Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 53 z 53

Wątek: Filozofia

  1. #51
    Witia
    Gość

    Re: Filozofia

    Czyli jednak miałem rację. Pustosłowie i nieumiejętność argumentacji.

  2. #52
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Białystok/Warszawa
    Postów
    1 236
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filozofia

    Cytat Zamieszczone przez Rapsod
    Nie chciało mi się czytać tekstu który zapodał Witia, ale chciałbym się dowiedzieć do czego potrzebni są studenci filozofii w naszym społeczeństwie?
    Między innymi do nauczania w liceum

    Furvus - kolejna wielka mądrala.
    Sądzę, że byłbyś zszokowany dowiadując się jaki jest popyt na rynku pracy na filozofów. Dobrzy absolwenci filozofii posiadają dużo lepiej rozbudowane i wyćwiczone zdolności analizy niż socjologowie, politolodzy, czy psycholodzy. Ich umiejętności abstrakcyjnego myślenia są nieocenione w prywatnych firmach, w planowaniu, w nakreślaniu koncepcji działania. Ostatnio allegro prowadzi nabór do pracy głównie filozofów, socjologów i antropologów kulturowych.
    Poza tym rozważania Arystoklesa czy Kartezjusza wniosły do rozwoju technologii więcej niż największy wynalazek. Pozwoliły one na wybór kierunku w jakim podążać zaczęła europejska nauka empiryczna.
    Można by wiele wymieniać pozostałych dobrodziejstw miłowania mądrości. Zastanów się chociażby nad ewolucją pojęcia wolności, nad rozwojem praw, nad rozwojem ideologii społecznych i gospodarczych takich jak liberalizm czy nacjonalizm.
    Filozofia to obok Chrześcijaństwa fundament bez którego ta cywilizacja by się rozleciała. Jest to gałąź wiedzy, którą szanuje nawet skrajna lewica, dążąca przecież właśnie do rozmontowania obecnej cywilizacji.
    Bardzo spodobało mi się to określenie mnie "kolejną wielką mądralą" Jeśli kiedyś będę miał przyjemność wygrać rangę forumową, to taką właśnie sobie wybiorę 8-) Postawiłem takie a nie inne prowokacyjne pytanie, bo wśród moich znajomych nie ma żadnego studenta filozofii i zwyczajnie nie mam możliwości dowiedzieć się czegoś o szansach na zatrudnienie absolwentów tego kierunku z pierwszej ręki. Jednak zawiodłem się, nikt nie dał się sprowokować dopóki nie pojawiłeś się Ty Szkoda, że poznałem niewiele konkretów (w sumie to Allegro to tylko jakiś konkret), bo coś słyszałem o tym popycie, którym rzekomo miałem być zszokowany. Widzę że przy okazji sam sprowokowałeś ciekawą wymianę zdań, która to zdecydowanie poprawiła mi humor
    Prosperity or egalitarianism - you have to choose. I favor freedom - you never achieve real equality anyway, you simply sacrifice prosperity for an illusion. - Mario Vargas Llosa

  3. #53
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Tajna baza w północnym Afganistanie
    Postów
    329
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Filozofia

    Cytat Zamieszczone przez Baal-Melkart
    Wydaje mi się, że określenie "całość" zamyka zbór elementów. Jeżeli monada zawiera w sobie całą prawdę o sobie, tzn., że są określone granice. Jeżli prawda o monadzie ma być nieskończona, to chyba nie może być w czymś zawarta w całości. To tak jakby twierdzić, że nieskończony wrzechświat mieści się w jakiejś jeszcze większej strukturze.
    Zbiór liczb całkowitych, zawierający nieskończoną ilość elementów zawiera się w zbiorze liczb rzeczywistych, jako podzbiór właściwy.
    Tu jest miejsce na Twoją reklamę

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 508
    Ostatni post / autor: 04-02-2015, 10:09
  2. Filozofia Nauki (wydzielone)
    By Czulu in forum Agora
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 16:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •