Strona 631 z 636 PierwszyPierwszy ... 131531581621629630631632633 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 301 do 6 310 z 6354

Wątek: Jeżeli teraz jest źle, to jutro będzie jeszcze gorzej

  1. #6301
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    Cytat Zamieszczone przez Wespazjan Zobacz posta
    My też niedługo powiemy, że 30 lat już walczymy z agresją Rosji, my na pierwszej linii frontu, my, przedmurze Europy.
    Czy nasza armia jet gotowa wyruszyć na Ukrainę jak chcą nasi władcy? Oczywiście w pierwszym szeregu. Przecież szliśmy do Iraku i Afganistanu. Mamy doświadczenie bojowe, ratujmy naszych braci.
    Skąd pewność że nasi władcy chcą wysłać naszą armie na Ukrainę. To tylko twoje przypuszczenia czy na potwierdzenie tego masz jakieś dowody? Ja wiem o wysłaniu sił NATO: aby wojska NATO lub UE, na prośbę rządu ukraińskiego, wkroczyły do nieokupowanych części Ukrainy, aby utworzyć tam korytarz humanitarny, który może być również broniony przed atakami lotniczymi.

    Co do naszej armii w Iraku i Afganistanie można mieć dylematy moralne co do zasadności tych posunięć, jeden fakt jest jednak niezaprzeczalny. Zarówno ja jak i Ty służyliśmy w armii defiladowej a przez Irak i Afganistan przewinęło sie mnóstw żołnierzy , którzy maja doświadczenie bojowi, sa ostrzelani i znają swoje możliwości i ograniczenia na polu walki pod ogniem. Inna sprawa że rządy PO i PIS nie potrafiły wykorzystać tych żołnierzy. Ludzie ci sprawdzeni w boju z doświadczeniem powinni być kręgosłupem korpusu podoficerów. A tak niestety nie jest, a w wielu jednostek pozbywano sie ich niestety ze swych szeregów. Nie wspomnę już o czasach Macierewicza, który zniszczył doświadczoną kadrę oficerską która mu nie odpowiadała ideologicznie. Choć gwoli sprawiedliwości i za PO pod śmiesznym ministrem psychiatrą nieudacznikiem Klichem też było kilka takich incydentów, przykładem gen. Skrzypczak.
    Ostatnio edytowane przez marko1805 ; 24-03-2022 o 10:33
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  2. #6302
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    Masz rację , że nasi żołnierze mimo niewystarczającego wyposażenia spisywali się nadzwyczaj dobrze w Iraku i Afganistanie. I co potem ich spotkało? Nie chciano dać rent rodzinom poległych żołnierzy, wielki proces pokazowy żołnierzy którzy ostrzelali wioskę, chociaż wina była wadliwych przyrządów celowniczych. Brak szacunku naszych władz dla weteranów. Jest faktem, że napadliśmy na te kraje u boku Wielkiego brata. Nasz sejm ochoczo uchwalał wysyłanie naszych żołnierzy wbrew naszemu prawu, które przewiduje kary więzienia za napaść na inny kraj.
    Nie wiem czym kierują się nasi władcy chcąc wysłać wojska NATO na zachodnią Ukrainę. Przecież nikt uchodźcom tam nie przeszkadza w drodze do granicy. Stanowisko Unii Europejskiej jest jasne. Żaden żołnierz NATO nie przekroczy granicy z Ukrainą. Tymczasem nasi z uporem maniaka forsują tą opcję. Czy ich porąbało? A co będzie jeżeli bez zgody NATO wyślą naszych chłopców na wojnę? Nie rozumiem tego.
    A teraz się dowiedziałem, że NBP przekaże miliard dolarów Ukrainie. Czy Ukraina komukolwiek coś oddała? Nie słyszałem o tym. Dawaliśmy im już przedtem. Co o tym sądzisz?

    https://forsal.pl/finanse/aktualnosc...a-dolarow.html

  3. #6303
    Stolnik Awatar marko1805
    Dołączył
    Feb 2012
    Postów
    909
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 121 podziękowań w 78 postach
    wielki proces pokazowy żołnierzy którzy ostrzelali wioskę, chociaż wina była wadliwych przyrządów celowniczych.
    No aktrac przyrządy celownicze nie miały tu nic do rzezy. Problem leżał zupełnie gdzie indziej. Niemniej spawę można było zakończyć bez szkody dla tych żołnierzy , to wojna, a na wojnie zarzaja sie rózne rzeczy, fronowych zołnierzy niech oceniają inni żołnierze a nie urzedasu zza biurka ,bynajmniej w tym przypadku nasi żołnierze specjalnie nie stzelali do cywilów. Niestety gnida Macierewicz i kilku prokuratorków zrobili z tego pokazówke i zniszczyli chłopakom życie.Ciekawa role odgrywa tu kotrwywiad tak szlachetnie zderusyfikowany przez Macierewicza. Tylko że te chłoptasie zamiast siedzieć w terenie, to dekowali sie w bazach taką to mieliśmy osłone kontrwywiadowczą. Wywalono doświadczonych operacyjnych a w ich miejsce wsadzono żółtodzobów i to jeden z efektów ich działalności.

    Nie wiem czym kierują się nasi władcy chcąc wysłać wojska NATO na zachodnią Ukrainę. Przecież nikt uchodźcom tam nie przeszkadza w drodze do granicy. Stanowisko Unii Europejskiej jest jasne. Żaden żołnierz NATO nie przekroczy granicy z Ukrainą.
    Teoretycznie intencje są dobe, ale wykonanie tego w obecnych warunkach raczej niemożliwe. Bardziej widziałbym to działanie Kaczora pod publiczką lub jego klejne dziwne rozgrywki z Ue i NATO. To gość jest takim samym szkodnikiem jak jego przydupas
    Mcierewicz.

    Tymczasem nasi z uporem maniaka forsują tą opcję. Czy ich porąbało? A co będzie jeżeli bez zgody NATO wyślą naszych chłopców na wojnę? Nie rozumiem tego.
    Tego na pewno nie zrobią tu akurat jestem spokojny

    A teraz się dowiedziałem, że NBP przekaże miliard dolarów Ukrainie. Czy Ukraina komukolwiek coś oddała? Nie słyszałem o tym. Dawaliśmy im już przedtem. Co o tym sądzisz?
    Intencja szczytna pytanie czy nas na to stać . Szczegółów nie znam więc sie tutaj nie wypowiadam.
    https://picasaweb.google.com/lh/photo/nozvxNxHhuIVK9-6uWBM2RcxicG_SBK_B29mfu3dapE?feat=directlink

    Si vis pacem, para bellum

    "Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

  4. #6304
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 804
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    211
    Otrzymał 362 podziękowań w 267 postach
    Budowniczowie armii rosyjskiej
    "A teraz słuchajcie wy, ludzie z NATO! Bombardujecie ścianę, co nie przepuszczała potoku afrykańskiej migracji do Europy, ścianę, co stopuje terrorystów . Tą ścianą była Libia. Rujnujecie ją. Wy - idioci. Za tysiące migrantów z Afryki, za wsparcie terrorystów będziecie płonąć w piekle. I tak będzie".

    Mu'ammar al - Kaddafi

  5. #6305
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Nie ma pieniędzy? Można dodrukować. I to Pana Tuska pomysły i jego ludzi Skąd się bierze pieniądze na podwyżki? Z drukowania pieniędzy?


    https://www.wykop.pl/link/6617045/be...ietnice-tuska/

  6. #6306
    Szambelan Awatar Gajusz Mariusz
    Dołączył
    Dec 2013
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    4 839
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 048
    Otrzymał 1 042 podziękowań w 699 postach
    Po 2015 już nikt nie ma wątpliwości. Chcesz wygrać wybory? Bądź populistą. A rozdawnictwo sprawi, że naród zajęty liczeniem machnie ręką na Twoje machloje. Przebudzi się? To się rozda więcej i kolejne wybory w kieszeni. Itd itd. Aż zostaniemy europejską Wenezuelą, która Amerykanom (w naszym wypadku - Niemcom) się nie kłania.

    "Będziemy walczyć na plażach, na polach, na ulicach. Będziemy walczyć na wzgórzach. Nigdy się nie poddamy!!!" Winston Churchill
    "Godna śmierć wystarczy za nagrodę."
    "Spartanie nie pytają ilu, tylko gdzie?" Agis II



  7. #6307
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    to nie 2015, to netflixowa progesywna kultura rozłożyła na łopatki społeczeństwo, a byliśmy na to bardziej podatni przez zniszczenia jakich dokonał komunizm.

  8. #6308
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    Jest źle na tym forum, źle.
    Przede wszystkim zadziwia mnie bardzo licha aktywność użytkowników forum. Jest ich ponad 800 a faktycznie odzywa się i wyraża swe poglądy najwyżej 10. Czyżby nie mieli własnego zdania, własnych poglądów? A może mają a się boją je wyrazić? Możliwe, bo są tutaj tacy którzy gdy ktoś ma inne zdanie, uznają to za osobistą zniewagę i tratują oponenta. A może duch w narodzie upadł? Może nasze nachalne media ludziom mózgi wyprały, że już nie mają własnego zdania? Przy tej liczbie uczestników którzy dzisiaj odwiedzili forum powinno tu się skrzyć od wypowiedzi, komentarzy i opinii. Tymczasem nic. Z jednej strony miło, że mnie nikt nie atakuje. Z drugiej wolę takiego który ma własne zdanie i nie boi się go przedstawić, nawet gdy robi to obraźliwie i w brzydki sposób. Wybaczam,bo być może robi to w zapalczywości. Wolę to niż ciepłe kluchy, bez własnego zdania. Panowie trochę odwagi. Czy już nic was nie interesuje?

  9. #6309
    Administrator*kotołak*archimandryta z Konstantynopola Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 405
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    520
    Otrzymał 484 podziękowań w 345 postach
    Te larum, że jest źle to pamiętam od 2008 roku, po prostu formuła takich portali i forów bardzo spowszedniała, masz liczne media społecznościowe, gdzie ludzie wymieniają się swoimi przemyśleniami. Jeśli by się udało dzięki specjalnym programowym wtyczkom zintegrować systemowo forum z fejsa itp...to będzie odczuwalna zmiana, a tak grupa żyje swoim życiem, ta na fejsie, fanpajdż też. Discord podobnie część ludzi u siebie zatrzymuje etc....Ja też tylko na chwile wpadłem, jak mi realne życie pozwoli, to po aktualizuję modyfikacje, bo zarosły mchem internetowym.

  10. #6310
    Podstoli Awatar Wespazjan
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    488
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    278
    Otrzymał 173 podziękowań w 111 postach
    Powoli wychodzą na jaw kłamstwa dot. covid 19 które serwowała nam nasza władza i ogłupiała nasze społeczeństwo. Oprócz tego ciekaw będę dalszego rozwoju sytuacji jak padać będą następne pewniki i autorytety.
    Władza przyznała, że testy podają w 91% fałszywe wyniki. Po cichu, bez wiadomości w mediach, by ludzie się nie dowiedzieli. Co na to zażarty obrońca testów i szczepionek?

    https://wprawo.pl/katarzyna-ts-nieza...iego-klamstwa/
    Ostatnio edytowane przez Wespazjan ; 15-05-2022 o 10:33

Strona 631 z 636 PierwszyPierwszy ... 131531581621629630631632633 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Indie moje - Co teraz?
    By Popek in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-02-2011, 10:58
  2. Chyba zniszczyłem płytę?Jak teraz grać?
    By stukpuk in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-12-2009, 20:14
  3. Jesień Średniowiecza - Co teraz?
    By Brave in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 21:58
  4. Blitzkirieg V - jutro!
    By KLAssurbanipal in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 12:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •