Strona 21 z 23 PierwszyPierwszy ... 111920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 221

Wątek: Wasze psiaki, kociaki i inne zwierzaki

  1. #201
    palę LD pije EB, używam OB i jestem OK Awatar PerWerka
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    2 725
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    31
    Otrzymał 55 podziękowań w 27 postach
    Łe no Gajuszu toż to moja Reda . Dawno temu pognała za sarną i już jej nigdy nie widziałam. Nawet nie mam jej zdjęcia...

  2. #202
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    A to moje 4 kilo wredoty i powodu dla którego każdego dnia wstaje z łóżka:
    PS: Niestety na kompie mam co prawda tylko to zdjęcie Tygrysa.
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

  3. Następujących 2 użytkowników podziękowało Piner za ten post:


  4. #203
    Szambelan Awatar PanzerKampfWagen
    Dołączył
    Jun 2014
    Lokalizacja
    Głogów
    Postów
    2 003
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    79
    Otrzymał 50 podziękowań w 27 postach
    Spoiler: 



    To jest Thor. Co prawda nie mój, a mojego brata, ale ja go codziennie wyprowadzam
    Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.

  5. Użytkownicy którzy uznali post PanzerKampfWagen za przydatny:


  6. #204
    Pan Koala Awatar Shay Ruan
    Dołączył
    Dec 2012
    Lokalizacja
    Afryka, pierwsze drzewo z prawej
    Postów
    1 666
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    189
    Otrzymał 126 podziękowań w 91 postach
    Zapomniałeś dodać, że również przystawiasz

    "Nie jest umarłym ten, który spoczywa wiekami, nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"


  7. #205
    Szambelan Awatar PanzerKampfWagen
    Dołączył
    Jun 2014
    Lokalizacja
    Głogów
    Postów
    2 003
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    79
    Otrzymał 50 podziękowań w 27 postach
    Nikogo nie przystawiam
    Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.

  8. #206
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Dwa szkotniki z domu moich rodziców. Jeden bardziej wredny do drugiego. Jeden mamy, drugi siostry. Nie jest pewne który jest bardziej szkotliwy. Znane pod wieloma imionami, więc nawet nie będę starał się wymienić wszystkie (cała rodzina ma własne po dwa bądź trzy na każde z nich).

    100_2141 by Raptularz, on Flickr

    Zostaw coś w kuchni z nią, a jak wrócisz odłóż do szafki dokładnie wylizany talerz.

    DSC03064 by Raptularz, on Flickr

    Spróbuj przejść obok, a zmusi Ciebie swoimi kocimi mocami by go pogłaskać i podrapać. Najlepiej pogłaskać i podrapać jednocześnie.



  9. Użytkownicy którzy uznali post Samick za przydatny:


  10. #207
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    on Flickr

    on Flickr



  11. Użytkownicy którzy uznali post Samick za przydatny:


  12. #208
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bartolomeo Zobacz posta
    Przyznam że nie wiedziałem o atakach w kagancach, sam trochę interesuje się psami, kilka ułożyłem dość dobrze.(tak myślę) Ale raczej w tą sportową stronę . Ogólnie w tej części Europy najczęściej widzi się Owczarki w Policji. Ja tam gustuje w TTB przez ich genetykę i zacięcie do sportu. Ale ich lepiej nie szkolić do jakichkolwiek ataków, owczarka można wyszkolić na blachę : "bierz-puść". Pitta można nauczyć bierz ale z "puść" może być różne
    TTB też się czasami zdarzają we wszelakich służbach, ale raczej rzadko, do sportu mają zacięcie, ale raczej do tych sportów siłowych,sprawnościowych jak WP itp do tych obrończych,związanych z posłuszeństwem, to już różnie bywa, i przy właśnie Owczarkach Niemieckich,Belgijskich(a szczególnie Malinois) itp rasach podlegających tzw próbom pracy wypadają raczej blado, i wcale nie chodzi tylko o to, że mogą mieć problemy z puszczaniem(Owczarki też mają bardzo często). W polskiej policji itp służbach najczęściej służą typowe Owczarki niemieckie(tzw Eksteriery), choć przybywa coraz więcej tzw Użytków(bo w hodowli Owczarka Niemieckiego jest wyraźny podział na linie użytkowe i eksterierowe) a użytki wyglądają np tak
    I takie właśnie Owczarki Niemieckie(użytkowe) dominują we wszelakich służbach niemal na całym świecie, choć powoli są wypierane właśnie przez Maliniaki(też owczarki, tylko jedna z odmian belgijskich) to rasa, która chyba nie ma sobie równych w żadnej pracy, chyba jedynie do polowań się nie nadaje.

    Jest też praca obrończa tzw sportowa i cywilna, ale i w jednej i drugiej dominują wszelakie Owczarki(również holenderskie są niezłe) z innych ras może Rott,Doberman.... zdarzają się niezłe, ale też rzadko.Wszystkie molosy,ttb... to zazwyczaj tylko strasznie wyglądają, do konkretnej pracy obrończej(zarówno sportowej,jak i cywilnej) średnio się nadają( co nie znaczy, że nie obronią przed jakimś zagrożeniem np na spacerze, ale już mocnych obciążeń nie wytrzymają i uciekną), choć wyjątki się zdarzają wiadomo.Wszystko to kwestia, że hodowla psów rasowych skupia się dziś przede wszystkim na eksterierze(czyli wyglądzie) a nie na odpowiednich cechach charakteru(dobry pies obronny musi mieć super popędy-łupu,obrony, ale i też socjalny,zresztą tyczy się to nie tylko pracy w obronie, psy tropiące,szukające narkotyków,mat wybuchowych itp np też muszą mieć świetny popęd łupu i socjalny, a np TTB do pracy w WP itp bazuję się głównie na popędzie łupu) hodowli użytkowych jest niewiele, i głównie w rasach podlegających próbom pracy czyli bardzo wąskiej grupie.Na własne oczy widziałem potężne Kaukazy,Azjaty,DC,CC,różne TTB..... których byś się przestraszył tylko ze względu na wygląd, ale tupniesz nogą i się chowają za właściciela, a np pozoranta, który i tak do nich podchodzi łagodnie bały się jak ognia, i musiał cudować,czarować, żeby łaskawie złapały go końcówką szczęki, bo o pełnym chwycie raczej mowy nie ma.
    Też dużo pracowałem ze swoim psem, Molosem-CC, również pod sport, zrobiliśmy IPO-V,Obedience 1, miałem okazję poznać i pracować ze świetnymi trenerami,pozorantami z Polski,Czech,Niemiec.... teraz to już dziadek.
    Znam osoby, które dużo pracowały ze swoimi TTB,molosami, mieli sporo sukcesów, niektórzy nawet zrobili IPO-3 itp egzaminy,certyfikaty, ale ostatecznie i tak dziś wszyscy mają Maliniaki, ewentualnie ON'y użytki
    Ostatnio edytowane przez PaskudnyPludrak ; 05-10-2016 o 14:21
    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  13. Użytkownicy którzy uznali post PaskudnyPludrak za przydatny:


  14. #209
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    Ogólnie to nie jestem za tym żeby TTB używać do obrony. To są psy bardzo proludzkie i niech tak zostanie. Dużo też zależy na co ukierunkowuje się hodowla, bo może być domowa ale może być też typowo sportowa i tam gen zwany u TTB "game" będzie wyraźniejszy. Czyli właśnie chęć pogoni albo mocny chwyt. Ja mam stafficzke przywieziona z UK, świetnie sportowe, skacze ale już np. wcale nie ma ochoty wgryzac się w cokolwiek. Zresztą właśnie sport i skoki podobają mi się najbardziej, weight pulling wydaje mi się glupia zabawą, jakieś to nie humanitarne jak dla mnie.Masz rację, często asty/pity bez uszu pomimo życzeń Pana Geroja są często strachliwe i nie pewno.Wynika to też z tego powodu że wiele z tych psów to tak naprawdę mixy z żadną psychiką. Jeśli spojrzeć na hodowle Apbt to okazuje się że te psy są raczej mikre, wręcz kundlowate ale za to mają silny "game" a do tego ciągle merdają i potrzebują kontaktu z człowiekiem. Tak zachowuje się prawdziwy American Pittbull Terier. W polskich schroniskach jest cała masa porzuconych astow, swego czasu była moda na robienie z siebie tupaców i innych dmxów, mam nadzieję że nie stanie się to samo z Sbt w Polsce bo zauważyłem że są coraz modniejsze.
    Masz CC, w sensie Cane Corso tak? Piękne psy, zawsze mi się podobały jako psy stróżujace.
    Ostatnio edytowane przez Bartolomeo ; 05-10-2016 o 14:42
    Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?
    Richard Dawkins – Bóg urojony

  15. #210
    Kapitan królów i król kapitanów. Awatar PaskudnyPludrak
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 603
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    149
    Otrzymał 237 podziękowań w 155 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bartolomeo Zobacz posta
    Masz CC, w sensie Cane Corso tak? Piękne psy, zawsze mi się podobały jako psy stróżujace.
    Tak Corsiaka a konkretnie takiego, ma już 11lat i trzyma się całkiem nieźle, ale z szaleństwami już lepiej uważać, bo łapy już nie te.




    ...a sławny generał Wit-tenberg poprzedza go tak ,jak jutrzenka poprzedza słońce.-W.Kochowski "Lata potopu"
    "Nie wykuwać tarcz utopii. I nie kruszyć o nie kopii "

  16. Użytkownicy którzy uznali post PaskudnyPludrak za przydatny:


Strona 21 z 23 PierwszyPierwszy ... 111920212223 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Mapy i inne cuda....
    By Wald in forum HaxBall
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 19:51
  2. Limit Swiatyn i inne
    By polakma in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-12-2012, 23:27
  3. Glany i inne Buty
    By Matatjahu in forum Archiwum Tawerny
    Odpowiedzi: 169
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 13:47
  4. Inne mody na KO
    By Adixis in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 07-04-2011, 07:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •