Zobacz wyniki ankiety: Czy któryś ze sposobów podanych przez cd projekt pomógł?

Głosujących
24. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1.Tak

    5 20.83%
  • 2. Nie

    15 62.50%
  • 3. Inny sposób.

    4 16.67%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Problem z oryginalną płytą. Rozwiązanie cd projektu- działa?

  1. #1
    Gość

    Problem z oryginalną płytą. Rozwiązanie cd projektu- działa?

    Bardzo proszę o oddanie swego głosu i ewentualny komentarz. Musimy jako forum mieć podstawę do oficjalnego wystąpienia do cd projektu. Proszę nie zakładać nowych tematów odnośnie tej problematyki.
    Oficjalne sposoby sprawdzone, z występującymi problemami.
    Podaję linka.
    http://www.cdprojekt.pl/support/article ... w_napedzie



    I. Dokonaj aktualizacji sterownika zabezpieczenia gry

    Potrzebną aktualizację plik można pobrać klikając tutaj.
    http://www.macrovision.com/webdocuments ... DRVSYS.zip

    Po pobraniu tego programu należy go wypakować, a następnie uruchomić i postępować zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

    II. Uruchom program w trybie zgodności

    1. Kliknij prawym klawiszem myszy na skrót programu (ikonka gry)
    2. Wybierz "Właściwości"
    3. Przejdź do zakładki "Zgodność"
    4. Zaznacz "Uruchom ten program w trybie zgodności z:", z listy dostępnych systemów wybierz "Windows 2000"
    5. Zatwierdź zmiany i uruchom grę z ikonki

    Po wykonaniu tych czynności pamiętaj, by uruchamiać grę zawsze z ikonki, na której został ustawiony tryb zgodności.

    Jeżeli problem będzie dalej występował spróbuj pozostałych trybów.

    III. Uruchom system operacyjny w trybie czystego bootowania

    1. Kliknij "Start" na pasku zadań
    2. Wybierz "Uruchom"
    3. W oknie uruchom wpisz "msconfig" (bez cudzysłowów)
    4. W narzędziu konfiguracyjnym wybierz "Uruchamianie selektywne" i odznacz:
    Przetwarzaj plik system.ini
    Przetwarzaj plik win.ini
    Załaduj elementy startowe
    5. Przejdź do zakładki "Usługi"
    6. W zakładce usługi zaznacz "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft" i wyłączyć wszystkie pozostałe usługi.
    7. Zatwierdź zmiany i ponownie uruchom komputer

    IV. Sprawdź czy w komputerze są zainstalowane programu typu spyware, czy ad-ware

    Programy typu Spyware, czy Ad-ware mogą również powodować wystąpienie problemu z uruchomieniem gry.

    Zainstaluj w takim wypadku oprogramowanie do wykrywania takich programów i usuń je z komputera. Poniżej podajemy linki do bezpłatnych programów tego typu
    http://software-files.download.com/sd/F ... d=10045910

    http://betanewsdl.ams.cachefly.net/spybotsd14.exe

  2. #2
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Wielkopolska
    Postów
    644
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z oryginalną płytą. Rozwiązanie cd projektu- działa

    Nie wiem dlaczego ale jak ściągnąłem ten programik to podstawa zaczęła mi działać bez płyty chyba że coś źle zrobiłem :?
    A jak chciałem włączyć dodatek to nawet nie pokazywało się żeby włożyć oryginalną płytę. :?

    EDIT: Kurka, musiałem wszystko reinstalować bo nic nie działało :x

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Naprawa błędu z "Conflict with Emulation Software detected"

    Witam wszystkich na forum a na przywitanie opowiem jak ja rozwiązałem mój problem z uruchomieniem "Medieval II: Total War - Królestwa" otóż kiedy po zakupie nowego kompa dostałem komunikat o wykryciu emulatora napędu mimo że nigdy żadnego nie instalowałem ściągnąłem program " SecuROM™ Diagnostic Tool" i on ściągnął nową binarkę z zaktualizowanym DRM-mem i teraz gra działa normalnie TYLKO NIE KORZYSTAJCIE Z TEGO PROGRAMU JEŚLI NIE JESTEŚCIE "PRAWYMI OBYWATELAMI" NIGDY NIE WIADOMO JAKIE "FEATURKI" FIRMA "SONY" W NIM ZASZYŁA !

    Mam nadzieje że wyraziłem się jasno nie chcę dostać bana za naruszenie regulaminu po pierwszym poście

    Napisałem to w nadziei że komuś pomogę nie piszcie z pretensjami jeśli wasze gry nie były oryginalne i dostaniecie listy z pogróżkami za korzystanie z Warezu
    Update
    Dziś reinstalowałem grę i próbowałem użyć tego programu ponownie jednak wygląda na to że jego serwery padły i nie ściąga już poprawionego pliku "kingdoms.exe" skontaktowałem więc się z pomocą techniczną "securom support" i już wysłali mi nowy plik który działa prawidłowo !

    edit:

    Zauważyłem że od dłuższego czasu niektórzy użytkownicy forum napotykają trudności z uruchomieniem dodatku Kingdoms otóż ich rozwiązaniem jest kontakt z suportem securom-a ja tak zrobiłem i już wysłali mi sprawny plik "kingdoms.exe" i gra działa jak wcześniej a ponieważ jest to "legalne" rozwiązanie multiplayer powinien działać bez problemu jednak nie miałem okazji jeszcze go przetestować jest też szansa że pomoże to również w przypadku podstawki !

    TYLKO PAMIĘTAJCIE WASZ SYSTEM POWINIEN BYĆ CZYSTY A GRY ORYGINALNE PONIEWAŻ POMOC TECHNICZNA ZAŻĄDA OD WAS PRZESKANOWANIA SYSTEMU SWOIM PROGRAMEM DIAGNOSTYCZNYM I NIE SPODOBA IM SIĘ JAK ZNAJDOM PRZERABIANE PLIKI "*.exe " NA WASZYM DYSKU !!!

    A oto dowód że to działa

    BEFORE
    [attachment=1:n5g5mfga]Screen1.JPG[/attachment:n5g5mfga]

    AFTER
    [attachment=0:n5g5mfga]Screen2.JPG[/attachment:n5g5mfga]

    Mam nadzieję że to pomoże posiadaczom ORYGINAŁÓW i dziwie się że nikt do tej pory na to nie wpadł bo wystarczyło kliknąć w link wyświetlany razem z komunikatem błędu i postąpić według instrukcji !

    Na koniec dodam że niezbędny do tego jest program "SecuROM™ Diagnostic Tool" w celu wygenerowania informacji diagnostycznej i wysłaniem jej do suportu jednak jest on potencjalnym "SPYWARE" dlatego po wszystkim należy go natychmiast USUNĄĆ I PAMIĘTAJCIE KORZYSTACIE Z NIEGO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !

    Z edytowałem ci posta. Lepiej nie pisać jednego pod drugim. Zerknij na PW- Prywatne Wiadomości. Z góry dziękuję

    Przeniosłem, czasami zerknij po forum, dzięki za chęć pomocy
    Eutyches

  4. #4
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    258
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z oryginalną płytą. Rozwiązanie cd projektu- działa?

    Aha! To na tym ma polegać to zabezpieczenie przed piractwem. Gra jest celowo uszkodzona a dopiero jaki Ci sprawdzą osobiście, że nie masz pirata to podeślą sprawny plik Tak czy siak wymiatasz Luk. Ciekawe czy innym też zadziała.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z oryginalną płytą. Rozwiązanie cd projektu- działa?

    Ale jak uruchomić ten wypakowany program, o którym mowa w punkcie I? Mam mam tylko plik o nazwie SECDRV z podtytułem Plik systemowy(którego trzeba uruchomić przez przy próbie jego uruchomienia wyskakuje "otwórz za pomocą...") , informacje instalatora i plik txt. Luk w jakiej kolejności trzeba to wszystko ściągnąć i uruchomić? Bo cały ten support wygląda nieco skomplikowanie. Tak przy okazji to po prostu skandal, jak CD-Projekt traktuje graczy, wciskając im za ich ciężko zdobyte pieniądze, jakiś wadliwy program.

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z oryginalną płytą. Rozwiązanie cd projektu- działa?

    Jeśli chodzi o rozwiązanie cd projektu to według poradnika zamieszczonego w pierwszym poście tego wątku wystarczy zainstalować ten sterownik klikając PPM plik "SecDrv.inf" a następnie po pojawieniu się menu kontekstowego kliknąć LPM w "zainstaluj" na koniec wybieramy kampanie która nas interesuje klikamy jej skrót PPM a potem na właściwości i w okienku które się pojawi przechodzimy do zakładki zgodność klikamy "uruchom ten program w trybie zgodności" i wybieramy z rozwijanego menu Windows 2000 klikamy OK teraz można uruchomić grę korzystając ze zmodyfikowanego skrótu a wszelkie uwagi odnośnie działania tego poradnika i wszelkich skutków ubocznych jego stosowania kierujemy do cd projektu

    Następnym rozwiązaniem może być kontakt z suportem securom-a

    W tym celu najpierw możemy się zapoznać z anglojęzycznymi instrukcjami:
    https://support.securom.com/faq_dc.html
    https://support.securom.com/diaghelp/analysis1.html
    http://www.securom.com/How_to_generate_ ... s_file.zip

    Następnie ściągamy program SecuROM™ Diagnostic Tool

    http://download.securom.com/support/srdiag.zip instalujemy go i upewniamy się że mamy w napędzie właściwy dysk

    Gdy mamy już zainstalowany program diagnostyczny klikamy PPM w skrót dowolnej kampanii z dodatku "Medieval II: Total War - Królestwa" i z menu kontekstowego wybieramy pozycję "Launch Analysis" wyświetli się okienko pytające o zgodę na przeskanowanie komputera jeśli wyrazimy zgodę po pewnym czasie wyświetli się komunikat informujący o zakończeniu skanu.

    Następnym krokiem jest odnalezienie na dysku twardym komputera pliku "AnalysisLog.sr0" zawierającego wyniki skanowania przeprowadzonego wcześniej

    Dla Windowsa XP powinien być w C:\AnalysisLog.sr0
    Dla Windowsa Vista i Seven prawdo podobnie jest to C:\Users\?Twoja_Nazwa_Użytkownika?\Desktop\Analys isLog.sr0

    Po odnalezieniu pliku "AnalysisLog.sr0" kompresujemy go Zipem by uniknąć błędów podczas wysyłania

    W końcu wchodzimy na https://support.securom.com/contact2.php i wypełniamy formularz pomocy technicznej który jest bardzo prosty NIE WOLNO ZAPOMNIEĆ DOŁĄCZYĆ DO WIADOMOŚCI SKOMPRESOWANEGO PLIKU "AnalysisLog.sr0"

    UWAGA 1

    Z POMOCOM TECHNICZNĄ SECUROM-A KORESPONDUJEMY WYŁĄCZNIE W JĘZYKU ANGIELSKIM !

    UWAGA 2

    PRZYPOMINAM MOJE OSTRZEŻENIE Z POPRZEDNIEGO POSTA :

    "WASZ SYSTEM POWINIEN BYĆ CZYSTY A GRY ORYGINALNE PONIEWAŻ POMOC TECHNICZNA ZAŻĄDA OD WAS PRZESKANOWANIA SYSTEMU SWOIM PROGRAMEM DIAGNOSTYCZNYM I NIE SPODOBA IM SIĘ JAK ZNAJDOM PRZERABIANE PLIKI "*.exe " NA WASZYM DYSKU !!!"

    To chyba tyle jeśli gdzieś jest błąd proszę mnie powiadomić zaznaczam że podałem powyższe linki w celach informacyjnych a z programu SecuROM™ Diagnostic Tool korzystacie na własną odpowiedzialność za jego działanie odpowiada producent który prawdopodobnie spowodował to całe zamieszanie więc jeśli zdecydujecie się go użyć nie zapomnijcie na wszelki wypadek potem go usunąć !

    Mam nadzieje że to zamyka sprawę suportu securom-a

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z oryginalną płytą. Rozwiązanie cd projektu- działa?

    Pomoc techniczna CD Projektu, do której się także zwróciłem o pomoc, przesłał mi maila takiej treści:
    Dziękujemy za skontaktowanie się z działem pomocy technicznej firmy CD Projekt.

    Problem z weryfikacją płyty związany jest z samym wydaniem gry. Proszę o podanie danych adresowych na które będziemy mogli przesłać nowy nośnik.
    A więc pozostaje jeszcze trochę poczekać.

    PS. "System ma być czysty" tzn. że ma być oryginalny?

  8. #8
    Gość

    Re: Problem z oryginalną płytą. Rozwiązanie cd projektu- działa?

    Cytat Zamieszczone przez Pancerniak
    Pomoc techniczna CD Projektu, do której się także zwróciłem o pomoc, przesłał mi maila takiej treści:
    Dziękujemy za skontaktowanie się z działem pomocy technicznej firmy CD Projekt.

    Problem z weryfikacją płyty związany jest z samym wydaniem gry. Proszę o podanie danych adresowych na które będziemy mogli przesłać nowy nośnik.
    A więc pozostaje jeszcze trochę poczekać.

    PS. "System ma być czysty" tzn. że ma być oryginalny?
    Tak

    Luk
    Dziękuję bardzo za pomoc. Nie zapomnę o tym

  9. #9
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Wielkopolska
    Postów
    644
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Problem z oryginalną płytą. Rozwiązanie cd projektu- działa?

    Mam pytanie.
    Żeby zagrać w Kingdoms użyłem wiadomo jakiego sposobu.
    Rozumiem że przez ten sposób nie zagram w multi?

  10. #10
    Gość

    Re: Problem z oryginalną płytą. Rozwiązanie cd projektu- działa?

    Tak

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [Seria] Osprey Publishing - oryginalna wersja (angielska)
    By KLAssurbanipal in forum Książki historyczne
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 15-02-2024, 10:41
  2. Powtórki bitew - problem, rozwiązanie
    By Domen in forum Rome KO I
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 14:50
  3. Problem z plikiem bądz z płytą w ( MEDIEVAL 2 TOTAL WAR)
    By Drejkob92 in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 14:35
  4. Problem z Płytą
    By swistakowo in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 21:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •