Zobacz wyniki ankiety: Na ile oceniasz AI na mapie kampanii ?

Głosujących
65. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    1 1.54%
  • 2

    0 0%
  • 3

    0 0%
  • 4

    2 3.08%
  • 5

    6 9.23%
  • 6

    5 7.69%
  • 7

    16 24.62%
  • 8

    22 33.85%
  • 9

    6 9.23%
  • 10

    7 10.77%
Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 91

Wątek: Dyskusje na temat AI

  1. #1
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Dyskusje na temat AI

    Uuooo... orgazm! Gorączka sobotniej nocy. Cudo, istne cudo.
    Żeby tylko nie spieprzyli AI, żeby tylko nie spieprzyli AI, żeby tylko nie spie.... <trzyma kciuki>
    Dlaczego nie mogę pozbyć się tego natrętnego uczucia, że jak zwykle CA spieprzy AI?

  2. #2
    lofdi
    Gość

    Re: Mapa kampanii - dyskusje

    Cytat Zamieszczone przez Marek Aureliusz
    Uuooo... orgazm! Gorączka sobotniej nocy. Cudo, istne cudo.
    Żeby tylko nie spieprzyli AI, żeby tylko nie spieprzyli AI, żeby tylko nie spie.... <trzyma kciuki>
    Dlaczego nie mogę pozbyć się tego natrętnego uczucia, że jak zwykle CA spieprzy AI?
    AI to jakaś rzecz dana z góry? Ja bym nie liczył na niesamowite AI, to jest tylko komputer a nie człowiek.

  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mapa kampanii - dyskusje

    Nie, chodzi tylko o to że zawsze się zarzekają, że AI będzie super-hiper-uber-cool a i tak jak zwykle jest kaszana albo jeszcze gorzej niż było. Wg mnie pierwszy Shogun miał najlepsze AI z całej serii.

  4. #4
    Gość

    Re: Mapa kampanii - dyskusje

    Cytat Zamieszczone przez Marek Aureliusz
    Nie, chodzi tylko o to że zawsze się zarzekają, że AI będzie super-hiper-uber-cool a i tak jak zwykle jest kaszana albo jeszcze gorzej niż było. Wg mnie pierwszy Shogun miał najlepsze AI z całej serii.
    Prawdę rzekłeś, jeszcze w bitwach Medka 1, były ciekawie...W Shogunie...hmmm..gdybym opisał bitwę, która zapadła mi w pamięci ( jedna z wielu), zarzucano by mi że zmyślam. Jedynie żałuję, że nie przerabiają tylko i wyłącznie grafiki, reanimowali by pozostałe rzeczy z pierwszej części, a tak grafika ma prawo już nowych sympatyków serii odrzucać

  5. #5
    Witia
    Gość

    Re: Mapa kampanii - dyskusje

    Nie, chodzi tylko o to że zawsze się zarzekają, że AI będzie super-hiper-uber-cool a i tak jak zwykle jest kaszana albo jeszcze gorzej niż było. Wg mnie pierwszy Shogun miał najlepsze AI z całej serii.
    Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że AI zawsze będzie do bani, schematyczne, głupie, itd. Zachowanie komputera jest zaprogramowane przy użyciu różnych funkcji, pętli, itd. Tak długo jak nie uda się stworzyć AI potrafiącej samodzielnie analizować i zdobywać wiedzę ( nad czym walczą w naszych czasach biocybernetycy ), będziemy musieli pogodzić się ze schematami, których różnorodność i ilość zależy jedynie od dobrej woli projektantów.

    AI w tej formie, którą mamy obecnie, nigdy nie będzie wyzwaniem dla myślącego samodzielnie człowieka, nawet z przeciętnym IQ. Komputer nie myśli abstrakcyjnie. Jest zaprogramowany z góry.

  6. #6
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Mapa kampanii - dyskusje

    Cytat Zamieszczone przez Witia
    Nie, chodzi tylko o to że zawsze się zarzekają, że AI będzie super-hiper-uber-cool a i tak jak zwykle jest kaszana albo jeszcze gorzej niż było. Wg mnie pierwszy Shogun miał najlepsze AI z całej serii.
    Przede wszystkim trzeba zrozumieć, że AI zawsze będzie do bani, schematyczne, głupie, itd. Zachowanie komputera jest zaprogramowane przy użyciu różnych funkcji, pętli, itd. Tak długo jak nie uda się stworzyć AI potrafiącej samodzielnie analizować i zdobywać wiedzę ( nad czym walczą w naszych czasach biocybernetycy ), będziemy musieli pogodzić się ze schematami, których różnorodność i ilość zależy jedynie od dobrej woli projektantów.

    AI w tej formie, którą mamy obecnie, nigdy nie będzie wyzwaniem dla myślącego samodzielnie człowieka, nawet z przeciętnym IQ. Komputer nie myśli abstrakcyjnie. Jest zaprogramowany z góry.
    Nie bierz tego do siebie ale, za przeproszeniem, g**** prawda. AI miało prawo być słabe w pierwszych dwóch odsłonach serii. Ponieważ było to coś nowego na rynku. Tymczasem nie licząc dodatków było ich już sześć, siódma jest w produkcji a ciągle nic się nie zmienia. Czy nasze taktyki od czasów pierwszego Shoguna aż tak bardzo się zmieniły? Nie sądzę. Gdyby to ode mnie zależało to, począwszy do Rome, przed każdą premierą nowej odsłony pytałbym graczy jakie taktyki stosują, co jest nowego i nawet im za to zapłacił. Stworzyło by się listę różnych takich taktyk i na tej podstawie zaprojektowało AI tak aby ich używało i dostosowywało je do posunięć przeciwnika.

    Nie chodzi o to żeby CA zrobiło SkyNet, posiadający własną świadomość, rodem z Terminatora. Chodzi o to aby komputer nie był głupi jak but i przestał się dawać robić w konia jak czteroletnie dziecko. Nawet na poziomie bardzo trudnym AI jest liche. Ciągle potrzebuje jakichś bonusów do jednostek i do skarbca, żeby mieć jakiekolwiek, podkreślam - jakikolwiek szanse w starciu z graczem. A i tak niewiele mu to daje. Czyż nie irytuje Cię to Witia? Poważnie nawet AI w MarioBros było bardziej wymagające

    A dobre AI da się zrobić o czym świadczy pewien turniej szachowy. A szachy uważam za bardziej złożona grę niż Totalwar. http://www.sport.pl/sport/1,65025,1303428.html

    Uważam, że SEGA robi specjalnie takie głupie AI, bo przeciętny zjadacz chleba mógłby nie ogarnąć tej gry. Musicie wiedzieć, że w krajach anglosaskich jest zupełnie inne podejście do gier. Podczas gdy u nas jest to rozrywka wciąż egzotyczna tam jest to tak normalne jak posiadanie samochodu. U nas w społeczności graczy przeważa elita typu licealiści, studenci tam przeważa plebs w stylu bezrobotni, robotnicy, samotne matki, piędziesięciolatkowie podczas kryzysu wieku średniego, żołnierze stacjonujący w Iraku (tak to fakt, jednego miałem w gildii) itd. Te grupy mają inne potrzeby. Elita szuka wyzwań a plebs chce tylko zabić czas.

    Podsumowując uważam, że zachowanie AI powinno być stosowne do poziomu trudności. Bez podpierania się dziwnymi bonusami wziętymi z kosmosu. Na poziomie łatwym powinniśmy mieć AI zachowujące się jak małe dziecko a na expercie powinniśmy mieć AI prawie niemożliwe do pokonania (z naciskiem na prawie). To by było sprawiedliwe, moim zdaniem.

  7. #7
    Witia
    Gość

    Re: Mapa kampanii - dyskusje

    Nie bierz tego do siebie ale, za przeproszeniem, g**** prawda.
    Słuchaj facet. Co mnie interesuje, że nie masz zielonego pojęcia na temat programowania ogólnie ?

    AI jest niczym innym jak zbiorem funkcji, które określają zachowania komputera w zależności od danej sytuacji. Sztuczna inteligencja nie polega na tym, że komputer 'myśli' co zrobić w danej chwili. Komputer ma określone zachowania na określony rodzaj sytuacji. Te zachowania są zawsze takie same, tzn pewna konkretna sytuacja A będzie generowała zawsze konkretną odpowiedź ( albo wybierze jedną z pośród dostępnych, co można nazwać 'urozmaiceniem' ). Wrażenie, że każda bitwa jest inna jest zapewnione jedynie przez różnorodność jednostek i 'niepowtarzalność' danej sytuacji, tzn różne warunki terenowe, różny skład armii w danej chwili, itd.

    Przykładowo, jeżeli zrobiłbyś sobie 100 bitew na singlu na Romie, np bitwa w stylu Twoja jednostka falangitów kontra jednostka innych falangitów wroga, to po analizie tych 100 bitew można bez problemu odgadnąć jak programista zaprogramował zachowanie danej jednostki. W tych bitwach będzie się ciągle powtarzać kilka różnych schematów ( im więcej tym 'lepsze AI' ) ale będą to nadal stałe schematy.

    A dobre AI da się zrobić o czym świadczy pewien turniej szachowy.
    Wiesz na czym polega gra w szachy ? Pytam poważnie. Umiesz teoretycznie przeanalizować problematykę tej gry ?

    Uważam, że SEGA robi specjalnie takie głupie AI, bo przeciętny zjadacz chleba mógłby nie ogarnąć tej gry.
    To źle uważasz, jak również nie masz do tego żadnych podstaw. AI ogólnie rzecz biorąc jest takie samo, a jego 'poziom' zależy jedynie od ilości możliwości, schematów, które programista zakodował. Nie wiem czy wiesz, ale dla przykładu w Romie zmiana poziomu trudności na wyższy nie powoduje zmiany AI. Kod jest ten sam, zmieniają się jedynie statystyki jednostek wroga, przez co bitwa sprawia wrażenie trudniejszej. Takie rozwiązania stosuje się w wielu grach z przyczyn czysto technicznych.


    Najwyraźniej nie pojąłeś jeszcze różnicy między komputerami a człowiekiem.

  8. #8
    Gość

    Re: Mapa kampanii - dyskusje

    Słuchaj facet. Co mnie interesuje, że nie masz zielonego pojęcia na temat programowania ogólnie ?
    Pytanie zadam - grałeś w Shoguna i Medka 1? Zasadnicza sprawa, nie musi on, ani ja znać się na programowaniu Grałeś w Warcrafta 2? Nie w 3 :!: Zdziwiłbyś się...Jeżeli można było w epoce dyskietek i cd płyt, to teraz, w czym twórcy z CA mają problem?
    pozdrawiam

  9. #9
    lofdi
    Gość

    Re: Mapa kampanii - dyskusje

    Ja grałem i nie uważam, aby AI w Shogunie było jakieś niesamowite, tak samo jak w Medku. Sorry ale Witia ma rację. Co do Warcrafta 2 to trochę inna gra, w której dochodzi oprócz micro także macro i mimo wszystko możliwości człowieka są ograniczone co do multitaskingu, a komp może w tym samym momencie robić dwie rzeczy, co nie zmienia faktu, że nadal jest głupi, bo to że ktoś szybciej klika nie znaczy, że klika dobrze...

    Pomijam już to, że tak naprawdę obecnie w dobie internetu i przy takiej grze jak Total War to bym na siłę nie robił tryliarda możliwości bo na dobrą sprawę, jak ktoś szuka prawdziwego wyzwania to skorzysta z steama, czy na jakiej platformie będzie TW, i poszuka sobie sparing partnera.

    Wybaczcie, ale stawiam na sentyment. Zawsze się dobrze pamięta stare czasy, a nawet jak teraz odpalisz to będziesz nastawiony mega pozytywnie do shoguna, ponieważ twoja opinia nie jest już obiektywna.

    PS. Co do komputera wygrywającego w szachy. Sprawdź sobie co to za komputer po pierwsze, po drugie sprawdź ile potrzebuje na obliczenie ruchu. Teraz zastanów się, czy celem Creative Assembly jest zrobienie gry która przypuszczam nie ruszy 99% tego forum, czy też takiej, w którą jednak ktoś będzie mógł zagrać?

  10. #10
    Gość

    Re: Mapa kampanii - dyskusje

    lofdi
    Ciekawe, że ten sentyment nie przeszedł Zapominasz o jakim przedziale czasowym rozmawiamy w tworzeniu gier? Ile to lat, oceniasz grę robioną, eony lat temu, biorąc pod uwagę zmiany zachodzące w świecie komputerów To jest 10 lat Jeżeli nie widzisz różnicy w AI, to co oznacza? Odpowiedz sobie sam Tylko mi nie mów, że zmiany zaszły małe w świecie informatyków i sprzętu komputerowego

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusje na temat przeczytanych książek
    By Furiusz in forum Skryptorium
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-08-2022, 10:13
  2. CTD - temat zbiorczy
    By amirkhattab in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 12-12-2016, 11:11
  3. S.T.A.L.K.E.R- temat ogólny
    By Kajcio in forum Inne gry komputerowe
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 10-05-2016, 17:52
  4. Enty temat na temat aktualizacji steam.
    By baggins in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 10:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •