Strona 133 z 133 PierwszyPierwszy ... 3383123131132133
Pokaż wyniki od 1 321 do 1 329 z 1329

Wątek: Pytania początkujących

  1. #1321
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2017
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Nie włącza mi się to na Win 10, ktoś pomoże?

  2. #1322
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2017
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Opisz problem, co się dzieje podczas uruchomienia. Nie znam się na tym i raczej nie pomogę, ale będzie innym łatwiej zacząć.

    Pytania ode mnie:
    1. Dlaczego polska szlachta przegrywa 1 vs 1 z rycerzami w zbrojach? Wiem że to konnica strzelecka vs ciężka kawaleria, ale polska szlachta ma lepsze statystyki.
    2. Raczej komentarz niż pytanie, ale dla mnie jest dziwne. Podbiłem Polską Rosję i jestem w trakcie nawracania tamtejszej ludności, do kaukazu kapłani jeszcze nie dotarli. Mam ekskomunikę i tereny na których mam 0% moich wyznawców są obrażone za ekskomunikę. Ateiści i innowiercy przejmują się zdaniem papieża . Wiem że tak działa gra, ale to nielogiczne. 20% nieporządku za ekskomunikę powinno być wyliczane z wiary danej osady (przy zerowym udziale katolików ekskomunika by nie działa, przy samych katolikach siła ekskomuniki byłaby pełna czyli 20%)

  3. #1323
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez kamil9191 Zobacz posta
    Pytania ode mnie:
    1. Dlaczego polska szlachta przegrywa 1 vs 1 z rycerzami w zbrojach? Wiem że to konnica strzelecka vs ciężka kawaleria, ale polska szlachta ma lepsze statystyki.
    Myślę że wszystko się rozchodzi o siłę szarży oraz samą zbroję.

    Cytat Zamieszczone przez kamil9191 Zobacz posta
    2. Raczej komentarz niż pytanie, ale dla mnie jest dziwne. Podbiłem Polską Rosję i jestem w trakcie nawracania tamtejszej ludności, do kaukazu kapłani jeszcze nie dotarli. Mam ekskomunikę i tereny na których mam 0% moich wyznawców są obrażone za ekskomunikę. Ateiści i innowiercy przejmują się zdaniem papieża . Wiem że tak działa gra, ale to nielogiczne. 20% nieporządku za ekskomunikę powinno być wyliczane z wiary danej osady (przy zerowym udziale katolików ekskomunika by nie działa, przy samych katolikach siła ekskomuniki byłaby pełna czyli 20%)
    Wyprowadź z osady a następnie wrzuć z powrotem generała lub kilka jednostek a zadowolenie ulegnie pozytywnej przemianie (ten myk stosuj nie tylko w przypadku narzucenia ekskomuniki).Po za tym wschodnie prowincje ruskie to same forty/zamki a nie miasta a te z reguły rzadko kiedy się buntują.No chyba że stacjonujący w nich garnizon jest bardziej aniżeli symboliczny.Pierwsze miasto na Kaukazie to bodajże Erewań który,moim zdaniem,można opanować ale nie warto w niego zbyt wiele inwestować zważywszy że zazwyczaj pada ofiarą najpierw Mongołów a następnie Timurydów.
    Lepiej umocnić się w Kijowie,Haliczu,Moskwie oraz Nowogrodzie.
    Ewentualnie wyślij zabójców i pozbądź się problemu .


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  4. #1324
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2017
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    1. Polska szlachta ma 4 premii do szarży, a rycerze 5, ale dalej szlachta jest mocniejsza, bazowo wygrywa 11:8. Pancerzem wygrywa 5:3, a obroną ogólnie 17:13.
    2. Jakie nie opłaca? Zawsze się opłaca. Na początku było ciężko, ale kapłani zrobili robotę i tereny bezpieczne. Teraz mi tam Turcja wchodzi, ale miałem agenta za kaukazem i widziałem ruchy wojsk to zacząłem rekrutację 3 tury wcześniej. Zamek mam w Sarkel, następny jest w Haliczu. Pamiętam jak kiedyś grałem Polską i Mongołowie mi wjechali, chciałem rekrutować, ale takie odległości były że nie szło pomóc. Do Krakowa mi doszli. Najazd Turków zatrzymany na pierwszej prowincji, a niedługo dojdzie wsparcie z Halicza i ciekawe co zrobią z kapłanami na swoim terytorium.
    Nie pytałem o radę tylko chodziło mi o kumulację innowierców z ekskomuniką co jest dla mnie głupie. Papież powiedział ateiście lub innowiercowi że wyklucza go ze społeczeństwa katolików no wow. Ekskomunika powinna uwzględniać tylko katolików.

  5. #1325
    Podczaszy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    504
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 9 podziękowań w 7 postach
    To napisz moda i to zmień, o jezu, zamiast narzekać na 11-letnią grę w której nic nie zmienią już.

  6. #1326
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Cytat Zamieszczone przez Stefcio Zobacz posta
    Nie włącza mi się to na Win 10, ktoś pomoże?
    Spróbuj zainstalować DirectX 9 najnowszy. Nie stracisz Directa 11

  7. #1327
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    No to ja mam serię pytań:
    1. Jak naprawić bug: gdy wypuszczam jeńców rośnie strach, jak ich ścinam/okup to rośnie lojalność. Wydaje mi się, że powinno być na odwrót?
    2. Jak zrobię kilka prób przekupstwa dyplomatą w jednej rozmowie (wszystkie nieudane) to rośnie autorytet i strach- czy to bug i ew. jak naprawić?
    3. Jak szkolić dyplomatów? Wiem, że dyplomacja w medku jest taka sobie, ale grając niektórymi frakcjami ma się naprawdę dużo kasy (Wenecją mam regularnie 200k) i fajnie by było czasem pobawić się w przekupstwa generałów i miast, ale zwykle moi dyplomaci są kompletnie do bani, a po kilku próbach przekupstwa dostają cechy z ujemnymi wpływami

    ps.
    gram przez steam w Medieval II
    wróciłem do gry niedawno - klasyk po prostu, ale w na ww. pytanie wcześniej nie znalazłem odpowiedzi

  8. #1328
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bruja79 Zobacz posta
    No to ja mam serię pytań:
    1. Jak naprawić bug: gdy wypuszczam jeńców rośnie strach, jak ich ścinam/okup to rośnie lojalność. Wydaje mi się, że powinno być na odwrót?
    Rośnie honor i reputacja dyplomatyczna, strach może wzrosnąć za wygraną bitwę raz, ale generalnie honor będzie rósł jak będziesz wypuszczał.


    2. Jak zrobię kilka prób przekupstwa dyplomatą w jednej rozmowie (wszystkie nieudane) to rośnie autorytet i strach- czy to bug i ew. jak naprawić?
    Na pewno? Może władcy się zmieniać, choć nie wydaje mi się, może źle powiązałeś jakieś fakty.

    3. Jak szkolić dyplomatów? Wiem, że dyplomacja w medku jest taka sobie, ale grając niektórymi frakcjami ma się naprawdę dużo kasy (Wenecją mam regularnie 200k) i fajnie by było czasem pobawić się w przekupstwa generałów i miast, ale zwykle moi dyplomaci są kompletnie do bani, a po kilku próbach przekupstwa dostają cechy z ujemnymi wpływami
    Musi być dobrze wyszkolony, czyli przejść wiele misji, w których SI się zgodzi na jego propozycje.

    ps.
    gram przez steam w Medieval II
    wróciłem do gry niedawno - klasyk po prostu, ale w na ww. pytanie wcześniej nie znalazłem odpowiedzi[/QUOTE]


    Jak zaczniesz iść w mody spróbuj tego, celem było zachowanie klasyka jedynie ze zmienioną mechaniką i znacznie poprawioną inteligencją bota. Kasy brakuje, gra jest trudniejsza.

    http://forum.totalwar.org.pl/showthr...cja-walka-itd)

  9. #1329
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2012
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piter Zobacz posta
    Rośnie honor i reputacja dyplomatyczna, strach może wzrosnąć za wygraną bitwę raz, ale generalnie honor będzie rósł jak będziesz wypuszczał.




    Na pewno? Może władcy się zmieniać, choć nie wydaje mi się, może źle powiązałeś jakieś fakty.



    Musi być dobrze wyszkolony, czyli przejść wiele misji, w których SI się zgodzi na jego propozycje.

    ps.
    gram przez steam w Medieval II
    wróciłem do gry niedawno - klasyk po prostu, ale w na ww. pytanie wcześniej nie znalazłem odpowiedzi


    Jak zaczniesz iść w mody spróbuj tego, celem było zachowanie klasyka jedynie ze zmienioną mechaniką i znacznie poprawioną inteligencją bota. Kasy brakuje, gra jest trudniejsza.

    http://forum.totalwar.org.pl/showthr...cja-walka-itd)
    Spróbuję moda, po prostu bardzo rzadko komputer zgadza mi się na coś innego niż dary, bądź muszę grubo przepłacić za rozejmy.
    Na samym początku dyplomata jakieś tam porozumienia robi a nawet za kasę, ale później to tragedia.

    Wydaje mi się, że to z rosnącym autorytetem i strachem wynika z buga steamowego (logicznie nie umiem tego wytłumaczyć).

    Dziękuję za odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez Bruja79 ; 23-11-2017 o 17:16 Powód: zaznaczenie cytatu

Strona 133 z 133 PierwszyPierwszy ... 3383123131132133

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących modderów
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 02-04-2023, 22:01
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 14:47
  3. Pytania początkujących moderów
    By Wilk in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 697
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 19:32
  4. Pytania początkujących moderów
    By adams35 in forum Shogun 2 i Zmierzch Samurajów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 22:10
  5. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 14:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •