Strona 11 z 71 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 709

Wątek: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

  1. #101
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Hot-seat

    Cytat Zamieszczone przez Spukologist
    Chyba nie ma , bo jak by był to powstałoby dużo KO dla Rome.
    Jest. Umożliwia granie w 2 osoby na jednym kompie. Zero komfortu, skrypt skomplikowany w obsłudze. Zwie się PEB czy coś takiego. Nie ma nawet sensu uruchamiać.


  2. #102
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    55
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    Dawno tu nie pisałem

    Na dzień dobry - forum wygląda do dupy...jest nieczytelne.

    A co do gry. Jak skutecznie walczyć (wykorzystać) formacje potrafiące ustawić się w falangę?

    Zauważyłem że jak ustawie odziały frontem do przeciwnika i przeciwnik "wejdzie mi na włócznie" to jest rzeźnia i wygrywam. Wystarczy jednak że to ja muszę podejść do przeciwnika to już jest kapa. Gdy wyłączam "opcje falangi" żeby pobiegli to zupełnie tracą na sile i jakości a nie potrafią się "złożyć" tuż przed atakiem. Problem jest też gdy walczę przeciwko jednostce miotającej....falanga dostaje ostro.

    Może ktoś mi zdradzić jakieś wskazówki jak nimi skutecznie walczyć?

  3. #103
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    proste - falanga nie jest stworzona ani do biegania, ani do walki z jednostkami dystansowymi. Co prawda da się wyłączyć umiejętność specjalna i podbiec trochę - przydaje się gdy inną falangą związaliśmy już wroga a akurat nie mamy bardziej mobilnej jednostki pod ręką, podbiegamy z boku ew. od tyłu i robimy rzeźnie. Inaczej gdy poszczególne jednostki falangi "rozchodzą" się do piechoty/kawalerii wroga to w powstałe luki możesz wjechać jednostkami bardziej mobilnymi czy to lekka piechota czy kawalerią.

    po co w ogóle podbiegać do wroga, da się bez problemu do niego podejść - jednostki się nie zmęczą nie złamią szyku. trwa to parę sekund dłużej. Co do miotaczy - na nich jest tylko jedna rada, właśni miotacze ew. kawaleria wszelkiego typu.

    Falanga to najprostsza chyba formacja w ataku. Przeciwnik prędzej czy później będzie musiał wpaść na twoja falangę a jednostkami mobilniejszymi flankujesz tedy i wszystko
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  4. #104
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    Cytat Zamieszczone przez Furiusz
    Co do miotaczy - na nich jest tylko jedna rada, właśni miotacze ew. kawaleria wszelkiego typu.
    W prawdzie Macedończycy mają z tym kłopot, ale ciężcy hoplici nie muszą obawiać się miotaczy

    A.K.A. Askorti

  5. #105
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    Ja wiem, łucznikami galów można rozwalić każdą jednostkę falangi - ni jak jej nie dogonisz, zawsze atakują z zasadzki (bo mogą się schować nawet na pustyni w trawie ) trzeba mieć tylko dwie takie jednostki na każdą jedną jednostkę falangi (i ew. złoty mieczyk)
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  6. #106
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    92
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    Jest jakiś sposób na rydwany które wpadły w panikę :?: Jestem początkujący w używaniu ich i strasznie mnie denerwują. Jak wpadną w panikę to do końca bitwy biegają byle gdzie i ani ich zabić nie można ani nic (mówię o własnych rydwanach) :roll:

  7. #107
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    Cytat Zamieszczone przez Mavrug
    Jest jakiś sposób na rydwany które wpadły w panikę :?: Jestem początkujący w używaniu ich i strasznie mnie denerwują. Jak wpadną w panikę to do końca bitwy biegają byle gdzie i ani ich zabić nie można ani nic (mówię o własnych rydwanach) :roll:
    Chyba nie. A powinna być opcja taka jak u słoni, zabicie koni ^^

    A.K.A. Askorti

  8. #108
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    92
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    Kolejne 2 pytanka.
    1.Komputer często tak robi że jak mam przewagę liczebną w trakcie bitwy gdy podchodzę do niego to zaczyna uciekać z pola bitwy za czerwoną granice i koniec walki jest bez żadnych strat z obu stron. Ja nie mam takiej możliwości, odwrót jest możliwy tylko w wypadku obsady onagerów gdy porzucą sprzęt lub gdy jednostce spadną morale. Raz miałem walkę 1 oddział lekkiej jazdy + generał vs 3 000 Rzymian i nie mogłem uciec też :? (ale udało mi się go uratować, z 200 ludzi przetrwało.. dwóch w tym generał )

    2.Czasem w bitwach jest status że "jednostka nie może uciec", głównie przy podboju miast, się rozumie, wygrywasz = przeciwnik traci wszystko. Ale czasem jest tak że np. przy jakimś nabrzeżu pojawia się ikona "nie może uciec" a po walce ci co zdołali z bitwy zbiec uciekają normalnie :roll: :?

  9. #109
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    Siema mam takie oto pytanie...
    nie mogę sobie poradzić z patchowaniem gry do 1.5
    mam rome TW 1.0.0.0
    który patch najpierw wgrać?
    wgrałem 1.3 to gra nie chciała nawet ruszyć:/
    Pzdr

  10. #110
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: PYTANIA POCZĄTKUJĄCYCH GRACZY

    Cytat Zamieszczone przez ratownik
    Na dzień dobry - forum wygląda do dupy...jest nieczytelne.
    W sensie?

    Cytat Zamieszczone przez ratownik
    A co do gry. Jak skutecznie walczyć (wykorzystać) formacje potrafiące ustawić się w falangę?
    Falanga ma zastosowanie takie, że stoi jak mur i nie przepuszcza niemal niczego. Ma to swoje słabe strony, między innymi właśnie ograniczona mobilność. Bez jednostek wsparcia (kawaleria, miotacze - najlepiej oczywiście łucznicy/procarze) jedyne co będziesz mógł robić to biegać w nieskończoność. Taki urok tej gry, pewnych rzeczy nie przeskoczysz, musisz szukać innych rozwiązań.

    Cytat Zamieszczone przez Mavrug
    Jest jakiś sposób na rydwany które wpadły w panikę :?: Jestem początkujący w używaniu ich i strasznie mnie denerwują. Jak wpadną w panikę to do końca bitwy biegają byle gdzie i ani ich zabić nie można ani nic (mówię o własnych rydwanach) :roll:
    Niestety największą wadą rydwanów z kosami jest ich szał, którego nie można ujarzmić, a samej jednostki nie da się w trakcie bitwy pozbyć. Skuteczna, ale bardzo ryzykowna broń (rydwany egipskie i brytyjskie nie wpadają w szał).

    Cytat Zamieszczone przez Furiusz
    Ja wiem, łucznikami galów można rozwalić każdą jednostkę falangi - ni jak jej nie dogonisz, zawsze atakują z zasadzki (bo mogą się schować nawet na pustyni w trawie ) trzeba mieć tylko dwie takie jednostki na każdą jedną jednostkę falangi (i ew. złoty mieczyk)
    Chyba wysiłek niewspółmierny do problemu. Są inne sposoby, o wiele tańsze i skuteczniejsze (młot i kowadło, manewrowanie jazdą). Ale skoro już mowa o łucznikach, to niemal każdy rodzaj (tak, nawet ci za 190) będzie skuteczny, zwłaszcza na złotym ataku.

    Cytat Zamieszczone przez Mavrug
    Kolejne 2 pytanka.
    Hmm, nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Z tego co czytałem kiedyś na totalwar.com - niby mamy do czynienia z bugami, ale to już dawno temu było. Taki urok gry, komputer wszędzie ma fory.

    Cytat Zamieszczone przez crann
    nie mogę sobie poradzić z patchowaniem gry do 1.5
    mam rome TW 1.0.0.0
    Kiedy kupowałeś grę? (to ma znaczenie)

Strona 11 z 71 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących graczy
    By voitek in forum Total War: Rome II
    Odpowiedzi: 1783
    Ostatni post / autor: 25-02-2023, 20:59
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 13:47
  3. Pytania początkujących
    By Dunkel in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1328
    Ostatni post / autor: 23-11-2017, 16:15
  4. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 13:20
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-03-2014, 17:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •