Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ROZWIĄZANE] Problem z odpaleniem Rome Total War/Windows 7

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    Warszawa ;)/Bemowo
    Postów
    61
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    [ROZWIĄZANE] Problem z odpaleniem Rome Total War/Windows 7

    Witam, mam taki problem na Windowsie 7 64-bitowym, że po instalacji, chce sobie zagrać, pokazuje się czy chce odpalić grę, czy może usunąć, lub jakieś dodatki.
    No więc, po kliknięciu na to, że chce grac, komputer zaczyna pracować i po chwili przestaje, jakby wogóle zapomniał co miał, zrobić.
    Próbowałem reinstalowac i niestety nic
    Prosiłbym o szybką i konkretną pomoc i z góry dziękuję
    Rome Total War:Antologia
    Empire Total War
    Napoleon Total War
    Shogun 2 Total War






    Bo wśród szczęku oręża - milczą prawa
    Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy-Cyceron

  2. #2
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: 7Problem z odpaleniem Rome Total War/Windows 7

    Reinstalki gry raczej nic nie dadzą.

    Nie wiem jakie masz wydanie gry ale
    zobacz chociażby tu http://www.cdprojekt.pl/game/589/Rome_Total_War
    - nie ma tam ani słowa o WIN 7 - gra powstała na dłuuuugo przed win 7 więc musisz się pogodzić że nie jest do niego przystosowana.

    > Jeśli nie masz więcej niż 3 GB RAM to sugeruję reinstalować system do starszej wersji - najlepiej XP.

    > Jeśli koniecznie chcesz męczyć się z niedopracowanym systemem (każdy Windows jest niedopracowany póki nie otrzyma drugiej paczki poprawek (Service Pack 2) to wypróbuj uruchomić grę w trybie zgodności z windows XP lub w trybie zgodności z windows 98

    jak uruchomić w trybie zgodności ? Aby przeczytać kliknij poniżej "pokaż" :
    [spoiler:3uzb274c]mniej więcej tak:
    1) masz na pulpicie skrót i /albo pozycję w menu start - przez ten skrót lub menu odpalasz grę
    2) tym razem kliknij ten skrót lub menu PRAWYM klawiszem myszy , z menu które się pokazało wybierz (normalnym kliknięciem) właściwości , przejdź na kartę skrót kliknij Znajdź element docelowy... otworzy się okno folderu a w nim JUŻ ZAZNACZONY I WIDOCZNY plik którego szukasz
    3) kliknij ten plik PRAWYM klawiszem myszy , z menu które się pokazało wybierz właściwości przejdź na kartę zgodność w części tryb zgodności wstaw parafkę obok uruchamiaj ten programw trybie zgodności z , teraz z rozwijanej listy która się stała aktywna wybierz windows xp
    4) kilknikj zastosuj a następnie kliknij OK, teraz możesz też zamknąć okno folderu
    5) dla pewności wyłącz w normalny sposób komputer i po około 3 minutach odpal ponwnie
    6) Jak system już w pełni zaskoczy, wykona się startowy skan antywirusowy (bo MUSISZ mieć dobry pakiet ochronny w tych czasach) , dysk twardy przestanie mruczeć i zapanuje spokój to dopiero wtedy normalnie odpal grę - jak zawsze przez skrót lub przez menu.
    7) jeśli nadal są problemy to powtórz kroki 1-6 z tym ze wybierz inny tryb zgodności.[/spoiler:3uzb274c]

    Pojęcia nie mam czy uruchomienie w trybie zgodności załatwi sprawę, ale spróbuj i KONIECZNIE napisz posta jakie były rezultaty (bez względu czy zadziała czy nie - opisz co się dzieje) podaj tez kilka podstawowych parametrów: RAM, karta graficzna, procesor, wolne miejsce na twardzielu.
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 7Problem z odpaleniem Rome Total War/Windows 7

    Ja mam Windowsa 7 -64 bitową i Romek mi chodzi jak z nut ... , Jak miałbym ci coś zasugerować to , zasugerował bym ci by przed włączeniem "romka" wyłączyć wszystkie otwarte okna , tzn chodzi mi o np okno przeglądarki itp ... Wiem z własnego doświadczenia że włączenie "romka" na win-7 z włączoną przeglądarką ( Zminimalizowanie przeglądarki nic nie da) graniczy z cudem . Więc jeżeli chcesz grać w rtw na win-7 to powyłączaj wszystkie otwarte okna ^^ . Jeżeli pomogłem to się ciesze i pozdrawiam .

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    163
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 7Problem z odpaleniem Rome Total War/Windows 7

    Proponuję tryb zgodności z XP (nie 98;p). Też mam Win 7 x64, ale z R:TW problemów nie mam, jednak zdarzało się że ratowałem się właśnie trybem zgodności.

    Jeśli to nic nie da, proponuję reinstalację.
    I oczywiście mam nadzieję że masz najnowszego patcha, bo starsze wersje to nie wiem jak współpracują z 7, ale też nie powinno być problemów.
    Dziwne.
    Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać. - E. Hemingway'
    http://pl.unitedcats.com/stopkillingdogs - wpisujcie się!

  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    Warszawa ;)/Bemowo
    Postów
    61
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 7Problem z odpaleniem Rome Total War/Windows 7

    Wszyskim dziękuje za pomoc, reinstalnołem i wybrałem, że ma instalować na Pulpicie (rada dla innych)
    Z góry dzięks dla wszystkich
    Rome Total War:Antologia
    Empire Total War
    Napoleon Total War
    Shogun 2 Total War






    Bo wśród szczęku oręża - milczą prawa
    Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy-Cyceron

  6. #6
    Podczaszy Awatar Kyuzo
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    552
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 3 postach

    Re: 7Problem z odpaleniem Rome Total War/Windows 7

    Hmm a miałeś wcześniej zainstalowane w program files, bo przy Win 7 i Vista sporo błędów wynika z instalowania gier właśnie w tych folderach :?:

  7. #7
    Stolnik Awatar kirlan
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    1 141
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    19
    Otrzymał 15 podziękowań w 12 postach

    Re: 7Problem z odpaleniem Rome Total War/Windows 7

    Cytat Zamieszczone przez loczek97
    ....... reinstalnołem i wybrałem, że ma instalować na Pulpicie ..........
    Nie wiem jak to jest w WIN 7 ale spodziewam się że podobnie jak w XP i w starszych systemach czyli:
    CAŁA ZAWARTOŚC FOLDERU "PULPIT" JEST WCZYTYWANA DO PAMIĘCI RAM lub do pliku wymiany (wirtualna RAM) jeśli w RAM fizycznym zabraknie miejsca. ( "pulpit" ma podwójna naturę - jest też folderem ) Jak po wczytaniu systemu masz jeszcze duuużo wolnego RAM fizycznego (co najmniej tyle ile folder gry + wymagania RAM napisane na pudełku) to można spróbować (choć to moim zdaniem zbyteczne, bezsensowne obciążanie systemu) . W każdym innym przypadku szczerze odradzam.

    Pamiętaj że wszystko co leży w folderze pulpit obciąża RAM! Tym samym zmniejsza wydolność systemu. Także jak nie korzystasz z tego tylko na przykład działasz z innymi użytkami albo przeglądasz internet (leżące na pulpicie pliki i foldery zwłaszcza duże mam na myśli a nie skróćiki do folderów - one mają po kilka KB) . Dla tego zapisywanie bezpośrednio na pulpicie czegokolwiek to zły nawyk. Zaczyna się od niegroźnych plików notatnika o 100 znakach na krzyż a kończy na zarżnięciu systemu 17 plikiem instalacyjnym o objętości 100MB. Wiem co piszę bo sam z tym walczę u siebie. Gdybym wiedział wcześniej że tak jest, to od pierwszego kontaktu z kompem zapisywał bym wszystko gdzie indziej. A tak już machinalnie, z lenistwa nieraz coś sypnę na pulpit a potem mozolnie go czyszczę jak mi komp zwalnia. Ty łatwo możesz nabrać dobrych nawyków które ja z wielkim trudem zdobywam po latach błądzenia.
    --------------
    moja sugestia: utwórz folder "GRY" - najlepiej na innej partycji niż systemowa - tam instaluj wszelkie gry
    "Mądry dowódca bardziej dąży do zwycięstwa niż do bitwy."

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2010
    Postów
    28
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 7Problem z odpaleniem Rome Total War/Windows 7

    To i ja sprobuję zaciągnąc porady. Odkurzyłem Rome i chciałem na nowo zainstalowac na kompie.
    Gdy odpalam instalacje pojawia sie napis:

    "System operacyjny nie jest odpowiedni do uruchomienia programu Rome - Total War (TM)"

    Mam system:
    XP Professional x64 Edition
    Version 2003
    Service Pack 2

    Co moge zrobic żeby wogóle zainstalowac?

    Dzięki i pozdrawiam.

    edit: juz sobie poradzilem, mam Antologie i dziala bez problemu. Widocznie mialem za stara wersje...

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    Warszawa ;)/Bemowo
    Postów
    61
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 7Problem z odpaleniem Rome Total War/Windows 7


    Rada dla innych, w empiku od 8 kwietnia 2011r, można kupić Rome Total War:Antologia za 30 zł(w Empiku).
    Płyta ta jest edytowana i konfigurowana, aby można było można grać na nowszych Win'ach.
    Podziękujmy naszym Zachodnim kolegom za spotęgowanie tego problemu i wysłanie go do Activision
    Rome Total War:Antologia
    Empire Total War
    Napoleon Total War
    Shogun 2 Total War






    Bo wśród szczęku oręża - milczą prawa
    Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy-Cyceron

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2010
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: 7Problem z odpaleniem Rome Total War/Windows 7

    Witam, zainstalowałem R:TW na win 7. jw uruchomiłem ze zgodnością do win xp. kiedy włączam gre, pokazuje sie tylko 1 obraz (w środku: astivision published by activision na dole: total war, rome: total war ... i dużo tekstu u góry: developed by... i w tle walka: biegnący żołnierze.
    u dołu jeszcze loga miles blaster gamespy i totalwar.
    Bardzo proszę o pomoc. z góry dziękuję.

Podobne wątki

  1. [ROZWIĄZANE] Rome total War windows 7
    By donsonunar in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-01-2011, 15:29
  2. Problem z odpaleniem Kingdoms.
    By Gasza in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 10:14
  3. [ROZWIĄZANE]Problem z bitwami (windows 7)
    By Andzia in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-01-2010, 20:29
  4. Problem z odpaleniem
    By Qba1993 in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-12-2009, 12:01
  5. [ROZWIĄZANE] Medieval II: Total War a Windows 64-bit...
    By EMPI in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-11-2009, 11:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •