Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pytanie początkującego.

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2010
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Pytanie początkującego.

    Witam. Empire to pierwsza gra z jaka się zetknąłem z tej serii. Jakoś nie wychodzą mi bitwy morskie i tu mam pytanie, czy salwy burtowe samemu trzeba odpalać czy jest jakaś możliwość, że AI robi to za nas. Jak jest dużo okrętów to cieżko to ogarnąć.
    Drugie pytanie - w kampani solo spełniłem przed czasem warunki zwycięstwa ale po jakiejś tam planszy gra leci dalej czy to znaczy, że te warunki muszą być utrzymane na ostatni rok kampani czy po porstu teraz kampania leci sobie już ot tak bez żadnych wytycznych. I ostatnie pytanie - szczerza mówiąc troche się zawiadłem, że są tylko bitwy na multi a nie ma jakiejś kampani . Jest jakiś mod, albo czy ktoś wie czy planują coś takiego do empire zrobić. I jak w takiej kampani (w innych grach z tej serii) wygląda rozgrywa bitew - walczy się z komputerem czy walki są roztrzygane automatycznie.

  2. #2
    Podczaszy Awatar Memnon[pl]
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Myślenice
    Postów
    618
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 85 podziękowań w 52 postach

    Re: Pytanie początkującego.

    Musisz tylko zaznaczyć"ostrzał automatyczny" i statki same strzelają.
    Jeżeli spełniłeś wszystkie warunki to pewno wyszedł Ci komunikat o ukończonej kampanii i o 2 opcjach-grać dalej lub zaczynać od początku.Jak zaznaczyłeś grać dalej to teraz będziesz grał tak długo jak zechcesz-do podbicia całej mapy.
    Co do bitew-jeżeli spotykasz się z obcą armią to masz kilka opcji-możesz(o ile to możliwe się wycofać),możesz rozegrać bitwę automatycznie(co podejrzewam że tak właśnie robisz) lub tez rozgrywasz bitwe sam.Wtedy akcja przenosi się z mapy kampanido bitwy i ot cała filozofia.
    mam nadzieję że pomogłem...
    Kiedy życie Cię nie pieści,podnieś głowę w górę i zaciśnij pięści

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2010
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytanie początkującego.

    Ostatnie pytanie dotyczyło kampani na wielu graczy (pbem). Jeśli jest tak jak piszesz, to nie wydaje mi się to tak do końca uczciwe. Wiele razy się skusiłem, na bitwę roztrzygniętą automatycznie, co się dla mnie źle kończyło. Chcę przez to powiedzieć, że przy gorszych stosunkach sił można rozegrać bitwę z kompem i wygrać. Chyba, że przy rozgrywaniu kampanii pbem poziom trudności jest ustawiony na maksa.
    A co do pytania drugiego - ale kampania mi się skończy w przewidzianym terminie czy będzie się ciągła dalej (ja miałem wybraną krótką do 1750 bodajże).

  4. #4
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Barbados
    Postów
    929
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytanie początkującego.

    Witam.W ETW możesz grać w kampanię multi.Musisz się zalogować pod tym linkiem:
    http://www.totalwar.com/empire/beta/



    Rock 'n' roll is the only religion that will never let you down
    Profil Steam
    Forum klanu Sacred Band

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytanie początkującego.

    Cytat Zamieszczone przez Rue
    Witam.W ETW możesz grać w kampanię multi.Musisz się zalogować pod tym linkiem:
    http://www.totalwar.com/empire/beta/
    Tak jest, tylko, że musi to być strona w wersji angielskiej. W polskiej jakoś tej opcji (i wielu innych) nie ma. :|

    Porada: kiedy już ustalisz z kolegą poziom trudności i rozpoczniecie grę, podczas niej nie zmieniajcie poziomu trudności! Jeśli jeden z was to zrobi, nie będziecie mogli już rozgrywać bitew.
    Tylko automat będzie dostępny. Radzę też robić częste zapisy gry, kampania multi w empire ma wiele błędów.

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2010
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytanie początkującego.

    Mam już dostęp do bety, ale niestety coś nie działa mi to. Przy probie stworzenia wlasnej gry pojawia się komunikat, że proba nieudana. Może ma to coś wspólnego z zewnętrznym ip? W niektore gry nie mogę hostować np. w theate of war2, muszę używać hamachi, ale tu to też nie pomaga. Może wieć co innego? A jak się tą kampanie gra? Na żywo czy pbem?

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    18
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytanie początkującego.

    A możesz nawiązać połączenie z siecią znajomych? Bo chwilowo mamy chyba ten sam problem. Co do ponownej próby- musisz zrobić ich więcej. Ja jak teraz zakładałem, to musiałem próbować 6 razy. :roll:

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2010
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Pytanie początkującego.

    Możecie mi doradzić na jakich poziomach trudności ustawić kampanię. Grałem krotką na normal/normal i wydało mi się to za łatwe. Z kolei jak ustawiłem na hard/hard wydało mi się ,że komputer nie gra fair. Np. jako polska miałem 7 regionów, a prusy tylko 2 i dokopały mi, szybko się z moich 7 zrobiło się 4, a prusom z 2 5. Niektóre bitwy z braku czasu rozgrywałem automatycznie i tak na przykład jak wystawiłem 900 żołnierzy przeciwko 600 ponosiłem porażkę i to z dużą ilością zabitych. Czy ustawienie poziomu do bitew ma znaczenie w przypadku bitew roztrzyganych automatycznie? Czy ma to znaczenie tylko w przypadku rozgrywania potyczek. I poprawcie mnie jeśli się mylę, ale czy nie jest to tak, że im wyższy poziom, to przeciwnicy tak szybko nie dezerterują, a moje wojska szybciej wpadaja w panikę. To pierwsza rzecz na jaką zwróciłem uwagę. Czy są jakieś inne czynniki, które się zmieniją z poziomem trudności.

  9. #9
    Salvo
    Gość

    Re: Pytanie początkującego.

    Czy ustawienie poziomu do bitew ma znaczenie w przypadku bitew roztrzyganych automatycznie?
    Tak.
    Ustawienie wyższego poziomu trudności zwiększa siłę, liczbę pieniędzy itp. komputera.
    Ja gram zazwyczaj w DarthModa na poziomie Hard/Hard i coprawda komputer nadal nie jest wyzwaniem, ale nie jest też szczególnie tragicznie.

Podobne wątki

  1. Jakie państwo dla początkującego gracza ?
    By Mestavo in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 18:15
  2. Pytania początkującego.
    By KisielPolski in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2012, 14:39
  3. Pytanie
    By Kisza123 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 14:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •