Strona 2 z 133 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1329

Wątek: Pytania początkujących

  1. #11
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Cytat Zamieszczone przez OskarX
    2-Papież nie jest przecież twoj a ,że jest twojej narodości np. Polska daje ci na początku max krzyżyków czyli papież cie kocha Jest taki jak inny, nie mozesz skladac zadnych prywatnych próśb. Może pograj sobie państwem papieskim
    w takim razie po co przekupywać kardynałów by głosowali nad moim kandydatem? Jaka w tym strategia?

    Cytat Zamieszczone przez OskarX
    [jak bedzie pisac ile czerpie kasy, to znaczy ,ze jest ok]
    7 florenów na turę to mało, prawda? trzeba budynki budować, by coś wzrastało?

    Cytat Zamieszczone przez OskarX
    zalozyc fort gienkiem, to mozesz sobie wsadzic duzo kupcow i beda czerpac dobrego surowca duzo kasy.
    gienkiem czyli generałem? bo kupcem mi nie wychodzi...co takiego trzeba kliknąć by założyć fort?
    generałem jest też gubernator, prawda?

    no i co do mariaży to chyba lepiej polować na księżniczkę niż brać jakąś nieznaną Brunhildę z Bytowa

    Jak się kupuje prowincję? Dyplomatą na dyplomatę/interesanta i propozycja daj prowincję z prpozycją zażycz sobie ile chcesz?
    Czy można kupić Mediolan czy jedyna szansa by ich zająć to wojna?

    dzięki jeszcze raz za dotychczasowe odpowiedzi

    i ps. co zrobić by pograć Państwem Kościelnym?

  2. #12
    Cześnik Awatar Przemysł II
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Królestwo Wybcz
    Postów
    314
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: pytania początkujących

    w takim razie po co przekupywać kardynałów by głosowali nad moim kandydatem? Jaka w tym strategia?
    przekupywanie jest bez sensu moim zdaniem
    7 florenów na turę to mało, prawda? trzeba budynki budować, by coś wzrastało?
    tak, to mało- staraj się wysyłać swoich kupców jak najdalej od stolicy i swego kraju- np do Timbuktu po złoto, do Antiochii pop przyprawy, wtedy to się opłaca, buduj placówki handlowe i je rozbudowuj, kiedyś otzrymasz propozycje założenia gildi kupców, która zwieksza wartość produkowanych tam kupców założ ją
    w tym temacie masz warunki uzyskania gildii kupców http://www.twcenter.net/forums/showp...33&postcount=4 - Merchant Guild jak nie wiesz
    gienkiem czyli generałem? bo kupcem mi nie wychodzi...co takiego trzeba kliknąć by założyć fort?
    generałem jest też gubernator, prawda
    generałem, robisz tak jakbyś chciał umieścić tak kupca( obecnie to generał) i po prawej stronie na dole będziesz miał taką opcje- budowa wieży i fortu i zbuduj fort
    Jak się kupuje prowincję? Dyplomatą na dyplomatę/interesanta i propozycja daj prowincję z prpozycją zażycz sobie ile chcesz?
    Czy można kupić Mediolan czy jedyna szansa by ich zająć to wojna?
    możesz tak jak mówisz, albo po prostu przkup miato ( dyplomatę wyślij do miasta) Mediolanu chyba nie mozesz kupić bo to stolica panstwa i tylko wojna pozostaje
    "My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor." J. Beck

    Acer Aspire 5750g
    procesor: i5-2410m 2,3 -2,9GHz
    karta graficzna: Nvidia GeForce 540m
    pamięć ram: 4 Gb ddr3-1333
    system operacyjny: W7 64 bit
    rozdzielczość: 1366x768

  3. #13
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Cytat Zamieszczone przez Przemysł II
    buduj placówki handlowe i je rozbudowuj, kiedyś otzrymasz propozycje założenia gildi kupców, która zwieksza wartość produkowanych tam kupców założ ją
    w tym temacie masz warunki uzyskania gildii kupców http://www.twcenter.net/forums/showp...33&postcount=4 - Merchant Guild jak nie wiesz

    generałem, robisz tak jakbyś chciał umieścić tak kupca( obecnie to generał) i po prawej stronie na dole będziesz miał taką opcje- budowa wieży i fortu i zbuduj fort
    roli kupca jakoś nie bardzo rozumiem, bo zauważyłem, że wystarczy kliknąć miasto, następne np. miejsce z winem i powstaje niebieska linia do tych miast i taki czerwony szpikulec wbity w pobliżu tego miejsca z winem. Za cholerę nie mogę kupcem tego uczynić... może ktoś rzucić screena? byłbym wdzięczny...

    a jak nominować gubernatora prowincji? bo podbiłem prowincję i nie mam kim jej obsadzić by się rozwijała moim trybem, a nie automatycznym...

  4. #14
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: pytania początkujących

    Cytat Zamieszczone przez Dunkel
    roli kupca jakoś nie bardzo rozumiem, bo zauważyłem, że wystarczy kliknąć miasto, następne np. miejsce z winem i powstaje niebieska linia do tych miast i taki czerwony szpikulec wbity w pobliżu tego miejsca z winem. Za cholerę nie mogę kupcem tego uczynić... może ktoś rzucić screena? byłbym wdzięczny...
    Każesz kupcowi iść po prostu na surowiec, jak otworzy szlak handlowy to w karcie postaci pojawi się linijka informująca o generowanym przychodzie/tura.

    Ty wyznaczając ten czerwony punkt ustalasz rally point jednostek - jak zrekrutujesz oddział, to on automatycznie uda się w to miejsce.

    a jak nominować gubernatora prowincji? bo podbiłem prowincję i nie mam kim jej obsadzić by się rozwijała moim trybem, a nie automatycznym...
    Przecież wystarczy w opcjach zaznaczyć, aby zarządzać wszystkimi osadami.

    Tak btw, czytałeś instrukcję do gry? Jeżeli jest to twój pierwszy TW, to naprawdę warto jest przejść tutorial i poczytać co nieco. Będzie o wiele łatwiej, a większość zagadnień jest przystępnie wyjaśniona.

  5. #15
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    a ja z innej beczki - mam SS 6.1 i gram Templarami. Niestety mój odwieczny problem to rekrutowanie jednostek. mimo rozbudowania zamków czy miast i nawrócenia nawet na ponad 80 % nie mogę zrekrutować właściwiem nikogo poza chłopskimi łucznikami (potem Muzułmańskimi) lub kusznikami w mieście. Żadnej podstawowej piechoty ani w mieście ani w zamku nie mam dostępnej - cały czas do nastepnej mozliwej jest 5 tur. Po rozbudowie nie moge też stworzyć żadnych mieczników czy pikinierów. moje siły składają się z najemników i pielgrzymów czy fanatyków po krucjatach i generałów z 5-7 gwiazdkami. Zawsze się to kończy wypowiedzeniem wojny przez Egipt i po prostu masakrą moich ludzi, bo 5 czy 6 prowincji jedną armia nie obronię.

    Natomiast grając inną frakcją podejrzałem ich z ciekawości i komputer radzi sobie świetnie z rekrutacją.

    Kto może pomóc?

  6. #16
    Stolnik Awatar Dunkel
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    808
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Cytat Zamieszczone przez Jarl
    Przecież wystarczy w opcjach zaznaczyć, aby zarządzać wszystkimi osadami.

    Tak btw, czytałeś instrukcję do gry? Jeżeli jest to twój pierwszy TW, to naprawdę warto jest przejść tutorial i poczytać co nieco. Będzie o wiele łatwiej, a większość zagadnień jest przystępnie wyjaśniona.
    a już w trakcie gry?

    faktem jest, że nie czytałem uważnie, tylko po łebkach przejrzałem tekst, w tutorial nie grałem, bo i tak trzeba kampanię przejść by odblokować Polskę. Do tej pory grałem w medievala jedynkę i myślałem, że sobie dam radę, zwłaszcza na niskim poziomie.
    Gram zatem Niemcami i dość szybko polubiłem się z papieżem, do tego stopnia, że zaplanowałem wspólny atak na Mediolan. Papież oczywiście tyłka nie ruszył, ale ekskomunikował Włochów. Czy można na takie coś liczyć częściej?

    No i powiedzcie mi, proszę, co uczynić by biskup/kardynał łapał punkty, bo mam jednego, którym zdaje się szaleje po całej mapie, chodzi po pogańskich krainach i nic...te wiedźmy, heretycy to wyskakują jako eventy? bo jeszcze nie zauważyłem...

  7. #17
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: pytania początkujących

    Cytat Zamieszczone przez Dunkel
    a już w trakcie gry?
    Esc -> Opcje gry -> Zawsze zezwalaj na budowę i rekrutację.

    Cytat Zamieszczone przez Dunkel
    Gram zatem Niemcami i dość szybko polubiłem się z papieżem, do tego stopnia, że zaplanowałem wspólny atak na Mediolan. Papież oczywiście tyłka nie ruszył, ale ekskomunikował Włochów. Czy można na takie coś liczyć częściej?
    Na niższych poziomach tak, dyplomacja spełnia swą rolę. Na vh raczej ciężko utrzymać dobre stosunki z Papieżem prowadząc ciągły podbój.

    Cytat Zamieszczone przez Dunkel
    No i powiedzcie mi, proszę, co uczynić by biskup/kardynał łapał punkty, bo mam jednego, którym zdaje się szaleje po całej mapie, chodzi po pogańskich krainach i nic...te wiedźmy, heretycy to wyskakują jako eventy? bo jeszcze nie zauważyłem...
    Trzeba ich wysyłać na tereny z niskim % katolicyzmu, najlepiej do Afryki bądź na tereny Lewantu. W ostateczności można spalić kilku heretyków bądź wiedźm - pojawiają się w prowincjach ze znacznym odsetkiem herezji (znacznym - kilkanaście % to już sporo).

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    39
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Co do papieża to nie opłaca się przekupywać kardynałów. Jeśli chcesz mieć poparcie papy na maxa to wyślij do niego dyplomate i ofiaruj mu w prezencie jakąś sume florenów. Na niższych poziomach trudności starczy nawet 100.

  9. #19
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Cytat Zamieszczone przez Tom McClaris
    Co do papieża to nie opłaca się przekupywać kardynałów. Jeśli chcesz mieć poparcie papy na maxa to wyślij do niego dyplomate i ofiaruj mu w prezencie jakąś sume florenów. Na niższych poziomach trudności starczy nawet 100.
    No czy ja wiem...grasz sobie Polską, nie grzeszych, budujesz kościoły, robisz księdzy. Atakują cie Niemcy i twoje poparcie u papy spada bardoz szybko...bo on woli Niemców Zresztą wole stary sposób- zabijasz w każdej turze papieża zabójcą i jak wszystkich kardynałow zabijesz to bedzię twój To nie jest tak ,że nie ma różnicy czy twój papa, czy inny...będziesz grał to się nauczysz, tez kiedys nic nie umialem, ale po tygodniu zalapalem Szkoda ,że stare forum padło bo przeczytałem tam w jeden dzień całe podzamcze

  10. #20
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    558
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: pytania początkujących

    Cytat Zamieszczone przez OskarX
    Cytat Zamieszczone przez Tom McClaris
    Co do papieża to nie opłaca się przekupywać kardynałów. Jeśli chcesz mieć poparcie papy na maxa to wyślij do niego dyplomate i ofiaruj mu w prezencie jakąś sume florenów. Na niższych poziomach trudności starczy nawet 100.
    No czy ja wiem...grasz sobie Polską, nie grzeszych, budujesz kościoły, robisz księdzy. Atakują cie Niemcy i twoje poparcie u papy spada bardoz szybko...bo on woli Niemców Zresztą wole stary sposób- zabijasz w każdej turze papieża zabójcą i jak wszystkich kardynałow zabijesz to bedzię twój To nie jest tak ,że nie ma różnicy czy twój papa, czy inny...będziesz grał to się nauczysz, tez kiedys nic nie umialem, ale po tygodniu zalapalem Szkoda ,że stare forum padło bo przeczytałem tam w jeden dzień całe podzamcze
    Nie mówiliśmy o zabijaniu... Ty... Ty.. TY NIEWIERNY!


Strona 2 z 133 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujących modderów
    By KLAssurbanipal in forum Napoleon
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 02-04-2023, 22:01
  2. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Total War: Shogun 2
    Odpowiedzi: 575
    Ostatni post / autor: 22-01-2021, 14:47
  3. Pytania początkujących moderów
    By Wilk in forum Medieval 2 i Kingdoms
    Odpowiedzi: 697
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 19:32
  4. Pytania początkujących moderów
    By adams35 in forum Shogun 2 i Zmierzch Samurajów
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 04-09-2017, 22:10
  5. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 14:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •