Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 182

Wątek: Saga Baldur's Gate

  1. #11
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    Cytat Zamieszczone przez Mopisłav
    Cytat Zamieszczone przez Huzi
    Na spory plus zasługuje także możliwość przejścia gry przez internet razem z prawdziwą drużyną.
    Jak to właśnie wygląda w praktyce? Ktoś już próbował? Bo w sumie mnie to zaciekawiło Volo
    Może to rozwiązanie na długie samotne wieczory?
    Najlepiej jest grać przez Hamachi. Jeśli chodzi o dwójkę to nie ma z tym żadnych problemów. Jedynki natomiast w internecie nie próbowałem.
    I like to live in the woods and eat with sticks.

    [center:2jozd1v5][/center:2jozd1v5]

  2. #12
    Gość

    Re: Saga Baldur's Gate

    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    A wlasnie apropos modow to co polecacie? A Ty Eutychesie, jakie mody masz w tej swojej komplacji? Bo wstyd sie przyznac, ale mimo tego ze z BG mam stycznosc od 10 lat to jedyne mody jkich uzywalem to trilogy i TDD
    Boo mówi: dobrze ci z oczu patrzy Dodaje Minsc po chwili: Minsc i Boo, skopiemy im tyłki
    Proszę mój wybór modów w które gram...

  3. #13
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
    Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
    Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
    Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę
    Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę

    To powyższe to już chyba przeszło do historii gier.

    Baldur's Gate niezbyt mi się podobał za to jego druga cześć jest po prostu doskonała. Szczególnie podoba mi się ta sugestywna muzyka. A najbardziej podoba mi się jedno z trzech możliwych zakończeń sagi. Chyba najbardziej epickie zakończenie jakie kiedykolwiek wymyślono. http://www.youtube.com/watch?v=gNL0Av-5K5I
    [..]Coś się skoczyło ale przed tobą kolejne wyzwania[...] albo [..]Twoje imię będzie niczym pochodnia rozświetlająca mrok[...] O tak, twórcy tej gry wiedzieli jak połechtać ego graczy. Po przejściu Sagi Baldurs Gate człowiek naprawdę czuje się jak jakiś zbawca świata. Nawet ukończenie kampanii totalwar nie dostarczyło mi takiej satysfakcji.


    Pozdrowienia dla wszystkich fanów.

  4. #14
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    Aż się napaliłem, muszę jedna przejść trylogię niebawem, za modami się jeszcze rozejrzę, bo tych wszystkich utrudniających bym nie chciał, i tak pewnie średnio będę sobie radził po takiej przerwie ale sentyment się we mnie wlewa, aż się boje, że jak zainstaluje BG to się rozczulę

  5. #15
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    Ja miałem 1 i 2 oryginał, ale jakoś przez te wszystkie lata mi płyty poginęły, także chyba się skuszę na reedycję Instrukcja do BG2 miała chyba z 200 stron - najdłuższa jaką kiedykolwiek miałem.
    W jedynce ciekawe było to, że w zasadzie do końca gry było się strasznym leszczem (na tym ok. 10 poziomie na którym się kończyło BG1 nie było ani czarów zbyt mocnych ani skilli), przez co twócy nie musieli na nas rzucać za każdym razem 30 ogrów, żebyśmy w ogóle zauważyli, że ktoś nas atakuje
    Chociaż parę przedmiotów w jedynce było przegiętych - pamiętam, że jak się założyło Pazur Kazgarotha (do nabycia u czarownika w Wysokim Żywopłocie) i Tarczę Rozmycia czy jakoś tak i parę innych klamotów to miało się KP coś koło -8 i nawet w BG2 pod koniec gry trudno było tyle wyciągnąć

  6. #16
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    W jedynce ciekawe było to, że w zasadzie do końca gry było się strasznym leszczem (na tym ok. 10 poziomie na którym się kończyło BG1 nie było ani czarów zbyt mocnych ani skilli), przez co twócy nie musieli na nas rzucać za każdym razem 30 ogrów, żebyśmy w ogóle zauważyli, że ktoś nas atakuje
    Ja zaczalem przygode od BG2 i dopiero po jakims czasie gralem w Bg1. I caly czas mam wrazenie, ze ta gra miala byc wstepem do 2 No bo co to za epicki cRPG, gdzie nie mozna ani smoka ubic, ani jakis mocnych wrogow no i nasze postacie rzeczywiscie sa leszczami... I przedmioty +1 caly czas Dopiero w 2 dostajemy smoki, wampiry pare innych bestii, artefakty, a dalej zwiedzamy podmrok, ratujemy miasto elfow itd.
    No i oczywiscie wiem, ze nie tylko o to w Rpg chodzi, ale mam takie odczucia po zaczeciu przygody od Bg2 Co nie zmienia faktu, ze i tak w BG gra sie bardzo dobrze!

  7. #17
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    Cytat Zamieszczone przez Marek Aureliusz
    A najbardziej podoba mi się jedno z trzech możliwych zakończeń sagi. Chyba najbardziej epickie zakończenie jakie kiedykolwiek wymyślono. http://www.youtube.com/watch?v=gNL0Av-5K5I
    [..]Coś się skoczyło ale przed tobą kolejne wyzwania[...] albo [..]Twoje imię będzie niczym pochodnia rozświetlająca mrok[...] O tak, twórcy tej gry wiedzieli jak połechtać ego graczy. Po przejściu Sagi Baldurs Gate człowiek naprawdę czuje się jak jakiś zbawca świata. Nawet ukończenie kampanii totalwar nie dostarczyło mi takiej satysfakcji.
    Nawet nie wiesz ile szukałem polskiej wersji tego zakończenia. Od razu ląduje w moich ulubionych! Wielkie dzięki Tak w ogóle to nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Do dziś oglądając to, przechodzą mi ciarki po plecach i wręcz łzawią mi oczy

    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    Ja zaczalem przygode od BG2 i dopiero po jakims czasie gralem w Bg1. I caly czas mam wrazenie, ze ta gra miala byc wstepem do 2 No bo co to za epicki cRPG, gdzie nie mozna ani smoka ubic, ani jakis mocnych wrogow no i nasze postacie rzeczywiscie sa leszczami... I przedmioty +1 caly czas Dopiero w 2 dostajemy smoki, wampiry pare innych bestii, artefakty, a dalej zwiedzamy podmrok, ratujemy miasto elfow itd.
    No i oczywiscie wiem, ze nie tylko o to w Rpg chodzi, ale mam takie odczucia po zaczeciu przygody od Bg2 Co nie zmienia faktu, ze i tak w BG gra sie bardzo dobrze!
    A ja właśnie to kocham w "jedynce" Za to ,że nawet grupka koboldów weteranów może zmasakrować drużynę (pamięta ktoś ruiny mostu firewine? ), za to, że muszę opracować strategię na wielu przeciwników zamiast lecieć na pałę, bo "i tak mam taki level i tak wypasione przedmioty, że nic mi się nie stanie" jak robiłem w np. Dragon Age, za to, że nawet mając najwyższy poziom i najlepszy sprzęt w grze, srałem w gacie kiedy zwiedzałem wschodnią część mapy z bazyliszkami, albo zwiedzałem wieżę Durlaga To, że gra, w przeciwieństwie do 99% cRPG'ów, przypominała Ci, że nie jesteś najpotężniejszym człowiekiem na ziemi, co sprawiło, że tak ją pokochałem.

    Co do modów używałem tylko Easy of Use, Unfinished Buisness i Nalia romance Reszta jakoś psuła mi klimat Baldura... sam nie wiem czemu.
    "Załatwmy to szybko i boleśnie..."

    Dzieje konfliktu norwesko-szkockiego - AAR

    "Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
    Terry Pratchett - Równoumagicznienie

  8. #18
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    163
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    Właśnie się zastanawiam czy nie kupić. Miałem przyjemność zagrać w kilka cRPG z tego okresu i nie każdy był taki rewelacyjny. Tormenta przeszedłem jednym tchem (Mistrzostwo!), ale taki Icewind Dale, Fallout i LionsHeart to już była porażka dla mnie - gry nieprzejrzyste, powolne, bez porywającej fabuły, niedopracowane (LH) i ogólnie nudne. BG jest bardziej jak Torment czy raczej jak Icewind?
    Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać. - E. Hemingway'
    http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs - wpisujcie się!

  9. #19
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    Na pewno 2 klasy powyżej Icewind dale, raczej bliżej jej do Tormenta.

  10. #20
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    163
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    Chyba sobie w takim razie kupię jak spotkam
    Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać. - E. Hemingway'
    http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs - wpisujcie się!

Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-01-2012, 13:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •