Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 97 z 97

Wątek: Wegetarianizm i pochodne

  1. #91
    voitek
    Gość

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    Tak jakos mi sie skojarzylo z tematem...

  2. #92
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    można zamknąć już ten temat? -_-'

  3. #93
    Gość

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    Cytat Zamieszczone przez glaca
    można zamknąć już ten temat? -_-'
    Glaca, u was w Białymstoku, nie potrzebujecie wegan? Ja oddam za darmo, jeszcze dopłacę, wegan, jaroszów i ekoterrorystów z moich stron. W końcu może wybudują obwodnicę, ludzie przestaną stać w korkach i ginąć w wypadkach...To nie offtop, skądś biorą się poglądy wzięte z innych szerokości geograficznych, i sztucznie ich powielanie u nas...Czekam, aż zwolennicy wegetarianizmu, i harmonii z przyrodą podadzą jakieś dane statystyczne np. długość życia, zachorowalność na różne choroby w zależności, jak się odżywiają ludzie ja znalazłem, ale po co wyręczać zainteresowanych?

  4. #94
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    baardzo śmieszne Eutyches...

    Kilka tygodni temu media na całym świecie donosiły o berlińskiej restauracji, która prosiła chętnych o oddawanie organów, z których miały być potem gotowane posiłki. Akcja została potępiona przez niemieckich polityków. W dniu zapowiadanego otwarcia okazało się, że była to prowokacja Niemieckiego Towarzystwa Wegetariańskiego - donosi "Daily Telegraph".

    Restauracja "Flime" zachęcała na swojej stronie internetowej do przekazywania części ciała i obiecywała, że ""ugotuje z nich pyszne posiłki". Szukano też "chirurga o otwartym umyśle", który miałby pozyskać organy. Twórców restauracji zainspirowało, jak napisali, brazylijskie plemię Waricaca praktykujące tak zwany "litościwy kanibalizm". Szokujący apel potępili niemieccy politycy, którzy określili go jako "niesmaczny PR-owski chwyt reklamowy".

    W dniu otwarcia lokalu ujawniono, że była to prowokacja Niemieckiego Towarzystwa Wegetariańskiego (Vebu). - Chcieliśmy zwrócić uwagę na wszystkich tych, których dotyka konsumpcja mięsa - powiedział rzecznik Vebu Sebastian Zösch - Nikt nie myśli o tych rzeczach na co dzień. Dlatego konieczne było zorganizowanie tej niezwykłej kampanii - dodał.

    W poniedziałek na stronie restauracji Flime pojawiło się oświadczenie potępiające ludzi jedzących mięso. "Jedzenie mięsa ludzkiego to kontrowersyjna sprawa. Ale nikt się nie pyta skąd pochodzi mięso, które jest konsumowane każdego dnia, w jakich warunkach jest produkowane i jakie ma konsekwencje dla naszego środowiska" - napisano na stronie.

    Zösch powiedział, że hodowla zwierząt na mięso "powoduje większą emisję gazów cieplarnianych niż cały sektor transportowy". Upowszechnienie diety wegetariańskiej umożliwiłoby też znaczne ograniczenie zużycia wody, której ogromne ilości są wykorzystywane przy produkcji mięsa.
    http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... arian.html

    dobry pomysl na odpowiedz na straszace bilboardy z karkowka czy innymi kotletami

    co mają kierwa weganie do autostrad..? oswieć. chyba to przez brak mięsa nic nie kumam. nie kumam też jak komuś może przeszkadzać co żrą inni? ja wam do talerza nie sram. nie pomyślałeś, że oprócz zdrowia chodzi też o etykę, moralność? myślisz, że tylko katole mają monopol na życie z zasadami? byś się zdziwił jak wielu wegan jest jeszcze abstynentami (straight edge!) - ale uj z tym. najważniejsze chyba, ze są ludzi? po co wpieprzać ludzi do szufladek i dzielić wg diet, religii, rasy?

  5. #95
    Gość

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    Cytat Zamieszczone przez glaca
    baardzo śmieszne Eutyches...

    Kilka tygodni temu media na całym świecie donosiły o berlińskiej restauracji, która prosiła chętnych o oddawanie organów, z których miały być potem gotowane posiłki. Akcja została potępiona przez niemieckich polityków. W dniu zapowiadanego otwarcia okazało się, że była to prowokacja Niemieckiego Towarzystwa Wegetariańskiego - donosi "Daily Telegraph".

    Restauracja "Flime" zachęcała na swojej stronie internetowej do przekazywania części ciała i obiecywała, że ""ugotuje z nich pyszne posiłki". Szukano też "chirurga o otwartym umyśle", który miałby pozyskać organy. Twórców restauracji zainspirowało, jak napisali, brazylijskie plemię Waricaca praktykujące tak zwany "litościwy kanibalizm". Szokujący apel potępili niemieccy politycy, którzy określili go jako "niesmaczny PR-owski chwyt reklamowy".

    W dniu otwarcia lokalu ujawniono, że była to prowokacja Niemieckiego Towarzystwa Wegetariańskiego (Vebu). - Chcieliśmy zwrócić uwagę na wszystkich tych, których dotyka konsumpcja mięsa - powiedział rzecznik Vebu Sebastian Zösch - Nikt nie myśli o tych rzeczach na co dzień. Dlatego konieczne było zorganizowanie tej niezwykłej kampanii - dodał.

    W poniedziałek na stronie restauracji Flime pojawiło się oświadczenie potępiające ludzi jedzących mięso. "Jedzenie mięsa ludzkiego to kontrowersyjna sprawa. Ale nikt się nie pyta skąd pochodzi mięso, które jest konsumowane każdego dnia, w jakich warunkach jest produkowane i jakie ma konsekwencje dla naszego środowiska" - napisano na stronie.

    Zösch powiedział, że hodowla zwierząt na mięso "powoduje większą emisję gazów cieplarnianych niż cały sektor transportowy". Upowszechnienie diety wegetariańskiej umożliwiłoby też znaczne ograniczenie zużycia wody, której ogromne ilości są wykorzystywane przy produkcji mięsa.
    http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... arian.html

    dobry pomysl na odpowiedz na straszace bilboardy z karkowka czy innymi kotletami

    co mają kierwa weganie do autostrad..? oswieć. chyba to przez brak mięsa nic nie kumam. nie kumam też jak komuś może przeszkadzać co żrą inni? ja wam do talerza nie sram. nie pomyślałeś, że oprócz zdrowia chodzi też o etykę, moralność? myślisz, że tylko katole mają monopol na życie z zasadami? byś się zdziwił jak wielu wegan jest jeszcze abstynentami (straight edge!) - ale uj z tym. najważniejsze chyba, ze są ludzi? po co wpieprzać ludzi do szufladek i dzielić wg diet, religii, rasy?
    Jakbym Ciebie nie znał ze starego forum, to bym pomyślał, że faktycznie nie umiesz czytać Czy, ja założyłem temat o tym, o czym on stanowi Ja, tylko cierpliwie czekam, aż ktoś w sposób merytoryczny przedstawi mi:

    - etykę
    -moralność, która za tym stoi
    -zdrowie? napisałeś coś,o zdrowiu, nie jest ważne?
    -co do dzielenia, i szufladkowania, czytałeś w ogóle ten temat? Kto, kogo dzieli itd...
    -Co do katoli, nie rozumiem ciebie, nie pochodzisz czasem, z tego co pamiętam, z waszej katolickiej religii, i nie zmieniłeś sposobu myślenia....nie kumam, za dużo mięsa
    ------------------------------------------------------------------------------
    Na geologii uczono mnie, że emisja gazów pochodzi od czegoś innego, no, a ubytki wód pitnych hehehe, ale widocznie się nie znali....

    Zösch powiedział, że hodowla zwierząt na mięso "powoduje większą emisję gazów cieplarnianych niż cały sektor transportowy". Upowszechnienie diety wegetariańskiej umożliwiłoby też znaczne ograniczenie zużycia wody, której ogromne ilości są wykorzystywane przy produkcji mięsa

  6. #96
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    Ja, tylko cierpliwie czekam, aż ktoś w sposób merytoryczny przedstawi mi:

    - etykę
    -moralność, która za tym stoi
    -zdrowie? napisałeś coś,o zdrowiu, nie jest ważne?
    zasadnicze pytanie:
    po co?

    inaczej:
    nie akceptujesz faktu, że zwierzęta cierpią podczas zabijania i niewoli?

  7. #97
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Rybnik/Białystok
    Postów
    1 953
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 26 podziękowań w 21 postach

    Re: Wegetarianizm i pochodne

    Cytat Zamieszczone przez glaca
    inaczej:
    nie akceptujesz faktu, że zwierzęta cierpią podczas zabijania i niewoli?
    Dobra skoro oto Ci chodzi (o cierpienie) to może zabijmy zwierzę szybkim ucięciem głowy, chyba nie będzie nic czuło... Albo dajmy mu jakiś usypiający zastrzyk. Gdybym tak zabił jakieś zwierzę i Ci dał, zjadłbyś je?

    Cytat Zamieszczone przez glaca
    po co wpieprzać ludzi do szufladek i dzielić wg diet, religii, rasy?
    Tu się zgodzę, ale popatrz kto założył temat...

    Cytat Zamieszczone przez Adamsky
    Koronnym argumentem dla nich za niejedzeniem mięsa jest to, że nie chcą być mordercami. Tyle, że rośliny to też istoty żywe, które odczuwają ból, ale ich zabijanie jest przez nich usprawiedliwiane. Jeśli chcecie być prawdziwymi miłośnikami żywych istot, powinniście jeść tylko to co samo spadło z drzew, ziarna które zrzucił wiatr etc.
    Glaca możesz na to odpowiedzieć?

    http://masterminds.pl/.14/Rosliny,tez,czuja.178.html

    Popatrzcie na komentarz nijakiego ramzes0727.
    KO:
    Krucjata(4-Jerozolima);Iberia(1-Navarra);Brytania(32-Walia);Krzyżacy(35-Polska,36-Zakon,38-Litwa,42-Dania,44-Mongołowie,45-Zakon);MKO(26-Bizancjum);WKO(29-Sycylia);
    Niedokończone:
    MKO(18-Wenecja);Krzyżacy (39-HRE,40-HRE);
    Oddane:
    WKO(30-Maurowie, 32-Bułgaria); MKO(30-Dania,33-Anglia);WKO(34-HRE);BC(17-Egipt);

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •