Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 94 z 94

Wątek: MEDIEVAL TOTAL WAR - dyskusje ogólne

  1. #91
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    cześć! nie wiem czy ktoś tu jeszcze zajrzy i czy gra w tą grę, ale ja nigdy nie grałem w żadnego total wara, ten jest pierwszy, gram jakiś czas i pojawia się tylko jeden problem, grałem kilka kampanii na różnych poziomach trudności normal, hard, expert, polską, aragonią, danią i mam ten sam problem przychodzi rok ok. 1150 - 1180 władam już ok. 1/3 europy do tej pory potrafiłem rozgrywać bitwy bez żadnej porażki lub sporadycznie przegrywając, a nagle gra zaczyna jakby boostować oddziały komputera, podaję przykład w bitwie puszczam 3 oddziały mojej kawalerii królewskiej z opancerzeniem +2 na jeden oddział kawalerii królewskiej kompa bez żadnego opancerzenia i moi dostają baty!!! why? powinni wygrać lekko a kończy się tak, że komp ma nadal 3/4 oddziału a z moich 3 zostają niedobitki, teren równy, męstwo podobne, może komp miał o 1-2 poziomy wyższe, inny przykład gram danią i moi landsmeni do pewnego momentu koszą wszystkich, jak już mam pół mapy to przychodzą bitwy gdzie z milicją kompa nie mogą wygrać, panika i ucieczka, a wcześniej nie przegrałem żadnej bitwy, czy ktoś spotkał się z takimi problemami?

  2. #92
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    A jak była różnica w poziomie dowódców, bo nic o tym nie piszesz? Każde dwie gwiazdki generała to o jeden wyższe męstwo każdej jednostki (czyli +1 atak, +1 obrona i +2 do morale dla każdego oddziału). Jak różnica była duża to nic dziwnego, że Twoje jednostki dostały baty. Różnica dwóch poziomów męstwa, przy takich samych jednostkach, to już bardzo dużo.

  3. #93
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    wow! nie spodziewałem się jakiejkolwiek odpowiedzi w temacie dot. gry "z zamierzchłych czasów" więc na wstępie dzięki

    co do rozgrywki gram wciąż i ucząc się tej gry zwracam uwagę na morale, wcześniej nie wiedziałem nawet jak sprawdzać jakie dana jednostka morale ma, wraz z odkryciem funkcji przycisku f1 dużo się wyjaśniło chociaż sytuacja, o której wspomniałem i tak pozostaje w pewnej sferze enigmą nie mam już save'a i nie pamiętam jaka była dokładnie zależność w tamtej sytuacji jeżeli chodzi o gwiazdki dowódców, ale chyba nie była duża, bo moje jednostki miały męstwo 1 - 2 więc podejrzewam, że mój dowódca miał 1 - 2 gwiazdki, a jednostki komputera miały w większości męstwo na poziomie 3 więc pewnie i dowódca miał jakieś 4? gwiazdki

    generalnie niekontrolowanie przeze mnie morale jest częściowym wytłumaczeniem sytuacji, ja wcześniej zawsze zażynałem jeńców więc napewno morale leżało, ale sama różnica w morale powinna skutkować tym, że moje jednostki po chwili walki pójdą w długą i wtedy odniosą wysokie straty (od ciosów w plecy), a tu wyglądało to tak, że moje jednostki walczyły były 3 vs. 1 więc chronione skrzydła i przewaga dodawało im otuchy, ale walcząc dostawały baty niemiłosierne (3 jednostki z wyższym upgradem zbroi vs. 1 jednostka tej samej klasy!)

    jedyne wytłumaczenie jakie udało mi się znaleźć to info iż w medku 1 na wyższych poziomach trudności w walce jednostki komputera dostają boosty do statystyk i tyle

  4. #94
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    64
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Morale nie wpływa na zdolności bitewne. Po prostu jednostka z dużym morale dłużej będzie walczyła (zanim zacznie uciekać) przy niekorzystnych dla siebie warunkach. Zarzynanie jeńców to maksymalnie tylko -3 do morale więc jeśli używasz głównie doborowych jednostek to nie powinno być problemu. Inne cechy specjalne dowódcy często to wyrównują. Różnica w początkowej jakości + różnica w męstwie daje często znaczne różnice w stratach nawet 10:1. Jeśli chcesz zobaczyć co ma jaki wpływ na różnicę w stratach to ściągnij sobie ten programik i poeksperymentuj.

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Podobne wątki

  1. Shogun 2: Total War - DYSKUSJE OGÓLNE
    By voitek in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 1121
    Ostatni post / autor: 17-11-2021, 06:58
  2. MEDIEVAL II TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 833
    Ostatni post / autor: 23-12-2020, 23:58
  3. ROME TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 129
    Ostatni post / autor: 27-09-2019, 17:51
  4. NAPOLEON TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 847
    Ostatni post / autor: 01-06-2018, 00:17
  5. EMPIRE TOTAL WAR - dyskusje ogólne
    By KLAssurbanipal in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 675
    Ostatni post / autor: 13-04-2015, 10:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •