Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Wątek: Victoria 2

  1. #1
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach

    Victoria 2

    Witam,
    mam pytanie odnośnie tej gry, otóż jak przeniosę swoją armię na wrogi region i niby go przejmę region ów jest w paski..a ja chciałbym się dowiedzieć jak przejąć ten region całkowicie (gram Polską jakby to coś zmieniało i mam Kraków i Kielce, heh dodałem sobie przez grzebiąc w plikach gry )
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Victoria 2

    Musisz wysunąć żądania w trakcie wojny, jedno wysuwasz na początku wojny. W trakcie rozmów pokojowych decydujesz które rejony chcesz dostać (pojedynczych prowincji nie możesz) o ile prędzej ich zażądałeś.

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Gdynia
    Postów
    156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Victoria 2

    O widzę że już graliście w nową Victorie.

    I jak wam się ona podoba? Da się grac czy na mody warto poczekać?

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Victoria 2

    Cytat Zamieszczone przez kacpik11
    O widzę że już graliście w nową Victorie.

    I jak wam się ona podoba? Da się grac czy na mody warto poczekać?
    Czekać to trzeba na patche, bunty, głupkowaci kapitaliści, bugi związane z reformami itp. mogą napsuć trochę krwi, ale muszę powiedzieć, że gra się nawet przyjemnie Zjednoczyłem Włochy w 1870r. grając Sardynią-Piedmontem, stłukłem Austryjaków w paru wojnach, kolonizuję Afrykę, można się pobawić
    "Załatwmy to szybko i boleśnie..."

    Dzieje konfliktu norwesko-szkockiego - AAR

    "Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
    Terry Pratchett - Równoumagicznienie

  5. #5
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach

    Re: Victoria 2

    1. jakieś mi tu bunty bez przyczyny wychodzą
    2. głupi sposób przejmowania wrogich regionów
    3. tragiczny sposób rekrutacji

    mam w 1 z regionów chyba ok 150k wiary i mogę rekrutować tylko podaj 2 lub 3 jednostki

    wyobraźcie sobie, że w Victoria 2 jest możliwość rekrutacji husarii przez Polskę i Kraków^^a i Kirasjerów też można omg przecież to już nachodzi na E:TW
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Gdynia
    Postów
    156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Victoria 2

    Cytat Zamieszczone przez Gaius Julius
    1. jakieś mi tu bunty bez przyczyny wychodzą
    2. głupi sposób przejmowania wrogich regionów
    3. tragiczny sposób rekrutacji

    mam w 1 z regionów chyba ok 150k wiary i mogę rekrutować tylko podaj 2 lub 3 jednostki

    wyobraźcie sobie, że w Victoria 2 jest możliwość rekrutacji husarii przez Polskę i Kraków^^a i Kirasjerów też można omg przecież to już nachodzi na E:TW
    Cytat Zamieszczone przez Raku
    Czekać to trzeba na patche, bunty, głupkowaci kapitaliści, bugi związane z reformami itp. mogą napsuć trochę krwi, ale muszę powiedzieć, że gra się nawet przyjemnie Zjednoczyłem Włochy w 1870r. grając Sardynią-Piedmontem, stłukłem Austryjaków w paru wojnach, kolonizuję Afrykę, można się pobawić
    Czyli trzeba czekać. Cała nadzieja w modach.

  7. #7
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Victoria 2

    z dyplomACJĄ FAKTYCZNIE JEST NAMIESZANE. Zdobywanie praw do proponowania aneksji jakiegos regionu to przegięcie bo nei wiadomo w sumei do końća, jak to się uzyskuje ^^.
    NAtomiast co do rekrutacji to wszystko w porzadku. Wojsko miożna rekrutować z kultur narodowych dla pańśtwa to po pierwsze i po drugie trzeba dbać o wzrost liczby żołneirzy. Przeznaczasz punkty na zwiększanei w prowincji liczbyżołnierzy a nei liczby ludzi. Jesli nei robisz nic lub zwiększasz np liczbe urzędników - to choćby był tam milion ludzi to i tak bedzie mnało żońierzy więc mało wojska utworZysz - zawodowego - logiczne

  8. #8
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Victoria 2

    Cytat Zamieszczone przez Arindal von den Heiden
    z dyplomACJĄ FAKTYCZNIE JEST NAMIESZANE. Zdobywanie praw do proponowania aneksji jakiegos regionu to przegięcie bo nei wiadomo w sumei do końća, jak to się uzyskuje ^^.
    Jeśli chodzi Ci o zdobywanie Casus Belli, to rzeczywiście, istna ruletka. Ale nawet te 10 punktów badboya za wypowiedzenie komuś wojny bez pretekstu to praktycznie nic. Sprawa się zmienia kiedy zostajesz wielka potęgą ( pierwsze 8 najpotężniejszych państw), wtedy nie dość, że co chwila wyskakują eventy dające Casus Belli na jakieś Afganistany, Sokoto itp. to dysponując znaczną siłą militarną, nie trzeba się już przejmować badboyem, bo nikt nie będzie na tyle odważny, ani głupi, żeby nas zaatakować Zaobserwowałem też, jeżeli znaczna część społeczeństwa jest pro-militarna to częściej dostaje się owo Casus Belli. Do systemu rekrutacji, można się przyzwyczaić... gorzej jeżeli rekrutować mogę tylko w prowincjach o dużej ilości socjalistów, czy liberałów, bo wtedy całe oddziały mogą przechodzić na stronę buntowników...
    "Załatwmy to szybko i boleśnie..."

    Dzieje konfliktu norwesko-szkockiego - AAR

    "Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
    Terry Pratchett - Równoumagicznienie

  9. #9
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach

    Re: Victoria 2

    Cytat Zamieszczone przez Arindal von den Heiden
    z dyplomACJĄ FAKTYCZNIE JEST NAMIESZANE. Zdobywanie praw do proponowania aneksji jakiegos regionu to przegięcie bo nei wiadomo w sumei do końća, jak to się uzyskuje ^^.
    NAtomiast co do rekrutacji to wszystko w porzadku. Wojsko miożna rekrutować z kultur narodowych dla pańśtwa to po pierwsze i po drugie trzeba dbać o wzrost liczby żołneirzy. Przeznaczasz punkty na zwiększanei w prowincji liczbyżołnierzy a nei liczby ludzi. Jesli nei robisz nic lub zwiększasz np liczbe urzędników - to choćby był tam milion ludzi to i tak bedzie mnało żońierzy więc mało wojska utworZysz - zawodowego - logiczne

    a powiesz mi jak to zrobić? Tzn jak zadbać o wzrost liczby żołnierzy?
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  10. #10
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Victoria 2

    po prostemu - dajesz w prowincji te punkty skupienia narodowego na żołnierzy

    Ogólnie akurat wkurza mnie to że przeychodzi to automatycznie, wolałbym mieć wpływ na to jakie narodowości mogą być żołnierzami a jakie nie - tak jak w jedynce ^^ bo potem potrafi sie pół armii zbuntować ale z kolei wybijam swój naród i staje ise on mniejszoscią we włąsnym kraju.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Victoria II - polityka gospodarcza
    By adriankowaty in forum Inne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 25-07-2014, 22:46
  2. Szukam towarzysza do gry (EU III, Victoria II, EU: Rome)
    By adriankowaty in forum Seria gier Paradoxu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 20:23
  3. Victoria: Revolutions
    By Cirion in forum Inne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 18:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •