Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60

Wątek: Ulubione alkohole i drinki

  1. #21
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ulubione alkohole i drinki

    Cytat Zamieszczone przez Brave
    Ja ogólnie nie lubię sączyć drinków. Ja albo mogę wypić piwo, albo pić silny alkohol, ale z kielona. Tu wcale nie chodzi o właściwe spożywanie. Mnie po prostu sam zapach koniaków, whiskey odrzuca, tylko wódka jakoś przejdzie, ale z kieliszka, drinki odpadają. Teraz przerzuciłem się na Żołądkową gorzką De Lux - naprawdę polecam.
    Takich typowych drinków, gdzie większość to jakiś sok, też nie lubię pić, bo uważam to za niepotrzebne rozdrabnianie tego co najważniejsze Ten rodzaj Żołądkowej Gorzkiej jest często polecany, będę musiał w końcu spróbować. Pamiętam że jak widziałem ostatnio jakiś wykres ze sprzedażą wódki w Polsce, to ta De Lux była chyba najlepiej sprzedającą się czystą.
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  2. #22
    Witia
    Gość

    Re: Ulubione alkohole i drinki

    Co do win, to rzadko je piję, ale jeśli mi się zdarzy to celuję w klasę ekonomiczną, czyli produkty za 10-20 zł. Najczęściej trafia na Kadarkę.
    klasę ekonomiczną 10/10
    Też tak mam. Wina pijam rzadko i zazwyczaj jest to jakieś półsłodkie białe na gorące letnie dni jako sposób na orzeźwienie, albo czerwone wytrawne ( czerwone zawsze i tylko wytrawne ) do obiadu, w restauracji, etc.


    Brave. Spróbuj sobie zrobić kiedyś drinka 1/5 whisky ( może być nawet red label ) + 4/5 coli + cytryna + kilka kostek lodu. W ten sposób zamaskujesz ostrą barwę łiskasa i zrobisz z tego fajny, słodkawy, orzeźwiający, mocny drink.

  3. #23
    Maharbal
    Gość

    Re: Ulubione alkohole i drinki

    Cytat Zamieszczone przez Furvus
    Pamiętam że jak widziałem ostatnio jakiś wykres ze sprzedażą wódki w Polsce, to ta De Lux była chyba najlepiej sprzedającą się czystą.
    Bo jest jedną z najtańszych, a nie dlatego że smakuje jakoś wybornie(dla mnie osobiście to najgorsza wódka jaką miałem okazję próbować, i dlatego wolę dorzucić te parę złotych więcej i kupić sobie np: Zawiszę).

    Ja z kolei najbardziej lubię wódkę. Piwa nie lubię, whisky również nie. Drinków nie praktykuję, koniaku jeszcze nie próbowałem. Wino...półsłodkie ujdzie, ale i tak przedkładam wódkę nad to.

    Tequila to raczej tylko blanco. Tą czerwoną za bardzo czuć ziołami.

  4. #24
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: Ulubione alkohole i drinki

    Bo jest jedną z najtańszych, a nie dlatego że smakuje jakoś wybornie(dla mnie osobiście to najgorsza wódka jaką miałem okazję próbować, i dlatego wolę dorzucić te parę złotych więcej i kupić sobie np: Zawiszę).
    Jeżeli chodzi o białą wódę (za którą niespecjalnie przepadam, niestety większość znajomych nie toleruje cudownych perfumów, więc często jestem z góry skazany), to w tej kategorii cenowej Zawisza wypada bledziej niż wygląda. De Lux bije ją na głowę, dodatkowo w tej wadze sparują się jeszcze taki np. Absolwent czy całkiem niezła (aczkolwiek bez fanfarów) Soplica.
    W ten sposób zamaskujesz ostrą barwę łiskasa
    Chyba raczej gorzką colę, bo whisky w proporcji 1:5 z colą w żaden sposób nie pozwoli ci zasmakować tego intensywnego, wyczuwalnego niemalże nosem aromatu.
    czerwone wytrawne ( czerwone zawsze i tylko wytrawne ) do obiadu, w restauracji, etc.
    Rodzinny obiad, restauracja, całe szczęście z kumplami już nie trzeba się popisywać rzekomą znajomością bukietów smakowych wytrawnych win i można walnąć jabola bez zająknięcia

  5. #25
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Toruń/Москва
    Postów
    463
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ulubione alkohole i drinki

    Whisky z Colą. Najbardziej samkują mi armiańskie i Hiszpańskie (bądź Portugalski nie pamietam w tej chwili dokładnie) Biały Bocian.
    Oczywiscie nie gardze tez innymi producentami. W wekend właśnie leczyłem perzeziebienie odpowiednią miksturą z coli i Kaukazkiego wiskacza
    Nie pogardze tez brendy, krwawą mary. Wódki ogólnie nie lubie bo to zero przyjemności sie krzywić i dopijać ciepłą jak juz butelka sie nagrzeje.

    a dla wilbiciela szampana Amroda proponuje spróbować czerwone Крим - to jest dopiero magiczny trunek.

    Lubie tez pić duuużo wina :!: Białe, czerwone, hiszpańskie, Mołdawskie, Argentyńskie - nie ma wiekszego znaczenia, aby było dobre.

  6. #26
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ulubione alkohole i drinki

    Muszę w końcu spróbować tej whiskey, ale według przepisu Witii. Muszę się ostatecznie przekonać.

    Wina też bardzo lubię, ale czerwone - niezależnie od cen, wszystkie mi smakują.

  7. #27
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Ulubione alkohole i drinki

    Z win tylko wytrawne, co chyba trochę dziwne. Ale takie Trapiche argentyńskie to cała filozofia i poezja w jednym.
    Osobiście nie wiem co kobiety widzą w Kagorze. Z 6 różnych rodzajów (dystrybutorów), każdy był inny i tylko jeden nie był tak diabelnie słodki, a przez to rzeczywiście świetny.

    PS: Obaczę tego Kryma, ale to pewnie wyższa półka, gdzieś powyżej 5 zł
    the Sun and the Moon and the end of all time

  8. #28
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Toruń/Москва
    Postów
    463
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ulubione alkohole i drinki

    Nie no zdecydowanie wyższa półka niz 5 zeta. Ale tez nie az tak bardzo to drogie.
    Co do Jantarnoje to trzeba powiedzieć jasno - nie wiele ma wspólnego z prawdziwymi rosyjskimi szampanami

  9. #29
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    135
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ulubione alkohole i drinki

    drinki:
    szklanka z wódką
    wściekły pies
    kamikaze
    wina:fresco białe pólsłodkie,kadarka
    tanie wina(rzadko): keleris, komandos

  10. #30
    Stolnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    952
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Ulubione alkohole i drinki

    Cytat Zamieszczone przez Amrod
    Z win tylko wytrawne, co chyba trochę dziwne. Ale takie Trapiche argentyńskie to cała filozofia i poezja w jednym.
    Przecież ty rąbiesz Antałki nalewkowe za 4,50 a nie wina

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ulubione greckie polis
    By Ekaton in forum Starożytność do 476 roku
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 15:15
  2. Ulubione frakcje
    By Arroyo in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 05:46
  3. Third Age - ulubione frakcje
    By Arroyo in forum Third Age
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 21:20
  4. Wasze ulubione cytaty
    By Cymberkaj in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •