Strona 132 z 133 PierwszyPierwszy ... 3282122130131132133 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 311 do 1 320 z 1329

Wątek: Pytania początkujących

  1. #1311
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2016
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witajcie

    Wracam do Medka po latach na spokojnie. Grajac kiedysna SS gram i teraz na SS6.4 i tu moje pytanie - pamietam że kiedys grałem na wolniejszej bitwie 0,5 i chcę ustawic takze taka szybkosć teraz ale nie pamietam jak - pomozecie proszę?

    Dubel postu i znów w złym temacie. Ostrzeżenie.
    Asuryan.

  2. #1312
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam! Po dość długim czasie postanowiłem znowu zagrać w Medievala. Włożyłem płytę, instaluję i wszystko gra. Po instalacji klikam na ikonkę, otwieram jako administrator i gra się nie włącza. Próbowałem przeinstalować i nic nie dało i wtedy przypomniałem sobie, że gra nie działa na Windows 7. Próbowałem chyba wszystkich sposobów z internetu, ale nic to nie dało. Grałem już kiedyś w Medievala na tym samym laptopie i tym samym systemie (Windows 7) i wiem że z tym problemem uporałem się dzięki temu forum. Niestety nie mogę znaleźć rozwiązania. Nie pamiętam dokładnie ale o tyle o ile wiem że coś się zmieniało i gra śmigała. Proszę was o pomoc w tej sprawie jak mam to naprawić bo ostatnio bardzo naszła mnie chęć do powrotu do Medievala. Zaznaczam jeszcze, że gra jest oryginalna z dodatkiem. I odnośnie dodatku jest drugi problem bo podczas instalacji wyświetla mi błąd, że jest zła wersja gry (bodajże jest 1.00 a ma być 1.30 albo na odwrót). Gdy grałem poprzednim razem to Medieval oraz Królestwa śmigały normalnie aż miło było grać. Proszę was o pomoc w tych dwóch sprawach tzn:

    1. Problem z włączeniem gry na Windows 7.

    2. Problem z instalacją dodatku (błąd podczas instalacji - zła wersja).

    Wiem, że to dość stara gra, a temat jest dość rzadko odwiedzany, ale mimo to bardzo liczę na waszą pomoc!

    Z góry dzięki!

    POZDRAWIAM!!!

  3. #1313

  4. Następujących 2 użytkowników podziękowało Xeir za ten post:


  5. #1314
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Kolega wskazał przydatne linki. Klucz to Direct9, w Win7 brakuje części jego bibliotek, mimo, że powinny być w wyższej wersji. I gra nie powinna być zainstalowana na partycji systemowej.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 30-01-2017 o 16:18

  6. Użytkownicy którzy uznali post Araven za przydatny:


  7. #1315
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Kolega wskazał przydatne linki. Klucz to Direct9, w Win7 brakuje części jego bibliotek, mimo, że powinny być w wyższej wersji. I gra nie powinna być zainstalowana na partycji systemowej.
    Czyli muszę zainstalować najpierw Direct9 jeśli mam nowszą wersję dobrze rozumiem? I druga sprawa to jest taka że o co konkretnie chodzi w drugim zdaniu?

  8. #1316
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Tak musisz zainstalować Direct9. Wtedy Medek powinien odpalić. Gra czyli Medek i każda inna powinny być na innym dysku niż Windows 7. Większość ludzi ma albo kilka dysków, albo jeden dyski podzielony na kilka partycji. Zainstalowanie gry na partycji tej samej co Windows zwykle to C: może powodować problemy z działaniem gry a zwłaszcza modów, bo system może blokować niektóre pliki w czasie instalacji.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Araven za przydatny:


  10. #1317
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Aha. Czyli jeżeli system mam zainstalowany na dysku C to grę instaluję na dysku D i do tego Direct i powinno chodzić. Teraz przez dwa-trzy dni nie będę miał możliwości ale jak tylko zainstaluję to napiszę czy działa. Ale z góry dzięki chłopaki

  11. #1318
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Niestety. Gra nie odpala mimo zainstalowania na innym dysku. A przy próbie zainstalowania Directx 9 wyskakuje błąd że nowa wersja została już zainstalowana. Podobno nie da się usunąć D11 ponieważ jest wpisana w Windows 7. Nie mogę zrozumieć dlaczego teraz gra mi nie działa bo kiedyś (dwa-trzy lata temu) chodziło jak tralala. U innych również nie ma problemów...

  12. #1319
    Cześnik Awatar NiemiłosiernySamarytanin
    Dołączył
    Oct 2016
    Postów
    315
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    27
    Otrzymał 43 podziękowań w 32 postach
    To nic, że masz zainstalowaną "nowszą wersję", zainstaluj directx 9 mimo tego, choć ja na win7 nie miałem żadnych problemów, dopiero win10 wymusił instalację starszego directx. Może wywal grę, a przed ponowną instalacją wyłącz UAC lub też przypisz Medka 2 do steama.

  13. #1320
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Najlepsze jest to, że próbowałem zainstalować directx9. Nawet próbowałem ściągnąć ze strony Microsoftu i nic to nie dało, ponieważ przy próbie zainstalowania wyskakuje komunikat że jest nowsza wersja zainstalowana i nie instaluje się 9... Mam nawet taki pomysł żeby ściągnąć grę ze Steama ale nie wiem czy problem nie będzie taki sam...

Strona 132 z 133 PierwszyPierwszy ... 3282122130131132133 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących modderów
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 02-04-2023, 21:01
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 13:47
  3. Pytania początkujących moderów
    By Wilk in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 697
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 18:32
  4. Pytania początkujących moderów
    By adams35 in forum Shogun 2 i Zmierzch Samurajów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 21:10
  5. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 13:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •