Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 122

Wątek: Broń pancerna, polska broń pancerna

  1. #11
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 453
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Broń pancerna, polska broń pancerna

    nie nie napisałem tak, on przeprowadzał wywiad z Aliantami i z Niemcami
    Sowieci nie byli zatem Aliantami? Wystarczyło zaznaczyć, że chodziło tylko o aliantów zachodnich.
    "Socjalizm świetnie nadaje się do fałszowania świadomości zbiorowej, gdyż jest intelektualną pokusą ćwierćinteligenta."

    "Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny – inaczej znałby ją tylko ze słyszenia."

    Stefan Kisielewski

  2. #12
    Podkomorzy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    1 789
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń pancerna, polska broń pancerna

    Sowieci nie byli zatem Aliantami? Wystarczyło zaznaczyć, że chodziło tylko o aliantów zachodnich.
    Tak byli aliantami ale zawsze jak czytam jakąś książkę lub oglądam programy na Discovery o tematyce 2WŚ to zawsze historycy eksperci mówią o Ruskach jako o tej trzeciej potędze nie zaliczają ich do aliantów ale nimi byli


    "Sukces nie oznacza końca, porażka nie jest ostateczna - liczy się odwaga, aby brnąć dalej" - Winston Churchill
    "Nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie. Czyńcie swoją powinność". - Stanisław Żółkiewski pod Kłuszynem 1610.r.

  3. #13
    Podstoli
    Dołączył
    Feb 2010
    Lokalizacja
    Szamotuły
    Postów
    473
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń pancerna, polska broń pancerna

    Ja jako ekspert uznaje Sowietów za Okupantów(nowych) a Aliantów Zachodnich za zdrajców.

  4. #14
    Podkomorzy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    1 789
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń pancerna, polska broń pancerna

    Cytat Zamieszczone przez Witold
    Ja jako ekspert uznaje Sowietów za Okupantów(nowych) a Aliantów Zachodnich za zdrajców.
    My tu prowadzimy dyskusję na temat broni pancernej. A co do twojego zdania to prawda chodź nie wiem co ma znaczyć tych "nowych". Przez wszystkich zostaliśmy zrobieni w ch... sowieci nas najechali a potem dumnie wyzwalali, choć nie wiem czemu Stalin kazał się zatrzymać armiom przed Warszawą w której trwało powstanie i pomóc powstańcą, to już Alianci zachodni którzy nas zdradzili chociaż pomogli powstańcą rzucając zaopatrzenie. A tak to Francuzami i Anglikami się brzydzę i mam do nich uraz, przed wojną podpisaliśmy z nimi sojusz w którym każdy z krajów zobowiązywał się wstawić zbrojnie i pomóc napadniętemu sojusznikowi i co ? Nie pokwapili się nam pomóc pewnie się to na nich zemściło po przez to że Szwaby urządzili żabojadą taki blitzkrieg że jedna z najlepszych i największych armii w Europie padła po nie całych 2 tygodniach, Anglicy też by padli ale mieli szczęście że jankesi już dali sobie rade z żółtkami i mogli sobie pozwolić na zbrojną pomoc Europie i finansową dla Rusków. Oni nic nie zrobili dla nas wielkiego, naśmiewali się z nas na tych wielu konferencjach, a nasi rodacy na uchodztwie walcząc u Francuzów i Anglików zrobili więcej niż oni sami i jest na to wiele przykładów


    "Sukces nie oznacza końca, porażka nie jest ostateczna - liczy się odwaga, aby brnąć dalej" - Winston Churchill
    "Nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie. Czyńcie swoją powinność". - Stanisław Żółkiewski pod Kłuszynem 1610.r.

  5. #15
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Wielkopolska
    Postów
    644
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń pancerna, polska broń pancerna

    Z tego co wiem Churchil chciał uchronić Polskę i Bałkany przed Stalinem Chciał min.desant w Grecji lub Jugosławi ale pozostali sojusznicy głównie Roosvelt tego nie chcieli . Poza tym wiadomo że Churchil nie był przyjazny Stalinowi.

  6. #16
    Podstoli
    Dołączył
    Feb 2010
    Lokalizacja
    Szamotuły
    Postów
    473
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń pancerna, polska broń pancerna

    "okupacje" sowiecką można rozumieć poprzez Manifest PKWN

  7. #17
    Podkomorzy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    1 789
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń pancerna, polska broń pancerna

    Cytat Zamieszczone przez dawid96
    Z tego co wiem Churchil chciał uchronić Polskę i Bałkany przed Stalinem Chciał min.desant w Grecji lub Jugosławi ale pozostali sojusznicy głównie Roosvelt tego nie chcieli . Poza tym wiadomo że Churchil nie był przyjazny Stalinowi.
    Mylisz się Churchill nie był nam przyjazny, jemu było obojętne czy znajdziemy się w ich rękach czy Rusków, przecież już na konferencji w Jałcie(mogę się mylić bo nie pamiętam już za bardzo) ustalili że My i inna połowa Europy znajdzie się w rękach Stalina gdy ten wypowie wojnę Japonii, to już raczej Roswelt chciał ograniczyć władzę Stalina w Europie środkowej. A co do Churchila to ponoć na jednym z spotkań z Stalinem naśmiewali się z nas mówiąc że gdy dwóch Polaków się spotka już zaczynają się kłócić to powiedział Stalin a Churchil odpowiedział że już jeden Polak kłóci się ze swoimi myślami, więc nie widzę tu żadnego powodu że Churchila obchodził los naszego Kraju ;/


    "Sukces nie oznacza końca, porażka nie jest ostateczna - liczy się odwaga, aby brnąć dalej" - Winston Churchill
    "Nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie. Czyńcie swoją powinność". - Stanisław Żółkiewski pod Kłuszynem 1610.r.

  8. #18
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Gdynia
    Postów
    156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń pancerna, polska broń pancerna

    Cytat Zamieszczone przez Knecht
    Cytat Zamieszczone przez dawid96
    Z tego co wiem Churchil chciał uchronić Polskę i Bałkany przed Stalinem Chciał min.desant w Grecji lub Jugosławi ale pozostali sojusznicy głównie Roosvelt tego nie chcieli . Poza tym wiadomo że Churchil nie był przyjazny Stalinowi.
    Mylisz się Churchill nie był nam przyjazny, jemu było obojętne czy znajdziemy się w ich rękach czy Rusków, przecież już na konferencji w Jałcie(mogę się mylić bo nie pamiętam już za bardzo) ustalili że My i inna połowa Europy znajdzie się w rękach Stalina gdy ten wypowie wojnę Japonii, to już raczej Roswelt chciał ograniczyć władzę Stalina w Europie środkowej. A co do Churchila to ponoć na jednym z spotkań z Stalinem naśmiewali się z nas mówiąc że gdy dwóch Polaków się spotka już zaczynają się kłócić to powiedział Stalin a Churchil odpowiedział że już jeden Polak kłóci się ze swoimi myślami, więc nie widzę tu żadnego powodu że Churchila obchodził los naszego Kraju ;/
    Z tego co wiem, to porównując Churchila i Roosvelta w tym jak odnosili się do "sprawy Polskiej", to raczej Brytyjski premier bardziej "popierał i rozumiał" Polaków( chociaż moim zdaniem z jego strony to była gra , starał się jak najwięcej ugrać dla Wielkiej Brytanii). Prezydent USA był schorowany i miał w D.... to co się stanie z Europą środkową, a wszystkie obietnice były raczej z jego strony wyborczym haczykiem na Polonię w Stanach.

    I żeby nie było off-topu

    Chciałem zaprezentować najlepszy czołg tej II wojny światowej. Nie wziął on faktycznie udziału w walkach, ale był przez następne 40 lat w wielu armiach czołgiem podstawowym.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Centurion_(A41)

    Przepraszam że z Wikipedii, ale nie miałem czasu szukać artykułu bardziej profesjonalnego

  9. #19
    Podkomorzy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    1 789
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń pancerna, polska broń pancerna

    Cytat Zamieszczone przez kacpik11
    Cytat Zamieszczone przez Knecht
    Cytat Zamieszczone przez dawid96
    Z tego co wiem Churchil chciał uchronić Polskę i Bałkany przed Stalinem Chciał min.desant w Grecji lub Jugosławi ale pozostali sojusznicy głównie Roosvelt tego nie chcieli . Poza tym wiadomo że Churchil nie był przyjazny Stalinowi.
    Mylisz się Churchill nie był nam przyjazny, jemu było obojętne czy znajdziemy się w ich rękach czy Rusków, przecież już na konferencji w Jałcie(mogę się mylić bo nie pamiętam już za bardzo) ustalili że My i inna połowa Europy znajdzie się w rękach Stalina gdy ten wypowie wojnę Japonii, to już raczej Roswelt chciał ograniczyć władzę Stalina w Europie środkowej. A co do Churchila to ponoć na jednym z spotkań z Stalinem naśmiewali się z nas mówiąc że gdy dwóch Polaków się spotka już zaczynają się kłócić to powiedział Stalin a Churchil odpowiedział że już jeden Polak kłóci się ze swoimi myślami, więc nie widzę tu żadnego powodu że Churchila obchodził los naszego Kraju ;/
    Z tego co wiem, to porównując Churchila i Roosvelta w tym jak odnosili się do "sprawy Polskiej", to raczej Brytyjski premier bardziej "popierał i rozumiał" Polaków( chociaż moim zdaniem z jego strony to była gra , starał się jak najwięcej ugrać dla Wielkiej Brytanii). Prezydent USA był schorowany i miał w D.... to co się stanie z Europą środkową, a wszystkie obietnice były raczej z jego strony wyborczym haczykiem na Polonię w Stanach.

    I żeby nie było off-topu

    Chciałem zaprezentować najlepszy czołg tej II wojny światowej. Nie wziął on faktycznie udziału w walkach, ale był przez następne 40 lat w wielu armiach czołgiem podstawowym.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Centurion_(A41)

    Przepraszam że z Wikipedii, ale nie miałem czasu szukać artykułu bardziej profesjonalnego
    I tak czy siak mieli nas głębko gdzieś, szkoda że nasi na emigracji u nich im pomagali wtedy zobaczyliby że gdyby nie my to dłużej by się męczyli z Szwabami może z 1 lub 2 lata dłużej kto wie.

    A co do czołgu to raczej daj jakiś który brał udział w 2WŚ bo to że czołg został zbudowany, przetestowany i sprawia się dobrze nie znaczy że w jakieś potyczce w 2WŚ sprawiłby się dobrze, bitwy zawsze pokazują czy czołg dobry tak naprawdę będzie dobry

    Moim zdaniem najlepszym był ten czołg:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/M18_Hellcat
    Nie jest do do końca czołg tylko samobieżne działo, niszczyciel czołgów ale można go zaliczyć do czołgów, z tym działem co posiadał i z prędkością którą rozwijał czyli 80km/h jak na czołg to rewelacyjny wynik ! Do dziś wielu weteranów z 2WŚ chwali ten pojazd.
    Kolejnymi czołgami które również zasługują na miano "jednym z najlepszych" są 2 ruskie czołgi czyli: T-34 oraz jego ulepszona wersja czyli T-34/85 a drugim czołgiem jest ciężki czołg czyli IS-2 http://pl.wikipedia.org/wiki/IS-2
    Po stronie Niemieckiej wyróżniłbym oczywiście Tygrysa, mimo że był awaryjny bo miał za słaby to silnik siał spustoszenie i zniszczenie wśród Rusków i Jankesów nawet istniała lub nadal istnieje wśród weteranów choroba zwana tygrysofobią


    "Sukces nie oznacza końca, porażka nie jest ostateczna - liczy się odwaga, aby brnąć dalej" - Winston Churchill
    "Nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie. Czyńcie swoją powinność". - Stanisław Żółkiewski pod Kłuszynem 1610.r.

  10. #20
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Gdynia
    Postów
    156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Broń pancerna, polska broń pancerna

    Cytat Zamieszczone przez Knecht
    A co do czołgu to raczej daj jakiś który brał udział w 2WŚ bo to że czołg został zbudowany, przetestowany i sprawia się dobrze nie znaczy że w jakieś potyczce w 2WŚ sprawiłby się dobrze, bitwy zawsze pokazują czy czołg dobry tak naprawdę będzie dobry
    No i Centurion sprawił się w bitwach, Na płw Koreańskim z 2,5 km załatwił IS-3.

    Ale do II wojny światowej wróćmy.
    Dyskusja dotyczy tylko pojazdów gąsienicowych czy też kołowe transportery się łapią?

    Bo jak tak to w tej dziedzinie rządzi ten oto pojazd.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Sd.Kfz.234

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Efektywna broń palna
    By mr.Raspberry in forum Poradniki do Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 23:06
  2. Zaprojektuj własną broń
    By historyk977 in forum Nasi Forumowicze
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-07-2012, 14:01
  3. Broń palna w Call of War....
    By KwaziMag in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 15:51
  4. Sowiecka i Amerykanska bron palna z DWS
    By Gorbaczow in forum Dzieje najnowsze od 1914 do dziś
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-03-2010, 23:06
  5. [ROZWIĄZANE] Pancerna straż dla Anglii
    By CptInzMathew in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 17:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •