Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 97

Wątek: Reforma KO

  1. #1
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Reforma KO

    Czas to w końcu napisać zanim powstaną kolejne kampanie jak ostatnia Krucjata. Opieram się na wypowiedzi Joopitera, który stwierdził, że czemu władza nie miałaby kontrolować zakładania kampanii i ograniczać ich liczby (choć wcześniej był przeciwny takim regulacjom).

    1. Organizacja KO

    1. Podstawowym założeniem jest przeniesienie władzy organizacyjnej na moderatorów działu jednak władzy wykonywanej w ramach prawa.
    2. Drugim założeniem jest dalsza aktywność około 30 graczy, którzy obecnie w KO grają.
    3. W celach informacyjnych sporządzona zostaje lista aktywnych graczy.
    4. Aaby zostać dopisanym do listy należy rozegrać przynajmniej 5 tur w jednej KO.
    5. Gdy Rada Moderatorów dojdzie do wniosku, iż czas założyć kampanię, poszukuje ona Mistrza Gry i po założeniu odpowiedniego działu i nakreśleniu regulaminu, ogłasza nabór. Druga tura Kampanii nie może się rozpocząć, jeśli MG nie otrzyma wszystkich haseł i ich nie sprawdzi.
    6. Po jakimś czasie podjęta zostaje decyzja o założeniu drugiej Wielkiej Kampanii znowu z pierwszeństwem organizacji przed naborem.
    7. Maksymalnie będą mogły być rozgrywane dwie Wielkie Kampanie, chyba że liczba graczy zwiększy się do 40.
    8. Jednocześnie rozgrywane może być pięć Kampanii Kingdoms i ewentualnie MKO dla wyjątkowo niecierpliwych.
    9. Pierwszeństwo w zapisach do Mniejszych Kampanii mają gracze, którzy jeszcze nie uczestniczą w Kampaniach tego typu.
    10. Nowy gracz ma obowiązek wzięcia wolnej frakcji w danej kampanii, jeśli takowa jest - dopiero po tej próbie i rozegraniu w niej 5 tur i pozytywnej weryfikacji antybanickiej, zostaje dopisany do listy.
    11. Rada Moderatorów staje się ostateczną instancją odwoławczą. Jeśli istnieją wyjątkowe wątpliwości dotyczące decyzji Mistrza Gry, to za zezwoleniem tegoż MG Rada może zbadać sprawę i wydać wiążące werdykt i wyrok.
    12. MG jako wybrany przez Radę i cieszący się jej zaufaniem może zostać odwołany tylko przez nią lub sam zrezygnować.
    13. Generalny Trzymacz Haseł to osoba, która magazynuje wszystkie hasła na swoim dysku. Nie może należeć on do Rady Moderatorów. Każdy Mistrz Gry jest zobowiązany wysłać do niej wszystkie hasła ze swojej KO.
    14. Generalny Trzymacz Haseł udostępnia hasła innym tylko w trzech przypadkach:
    - zmiany MG, kiedy to wysyła nowemu MG hasła do danej KO
    - sprawy rozpatrywanej przez Radę
    - gdy pojawia się nowy gracz, który nie posiada hasła i nie jest w stanie zdobyć go od MG.

    Korzyści:

    - piecza pewnych ludzi nad ko
    - większa kontrola gry i graczy
    - większa stabilność Kampanii
    - skuteczniejsza ochrona przed osobami nieodpowiedzialnymi
    - większe zaangażowanie graczy w swoją grę - porzucenie lub poddanie swojej frakcji w konsekwencji pozbawia gracza przyjemności z gry (nowa KO nie powstanie od razu)
    - częste robienie tur - przy odpowiednim tempie, tury w WKO wykonywane powinny być dwa razy w tygodniu (po jednej w każdej z dwóch KO), do tego dochodzą jeszcze Kampanie Kingdoms
    - przejmowana frakcja nie powinna być w ruinie, dzięki większemu zaangażowaniu poprzedniego gracza w jej przetrwanie.

    Największe problemy przyniesie wdrożenie. Pozostaje chyba czekać na zakończenie lub upadek dotychczasowych KO i objęcie reformą tej najbardziej żywotnej.

    2. Prace nad WWMWE

    Mod WWMWE w połączeniu z nowymi zasadami gry ułatwia obronę swojego terytorium, a co za tym idzie przetrwanie frakcji. Będzie miał więc pozytywny wpływ na realizację postulatów z pierwszego punktu.

    Bez graczy KO trudno jest wprowadzać w modzie zmiany. Dlatego też proszę wszystkich o pomoc. Moje obecne postulaty to:

    1. Przywrócenie kosztów budynków i jednostek z podstawki oraz sporządzenie analogicznych dla nowych jednostek wyjątek stanowią jednostki oblężnicze, które winny być co najmniej dwa razy droższe niż w podstawce). Sporządzanie parametrów jednostek od nowa przerasta moje możliwości czasowe i wymaga współpracy wszystkich zaangażowanych w KO.
    2. Zmniejszenie replenishu jednostek Chrześcijan o połowę. Jest on rekompensowany przez większą liczbę miast.
    3. Zmniejszenie replenishu jednostek Muzułmanów o jedną czwartą.

    Korzyści:

    1. Możliwość odkładania funduszy na infrastrukturę.
    2. Większa waga stałych armii, które muszą być cały czas utrzymywane na odpowiednim poziomie. Można szybko rekrutować około 10 oddziałów w najbliższej okolicy i uzupełnić nimi armię stałą, jednak w przypadku porażki kraj zostaje bez obrony.
    3. Wolne fundusze, które można przeznaczać na kontrybucje w przypadku porażki sił wojskowych.
    4. Bardziej opłacalne wasalizowanie i oddawanie kraju pod opiekę silnego państwa - otrzymanie dodatkowych sił wojskowych do obrony bez konieczności ich rekrutacji.


    4. Umieszczenie Wenecji na wyspie z przeprawą, dzięki czemu do jej zajęcia wymagana będzie flota. Wenecja będzie mogła bez takich obaw jak obecnie prowadzić zamorską ekspansję, zaś porty nad Adriatykiem lub pomoc flotylli innych państw staną się bardzo cenne.
    5. Przesunięcie mapy na północ (wymaga pomocy malarza i zwiększenia parametru rzędnej każdej jednostki w descr_strat o kilka punktów).
    6. Przeniesienie Norwegii z Kingdoms. Miasta startowe: Oslo/Akerhus, Bergen i Szetlandy. Dodatkowa rebelia: Goeteborg. Słaby kraj na północy będzie nareszcie zagrażał dotąd niezagrożonym tyłom Szkocji i Danii.
    7. Przeniesienie niektórych miast Nowogrodu we właściwe miejsce, czyli dalej na północ.
    8. Dodanie Onegi dla Nowogrodu.
    9. Dodanie rzeki Wołchow oraz lasów w okolicach Nowogrodu.


    10. Znaczne zwiększenie kary za odległość od stolicy (pomysł Sayeera).

    Mile widziane uwagi oraz kolejne propozycje, również te dotyczące mapy: lasów, rzek, wąwozów, miast, itd. Zbudujmy wspólnie mod do wymarzonej Kampanii Online.

  2. #2
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pologne, Cracovie
    Postów
    877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Reforma KO

    Czas na kontrole w państwie przyszedł? Może i ma to sens, ale jakbyś to chcial rapsodzie przenieść w realia aktualnie rozgrywanych KO? To mnie najbardziej ciekawi. Rozumiem że Marat Joopiter i Amrod mieliby całą władzę powołującą ko w swoich rękach? Nie widze tego przy takiej ilości ko, jak masz jakiś pomysł jak to w życie wprowadzić, to warte byłoby uwagi, panie robespierre, póki co, jest burdel, ale burdel na kółkach który sobie gdzieś tam jedzie, i jakoś te ko idą .. Może niech się troche ludu bożego wypowie.

  3. #3
    Podczaszy
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    584
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Reforma KO

    Organizacja KO jest dobrym pomysłem, ciężko będzie tego pilnować ale jak się będzie każdy starał to może wyjdzie


    Co do poprawki wwmwe to przyda się to bardzo, bo ten mod nie jest aż taki świetny, wiele trzeba zrobić i to mnie tu bardziej interesuje

    Miasto nowogród jest zbyt daleko od pozostałej części państwa, z Tweru się idzie 3 tury armią, z Moskwy 5, a Litwa już w 3 turze mogła oblegać Nowogród i to większą armią. To takie moje małe doświadczenie ;p
    Pisać na GG o turach i innych ważnych sprawach.

  4. #4
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: Reforma KO

    Nic mi się nie podoba z tych postulatów, oprócz zmiany mapy w wwmwe.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  5. #5
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach

    Re: Reforma KO

    Na początek mam takie pytanie: W jaki sposób ma to aż tak znacząco przyspieszyć przebieg KO? Przecież nie tylko "niepewnym" graczom zdarza się je jakoś opóźnić, każdemu coś wyskoczy.

    btw. pomysł z Wenecją super, choć czyni ją przy okazji bardzo trudną do zdobycia i czy przypadkiem nie zmniejszy znacznie jej przychodów?

  6. #6
    Szambelan
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 142
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Reforma KO

    1 część całkowicie dobra, może w końcu zniknie ten burdel i olewanie KO.
    2 część:
    - nie wiem czy jeszcze większy bonus dla Wenecji ma sens, skoro i tak jest już bardzo mocna
    - zwiększenie jeszcze kary za odległość od stolicy zwiększy jeszcze bezcelowość zakładania kolonii zamorskich,
    czyli zmniejszy atrakcyjność i różnorodność rozgrywki
    - ja bym dodał jeszcze "drogi" do większej liczy prowincji, bo niektóre aż żal patrzeć; wielkie miasta/zamki, a że
    rebelianckie nie mają dróg piaszczystych....


    KO:
    - WKO XXXIII: Sycylia
    - WKO XXXI: Bułgaria
    - MKO XXI: Egipt
    - MKO XXII: HRE
    - MKO XXXI: Wenecja
    - MKO XXXII: Dania
    - MKO XXXIII: Bizancjum

  7. #7
    Słońce Niezwyciężone Awatar Amrod
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Związek Socjalistycznych Republik Europejskich
    Postów
    3 404
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach

    Re: Reforma KO

    @Abu: Marat zrezygnował z opieki nad działem.
    the Sun and the Moon and the end of all time

  8. #8
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Reforma KO

    jakbyś to chcial rapsodzie przenieść w realia aktualnie rozgrywanych KO?
    Czytaj uważnie zanim coś napiszesz.

    póki co, jest burdel, ale burdel na kółkach który sobie gdzieś tam jedzie, i jakoś te ko idą
    Problem w tym, że nie idzie. I w znaczeniu tempa i w znaczeniu liczby upadających KO i w znaczeniu zaangażowania (robię po 4-5 tur na kolejkę w WK 29) i w znaczeniu luk w graczach (WK 29 oraz najnowsze BC straciły kilku graczy na starcie).

    Może niech się troche ludu bożego wypowie
    Chyba po coś Was powiadamiam na gg...

    ciężko będzie tego pilnować
    Niby dlaczego? Sam nie założysz KO, nie będziesz szukał na siłę MG do swojej KO założonej pod wpływem chwili, która i tak padnie po kilku turach; więc co tu pilnować?

    pomysł z Wenecją super, choć czyni ją przy okazji bardzo trudną do zdobycia i czy przypadkiem nie zmniejszy znacznie jej przychodów?
    Nieznacznie zmniejszy - zablokuje handel z Mediolanem i Bolonią.

    Mniejszy koszt pozwoli stawiać budowle, a mniejszy replenish będzie wymuszał ulepszanie koszarów. Za zaoszczędzone fundusze zbudujemy lepsze koszary i szybciej uzupełnimy armię (6 jednostek w dwie tury). Inwestycje i zwycięstwa będą w końcu przynosić korzyści.

  9. #9
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    202
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Reforma KO

    Nie mam 1/5 tego doświadczenia co ty Rapsod ale...

    1. Podstawowym założeniem jest przeniesienie władzy organizacyjnej na moderatorów działu jednak władzy wykonywanej w ramach prawa.

    Ale po co ten totalitaryzm? Źle jest teraz tak bardzo, że musi ktoś palcem pokazywać?

    2. Drugim założeniem jest dalsza aktywność około 30 graczy, którzy obecnie w KO grają.

    Ale po co akurat 30 a nie 100? Dla mnie im więcej tym lepiej by było.

    3. W celach informacyjnych sporządzona zostaje lista aktywnych graczy.

    Ale po co, sektę stawiamy? Nie, nie rozumiem po co jakaś lista.

    4. Aaby zostać dopisanym do listy należy rozegrać przynajmniej 5 tur w jednej KO.

    Żeby newbe zniechęcić?

    5. Gdy Rada Moderatorów dojdzie do wniosku, iż czas założyć kampanię, poszukuje ona Mistrza Gry i po założeniu odpowiedniego działu i nakreśleniu regulaminu, ogłasza nabór.

    yy rozumiem, że może powstaje za dużo ko ale bez przesady, moim zdaniem

    Druga tura Kampanii nie może się rozpocząć, jeśli MG nie otrzyma wszystkich haseł i ich nie sprawdzi.

    O, to akurat powinno być w regulaminie.

    6. Po jakimś czasie podjęta zostaje decyzja o założeniu drugiej Wielkiej Kampanii znowu z pierwszeństwem organizacji przed naborem.

    Jak mówię, nabór jest zbędny to i to odpada.

    7. Maksymalnie będą mogły być rozgrywane dwie Wielkie Kampanie, chyba że liczba graczy zwiększy się do 40.

    Nie, duża przesada.

    8. Jednocześnie rozgrywane może być pięć Kampanii Kingdoms i ewentualnie MKO dla wyjątkowo niecierpliwych.

    A to już wolny żart

    9. Pierwszeństwo w zapisach do Mniejszych Kampanii mają gracze, którzy jeszcze nie uczestniczą w Kampaniach tego typu.

    ...

    10. Nowy gracz ma obowiązek wzięcia wolnej frakcji w danej kampanii, jeśli takowa jest - dopiero po tej próbie i rozegraniu w niej 5 tur i pozytywnej weryfikacji antybanickiej, zostaje dopisany do listy.

    Banita jak było widać czasem się zdarzy ale jak będziemy wrodzy dla newbe to nigdy nikt nowy nie dojdzie. To strasznie tylko zniechęci.

    11. Rada Moderatorów staje się ostateczną instancją odwoławczą. Jeśli istnieją wyjątkowe wątpliwości dotyczące decyzji Mistrza Gry, to za zezwoleniem tegoż MG Rada może zbadać sprawę i wydać wiążące werdykt i wyrok.

    No czemu nie, ale i teraz jak są wątpliwości to się pyta bardziej doświadczonych graczy.

    12. MG jako wybrany przez Radę i cieszący się jej zaufaniem może zostać odwołany tylko przez nią lub sam zrezygnować.

    Nie no po co, tyle jest ko, biedna rada by ciągle musiała mg szukać, chyba Rada to nie jest jakaś maszyna, ale ludzie którzy nie mają 24h na zarządzanie forum. Ale jeśli by chcieli to czemu nie, mg to i tak tylko formalność raczej, nie gram strasznie dużo ale jeszcze żadnych strasznie niesprawiedliwych mg nie widziałem.

    13. Generalny Trzymacz Haseł to osoba, która magazynuje wszystkie hasła na swoim dysku. Nie może należeć on do Rady Moderatorów. Każdy Mistrz Gry jest zobowiązany wysłać do niej wszystkie hasła ze swojej KO.

    Spoko, jak ktoś nie ma co robić z czasem to może i hasła trzymać, to by nawet ok było, jak by ktoś zaufany zechciał.

    14. Generalny Trzymacz Haseł udostępnia hasła innym tylko w trzech przypadkach:
    - zmiany MG, kiedy to wysyła nowemu MG hasła do danej KO
    - sprawy rozpatrywanej przez Radę
    - gdy pojawia się nowy gracz, który nie posiada hasła i nie jest w stanie zdobyć go od MG.


    jw


    Jednym słowem, średnio mi się taka kontrola podoba bo toż to nie jaskinia wilków tylko forum gdzie ludzie w grę grają. Nie sądzę by taka kontrola i drakońskie ograniczenia były potrzebne. Mnie przeraża taka wizja Z resztą jest tyle ko, że zacząć wydzielać, nie jak dla mnie nie do przyjęcia, utopijne Sam gram w 4 ko więc i tak mógł bym grać nadal tyle samo więc stronniczy chyba jakoś nie jestem. Nic by to nie przyspieszyło i to, bo jak nie mam dostępu bo mi się coś w sprzęcie sfajczyło to sytuacji nie przeskoczę a i nie cieszyło by mnie gdyby przeciwnikowi z taką sytuacją klepsydrę kliknięto bo to już walka by swój urok straciła i nawet zwycięstwo by nie cieszyło i tak teraz regulamin odnośnie szybkości ko jest raczej ok. A co do moda to pewnie, zmieniaj jak uważasz i rozwijaj według uznania
    Mówię, nie mam 1/5 twego doświadczenia ale po prostu mi się nie podoba większość i postarałem się jak najlepiej to uzasadnić.

    Wojna jest słodka dla tych, którzy jej nie doświadczyli.
    Syny! Córy! Widmo krąży po Europie, kogo spotka, w dupę kopie!

  10. #10
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Rybnik/Białystok
    Postów
    1 953
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 26 podziękowań w 21 postach

    Re: Reforma KO

    Nie bd się rozpisywał- popieram Garindora.
    KO:
    Krucjata(4-Jerozolima);Iberia(1-Navarra);Brytania(32-Walia);Krzyżacy(35-Polska,36-Zakon,38-Litwa,42-Dania,44-Mongołowie,45-Zakon);MKO(26-Bizancjum);WKO(29-Sycylia);
    Niedokończone:
    MKO(18-Wenecja);Krzyżacy (39-HRE,40-HRE);
    Oddane:
    WKO(30-Maurowie, 32-Bułgaria); MKO(30-Dania,33-Anglia);WKO(34-HRE);BC(17-Egipt);

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. M2TW v2 - reforma KO
    By Andzia in forum Kolegium
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 14:32
  2. Reforma systemu emerytalnego
    By Napoleon7 in forum Agora
    Odpowiedzi: 209
    Ostatni post / autor: 25-02-2012, 16:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •