Strona 580 z 636 PierwszyPierwszy ... 80480530570578579580581582590630 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 791 do 5 800 z 6354

Wątek: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

  1. #5791
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    "Ponad rok PiS jest u władzy i ustrój nasz już się zmienił. Większość osób nie zauważa nawet, że demokracji już w Polsce nie ma. Powtórzę po raz kolejny - jedna z najczęściej przyjmowanych definicji głosi, że władza autorytarna to taka, której nikt nie kontroluje. I tu mam pytanie: czy nasz rząd (a właściwie Kaczyńskiego) ktokolwiek w Polsce kontroluje? Reszta będzie naturalną konsekwencją tego stanu rzeczy. Rok to nie jest dużo czasu. Mussolniemu wprowadzenie dyktatury we Włoszech zajęło prawie 4 lata - a miał przecież nieporównanie łatwiej niż Kaczyński.
    PiS demontuje w Polsce demokrację. Już w tej chwili to czy kolejne wybory zostaną przeprowadzone uczciwie zależy wyłącznie od dobrej woli PiS. Rzecz w tym, że państwo w którym coś takiego zależy tylko od woli rządzących, bez względu na to czy ta wola będzie czy nie, nie jest już państwem demokratycznym. Możesz się z tego śmiać, ale tak jest. Jeżeli ktoś ma choć trochę rozsądku, to to zrozumie."


    No proszę, ja się z kolei dokładnie tego samego bałem jak rządziło PO. Ty chyba naprawdę nie widzisz jak niewiele się Twoja partia różni od PiSu.


    1 pytanie: w jaki sposób PiS zdemontował nam demokracje? No jak? Jeżeli już to sami sobie ją zdemontowaliśmy głosując najpierw na PO (które skumało się z Pslem i miało taką samą władzę jak partia Kaczyńskiego) a potem na PiS.
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  2. #5792
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    O ile popełniono przestępstwo to prokuratura powinna złożyć wniosek do sądu. Złożyła? Jakieś efekty? Bo jeżeli tych efektów nie ma, to wybacz, ale takie gadanie jest bez sensu. Gdyż żadnego przestępstwa NIE BYŁO. Chyba, że coś pominąłem?
    Pominąłeś. Sens pytania.
    Pisząc tak najwidoczniej nie rozumiesz co to jest demokracja. Bo gdyby zapytać ludzi czy np. pedofili należy publicznie ćwiartować żywcem, to zapewne znaczna część odpowiedziałby, że tak. Co jednak nie znaczy, że wprowadzenie takiego postanowienia w życie będzie wyrazem demokracji - gdyż demokracja zakłada dbałość o prawa jednostki. Także wówczas, gdy ta jednostka prawo naruszyła. Kłóci się to z naszą atawistyczną żądzą odwetu, ale sprawia, że górę bierze cywilizacja. Gdyż w demokracji KAŻDY ma swoje prawa - także przestępca (i imigrant). Tak to działa. Bez tego zaś demokracji po prostu nie będzie. Sprowadzanie demokracji do tego co chce większość w sensie dosłownym jest nieporozumieniem.
    Rozumiem, że te wnioski referendalne rząd odrzucił bo naruszały podstawowe prawa jednostki, tak?
    Bzdura. Po prostu ludzie nie chcieli rezygnować z darmowego ściągania wielu plików. I nie dorabiajmy do tego wielkiej filozofii. Gdybyś tak jak ja, znajdował swoje książki na chomiku za 2 PLN za SMS, to spojrzałbyś na tą sprawę w inny sposób. Rzecz w tym, że twórców jest mało a konsumentów ich twórczości dużo.
    To dlaczego jeszcze istnieją książki papierowe? Przecież wszyscy teraz kradną z internetów.
    Dlatego, że bierzemy pieniądze z UE i uznaliśmy zasadę solidarności państw do UE należących. Tej solidarności zresztą domagając się w stosunku do nas. Jeżeli tego nie rozumiesz, to ja ci tu tego nie wytłumaczę. Bo musiałbym Ci tłumaczyć co jest przyzwoite a co nie.
    Pieniądze do UE też wpłacamy. Wprowadzamy też prawa unijne co jest kosztowne - zarówno samo wprowadzenie jak i czasami są one dla nas niekorzystne. Z wolnego rynku też korzystają wszystkie kraje unijne.
    Solidarność? Taką samą jaką Niemcy pokazują w interesach z Rosją?
    Gdzie w moich wypowiedziach widzisz "poprawność polityczną"? Czy wtedy gdy mówię, że odmienność kulturowa uchodźców to problem? Lub wtedy gdy twierdzę, że tylko wspólna polityka państw UE może zahamować napływ imigrantów, który zahamować trzeba? Wybacz, ale "poprawnością polityczną" obecnie jest głoszenie haseł typu "precz z imigrantami" lub utożsamianie ich z terrorystami, gwałcicielami czy cwaniakami chcącymi wyłudzić socjal. I taką "poprawność" prezentujesz akurat Ty.
    Ale jak na razie to ponad 90% z nich wyłudza socjał
    Z tymi marszami to tak jak z "S". Gdy rząd był nie ten co trzeba, to robiło się rozróby. Gdy jest taki, który można uznać za "nasz" to trzeba zadbać by rozrób nie było. Tak samo jest teraz z kopalniami - gdyby poprzedni rząd robił to co obecny, protesty "S" byłyby takie, że hej. A co się dzieje obecnie?
    Ja tam chodzę na MN. Rządu też nie uważam za mój. Mam robić rozróby? Mam wyrywać kostkę brukową z chodnika?


    Stary nick:kujon333


  3. #5793
    Pampa
    Gość
    Ja zapytam kiedy wyszliśmy dobrze na byciu przyzwoitymi w historii? Nigdy. Polityka czy rządzenie krajem to nie ma być emocjonalna zabawa, tylko zimne wyrachowanie.

  4. #5794
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    Mazguła nie był Zomowcem ani SB'kiem tylko żołnierzem
    Czyżby tylko sam jeden Mazguła protestował razem z paroma setkami byłych funkcjonariuszy bezpieki?

    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    ciekawy jestem czy jesteś tak samo surowy w ocenie np hołubionego na prawicy śp Gen.Petelickiego, który za PRL też zwalczał opozycję lub Piotra Dudy, który w Stanie Wojennym ochraniał budynek TVP........
    Przecież nawet nie poddałem żadnej ocenie płk.Mazgułę.

    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    Tak jak z tą ustawą dezubekizacyjną, PIS i prawicowe media próbują wmówić, że KOD i opozycja broni SB'ków....(co większość łyka jak pelikany) a chodzi przede wszystkim o to, że ta ustawa dotyka też ludzi, którzy nie mieli nic wspólnego z represjami,prześladowaniem ówczesnej opozycji.....-odpowiedzialność zbiorowa.
    Żadna odpowiedzialność zbiorowa (pomimo liczby osób jakie ona dosięgnie) gdyż kryteria jej funkcjonowania zostały skorygowane i czytelnie nakreślone.

    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    Poza tym nie tak dawno jeszcze sam Zającu pisałeś, że PRL nie było wcale takie złe.
    Jednak nie w kontekście ustrojowym tylko relacji czysto społecznych.

    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Ponad rok PiS jest u władzy i ustrój nasz już się zmienił. Większość osób nie zauważa nawet, że demokracji już w Polsce nie ma. Powtórzę po raz kolejny - jedna z najczęściej przyjmowanych definicji głosi, że władza autorytarna to taka, której nikt nie kontroluje. I tu mam pytanie: czy nasz rząd (a właściwie Kaczyńskiego) ktokolwiek w Polsce kontroluje? Reszta będzie naturalną konsekwencją tego stanu rzeczy. Rok to nie jest dużo czasu. Mussolniemu wprowadzenie dyktatury we Włoszech zajęło prawie 4 lata - a miał przecież nieporównanie łatwiej niż Kaczyński.
    PiS demontuje w Polsce demokrację. Już w tej chwili to czy kolejne wybory zostaną przeprowadzone uczciwie zależy wyłącznie od dobrej woli PiS. Rzecz w tym, że państwo w którym coś takiego zależy tylko od woli rządzących, bez względu na to czy ta wola będzie czy nie, nie jest już państwem demokratycznym. Możesz się z tego śmiać, ale tak jest. Jeżeli ktoś ma choć trochę rozsądku, to to zrozumie.

    Faszyzm w Polsce?Eee to już słyszałem od alimenciarza z KODu...Wymyśl coś nowego.


    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Postąpił uczciwie i rozsądnie, zgodnie z naszymi interesami. Wola ludu (ulegająca zresztą emocjom i schizofrenicznym mediom) nie jest wolą Boga.

    Dla Ciebie nawet gdybyś został wykopany przez Kopacz z własnego domu w ramach pomocy "imigrantom" dalej byś mantrował partyjne frazesy.


    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Nie myl populizmu z przyzwoitością. Poza tym bierzemy pieniądze z UE i uznaliśmy zasadę solidarności państw do UE należących. Tej solidarności zresztą domagając się w stosunku do nas. Jeżeli tego nie rozumiesz, to ja ci tu tego nie wytłumaczę. Bo musiałbym Ci tłumaczyć co jest przyzwoite a co nie.

    Nie zasłaniaj się tutaj solidarnością bo w wydaniu PO to była uległość jak już coś a po drugie nie wymieniłeś tych krajów UE które solidarnie przyjęły "imigrantów".


    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Czy wtedy gdy mówię, że odmienność kulturowa uchodźców to problem?

    To w zasadzie główna przyczyna problemu latynosów z pod Kaukazu (uważaj to był dowcip-suchar).

    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Lub wtedy gdy twierdzę, że tylko wspólna polityka państw UE może zahamować napływ imigrantów, który zahamować trzeba?

    Jak chcesz zahamować napływ imigrantów skoro Merkel wciąż ich zaprasza?

    Cytat Zamieszczone przez Napoleon7 Zobacz posta
    Wybacz, ale "poprawnością polityczną" obecnie jest głoszenie haseł typu "precz z imigrantami" lub utożsamianie ich z terrorystami, gwałcicielami czy cwaniakami chcącymi wyłudzić socjal. I taką "poprawność" prezentujesz akurat Ty.

    A gdzie są ci lekarze,inżynierowie,nauczyciele,etc z Bliskiego Wschodu?Ja widzę tysięczne gromady socjalnych pasożytów śrubujących kryminalne statystyki i powiększające islamskie getta.Wyjdz z partyjnego biura i zamieszkaj na zachodzie kontynentu tak na okres przynajmniej trzech lat.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  5. #5795
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Czyżby tylko sam jeden Mazguła protestował razem z paroma setkami byłych funkcjonariuszy bezpieki?
    Protestowało "Stowarzyszenie emerytów i rencistów policyjnych" pośród których było wielu zwykłych byłych funkcjonariuszy policji,BOR'u,straży granicznej...... a nie horda SB'ków jak sugerują prawicowe media.
    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta


    Żadna odpowiedzialność zbiorowa (pomimo liczby osób jakie ona dosięgnie) gdyż kryteria jej funkcjonowania zostały skorygowane i czytelnie nakreślone.
    To dlaczego pod sejmem protestowali policjanci,BOR'wcy,Granicznicy....., którzy z represjami nie mieli nic wspólnego,pozytywnie zweryfikowani, a twierdzą, że ustawa dotknie również ich ?
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  6. #5796
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    Protestowało "Stowarzyszenie emerytów i rencistów policyjnych" pośród których było wielu zwykłych byłych funkcjonariuszy policji,BOR'u,straży granicznej...... a nie horda SB'ków jak sugerują prawicowe media.
    Byli przedstawiciele i jednych jak i drugich ale to tylko zasłużeni dla władzy komunistycznej mają powody do obaw.


    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    To dlaczego pod sejmem protestowali policjanci,BOR'wcy,Granicznicy....., którzy z represjami nie mieli nic wspólnego,pozytywnie zweryfikowani, a twierdzą, że ustawa dotknie również ich ?
    Gdyż protest odbył się przed naniesieniem poprawek a po ich opublikowaniu jakoś nie widać byłych członków służb mundurowych z transparentami pod Sejmem.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  7. #5797
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez zajac Zobacz posta
    Gdyż protest odbył się przed naniesieniem poprawek a po ich opublikowaniu jakoś nie widać byłych członków służb mundurowych z transparentami pod Sejmem.
    Czyli protest poskutkował i o to chodziło
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  8. #5798
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    Czyli protest poskutkował
    W dwojaki sposób:uspokoił uczciwych funkcjonariuszy państwowych i pozbawił złudzeń tych ściśle powiązanych z aparatem władzy komunistycznej na poparcie tych pierwszych w swojej sprawie.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  9. #5799
    Pampa
    Gość
    http://wiadomosci.onet.pl/swiat/niem...omnego/ltf6q1m

    Biedni uchodźcy z syrii postanowili podpalic sobie bezdomnego. Solidaryzujmy się z tymi uchodzcami, bo to nie ich wina że są zwierzętami.

  10. #5800
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Pominąłeś. Sens pytania.
    Nie pominąłem, gdyż brak oskarżenia/procesu oznacza, że inwigilacji nie było. Przynajmniej takiej na jaką nie pozwala prawo (czyli na pewno takiej o jakiej głosił PiS i dziennikarze "niepokorni").

    Rozumiem, że te wnioski referendalne rząd odrzucił bo naruszały podstawowe prawa jednostki, tak?
    Nie zajął się, gdyż nie musiał uznając, że pomysły we wnioskach zgłoszone są złe. Albo niewykonalne, gdyż np. wprowadzenie JOW wymaga zmiany konstytucji. Co z góry można przewidzieć, że nie przejdzie.

    To dlaczego jeszcze istnieją książki papierowe? Przecież wszyscy teraz kradną z internetów.
    Siła przyzwyczajenia, upodobanie części czytelników, nieumiejętność ściągnięcia plików z sieci... Dużo może być powodów. Faktem jest, że klasyczne "czytelnictwo papierowe" maleje i prasa oraz książki papierowe są skazane może nie na "wyginięcie" ale zmarginalizowanie. A to będzie oznaczało, że do czegoś w rodzaju ACTA prędzej czy później wrócimy.

    Pieniądze do UE też wpłacamy. Wprowadzamy też prawa unijne co jest kosztowne - zarówno samo wprowadzenie jak i czasami są one dla nas niekorzystne. Z wolnego rynku też korzystają wszystkie kraje unijne.
    Solidarność? Taką samą jaką Niemcy pokazują w interesach z Rosją?
    To co piszesz to kpina, żart? Jesteśmy biorcą brutto środków unijnych, i to chyba największym. Wejście do UE dał nam potężnego "kopa rozwojowego" - to było jak skok w nadprzestrzeń z Gwiezdnych Wojen. Z wolnego rynku korzystać mogą wszyscy gdyż wolny handel w naturalny sposób przynosi per saldo korzyści (choć chwilowo może czynić problemy). A co do tego ma Rosja - doprawdy nie wiem.
    Natomiast z racji korzyści jakie wyciągamy z bycia w UE solidarność jest w naszym żywotnym interesie. Choćby z tego powodu, że przestrzegając zasady solidarności jesteśmy w stanie wpłynąć na inne kraje UE. Mówiąc zaś, że "nasza chata z kraja" i nic nas problemy innych krajów nie obchodzą, skazujemy się na izolację, co nie jest w naszym interesie. Choćby dlatego, że poglądy Merkel na imigrację nie są najrozsądniejsze i aby je zmienić musimy mieć sojuszników. A nie przestrzegając zasad solidarności mieć ich nie będziemy (i nie mamy). To jest zresztą osobny temat, bo obecny rząd nie ma żadnej polityki zagranicznej i to co robi w tym zakresie jest wręcz tragiczne. I ciekaw jestem na czym niby miałaby polegać owa "uległość" dyplomacji poprzedniego rządu? Rozumiem, że lepiej być skłóconym ze wszystkimi?
    Kłócąc się ze wszystkimi na pewno nie będziemy mieli żadnego wpływu na to co się dzieje. Zachowując pewne zasady, wpływ będziemy mieli. Jaki zaś, to już jest kwestia inna. Ale na pewno lepiej byśmy na tym wyszli.

    Dla Ciebie nawet gdybyś został wykopany przez Kopacz z własnego domu w ramach pomocy "imigrantom" dalej byś mantrował partyjne frazesy.
    Czyli kompletnie nie rozumiesz co to jest demokracja Zającu, jeżeli tak piszesz. Bo w ramach demokracji prawa jednostki w większości dominują nad prawami całej zbiorowości. Więc NIKT nie będzie mnie w stanie "wykopać" z mojego domu/mieszkania. Sytuacja którą opisujesz jest więc abstrakcyjna.

    1 pytanie: w jaki sposób PiS zdemontował nam demokracje? No jak? Jeżeli już to sami sobie ją zdemontowaliśmy głosując najpierw na PO (które skumało się z Pslem i miało taką samą władzę jak partia Kaczyńskiego) a potem na PiS.
    W prosty sposób - demontując trójpodział władzy. Zniszczenie TK sprawia, że decyzje władzy nie są kontrolowane. Wprowadzenie zasady nomenklatury czyni zaś, że kierowniczą rolę obejmuje partia - zależności partyjne stają się ważniejsze niż zależności służbowe wynikające z zajmowanych stanowisk urzędniczych (co znaliśmy z PRL). Są jeszcze niezależne sądy, ale one wkrótce staną się celem działania PiS - i zobaczymy co z tego wyjdzie. Póki co zaś można stwierdzić, że nikt nie kontroluje skutecznie ustaw i rozporządzeń, stąd władza w naszym kraju nie jest kontrolowana. Do znudzenia będę powtarzał w tej sytuacji, że najpopularniejszą definicją autorytaryzmu jest niekontrolowana władza. A taką mamy. W tej sytuacji uczciwość kolejnych wyborów zależy już w dużym stopniu od dobrej woli rządzących. A już sam ten fakt oznacza, że demokracji nie ma.
    Do faszyzmu zaś nam jeszcze trochę zostało. Pisałem, że PiS ma takowe neofaszystowskie inklinacje. Wprowadzić je w życie w skali całego kraju wymaga trochę czasu i zachodu - jak wspominałem Mussoliniemu zajęło to 4 lata a miał nieporównanie łatwiej. Ale idziemy tą drogą. A póki co zaczynamy być państwem autorytarnym.

    A gdzie są ci lekarze,inżynierowie,nauczyciele,etc z Bliskiego Wschodu?
    Jeden lekarz jest w moim mieście. Mamy też kebabiarnię prowadzoną przez Turków. I spore centrum handlowe prowadzone przez Chińczyków (ale to Daleki Wschód). Tudzież grupę gości z Bangaladeszu (a może Indii? lub Pakistanu?) pracujących w największym zakładzie przemysłowym. Nie znam zaś nikogo podobnego na zasiłku (poza Romami, którzy są miejscowi lub z Rumunii, choć szczerze mówiąc nie mam pewności że są oni zarejestrowani w UP).
    Co więcej, ów lekarz jest chrześcijaninem, w kościele widzę też tych gości z Bangladeszu (czy skąd tam są) i paru Chińczyków. Stąd mniemam, że jakoś się asymilują. Turcy są muzułmanami, ale wtapiają się w otoczenie.

    Ja zapytam kiedy wyszliśmy dobrze na byciu przyzwoitymi w historii? Nigdy. Polityka czy rządzenie krajem to nie ma być emocjonalna zabawa, tylko zimne wyrachowanie.
    To zimne wyrachowanie nakazuje być przyzwoitym i przestrzegać pewnych zasad. Nieuczciwość, egoizm itp. bywają korzystne w danym momencie ale w dłuższym okresie czasu się nie sprawdzają.

    A co do ustawy "deubekizacyjnej" - sama w sobie jest ona skandaliczna i świadczy jedynie o tym, że przestają u nas funkcjonować standardy obowiązujące w demokratycznym państwie prawa. Nie można bowiem kogoś pozbawiać praw nabytych z racji tego, że pracował - a jeżeli ktoś pracować zaczął w służbach mundurowych w czasach PRL (bo wtedy wszedł w "wiek produkcyjny") to było to od niego niezależne (ktoś w tych służbach pracować musiał). Sam pomysł aby tak sformułować ustawę był skandaliczny i jak najgorzej świadczy o tych, którzy ją stworzyli. To jest przykład zastosowania odpowiedzialności zbiorowej, która w demokratycznym państwie nie ma racji bytu (bo prawa jednostki, nawet tej, która coś ma na sumieniu, są - a raczej powinny być - gwarantowane). Tego typu pomysły świadczą o tym, że przestajemy być państwem demokratycznym.

Strona 580 z 636 PierwszyPierwszy ... 80480530570578579580581582590630 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Indie moje - Co teraz?
    By Popek in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 10:58
  2. Chyba zniszczyłem płytę?Jak teraz grać?
    By stukpuk in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 20:14
  3. Jesień Średniowiecza - Co teraz?
    By Brave in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 21:58
  4. Blitzkirieg V - jutro!
    By KLAssurbanipal in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 12:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •