Zobacz wyniki ankiety: Najgorsze Państwo

Głosujących
303. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Maurowie

    52 17.16%
  • Egipt

    6 1.98%
  • Turcja

    19 6.27%
  • Ruś

    98 32.34%
  • Węgry

    16 5.28%
  • Mediolan

    13 4.29%
  • Sycylia

    38 12.54%
  • Polska

    22 7.26%
  • Szkocja

    25 8.25%
  • Wenecja

    14 4.62%
Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 140

Wątek: Najgorsze Państwo

  1. #31
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    82
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najgorsze Państwo

    Co do Szkotów to moim zdaniem zależy np. od modyfikacji, grając w SS zauważyłem że nie kiedy potrafili zając Wlk. Brytanię, zostawiając Anglii tylko Caen.

  2. #32
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najgorsze Państwo

    POwinieneś dać 2 opcje do zaznaczenia(najgorsze państwo-komputer oraz najgorsze państwo- jak my gramy, ale dobra) Moim zdaniem najgorszym państwem którym gra komp są Maurowie, jak grałem polską ich frakja upadła po bodajrze 35 lub 45 turach O_o, nie wiem kto konkretnie ich tak załątwił, ale stawiam na hiszpanów. CO do gry mojej hhhhmmmmmm..... najgorzej grało mi się chyba egiptem, wszyscy mnie jechali, słabe jednoski, położenie blisko mongolaków, a w dodatku żeby mnie dobić(atakowałmy mnie już mongoły i zajeły Jerozolimę i Gazę) nasz papa, jakby nie miał co robić zwołał krucjatę na Aleksandrię , po kilku turach przy moim terytorum pojawili sie hiszpanie i portugalczycy, a później zauwarzyłem armię niemiecką ((((

  3. #33
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    17
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najgorsze Państwo

    Nr 1. Ruś tak denerwująca zawsze dostaje od polakow ale kiedy trzeb to postawi 4 pelne armie z 2 prowincji
    Nr 2. Polska omg. ludzie jak ona sie rozrasta w moich 5 kampaniach polska zawsze jechała 3/4 europy a potem walczyła ze mną
    Nr 3. Szkocja zawsze dostaje od angli a jak uda się jej przeżyć to nic nie robi tylko siedzi na wyspach.

  4. #34
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: Najgorsze Państwo

    Cytat Zamieszczone przez Danielos
    Moim zdaniem najgorszym państwem którym gra komp są Maurowie, jak grałem polską ich frakja upadła po bodajrze 35 lub 45 turach O_o, nie wiem kto konkretnie ich tak załątwił, ale stawiam na hiszpanów.
    Wg Ciebie to jest mały okres czasu na (wreszcie) zwycięstwo którejś ze stron?

  5. #35
    Szambelan
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 396
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najgorsze Państwo

    Cytat Zamieszczone przez mefisto7
    Cytat Zamieszczone przez Danielos
    Moim zdaniem najgorszym państwem którym gra komp są Maurowie, jak grałem polską ich frakja upadła po bodajrze 35 lub 45 turach O_o, nie wiem kto konkretnie ich tak załątwił, ale stawiam na hiszpanów.
    Wg Ciebie to jest mały okres czasu na (wreszcie) zwycięstwo którejś ze stron?
    No własnie, zgadzam sie z kolega wyzej . Wiem ze to nie na temat ale tak ogolnie to ja lubie jak inne frakcje sie niszcza bo wtedy gra sie staje ciekawsza i bardziej realistyczna. A nie że my podbijamy, a inni sobie czekaja ;/

  6. #36
    Łowczy
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    185
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najgorsze Państwo

    Wiem, że dawno, ale odkopie

    Według mnie Polska... Grałem dużo razy kampanię najczęściej Francją( zawsze podbijałem Półwysep Iberyjski, Brytanie, Sycylie i Neapol(na tym kończyłem na jakieś 20 tur, a potem ruszałem z krucjatą i rozwijałem swoje państwo"od nowa" na ziemii świętej) i jak nie pomoge Polsce na początku to około 40 tury zostaje im, albo jedna ziemia, albo nic(pare razy tak miałem). Potem oczywiście fajnie się grało jak ryszałem im z bratnią pomocą, rozbiłem HRE i Danię i dałem Polsce z 10 ziem.

  7. #37
    Stolnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    1 126
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najgorsze Państwo

    Sycylia. Nie wiem co z nimi jest, ale Papa ich nie lubi, a Papa ma swoich ludzi wszędzie .
    Now... Make me feel it! Make me feel alive again!!!

  8. #38
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Najgorsze Państwo

    Czemu nie ma wszystkich nacji :?: :?:
    Głosowałem na Turcję,
    Choć za najgorszych uważam Francuzów.
    Nie lubiłem Galii, to i Francji nie polubiłem, takie uprzedzenie.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #39
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Najgorsze Państwo

    Problem "najgorszego państwa" można przedstawić w trójnasób:
    1. Jako najgorsze do prowadzenia.
    W tym aspekcie moim zdaniem najtrudniej jest Węgrami - państwo jest otoczone przez Cesarstwo Zach, Wenecję, Cesarstwo Wschodnie a z czasem i Polskę. Trzeba na początku dobrze się zastanowić kogo, z w/w frakcji obrać sobie za sojusznika a kogo za cel ataku.
    Również trudno mi się gra Turcją, chyba głównie ze względu na położenie geograficzne (tereny górzyste a zatem dość kiepskie połączenia między miastami/zamkami). Poza tym w ogóle frakcje "prawej strony mapy" - Egipt i Turcja mają chyba najgorzej. Mam tu na myśli oczywiście inwazję Mongołów. Bo co z tego, że fajnie nam idzie, że się rozwijamy gospodarczo, militarnie czy w ogóle cywilizacyjnie, jak w pewnym momencie "schodzi lawina" i mamy po prostu przesra... (podobnie w przypadku Rusi)

    2. Państwo najgorzej prowadzone przez komputer.
    W moim przekonaniu zdecydowanie w tym kontekście na pierwsze miejsce wysuwa się Bizancjum. To jak ta frakcja jest prowadzona przez AI woła o pomstę do nieba. Cesarstwo Wschodnie zawsze zbiera ostre cięgi od Wenecji, Węgier, Turcji by wreszcie zostać zmiażdżone przez Mongołów. Aż mi nieraz ich szkoda...

    3. Najgorsze państwo jako najgorszy=najtrudniejszy przeciwnik.
    Tendencyjnie można by powiedzieć, że taką frakcją są już wspomniani Mongołowie. Jakby nie było, grając Egiptem, Turcją, Bizancjum, Rusią czy nawet Polską zawsze, niczym refren, powraca myśl: "przecież oni niedługo przyjdą, trzeba zbierać armie". Zaryzykuję i powiem, że prowadzenie w/w frakcji tak na prawdę sprowadza się do przygotowań do odparcia Złotej Ordy (jak już zostaną uśmierzeni, można mieć wreszcie komfort "gry na luzie", no bo co jeszcze gorszego może nas spotkać? Timurydzi? Jak poradziliśmy sobie z Mongołami to i z tymi następnymi damy radę).
    Z frakcji grywalnych, jak dla mnie, najtrudniejszym przeciwnikiem jest Mediolan. Nie ze względu na poziom militarny czy liczebny lecz na "wszędobylskość", niezwykle irytującą namolność. Armie Mediolanu są bardzo zadziorne, to agresor kuty na cztery łapy - szybko podbija kolejne prowincje i ma gdzieś słowa/bulle papieskie.
    Podobnie się zachowuje Dania, jednak nie na taką skalę jak Mediolan.

  10. #40
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: Najgorsze Państwo

    O taaaak, Mediolan to zawsze była menda, ale nie zgodzę się że dania w mniejszym stopniu. Oni to dopiero zawsze mi zachodzili za skórę, nigdy nie poszanowali sojuszu. Jeszcze Wenecję uznałbym za wredną. Też jjest agresywna.

Strona 4 z 14 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Najgorsze Kampanie i frakcje.
    By Krzyzak in forum Kingdoms
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 18:53
  2. Najlepsze państwo w Bellum ;)
    By Arthas990 in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 19:35
  3. KO Państwo Papieskie
    By pepryk132 in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:15
  4. [ROZWIĄZANE] Państwo Handlowe
    By maciuskooo in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 19:11
  5. Państwo Papieskie
    By Salino in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 14:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •