Strona 613 z 636 PierwszyPierwszy ... 113513563603611612613614615623 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 121 do 6 130 z 6354

Wątek: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

  1. #6121
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...cid=spartandhp

    Girzyński ujawnia: Były groźby hierarchów Kościoła w stronę kierownictwa PiS


    (...)Dlaczego Prawo i Sprawiedliwość nie poparło kandydatury ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego do komisji ds. pedofilii? Kulisy sprawy ujawnił na antenie Radia WNET poseł PiS prof. Zbigniew Girzyński.(...)
    Polska - Iranem Europy, mam na myśli wpływ na rządzących moim państwem. Nic innego nie miałem na myśli
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  2. #6122
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Nie koniecznie szanowny Eutychesie. W krajach skandynawskich które się szczycą swoją demokracja nie można zostać urzędnikiem państwowym jak się nie udowodni przynależności do kościoła protestanckiego, i trzeba być ,,pokropionym,, przez pastora. Jakoś nikt im nie zarzuca że to teokracja , twierdząc że to ich tradycja i przywiązanie do monarchiczno-państwowych wartości no bo król to głowa kościoła państwowego. W landtagach krajowych Niemiec zasiadają pastorzy lub księża katoliccy wybierani przez swoje społeczeństwa, w deklaracjach podatkowych trzeba ujawnić swoje wyznanie, nie słyszałem z tego powodu głosów oburzenia. Angela Merkel była pastorem i teologiem.Czy Republika Federalna to teokracja.

  3. #6123
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez anachoreta Zobacz posta
    Nie koniecznie szanowny Eutychesie. W krajach skandynawskich które się szczycą swoją demokracja nie można zostać urzędnikiem państwowym jak się nie udowodni przynależności do kościoła protestanckiego, i trzeba być ,,pokropionym,, przez pastora..
    W których państwach konkretnie ? bo np w Norwegii,Szwecji,Danii czynnymi politykami, a nawet ministrami bywają Muzułmanie etc, premierem Finlandii jest obecnie zdeklarowana ateistka.
    Cytat Zamieszczone przez anachoreta Zobacz posta
    W landtagach krajowych Niemiec zasiadają pastorzy lub księża katoliccy wybierani przez swoje społeczeństwa, w deklaracjach podatkowych trzeba ujawnić swoje wyznanie, nie słyszałem z tego powodu głosów oburzenia. Angela Merkel była pastorem i teologiem.Czy Republika Federalna to teokracja.
    Tak samo mogą zasiadać przedstawiciele innych wyznań, w tym duchowni, Angela Merkel nigdy nie była pastorem, jej ojciec był.
    Ostatnio edytowane przez PaskudnyPludrak ; 19-07-2020 o 22:52
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  4. #6124
    Łowczy Awatar anachoreta
    Dołączył
    Sep 2019
    Lokalizacja
    Staszów PL
    Postów
    194
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    224
    Otrzymał 58 podziękowań w 51 postach
    Tym gorzej dla Finlandii, Finlandia nie jest monarchią, we wszystkich monarchiach skandynawskich król jest głową kościoła w domyśle protestanckiego. To że jakiś emigrant awansował na polityka bo go afirmowali nie ma znaczenia.Cuius regio eius religio. Ponadto Svenska Kyrkan kościół luterański Szwecji który działa również w Finlandii ma status kościoła państwowego, aktywnie wspieranego przez prawodawstwo państwowe, czy z tego powodu ktoś zarzuca Szwecji tworzenie teokracji, to samo w Norwegii Danii zresztą przykłady mógłbym mnożyć, tylko po co. W PRL urząd do spraw wyznań był takowy o czym się teraz zapomina, decydował o nominacjach biskupich, czy ktoś zarzuca że PRL to była teokracja.Moją intencją jest zwrócenie uwagi na to że angażowanie się duchownych czy kościołów w sferę publiczną jest praktykowane w różnych krajach na różnych poziomach i nie należy tego utożsamiać z teokracją w Irańskim stylu.
    Ostatnio edytowane przez anachoreta ; 20-07-2020 o 20:28

  5. #6125
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez anachoreta Zobacz posta
    Tym gorzej dla Finlandii, Finlandia nie jest monarchią, we wszystkich monarchiach skandynawskich król jest głową kościoła w domyśle protestanckiego. To że jakiś emigrant awansował na polityka bo go afirmowali nie ma znaczenia.Cuius regio eius religio. Ponadto Svenska Kyrkan kościół luterański Szwecji który działa również w Finlandii ma status kościoła państwowego, aktywnie wspieranego przez prawodawstwo państwowe, czy z tego powodu ktoś zarzuca Szwecji tworzenie teokracji, to samo w Norwegii Danii zresztą przykłady mógłbym mnożyć, tylko po co. W PRL urząd do spraw wyznań był takowy o czym się teraz zapomina, decydował o nominacjach biskupich, czy ktoś zarzuca że PRL to była teokracja.Moją intencją jest zwrócenie uwagi na to że angażowanie się duchownych czy kościołów w sferę publiczną jest praktykowane w różnych krajach na różnych poziomach i nie należy tego utożsamiać z teokracją w Irańskim stylu.
    Co nie zmienia faktu, że teza jakoby w krajach skandynawskich urzędnikami państwowymi mogą być tylko przedstawiciele kościoła protestanckiego, ma niewiele wspólnego z rzeczywistością.
    Cytat Zamieszczone przez anachoreta Zobacz posta
    TMoją intencją jest zwrócenie uwagi na to że angażowanie się duchownych czy kościołów w sferę publiczną jest praktykowane w różnych krajach na różnych poziomach i nie należy tego utożsamiać z teokracją w Irańskim stylu.
    W tej kwestii pełna zgoda.
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  6. Użytkownicy którzy uznali post PaskudnyPludrak za przydatny:


  7. #6126
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...cid=spartandhp

    Od piątku 24 lipca świątynia Hagia Sophia w Stambule została ponownie meczetem. W pierwszych od 86 lat muzułmańskich modłach w tym miejscu wziął udział turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan. To on podjął oficjalną decyzję o przekształceniu istniejącego dotąd w tym miejscu muzeum.
    Jestem ciekawy co Unia Socjalistycznych Republik Europejskich by zrobiła, jakby jakiś meczet np. w Hiszpanii, co zostały po podbojach muzułmańskich, uczynić kościołem chrześcijańskim?
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  8. Użytkownicy którzy uznali post Eutyches za przydatny:


  9. #6127
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...cid=spartandhp



    Jestem ciekawy co Unia Socjalistycznych Republik Europejskich by zrobiła, jakby jakiś meczet np. w Hiszpanii, co zostały po podbojach muzułmańskich, uczynić kościołem chrześcijańskim?
    Z tego co się orientuję, to większość meczetów już po rekonkwiście została przekształcona w kościoły, przynajmniej te największe i najbardziej reprezentatywne.
    Decyzja Erodogana, to kolejny przykład jak Turcja pod jego rządami zmierza w niebezpiecznym kierunku fundamentalizmu islamskiego(w Syrii wojska tureckie bez obciachu współpracują z dżihadystami, w tym z ISIS, szczególnie przeciw Kurdom), do tego mokre sny o odbudowie imperium osmańskiego.
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  10. Użytkownicy którzy uznali post PaskudnyPludrak za przydatny:


  11. #6128
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Cytat Zamieszczone przez PaskudnyPludrak Zobacz posta
    Z tego co się orientuję, to większość meczetów już po rekonkwiście została przekształcona w kościoły, przynajmniej te największe i najbardziej reprezentatywne.
    Decyzja Erodogana, to kolejny przykład jak Turcja pod jego rządami zmierza w niebezpiecznym kierunku fundamentalizmu islamskiego(w Syrii wojska tureckie bez obciachu współpracują z dżihadystami, w tym z ISIS, szczególnie przeciw Kurdom), do tego mokre sny o odbudowie imperium osmańskiego.
    Wiem o tym, podałem jako przykład^^, tak teraz to nie wiem na ile to prawda, proszę mnie poprawić, ale nie można obchodzić rocznicy zakończenia rekonkwisty?
    https://dzienniknarodowy.pl/medialna...kupacji-wideo/

    ****************
    Erdogan dzięki USA taki mocny, plus to że trzyma jakoby ciapatych uchodźców za buzie i też dostaje pieniądze za to. Kadafi dobrze przewidział, to nie fejk a nawet jaby był, to się sprawdził...
    Nigdy nie zrozumiem fenomenu popularności USA, toż obok piewców Trzeciego Rzymu to największe szkodniki są. Traktują całe nacje niczym pionki w warcabach, czy szachach; nawet Chiny ze swoimi dążeniami w Afryce są niczym pikusie wobec ich działań na świecie.
    Chyba niektórzy zapomnieli, wracając do tematu Turcji, jaką ona ma armię. Nawet bez bomby atomowej wg niektórych, co wyczytałem to wciągają nosem niejedną rozreklamowaną armię świata, ale nie siedzę w wojskowości współczesnej, to tak mimochodem stwierdzam, może ktoś? Coś? Nie odsyłajcie tylko do Googla, bo ostatnio zgłupiał
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  12. #6129
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Erdogan dzięki USA taki mocny,
    Dzięki USA Trumpa i za sprawą jego decyzji o stopniowym wycofywaniu się z bliskiego wschodu, dlatego Turcja pozwala sobie na coraz więcej w regionie, a i Rosja stała się tam poważnym graczem.
    Cytat Zamieszczone przez Eutyches Zobacz posta
    Chyba niektórzy zapomnieli, wracając do tematu Turcji, jaką ona ma armię. Nawet bez bomby atomowej wg niektórych, co wyczytałem to wciągają nosem niejedną rozreklamowaną armię świata, ale nie siedzę w wojskowości współczesnej, to tak mimochodem stwierdzam, może ktoś? Coś? Nie odsyłajcie tylko do Googla, bo ostatnio zgłupiał
    Ponoć to druga armia Nato, ale czy jest na tyle silna aby angażować się na kilku frontach jednocześnie(jak marzy się Erdoganowi), to wielu ekspertów ma wątpliwości. W walkach z milicjami kurdyjskymi w Syrii, czy z bojówkami w Libii jakoś sobie radzi, z regularnymi armiami innych poważnych graczy na bliskim wschodzie(Egipt,Izrael,Iran) mogłoby to wyglądać już trochę gorzej, a i z Grecją też by lekko nie mieli.
    Ostatnio edytowane przez PaskudnyPludrak ; 26-07-2020 o 16:57
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  13. #6130
    Moderatorzy Lokalni Awatar Asuryan
    Dołączył
    Apr 2019
    Lokalizacja
    Ulthuan
    Postów
    572
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    569
    Otrzymał 135 podziękowań w 94 postach
    Druga armia NATO, 6-ta armia świata (choć niektóre źródła podają jako 10-ą).
    "A mówiłem, że to moja wyspa!"

    Znany tutaj także jako Cysorz.

Strona 613 z 636 PierwszyPierwszy ... 113513563603611612613614615623 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Indie moje - Co teraz?
    By Popek in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 10:58
  2. Chyba zniszczyłem płytę?Jak teraz grać?
    By stukpuk in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 20:14
  3. Jesień Średniowiecza - Co teraz?
    By Brave in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 21:58
  4. Blitzkirieg V - jutro!
    By KLAssurbanipal in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 12:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •