone konsekwencje.
    Czego się boisz?Przecież stoisz po stronie obrońców demokracji oraz praworządności.Cały naród za wami stanie...kiedy się podniesie po konwulsjach śmiechu.

    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    PiS działa szybko ale drobnymi krokami. Mamy już ograniczenia demonstracji, będą kolejne. Idziemy w kierunku autorytaryzmu (a właściwie już jesteśmy państwem autorytarnym - władza nie jest już kontrolowana) a konsekwencją tej drogi muszą być szykany wobec opozycji. Bo autorytarna władza nie znosi takowej.
    A ja myslałem że to tylko Antoni jest schizofrenikiem ze schorzeniami paranoidalnymi.

    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Np. żurek i pstrąg?
    Głodnemu chleb tylko w głowie a demokratom licznie zgromadzonym na sali plenarnej to z pewnością rarytasy .


    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Na Bliskim Wchodzie nie ma "latynosów" - to raz.
    Ameryki nie odkryłeś a poczucia humoru to nie masz za grosz i to jest dwa.

    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Dwa, to to, że póki co wszyscy boją się imigrantów ale nikt ich nie widział.
    Mówisz chyba o sobie samym gdyż ja ich widzę w tysiącach a kilka lat wstecz w moim rodzinnym mieście było ich kilka setek i z tych Czeczeńców niczego dobrego nie było...

    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Poprzedni rząd zgodził się przyjąć pewną liczbę imigrantów w ramach solidarności z pozostałymi państwami UE.
    A ile tych państw UE jeszcze przyjęło "imigrantów"?

    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    I postąpił słusznie.
    Postąpił wbrew powszechnej opinii publicznej i kierował się tylko i wyłącznie lizusostwem oraz posłuszeństwem wobec Merkel i Brukseli.

    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    To miało być kilkanaście tysięcy ludzi - nawet byśmy ich nie zauważyli
    Daj dobry przykład i przyjmij pod swój dach razem z resztą partyjnych towarzyszy tylu imigrantów ilu liczy członków PO ale na wasz koszt.Dlaczego Polacy mają płacić za partyjne populizmy?

    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    To co się dzieje obecnie w sprawie imigrantów to czysta histeria - i Ty jej Zającu ulegasz. Ja nie twierdzę, że problem imigrantów nie jest poważnym problemem, ale wszystko należy mierzyć we właściwych proporcjach. No i pamiętajmy o tym, że my też jesteśmy imigrantami - traktujmy innych tak jak sami chcemy być traktowani. To obowiązuje także i w tym wypadku (choć sytuacja jest inna bo w grę wchodzą także różnice kulturowe).
    Wolę społeczną histerię wobec "imigrantów" aniżeli partyjną poprawność polityczną którą reprezentujesz.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  9. #5789
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Jaka propaganda?To są fakty (nawet TVN24) że posłowie opozycji bronią demokracji ramię w ramię z ZOMOwcami i SBkami.Mało tego dla nich Stan wojenny to "jakieś tam zamieszki"...
    Mazguła nie był Zomowcem ani SB'kiem tylko żołnierzem, ciekawy jestem czy jesteś tak samo surowy w ocenie np hołubionego na prawicy śp Gen.Petelickiego, który za PRL też zwalczał opozycję lub Piotra Dudy, który w Stanie Wojennym ochraniał budynek TVP........Tak jak z tą ustawą dezubekizacyjną, PIS i prawicowe media próbują wmówić, że KOD i opozycja broni SB'ków....(co większość łyka jak pelikany) a chodzi przede wszystkim o to, że ta ustawa dotyka też ludzi, którzy nie mieli nic wspólnego z represjami,prześladowaniem ówczesnej opozycji.....-odpowiedzialność zbiorowa. Poza tym nie tak dawno jeszcze sam Zającu pisałeś, że PRL nie było wcale takie złe.
    W KOD jest też mnóstwo ludzi związanych z opozycją w PRL, znacznie więcej niż w PIS(czy z nim sympatyzujących), a o tzw antysystemowcach(Kukizach,Korwinach,Narodowcach... ) nie wspominając i te sfrustrowane siuśmajtki dziś krzyczą do takiego np Frasyniuka "Raz sierpem........" to jest kpina i rechot historii.
    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    .Mało tego dla nich Stan wojenny to "jakieś tam zamieszki"...
    Nie, że jakieś tam zamieszki tylko, że w porównaniu z tym jak inne dyktatury/reżimy rozprawiały się ze swoimi opozycjonistami, to u nas nie było aż tak tragicznie i to jest akurat prawda(przynajmniej w tym konkretnie okresie) patrz choćby Rumunia,Chile.....
    Ostatnio edytowane przez PaskudnyPludrak ; 27-12-2016 o 18:49
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  10. Następujących 2 użytkowników podziękowało PaskudnyPludrak za ten post:


  11. #5790
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Inwigilacja dziennikarzy była demokratyczna?
    O ile popełniono przestępstwo to prokuratura powinna złożyć wniosek do sądu. Złożyła? Jakieś efekty? Bo jeżeli tych efektów nie ma, to wybacz, ale takie gadanie jest bez sensu. Gdyż żadnego przestępstwa NIE BYŁO. Chyba, że coś pominąłem?

    Kto jest bardziej demokratyczny - PO, które odrzucało setki tysięcy podpisów pod referendami, czy Kukiz 15, które chce zwiększenia wpływu referendum?
    Pisząc tak najwidoczniej nie rozumiesz co to jest demokracja. Bo gdyby zapytać ludzi czy np. pedofili należy publicznie ćwiartować żywcem, to zapewne znaczna część odpowiedziałby, że tak. Co jednak nie znaczy, że wprowadzenie takiego postanowienia w życie będzie wyrazem demokracji - gdyż demokracja zakłada dbałość o prawa jednostki. Także wówczas, gdy ta jednostka prawo naruszyła. Kłóci się to z naszą atawistyczną żądzą odwetu, ale sprawia, że górę bierze cywilizacja. Gdyż w demokracji KAŻDY ma swoje prawa - także przestępca (i imigrant). Tak to działa. Bez tego zaś demokracji po prostu nie będzie. Sprowadzanie demokracji do tego co chce większość w sensie dosłownym jest nieporozumieniem.

    Teoria bardzo piękna, ale ACTA wprowadziłaby w praktyce inwigilację i cenzurę.
    Bzdura. Po prostu ludzie nie chcieli rezygnować z darmowego ściągania wielu plików. I nie dorabiajmy do tego wielkiej filozofii. Gdybyś tak jak ja, znajdował swoje książki na chomiku za 2 PLN za SMS, to spojrzałbyś na tą sprawę w inny sposób. Rzecz w tym, że twórców jest mało a konsumentów ich twórczości dużo.

    Ponad rok PiS jest u władzy a z Twojej teorii nici...Męczenników PO wciąż się nie może doczekać.
    Ponad rok PiS jest u władzy i ustrój nasz już się zmienił. Większość osób nie zauważa nawet, że demokracji już w Polsce nie ma. Powtórzę po raz kolejny - jedna z najczęściej przyjmowanych definicji głosi, że władza autorytarna to taka, której nikt nie kontroluje. I tu mam pytanie: czy nasz rząd (a właściwie Kaczyńskiego) ktokolwiek w Polsce kontroluje? Reszta będzie naturalną konsekwencją tego stanu rzeczy. Rok to nie jest dużo czasu. Mussolniemu wprowadzenie dyktatury we Włoszech zajęło prawie 4 lata - a miał przecież nieporównanie łatwiej niż Kaczyński.
    PiS demontuje w Polsce demokrację. Już w tej chwili to czy kolejne wybory zostaną przeprowadzone uczciwie zależy wyłącznie od dobrej woli PiS. Rzecz w tym, że państwo w którym coś takiego zależy tylko od woli rządzących, bez względu na to czy ta wola będzie czy nie, nie jest już państwem demokratycznym. Możesz się z tego śmiać, ale tak jest. Jeżeli ktoś ma choć trochę rozsądku, to to zrozumie.

    Postąpił wbrew powszechnej opinii publicznej i kierował się tylko i wyłącznie lizusostwem oraz posłuszeństwem wobec Merkel i Brukseli.]
    Postąpił uczciwie i rozsądnie, zgodnie z naszymi interesami. Wola ludu (ulegająca zresztą emocjom i schizofrenicznym mediom) nie jest wolą Boga.

    Daj dobry przykład i przyjmij pod swój dach razem z resztą partyjnych towarzyszy tylu imigrantów ilu liczy członków PO ale na wasz koszt.Dlaczego Polacy mają płacić za partyjne populizmy?
    Nie myl populizmu z przyzwoitością. Poza tym bierzemy pieniądze z UE i uznaliśmy zasadę solidarności państw do UE należących. Tej solidarności zresztą domagając się w stosunku do nas. Jeżeli tego nie rozumiesz, to ja ci tu tego nie wytłumaczę. Bo musiałbym Ci tłumaczyć co jest przyzwoite a co nie.

    Wolę społeczną histerię wobec "imigrantów" aniżeli partyjną poprawność polityczną którą reprezentujesz.
    Gdzie w moich wypowiedziach widzisz "poprawność polityczną"? Czy wtedy gdy mówię, że odmienność kulturowa uchodźców to problem? Lub wtedy gdy twierdzę, że tylko wspólna polityka państw UE może zahamować napływ imigrantów, który zahamować trzeba? Wybacz, ale "poprawnością polityczną" obecnie jest głoszenie haseł typu "precz z imigrantami" lub utożsamianie ich z terrorystami, gwałcicielami czy cwaniakami chcącymi wyłudzić socjal. I taką "poprawność" prezentujesz akurat Ty.

    Btw co to znaczy, że PIS jest autokratyczny? To jego wina, że nasi kochani wyborcy postanowili dać im władzę absolutną?
    Wyborcy postanowili PiS dać władzę. I to taką jaką jeszcze żadne ugrupowanie w III RP nie miało (choć w dużym stopniu była to też kwestia przypadku, ale mniejsza z tym). To, że PiS chce to wykorzystać do zdobycia władzy autokratycznej to już jest tylko wybór PiS (czy raczej Kaczyńskiego) - nie myl pojęć.

    Na marszach Niepodległości wystarczyło, ze zmienili ludzi na stołkach i proszę, jest spokojnie.
    Z tymi marszami to tak jak z "S". Gdy rząd był nie ten co trzeba, to robiło się rozróby. Gdy jest taki, który można uznać za "nasz" to trzeba zadbać by rozrób nie było. Tak samo jest teraz z kopalniami - gdyby poprzedni rząd robił to co obecny, protesty "S" byłyby takie, że hej. A co się dzieje obecnie?

Strona 579 z 636 PierwszyPierwszy ... 79479529569577578579580581589629 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Indie moje - Co teraz?
    By Popek in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 10:58
  2. Chyba zniszczyłem płytę?Jak teraz grać?
    By stukpuk in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 20:14
  3. Jesień Średniowiecza - Co teraz?
    By Brave in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 21:58
  4. Blitzkirieg V - jutro!
    By KLAssurbanipal in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 12:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •