Zobacz wyniki ankiety: Czy interesuje Cię Ogniem i Mieczem 2?

Głosujących
207. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    203 98.07%
  • Nie

    4 1.93%
Strona 80 z 90 PierwszyPierwszy ... 30707879808182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 893

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #791
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna

    Ja po jednym, góra dwóch oddziałach jazdy rozsyłam na ogół na tereny wroga w taki sposób, by przemieszczać je tylko po lasach. Są dla wroga niewidoczne a mi dają jakiś pogląd na jego ruchy
    necessitas in loco, spes in virtute, salus in victoria - konieczność walki nakazana przez położenie, nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie. Hetman Stanisław Żółkiweski

  2. #792
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    148
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna

    Przy was jestem bez finezji, produkuję co się da w miarę najsilniejszego, klecę armię z dowódcą i huzia. Dopiero w bitwie się zastanawiam jak to ustawić i co z tym zrobić. Będąc głęboko na terytorium Turcji miałem już >50% wojsk lekkiej jazdy siedmiogrodzkiej. W pikinierów, w wypadku polskich wojsk nie ma co się bawić, a kilka baterii arty zawsze się przyda

  3. #793
    Chłop
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    42
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna

    Zrobili już tryb hotseat? Bo nie wiem czy pobierać.

  4. #794
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Re: Dyskusja ogólna

    Plik który scala Korone i Litwe w wersji moda 0.9.5. Wersja jest jeszcze nie dopracowana. Ale pozwalam sobie ją zamieśćić byście ją ocenili i zasugerowali poprawki. Plik wrzucamy i zamieniamy do mods\OiM2\data\world\maps\campaign\imperial_campai gn
    descr_strat.txt

    Pamietajcie o kopi zapasowej.
    Popracowałem jeszcze nad szarżą. Konnica bardziej przebija się przez oddziały wroga. Żeby to zaobserwować zagraj na oryginalnym pliku a pozniej na moim.

    descr_mount.txt
    Wrzucamy i zamieniamy do mods\OiM2\data\

    Możliwe że w tym tygodniu ogarne temat AI.
    "Jam nie z soli ani z roli ale z tego co mnie boli"
    "Jakby cierpienie uczyło, to Polska byłaby jednym z najmędrszych krajów świata"
    Amor Patriae nostra lex! (Miłość Ojczyzny naszym prawem!)

  5. #795
    Łowczy
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    121
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna

    Ośmiele sie twierdzić że kazdy jak nic wyskoczy do windy jak z procy. Już mnie wyżej tknęło że napisałes cos o jednostkach litewskich i ikonkach. Wiec pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy faktycznie je tam zostowiłes w descr_start - to oznacza lot do windowsa (dla tych którzy nie mają ich w oryginalnych plikach, a W ORYGINALNYCH ICH NIE MA)

    Np:

    character OiM-Mikolaj OiM-Koniecpolski, named character, male, age 35, , x 75, y 127 ; _minskoe
    traits GoodCommander 2 , LoyaltyStarter 1 , GoodAdministrator 1
    army
    unit EE Bodyguard exp 1 armour 0 weapon_lvl 0
    unit lit_arquebusiers exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
    unit haiduk_spear1 exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
    unit pcossak exp 0 armour 0 weapon_lvl 0
    unit 5goretc exp 0 armour 0 weapon_lvl 0

    Nie ma tego w oryginalnym export_descr_unit przyporzadkowanego Polsce, a to oznacza pewny lot do windowsa dla każdego kto wrzuci sobie na oryginał ten descr_start , nawet bez sprawdzania tego. Proponuje załączyć i inne pliki albo wykasować jednostki litewskie. Nie pamietam tego dobrze a nie sprawdze bo u mnie jest, ale lit_arquebusiers także musiałes raczej modyfikować w battle_models wiec sam export_descr_unit raczej nie wystarczy. Paradoksalnie więc jesli to juz wszystko w kwestii niezgodnosci, a wydaje sie że litewskie jednostki to jedyny błąd pliku, ja akurat bym nie wyleciał Ale to pewne jak wynik 2 X 2 ze oryginał nie wystarczy dla tego descr_start.

    Taka wiec moja sugestia na poczatek.

    Ze swej strony mógłbym dac kompatybilny battle_models ale bez export_descr_unit w którym sporo już grzebałem a to nie mój mod. Wiec najlepiej chyba jak sam im podasz oba. Potem sobie powrzucają i ikonki albo któryś z nas je im wrzuci spakowane pod wypak. Sprawdzałem i u mnie rzeczywiscie "cud" - bo wszystko działa. U posiadacza oryginalnych plików z jednostkami nie ma prawa.

    Silwuple

    "Litwini chcą byc jak dwa ciała w jedno połączone, jakkgdyby małżeństwem spełnionym. Litwa i Polska będą dwoma ciałami w jedno złaczonym, Polacy chcą zas, aby zmieszano te prowincje i utworzono z nich jedno ciało" (Relacja Giovaniego Franceska Commendone z obrad sejmu w latach 1563 - 1564) - jak to sie nic nie zmienia od wieków...

  6. #796
    Wojski
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    63
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Re: Dyskusja ogólna

    Dzieki za sugestie. Wiedziałem o tym fancie, ale robiłem już tak wcześniej i u mnie śmigało oprócz widoku ikon jednostek typowo litewskich rzecz jasna. Moim zdaniem wystarczy usunąć wpisy tych że jednostek z EDU. W gruncie rzeczy nie umiem grzebać w pliku battle_models. Chyba że Ty potrafisz tak jak najbardziej do tego zachecam. Współpraca dobra rzecz.
    "Jam nie z soli ani z roli ale z tego co mnie boli"
    "Jakby cierpienie uczyło, to Polska byłaby jednym z najmędrszych krajów świata"
    Amor Patriae nostra lex! (Miłość Ojczyzny naszym prawem!)

  7. #797
    Łowczy
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    121
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna

    Otóż sam fakt że petyhorcy działają nawet bez wpisu w EDU może zdumiewać. Niemniej że na czystej wersji to rusza z arkebuzerami których nie ma w battle_models - to juz cud. Trwający krótko jednakże... bo wywala od razu jak sie ich użyje. Mnie wywala (dopiero, co dziwi znając czułość tej gry na niezgodnosci) w czasie ladowania bitwy z arkebuzerami litewskimi na czystej najnjwszej wersji stąd. Najlepszy sposób póki co to wykasowanie przynajmniej tych arkebuzerów w starcie - chyba że u kogos jakimś jeszcze wiekszym cudem to zadziala bezblednie. A nauczony faktem że jednak DA SIĘ ODPALIC GRĘ nawet na czystej wersji bo sprawdzałem w żadne cuda już nie watpie

    W EDU ich nie odejmie bo własnie ich tam nie ma - i to moze dziwić że gra startuje mimimo to. Nawet mimo braku przynaleznosci do polski w battle_models

    Albo dodanie wpisow po przecinkach o tresci "poland" przy tych dwóch jednostkach w EDU pod warunkiem że uzyje sie tego battle_models który niczego nie zabiera a cos tam tylko dodaje (wiec wszystkie dotychczasowe czyste wersje pójda z nim bezkolizyjnie) :

    http://www.sendspace.pl/file/fb658d061c0fb2163d5071e

    EDU tak jak pisalem nie daje bo by nie pasował po prostu - współgra z kampanią jaką tworze i np kozacy którzy mają wiecej wojska w moim descr_start i campain_script mają już tam zanizone ceny itd

    Patrzac po przykladzie dzialania petyhorców wbrew zwykłej logice i doswiadczeniom z modowaniem medievalla II być może wystarczy a nawet już "chyba na pewno" sam ten battle_models

    No i oczywiscie istnieje rozwiazanie minimalistyczne - czyli rozwiazanie tych wszystkich arkebuzerów litewskich w grze. Bo poza tym wszystko wydaje sie działac bez zarzutu, jakkolwiek z ustawieniami np finansow moznaby dyskutować. Najpierw jednak sprawy techniczne, a potem dopiero przyjdzie czas i na merytoryczne.

  8. #798
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2013
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna

    Cześć,
    Jestem nowy, niedawno ściągnąłem tę modyfikacje i bardzo mi się spodobała, ale przejdę do sprawy
    mam taki pomysł (nie wiem czy Twórcą się spodoba) żeby nie do końca łączyć RON, mianowicie chodzi mi o to żeby wspólne było terytorium skarb wojsko itp. ale dyplomacja osobno żeby było ciekawiej...
    tak jak było w przypadku potopu szwedzkiego że Litwa opowiedziała się po stronie Szweckiej (czyli zdradziła Korone) i tym samym zerwała Unie
    nie wiem czy wypowiedziałem się dostatecznie jasno, ale mam nadzieje że Twórcy zrozumieją.

  9. #799
    Łowczy
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    121
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna

    Istnieją możliwosci i niemożliwości. Obawiam sie że zadaniu nie podolali by twórcy OiM2 a nawet CA (pewnie ostatecznie by sobie poradziło) korzystając głównie z podrasowanego silnika Rome mialoby z tym niejakie trudności Nie da sie tego zmodyfikowac w ten sposób. Najbardziej podobnym rozwiazaniem byłoby zostawienie choć miasta Litwie - i sam pewnie dajac litewskie miasta Polsce zostawiłbym choc z jedno miasto Litwinom - ot tak dla zabawy i żeby nie niszczyc frakcji.

  10. #800
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna

    Czy podczas gry Siedmiogrodem jest możliwość odtworzenia Królestwa Węgier?

Strona 80 z 90 PierwszyPierwszy ... 30707879808182 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 14:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 23:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •