Strona 4 z 71 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 703

Wątek: The Last Kingdom - Dyskusja ogólna

  1. #31
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: The Last Kingdom

    Mod jest ciekawy, ale należy zmienić mu AI startegiczne na bardziej dynamiczne (bo oryginalne jest pasywne) i gra się ciekawie. Plik descr_campaign_ai_db należy zrobic jego kopię i uzyc pliku o takiej samej nazwie z innego moda, polecam albo AI z Bellum Crucis 6.2 albo Solulson AI 1.6, albo Savage Ai z SS 6.2 RR/RC, ew. mozna sprawdzic i inne i wybrać najlepsze. plik o powyższej nzwie wgrywamy do katalogu Last Kingdom nadpisując oryginalny, po zrobieniu jego kopii. Pozdrawiam.

  2. #32
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: The Last Kingdom

    G5 ReallyBadAI Battle System v5.1.3, w tej chwili to testuję. Jak pisałem zmienia drastycznie zarówno AI bitewne, jak i scrypty (czyli AI) kampanijne. Testuję to powolutku, bo nie jestem pewien czy się w pełni zainstalowało (na pewno ruszyło Bitewne). AI do pobrania stąd.

    O tu

    Łatwa, przyjemna instalacja.

    Mod wygląda na sakramencko historyczny... ale to pierwsze wrażenie. Np. Czytam o armii Frankijskiej, o taktyce i ustawieniu bitewnym. Potem patrzę uruchamiam moda, bitwa i na starcie armia Frankijska jest w samej rzeczy zgodnie z ówczesnymi realiami rozmieszczona. Świetne! Wszystkie jednostki, kolczugi, hełmy, tuniki... super! Chyba będzie moim numer uno, na pewno w kwestii historycznych, średniowiecznych (no, jak wyjdzie TGC to się zapewne zmieni)...

    Już o takich szczegółach jak wiek sprawny, czyli średniowieczne od 12,5 nawet nie wspominam... budynki, gospodarka rolnicza (kupcy przynoszą grosze, wszystko na rolnictwie, od prymitywnego wypalania lasów po lepsze techniki)... tytuły...

  3. #33
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach

    Re: The Last Kingdom

    A ja o oświecenie proszę - czy ten mod jest już skończony, czy gracie Panowie na którejś z kolei beta-cie ( nie wiem, jak ten wyraz poprawnie odmieniać)? Właśnie poszukuję czegoś nowego z nie znaną mi mapką i w mrocznym klimacie wczesnego średniowiecza ze złymi ludźmi i nie skażonymi rzekami.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  4. #34
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: The Last Kingdom

    Cytat Zamieszczone przez Gnejusz
    A ja o oświecenie proszę - czy ten mod jest już skończony, czy gracie Panowie na którejś z kolei beta-cie ( nie wiem, jak ten wyraz poprawnie odmieniać)? Właśnie poszukuję czegoś nowego z nie znaną mi mapką i w mrocznym klimacie wczesnego średniowiecza ze złymi ludźmi i nie skażonymi rzekami.
    Mod jest skończony i stabilny. masz na pierwszej stronie linki wersja 3.05 + potem na nią patch 3.06. Ja na nim gram na AI strategicznym z Bellum i bitewnym w oryginale. Ale bitewne zmienię w kolejnej kampanii na to od Germanicu5 wersja 5.1.3.
    P.S. Generalnie AI bitewne Germanicu5 dodaje nowe skrypty ale mają one wg mnie wpływ na same bitwy a nie na zachowanie kompa na mapie kampanii.

  5. #35
    Podczaszy
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    617
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 21 podziękowań w 19 postach

    Re: The Last Kingdom

    No to mamy wreszcie perełkę, ze screenów widzę jednak, że miasta mają starą jeszcze z podstawki grafikę a w previev sa już nowe. Czekałem na podobne mod i wreszcie się doczekałem - bravo Panowie twórci i dziękuję.
    Byłem spragniony a nie napoiliście mnie...

  6. #36
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: The Last Kingdom

    P.S. Generalnie AI bitewne Germanicu5 dodaje nowe skrypty ale mają one wg mnie wpływ na same bitwy a nie na zachowanie kompa na mapie kampanii.
    Germanicus, gdy skrytykował sposób instalacji moda na "wrzuć bezmyślnie i spróbuj" i napisał coś takiego, mam nadzieję iż dobrze rozumiem ten angielski tekst:

    I don't advise installation method mentioned above as it doesn't install full features (notably skips EDU editing and campaign script code, which are vital for many added functions to work).

    CoW is supported now, so most of you shouldn't experience any issues while trying to install the official files:
    DOWNLOAD HERE

    If you don't see CoW-specific AI on the list in setup file (called "CoW 1.4.4 - ReallyBadAI v5.1"), just use "Custom Folders Fix" when installing- it'll list all available files for any mod you click on.
    http://www.twcenter.net/forums/showt...=463678&page=3

    Jeżeli opacznie zrozumiałem i nie wprowadza kampanijnego to lepiej napiszcie.

    Mod też nie jest jeszcze w 100% gotowy. Tzn. przy 3.06 pisze Beta. Właściwie bym to nazwał 1.01 w sumie, mod będzie ciągle ulepszany.

  7. #37
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: The Last Kingdom

    To AI germanicu jest dobre na polu bitwy, ale na mapie kampani go nie polecam, nie wyróżnia się jakoś bardzo od innych ai i myślę, że też się nad tym za bardzo nie skupiał.

  8. #38
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: The Last Kingdom

    A ja tak (oczywiście wszelkie modyfikacje AI kampanijnego nie dedykowanego bezpośrednio danemu modowi, najlepiej z certyfikatem twórców tego moda to modyfikacje "Na własne ryzyko" i być może nawet pogorszenie w kilku kwestiach).
    Nie wiem jak na wyspach (nie wiem też czy faktycznie Germanicus wprowadził jakieś istotne zmiany w AI kampanijne), ale na kontynencie jest ciekawie. Pomijając fakt iż Wschodni Frankowie są bardzo dobrze odwzorowani (tak jak gospodarka rolna) i tak jak w historii mimo sporej ilości (obecnie 10) prowincji, dzięki prostemu zabiegowi (wszystkie bardziej zawodowe oddziały armii polowej są drogie i mają wysoki żołd) mam raczej skromną armię polową (reszta niby sporych wojsk siedzi po tych moich, często bardzo skromnych miastach i pilnuje... akurat Brytanie rabuje wielka flota komputerowych wikingów, to wiem z ewentów i to iż tamtejsi Sasi toczą malutką wojnę ze sobą, nie znam przebiegu działań - dość realistyczne ukazanie małego przepływu informacji w tamtym okresie... w każdym razie te i tak małe garnizony czekają albo na najazd wikingów, albo na interwencje zbyt przeludnionej - historycznie - Danii, albo na najazd Węgrów... i w kasie pusto)... Państwo Duńskie ma jedną porządną drogę ekspansji, na południe, więc prędzej czy później znów wybuchnie wojna (teraz mam pokój, podpisany na okres podboju buntowników). Dania jest bardzo silnym państwem dzięki nadmiarowi ludzi, ukazanym między innymi poprzez sporą liczbę miast i miasteczek na półwyspie... w ciągu tych kilkudziesięciu tur pokoju, w którym to staraliśmy się podbić buntowników (potem to trzeba rozbudować, prawie od zera... system budynków przypomina mi ten z EB, jest nawet bardziej rozbudowany) nic się nie działo między nami, starałem się poprawić stosunki, ale przy tym jednym możliwym kierunku ataku i celach wiele to nie dało... i idzie ku wojnie, ja wysyłam z drugiego krańca Królestwa armie w rejon, przed samą granicą skręciłem ku stolicy (wcześniej zapisując grę). Duńczycy zaatakowali mi Bremę (nie było to pierwsze miasto przy granicy, te dobrze obsadzone z palisadą, tylko takie bardziej w głąb mych ziem, słabo obsadzone, bez murów, więc mogli wziąć szturmem z marszu). Teraz wczytałem grę by przekonać się co się stanie, gdy pod Bremę wyślę armie polową. W Broken Crescent mimo takiego zabiegu Pizańczycy uderzali mniejszą armią na solidnie obsadzone miasto + mury + moja armia w pobliżu, na widoku. Tutaj Duńczycy zauważyli ryzyko i odeszli... ale nie w głąb Jutlandii! Ta armia znikła mi z widoku i poszła spory kawałek w lewo, aby wybadać granicę i przejść niepostrzeżenie lasem, z innej strony, w celu ominięcia mej armii polowej! Przy okazji komputer inteligentnie na moje wzmocnienie sił w rejonie odpowiedział gromadzeniem kolejnej armii, aby mą zrównoważyć i uzyskać przewagę przed najazdem! To jest po prostu śliczne...

  9. #39
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: The Last Kingdom

    Tutaj Duńczycy zauważyli ryzyko i odeszli... ale nie w głąb Jutlandii! Ta armia znikła mi z widoku i poszła spory kawałek w lewo, aby wybadać granicę i przejść niepostrzeżenie lasem, z innej strony, w celu ominięcia mej armii polowej! Przy okazji komputer inteligentnie na moje wzmocnienie sił w rejonie odpowiedział gromadzeniem kolejnej armii, aby mą zrównoważyć i uzyskać przewagę przed najazdem! To jest po prostu śliczne...
    Ale to już było bez AI Germanicusa, o czym pisałem wyżej. Wikingowie oblegali mi miasto z darmowym garnizonem, a po podstawieniu armii odeszli sobie. Potem przemaszerowali co prawda przez inne niebronione prowincję na północ.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  10. #40
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: The Last Kingdom

    No właśnie, z tego co pamiętam to to ai nawet chyba w ogóle nie zmienia ai na mapie kampanii, ale pisałem, że prawie wogóle bo nie byłem pewien czy dobrze pamiętam, a wy tu tak pisaliście o tym

Strona 4 z 71 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kingdom Come: Deliverance
    By Aztec in forum Inne gry komputerowe
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 06:35
  2. Kingdom of England
    By PlanB in forum XXIII MKO
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 10:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •