Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 182

Wątek: Saga Baldur's Gate

  1. #21
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    BG jest ponad Planescapem Generalnie to fabularnie to Planescape do tej pory kladzie wszystkie historie w grach. Ale jako caloksztalt to BG jest bardziej dopracowane. ID jest fajny ale malo ta RPG, to bardziej hac'n'slash dlatego wiec ID2 nigdy nie dokonczylem Fallout to inna bajka, nie do kazdego trafia. A lionheart to baaaaardzo slaba gra.

  2. #22
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    163
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    Dlaczego BG stawiasz ponad Tormentem? Dla mnie to był najlepszy RPG w jakiego grałem, jestem świeżo po jego ukończeniu (po raz pierwszy) i jeśli jest coś jeszcze lepszego to chętnie zagram tylko bym chciał wiedzieć dlaczego
    Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać. - E. Hemingway'
    http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs - wpisujcie się!

  3. #23
    Gość

    Re: Saga Baldur's Gate

    Cytat Zamieszczone przez Boniek
    Dlaczego BG stawiasz ponad Tormentem? Dla mnie to był najlepszy RPG w jakiego grałem, jestem świeżo po jego ukończeniu (po raz pierwszy) i jeśli jest coś jeszcze lepszego to chętnie zagram tylko bym chciał wiedzieć dlaczego
    Tormenta grałeś z najnowszym nieoficjalnym patchem? Jeżeli tak, to szczęściarz, ja grałem w wersję stareńką, może stąd bym potwierdził słowa Volomira.
    Co do Baldura, spróbuj mojej kompilacji, jaką podałem w poprzednim jakimś poście...Modujący odwalili kawał dobrej roboty, może dlatego, że twórcy Baldura udostępnili im narzędzia

  4. #24
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    Dlaczego BG stawiasz ponad Tormentem? Dla mnie to był najlepszy RPG w jakiego grałem, jestem świeżo po jego ukończeniu (po raz pierwszy) i jeśli jest coś jeszcze lepszego to chętnie zagram tylko bym chciał wiedzieć dlaczego
    Bg trochę się różni, ale to wszystko ma niesamowity klimat, cieszysz się z każdego nowego czaru, przedmiotu, umiejętności, wszystko jest odpowiednio zbalansowane, jest wiele smaczków, w walce baardzo liczą się umiejętności taktyczne (to, co niektórzy, np. Kiński wyprawiają w tej grze, przechodzi ludzkie pojęcie). Fabuła fajnie poprowadzona, masz otwarty świat, tzn wychodzisz z podziemi i możesz robić co chcesz, iść tu, iść tam, albo wykonywać główny wątek (który też wymaga zresztą na początku trochę czasu), który można przejść na kilka sposób - sam się przekonasz, ale różnią się one, są inne zadania, atmosfera itd. Postaci w drużynie ciekawe, rozmawiają ze sobą, można romansować, mnóstwo ciekawych lokacji ... Nie grałem na tyle dawno, że nie potrafię tego wszystkiego dobrze przekazać, ale naprawdę warto.

  5. #25
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    163
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    OK poszukam Bldura
    Eutyches: - Tak, grałem w Tormenta z najnowszym, nieoficjalnym patchem i w rozdzielczości 800x600
    Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać. - E. Hemingway'
    http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs - wpisujcie się!

  6. #26
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    Cytat Zamieszczone przez Raku
    wielu przeciwników zamiast lecieć na pałę, bo "i tak mam taki level i tak wypasione przedmioty, że nic mi się nie stanie" jak robiłem w np. Dragon Age, za to, że nawet mając najwyższy poziom i najlepszy sprzęt w grze, srałem w gacie kiedy zwiedzałem wschodnią część mapy z bazyliszkami, albo zwiedzałem wieżę Durlaga To, że gra, w przeciwieństwie do 99% cRPG'ów, przypominała Ci, że nie jesteś najpotężniejszym człowiekiem na ziemi, co sprawiło, że tak ją pokochałem.
    Trochę przesadzasz, bo na bossach to się z reguły odpadało w DAO jak się szło na pałę. Ale fakt, zwykłe moby były zupełnie niegroźne, a w BG1 w kupie się zdarzało, że potrafiły krwi napsuć.
    Mnie osobiście BG bardziej się podobało niż Torment - Torment był dla mnie przegadany strasznie i nie tak klimatyczny jak BG. Może dlatego, że BG grałem zaraz po premierze, a w PT stosunkowo niedawno - niestety także grafika się okrutnie postarzała.

  7. #27
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    Cytat Zamieszczone przez Eutyches
    LIKK
    do mega modyfikacji, po polsku:
    http://hrothgar.pl/topics16/baldurs-gat ... n-vt69.htm
    Tego linku zapomniałem podać a to przecież podstawa
    Ja grałem na okrojonej wersji mega instalacji:
    • 03. BG2 Fixpack v6 (PL by Yarpen) (2,71 mb)
      04. [SoS] Shadows Over Soubar v1.12 (PL by klan CoB) (64.07 mb)
      05. [TDD] The Darkest Day v1.12 (PL by klan CoB & Cuttooth) (105.3 mb)
      06. [TS-BP] Tortured Souls v6.10 (BP version) (PL by klan CoB & Cuttooth) (71.32 mb)
      07. [BGT] Baldur's Gate Trilogy v1.06 (PL by Dragonian, Promilus, Evendur, Joneleth) (11,86 mb)
      08. [DSotSC] Dark Side of the Swords Coast v1.95 (by Aurelinus) (20,8 mb)
      09. [NTotSC] Northern Tales of the Sword Coast v1.62 (by Aurelinus) (79,6 mb)
      10. The Lure of the Sirine's Call v8 (PL by Regis) (1,16 mb)
      11. Ajoc's Minimod Weidu v1.6 (PL by Nastian) (1,98 mb)
      12. [ToD] Tower of Deception v2 (PL by Grzebul) (17,2 mb)
      13. [BP] The Big Picture v177 [v177a] + BPv177 TOB Trigger Fix (ANG) (34,21 mb)
      14. Baldur's Gate Trilogy Tweak Pack v7 (PL by Folmi & Yarpen) (1,13 mb)
      15. [WM] BP-BGT Worldmap v6.6.1 (PL by Hesus) (47,56 mb)


    Cytat Zamieszczone przez Boniek
    Właśnie się zastanawiam czy nie kupić. Miałem przyjemność zagrać w kilka cRPG z tego okresu i nie każdy był taki rewelacyjny. Tormenta przeszedłem jednym tchem (Mistrzostwo!), ale taki Icewind Dale, Fallout i LionsHeart to już była porażka dla mnie - gry nieprzejrzyste, powolne, bez porywającej fabuły, niedopracowane (LH) i ogólnie nudne. BG jest bardziej jak Torment czy raczej jak Icewind?
    LionHeart to gniot jakich mało nie tylko wśród cRPGów, ale gier w ogóle. A mieli taki dobry plan chcieli zrobić grę na systemie Fallouta w renesansowej Europie, w której pojawia się magia...
    Omijać szerokim łukiem, co niestety może być trudne, bo go sprzedają wraz z BG, ID i Tormentem w zestawie Legendy RPG No profanacja po prostu
    Natomaist Icwind Dale był taką miłą odskocznią od 'poważnych' cRPGów i wydano go w czasie kiedy wszyscy oczekiwali BG II i nie mieli co robić. ID 2 niestety nie był już taki fajny (za bardzo przekombinowany) i też go nie ukończyłem...
    Cytat Zamieszczone przez Boniek
    Dlaczego BG stawiasz ponad Tormentem? Dla mnie to był najlepszy RPG w jakiego grałem,
    Po prostu klimat zapomnianych krain ma w sobie to coś a poważnie to tak jak było pisane trochę za bardzo przegadany i ogólnie nie tak wciągający jak BG gdzie faktycznie wszystko było bardziej dopracowane i wyważone

  8. #28
    Tribunus Plebis Awatar Maximus XI
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    259
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    Nie wiem, jak BG ale dla mnie klimat z Planescape wręcz wyciekał z ekranu. Ta muzyka, lokacje, fabuła. W BG nie grałem, ale planuję przejść.
    Czy można grać w 2 bez znajomości 1 ?
    "Dimidium facti, qui coepit, habet - kto zaczął, już zrobił połowę" - Horacy

  9. #29
    Gość

    Re: Saga Baldur's Gate

    Cytat Zamieszczone przez Maximus XI
    Nie wiem, jak BG ale dla mnie klimat z Planescape wręcz wyciekał z ekranu. Ta muzyka, lokacje, fabuła. W BG nie grałem, ale planuję przejść.
    Czy można grać w 2 bez znajomości 1 ?
    Można, ale to nie to samo, jak to że jedną postacią grasz przez pierwszą część z dodatkami+ mody do niej, potem 2 część z dodatkami+mody, a wszystko jedną postacią

  10. #30
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Saga Baldur's Gate

    A mnie chyba nie jest dane dograc do konca w BG Chyba win7 nie za bardzo sie lubi z Baldurem. Ciagle jakies bledy, nawet na czystym BG, ciagle reinstalki, ech... Az sie boje instalowac modow, zeby mi sie w polowie gry nie wykrzaczylo.

Strona 3 z 19 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-01-2012, 13:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •