Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54

Wątek: Prototypy pojazdów pancernych oraz pojazdy dziwolągi

  1. #1
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Prototypy pojazdów pancernych oraz pojazdy dziwolągi

    Na starym forum istniał temat o podobnej nazwie, założony przez Mossina, ten temat jest niejako reaktywacją poprzedniego

    W temacie zamieszczamy krótki opis prototypów lub dziwnych pojazdów oraz zdjecie. Na początek francuski ARL 44.

    ARL 44 – francuski czołg ciężki, pierwszy czołg opracowany we Francji po zakończeniu II wojny światowej. W chwili rozpoczęcia wyzwalania Francji w 1944 roku rozpoczęto pracę nad wznowieniem produkcji sprzętu wojskowego w wytwórniach francuskich, w tym także czołgów. Takim właśnie czołgiem był opracowywany od 1944 roku czołg ciężki, którego konstrukcję oparto o produkowane przed II wojną światową czołg Char B 1. W jego budowie wykorzystano zdobyczne niemieckie silniki Maybach HL 230 używane w niemieckich czołgach ciężkich Tiger i Panther. Prototyp takiego czołgu został opracowany w wytwórni Atelier de Rueil (ARL) i otrzymał on oznaczenie ARL 44.

    Prototyp czołgu był gotowy w 1946 roku i był on wyposażony w wieżę typu ACL 1 z armatą kal. 76 mm. Stwierdzono jednak, że czołg dysponuje zbyt małą silą ognia. Dlatego też do produkcji seryjnej w 1947 roku wprowadzono czołg wyposażony w wieżę typu Schneider wyposażoną w armatę morską DCA45 kal. 90 mm. Produkcja trwała do 1950 roku i została zakończona wobec braku silników. Zbudowano zaledwie 60 czołgów ARL 44.

    masa bojowa: 50 ton
    opancerzenie: do 120 mm
    uzbrojenie: 90 mm działo oraz 2 karabiny maszynowe MAC 31 kal. 7,5 mm
    jednostka napędowa: 12-cylindrowy Maybach HL 230 o mocy 575 KM
    prędkość maksymalna: 37 km/h na drodze
    załoga: 5 osób








  2. #2
    Gość

    Re: Prototypy pojazdów pancernych oraz pojazdy dziwolągi

    To Ja dalej będę prezentował radziecką myśl techniczną:
    BT SV 2, czyli jeden z pierwszych pojazdów radzieckich, którego rozwój po części doprowadził do powstania T-34. W pojeździe tym zastosowano nowy typ wieży, która później stałą się standardem w wielu pojazdach. Zastosowano nowatorski na tamte czasy pancerze pochyły. Bezpośrednio z tego pojazdu wyprowadzono pracę nad A-20

    Landsverk 100 był prototypem nowatorskiego lekkiego czołgu szybkiego, który powstał w Szwecji. Pancerz pojazdu był o tyle ciekawy, że w pewnym stopniu został podpatrzony prze Rosjan przy projektowaniu BT SV 2. Pojazd nigdy nie wszedł do produkcji seryjnej, miał być uzbrojony w : 20mm działko ppanc i 6,5mm KM.

    A tutaj porównanie obu pojazdów:

  3. #3
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prototypy pojazdów pancernych oraz pojazdy dziwolągi

    AC Sentinel (strażnik) czołg australijski z okresu II wojny światowej opracowany w obliczu groźby inwazji japońskiej. Pierwsze 3 prototypy czołgu skonstruowano w styczniu 1942 roku, zaś masowa produkcja ruszyła sierpniu 1942 roku i trwała do lipca 1943 roku (bardzo ograniczona produkcja seryjna - zbudowano zaledwie 65 egzemplarzy). Czołgi produkowane były w zakładach kolejowych "Chullora Railway Workshops" w Sydney.
    Aby uprościć produkcję, wykorzystano gotowe części innych czołgów brytyjskich. Ponieważ w Australii nie produkowano wówczas silników o odpowiednio dużej mocy, "Sentinel" napędzany był 3 silnikami Cadillac V-8. Poszczególne krótkie serie czołgów były uzbrojone w rożnego rodzaju działa (od 2 funtowego działa (40 mm), 17 funtowego działa (76,2 mm), kończąc na 25-funtowej haubicoarmacie (87,6 mm)).

    masa bojowa: 27,5 tony
    opancerzenie: od 45 do 65 mm
    uzbrojenie: jedno z 3 wymienionych dział (w zależności od wersji): 2 funtowe działo (40 mm), 17 funtowe działo (76,2 mm), 25-funtowa haubicoarmata (87,6 mm) oraz 2 karabiny maszynowe Vickers kal. 7,62 mm
    jednostka napędowa: 3 silniki benzynowe, 8-cylindrowe Cadillac V8 o łącznej mocy 330 KM
    prędkość maksymalna: 48 km/h na drodze,
    załoga: 5 osób






  4. #4
    Gość

    Re: Prototypy pojazdów pancernych oraz pojazdy dziwolągi

    Ach napisałeś o tym pojeździe o którym ja chciałem
    Według mnie bardzo ciekawa i co najważniejsze całkiem ciekawa konstrukcja, deklasująca konstrukcje Japońskie - gdyż to właśnie z nimi miała walczyć.
    jestem pełen podziwu, że taki kraj jak Australia, odizolowany, praktycznie nierozwijający broni pancernej, zbudował taki pojazd.

  5. #5
    Gość

    Re: Prototypy pojazdów pancernych oraz pojazdy dziwolągi

    Zastanawia mnie jedno, czym jest ta dziura na sródku pod działem?

  6. #6
    Gość

    Re: Prototypy pojazdów pancernych oraz pojazdy dziwolągi

    Jeżeli mnie pamięć nie myli, to jest to jarzmo i opancerzenie karabinu maszynowego.

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Osie
    Postów
    43
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prototypy pojazdów pancernych oraz pojazdy dziwolągi

    Pierwszy post na tym forum ! Cześć wszystkim

    Czołg Cara lub Car wśród czołgów (ros. Царь-танк), zwany też Nietoperz (Нетопырь) lub czołg Lebiedenki (Танк Лебеденко) — prototypowy rosyjski pojazd opancerzony skonstruowany w latach 1914 - 1915. Projekt został zarzucony po testach, które wykazały, że zastosowane silniki są zbyt słabe, a sam pojazd podatny na ogień artylerii.

    Budowa pojazdu odbiegała zupełnie od dziś stosowanych standardów - wóz nie poruszał się przy pomocy gąsienic, ale oparty był na trójkołowym podwoziu, składającym się z dwóch większych kół przednich o średnicy 9 metrów oraz pojedynczego tylnego o średnicy 1,5 metra. Wieża, w której miały być zamontowane działa i karabiny maszynowe, znajdowała się na wysokości prawie 8 metrów nad ziemią. Po bokach kadłuba miały znajdować się stanowiska dział, a dodatkowe uzbrojenie miało być także umieszczone w wieżyczce podwieszanej pod podwoziem.

    Potężne koła przednie miały za zadanie ułatwiać pokonywanie większych przeszkód. W wyniku błędnych obliczeń wagi pojazdu tylne koło często grzęzło w miękkiej ziemi i rowach, a silniki zastosowane w przednich kołach były zbyt słabe, żeby wyciągnąć z nich wóz. Prezentacja przed specjalną komisją w sierpniu 1915 zakończyła się fiaskiem.

    Konstruktorzy podjęli prace nad zastosowaniem mocniejszych silników, lecz zarzucili je ze względu na zbyt wysokie koszta. Pojazd został ostatecznie złomowany w 1923.



  8. #8
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prototypy pojazdów pancernych oraz pojazdy dziwolągi

    Ach napisałeś o tym pojeździe o którym ja chciałem


    Pierwszy post na tym forum ! Cześć wszystkim
    witaj Robi6687 , zachęcam do udzielania się w tym temacie, miło widziec kolejnego militarnego fascynata

    Mossin zdecydowałem się, że odświeżę wszystkie moje stare posty z dawnego tematu by rozruszać trochę temat, będę to przeplatał z zupełnie nowymi konstrukcjami których wcześniej nie było w tamtym temacie, proszę wszystkich zainteresowanych tym tematem o udzielanie się w takim stopniu na jaki pozwala wam wolny czas

    pierwsza z moich reaktwacji:

    Praying Mantis (modliszka) - brytyjski pojazd zbudowany na podwoziu tranportera (Universal Carrier - Bren Carrier), jego zadaniem miało być rozpoznanie oraz zwalczanie piechoty wroga. Pojazd posiadał niekonwencjonalne rozwiazanie w postaci podnoszonego hydraulicznie przedziału bojowego (wyglądem i działaniem przypominał - zachowanie modliszki). Główną zaletą była możliwość strzelania za murów, nasypów, żywopłotów i innych przeszkód terenowch bez konieczności wystawiania całego pojazdu na możliwość ostrzelania przez wroga. Powstały dwie wersje ekspermentalne, jednoosobowa oraz dwuosobowa. Pojazd nie wszedł do produkcji seryjnej.

    Filmik prezentujący modliszkę podczas testów, na początku pokazują ciężarówkę , ale po chwili jest : http://www.youtube.com/watch?v=umbpabDnSNE

    dane techniczne:

    masa bojowa: 5,2 tony
    opancerzenie: ?
    uzbrojenie: 2 karabiny maszynowe Bren .303 (7.6mm)
    jednostka napędowa: Ford V-8 chłodzony wodą
    prędkość maksymalna: ?
    załoga: 2 osoby







  9. #9
    Gość

    Re: Prototypy pojazdów pancernych oraz pojazdy dziwolągi

    Mossin zdecydowałem się, że odświeżę wszystkie moje stare posty z dawnego tematu by rozruszać trochę temat,
    Bardzo mnie to cieszy, ja przerzucę swoje i również postaram się dorzucić coś od siebie.

    Amerykański czołg T-28, a raczej działo samobieżne, został zbudowany na wiosnę 45 roku, przez co nie zdążył wziąć udziału w walkach. Pojazd ten miał pomóc Amerykanom w przełamaniu linii Zygfryda, oraz miał stanowić przeciwwagę dla niemieckich konstrukcji typu Maus i E-100. Planowano również, że czołg weźmie udział w inwazji na wyspy Japońskie. Pojazd był doskonale opancerzony, od przodu grubość pancerza dochodziła do 305mm, a boczny do 64mm. Potężne działo 105mm T5E1 pozwalało mu zniszczyć każdy ówczesny pojazd niemiecki. pojazd ważył 86,2 t i został wyposażony w silnik o mocy zaledwie 410 KM co pozwoliło osiągać prędkość zaledwie 14 km/h


  10. #10
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Prototypy pojazdów pancernych oraz pojazdy dziwolągi

    UDES XX-20 szweckie eksperymentalne samobieżne działo dwuczłonowe, skonstruowane z początkiem lat 80 XX wieku. Głownym zadaniem dzielonego podwozia było zapobieganie klinowaniu się pojazdu podczas wjeżdżania do rowu, czy nadmiernemu podnoszeniu przodu pojazdu podczas jazdy w pagórkowatym czy pofałdowanym terenie. W tym celu dwuczłonowe podwozie zostało połączone hydraulicznymi przegubami. Dodatkowym atutem miało być przejęcie cześci siły odrzutu przez hydrauliczne przeguby. Pojazd wyposażono w potężne 120 mm działo zaopatrzone w zautomazywony podajnik amunicji. Pojazd nie wszedł do produkcji seryjnej.

    Dane techniczne:

    masa bojowa: 25 ton
    opancerzenie: ?
    uzbrojenie: działo 120 mm
    jednostka napędowa: Detroit diesel o mocy 600 KM
    prędkość maksymalna: 60 km/h na drodze,
    załoga: 3 osoby










Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wasze ulubione państwa - OIM oraz DP
    By adriankowaty in forum Mount & Blade
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-07-2014, 17:22
  2. Regulamin oraz Zasady Bitewne
    By Amrod in forum Wielki Turniej Rome: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 10:25
  3. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 12:05
  4. SS 6.3 oraz Patch 1.5
    By Đeviler in forum Stainless Steel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 20:40
  5. Usuwanie dema oraz reklam
    By joy in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-03-2010, 14:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •