Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1329

Wątek: Pytania początkujących

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Pytania początkujących

    z tego co pamiętam to był taki temat, a ja mam wiele pytań, z którymi się borykam i bardzo proszę o odpowiedź.
    1. Jak zrobić zasadzkę?
    2. Co robi handlarz i gdzie się go umieszcza, w co klikać by zaczął pracować na zysk?
    3. Słyszałem, że da się uzupełnić oddziały, tylko co trzeba zrobić?


    --------
    Tutaj proszę pisać jedynie pytania dotyczące rozwoju budynków, jednostek, handlu itp. Sprawy techniczne są objaśnione w FAQ. Jeśli tam nie znajdziecie odpowiedzi, to wtedy zakładajcie temat w Podzamczu.
    Pozdrawiam,
    Maximus XI

  2. #2
    Wojski
    Dołączył
    May 2014
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam. Czy zmęczonym jednostkom, wycofanym chwilowo z walki (gdzieś tam na ubocze) odnawia się energia, czy pozostają one zmęczone już do końca bitwy?

  3. #3
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez BartekH Zobacz posta
    Witam. Czy zmęczonym jednostkom, wycofanym chwilowo z walki (gdzieś tam na ubocze) odnawia się energia, czy pozostają one zmęczone już do końca bitwy?
    Jednostki regeneruja swoja wytrzymalosc nawet do stanu poczatkowegddzialy elitarne i majace lepsze statystyki szybciej nabieraja sil w porownaniu z wiekszoscia jednostek dostepnych na poczatku kampanii,np:ciezkozbrojni rycerze wolniej sie mecza od miejskiej milicji oraz szybciej sie regeneruja.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  4. Użytkownicy którzy uznali post Nezahualcoyotl za przydatny:


  5. #4
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Tak, no chyba, że są totalnie padnięci, wtedy już raczej nie ma co na to liczyć, ewentualnie troche wypoczną ale wiele to nie da.

    Niech żyje Gwardia!

  6. Użytkownicy którzy uznali post Lwie Serce za przydatny:


  7. #5
    Wojski
    Dołączył
    May 2014
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dzięki . Na pewno da mi to trochę więcej możliwości .

  8. #6
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Nie zauważyłem, żeby tak było ale ręki bym sobie nie dał uciąć, że nie wracają.

  9. #7
    Wojski
    Dołączył
    May 2014
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    To pewnie będę jeszcze co jakiś czas wstawiał jakieś pytania na forum . Oto kolejne:

    1. Co jest z szarżami? Wyczytałem, że na różnych patchach przeprowadza się je inaczej. Mam patch 1.0. Jeżeli po prostu kliknę dwa razy na wrogie jednostki, to moja konnica (piechota zresztą też) biegnie na przeciwnika, zatrzymuje się przed nim i walczy. Próbowałem ustawiać się naprzeciw mojego wroga, najpierw jeden klik i idą powoli, później podwójny klik - biegną na przeciwnika i zwykle się przed nim zatrzymują :/.

    2. Oczywiście sobie przerzuciłem w plikach Państwa chwilowo niegrywalne, żeby były od początku grywalnymi. Pograłem Danią, nauczyłem się zasad w grze panujących itp. itd. . Chciałem wypróbować Bizancjum, nie dało się. Miałem tylko mapę, możliwość wejścia do zamku, nawet kupna budynków, ale nie miałem możliwości ruszania kamerą po świecie gry, nie miałem paneli, które pokazują stan armii, finansów, ikonki wieści itp. Normalne, że coś się buguje przy "oszukańczym" odblokowaniu innych nacji?

    3. Mam problemy z zainstalowaniem patcha 1.2. Nie wiem, może powinienem zainstalować najpierw patch 1.1? Tylko, że na płycie dodatkowej jest jedynie wersja 1.2 :/, Może to przez to, że grzebałem w plikach gry (punkt 2)?

  10. #8
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez BartekH Zobacz posta
    To pewnie będę jeszcze co jakiś czas wstawiał jakieś pytania na forum . Oto kolejne:

    1. Co jest z szarżami? Wyczytałem, że na różnych patchach przeprowadza się je inaczej. Mam patch 1.0. Jeżeli po prostu kliknę dwa razy na wrogie jednostki, to moja konnica (piechota zresztą też) biegnie na przeciwnika, zatrzymuje się przed nim i walczy. Próbowałem ustawiać się naprzeciw mojego wroga, najpierw jeden klik i idą powoli, później podwójny klik - biegną na przeciwnika i zwykle się przed nim zatrzymują :/.
    Normalnie atakuj z biegu, ważne, żeby byli dobrze rozpędzeni, jeśli chcesz atakować z początku jadąc stępem to klikasz tylko raz, potem przed szarżą sami zaczną galopować.

    Cytat Zamieszczone przez BartekH Zobacz posta
    2. Oczywiście sobie przerzuciłem w plikach Państwa chwilowo niegrywalne, żeby były od początku grywalnymi. Pograłem Danią, nauczyłem się zasad w grze panujących itp. itd. . Chciałem wypróbować Bizancjum, nie dało się. Miałem tylko mapę, możliwość wejścia do zamku, nawet kupna budynków, ale nie miałem możliwości ruszania kamerą po świecie gry, nie miałem paneli, które pokazują stan armii, finansów, ikonki wieści itp. Normalne, że coś się buguje przy "oszukańczym" odblokowaniu innych nacji?
    Pierwszy raz słyszę o takich bugach po tym triku.

    Cytat Zamieszczone przez BartekH Zobacz posta
    3. Mam problemy z zainstalowaniem patcha 1.2. Nie wiem, może powinienem zainstalować najpierw patch 1.1? Tylko, że na płycie dodatkowej jest jedynie wersja 1.2 :/, Może to przez to, że grzebałem w plikach gry (punkt 2)?
    A patch odpowiada twojej wersji językowej (patch 1.1 nie jest konieczny).

  11. #9
    Asuryan
    Gość
    1. Idealne szarże - ustawić się naprzeciwko przeciwnika, jeden klik i idą powoli, a później w odpowiedniej odległości sami szarżują (bez jakiegokolwiek dodatkowego klikania na wrogu).

    2. Nie, nie jest normalne, pewno coś namieszałeś przy przerzucaniu.

    3. Odinstaluj. Zainstaluj ponownie. Najlepiej zaopatrz się w dodatek - automatycznie wprowadza najnowszy patch 1.3 w podstawce.

  12. #10
    Wojski
    Dołączył
    May 2014
    Postów
    75
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Asuryan Zobacz posta
    1. Idealne szarże - ustawić się naprzeciwko przeciwnika, jeden klik i idą powoli, a później w odpowiedniej odległości sami szarżują (bez jakiegokolwiek dodatkowego klikania na wrogu).
    No, w ferworze walki ciężko się panuje nad takimi rzeczami (przynajmniej mi, na razie)

    Cytat Zamieszczone przez Asuryan Zobacz posta
    3. Odinstaluj. Zainstaluj ponownie. Najlepiej zaopatrz się w dodatek - automatycznie wprowadza najnowszy patch 1.3 w podstawce.
    Chętnie bym zakupił grę wraz z dodatkiem (podstawową wersję dał mi kumpel, ale popękane trochę i porysowane płyty, dopiero za którymś razem się zainstalowała), ale niestety nie ma nigdzie pudełkowej wersji, tylko steam. Niestety, tutaj wolę tradycyjne pudełko, i to nie ukrywam, że chciałbym grę w języku polskim.


    Jeszcze jedno pytanie, o którym zapomniałem . Jak mam pogrupowane jednostki, i każę maszerować całej grupie w jakieś inne miejsce, to kilka jednostek idzie a kilka biegnie. Denerwujące to jest, bo przecież takie grupowanie powinno chyba pomagać a nie utrudniać gry. To normalne?

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących modderów
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 02-04-2023, 21:01
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 13:47
  3. Pytania początkujących moderów
    By Wilk in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 697
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 18:32
  4. Pytania początkujących moderów
    By adams35 in forum Shogun 2 i Zmierzch Samurajów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 21:10
  5. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 13:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •