Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67

Wątek: Najmniej lubiane książki

  1. #11
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Kingston Town
    Postów
    267
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nieulubione książki

    Dla mnie największą masakrą były "Dziady" i "Syzyfowe prace".
    "Jeden waleczny król wymazany został z rzędu panujących"-Tabula regnum Poloniae

  2. #12
    Maharbal
    Gość

    Re: Nieulubione książki

    Cytat Zamieszczone przez MateuszKL
    Biblia. Kilkadziesiąt minut czytania o tym, jak należy rozbijać namioty (facepalm). Bez takich, pojawiających się raz na jakiś czas, kwiatków, byłaby to ciekawa książka.
    W Piśmie Świętym (1 Krl, r. 7) jest nawet opis, jakie wymiary miały niektóre budowle, skonstruowane na polecenie Salomona Biblia pod tym względem jest księgą dużo mniej zasobną.

    PS-o, właśnie się natknąłem na fragment (Lb, 15, 37-38), gdzie Bóg mówił do Mojżesza...jakie frędzle przy ich ubraniach mają sobie zrobić

  3. #13
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: Nieulubione książki

    Z książek, które przeczytałem sam z niewymuszonej woli nie żałuję żadnej a co do lektur do największym gniotem jaki czytałem były i są "Cierpienia młodego Wertera"... w ogóle romantyzm był moją najbardziej znienawidzoną epoką literacką w czasach szkolnych...

  4. #14
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 309
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nieulubione książki

    Tytuł: Nieulubione książki
    Ludzie znacie mnie i moje dość liberalne podejście do Języka Polskiego ale taki tytuł to już przesada. Kto to pisał uczeń Zerówki.

    Nie Nieulubione książki tylko Nielubiane Książki. Niech Autor napisze to poprawnie.

    A co do tematu. Moją najbardziej nielubianą książką niezaprzeczalnie jest Microhistoria autorstwa pani dr Domańskiej z Poznańskiego Uniwersytetu. To jedyna książka którą po przeczytaniu odstawiłem bo jej nie zrozumiałem. Tego typu literatura do mnie nie przemawia to jakiś pseudonaukowy bełkot

  5. #15
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nieulubione książki

    "Dziennik" Anais Nin. Nie doczytałem, chyba zbyt kobiece przeżycia...

  6. #16
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Nieulubione książki

    Prznajmniej nie czuje sie gorszy, bo w liceum przeczytalem tylko "Mistrza i Małgorzate" Reszty nie licze bo najczesciej zaczynalem i nie konczylem. No ale mistrze, albo raczej mistrzynia przynudzania byla Orzeszkowa... Chociaz Żeromski tez dawal rade A nie czytanie ksiazek bylo bardzo pomocne, bo po samych streszczeniach stalem sie ulubiencem polonistki! Nie chwalac sie, interpretowalem najlepiej w klasie
    PS: po streszczeniu stwierdzilem, ze "Zbrodnia i kara" to fajna ksiazka i chyba przeczytam w calosci

  7. #17
    Szambelan Awatar Andzia
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Człuchów / Warszawa
    Postów
    2 173
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

    Re: Nieulubione książki

    Cytat Zamieszczone przez glaca
    ale i tak najgorsza była Maria Dąbrowska i Eliza Orzeszkowa nikt tak nudzić nie potrafi...
    Nie zgadzam się z tobą, najbardziej człowiekowi nudzi się gdy nauczyciel opisuje właśnie tą książkę - wtedy myślę że opłacało się nieprzeczytanie tej książki

    Cytat Zamieszczone przez voitek
    Dlatego w liceum nie przeczytalem chyba zadnej z lektur Jechalem na szczesciu albo streszczeniach.
    Szczęście,streszczenie i wiedzieć do kogo dosiąść się do ławki żeby napisać na 5+

    Cytat Zamieszczone przez Lena
    Będąc na rozszerzonym polskim, czyta się różne świństwa
    świństwa ? Ja uważam je za idealny środek nasenny a szczególnie jeśli ma się 4 godziny j.polskiego pod rząd i to ze samego rana 8-)

    Cytat Zamieszczone przez Lena
    z epoki romantyzmu (w tym Werter, który nawet zabić się nie umiał).
    "Cierpienia młodego Werter" i inne dzieła Goethego nie są zaliczane do romantyzmu lecz do osobnej niemieckiej epoki literackiej "Sturm und Drang"


    A odnośnie samego tematu, będąc przez święta u dziadków przez przypadek w moje ręce trafił dziennik parafialny czy coś takiego, mój komentarz - żenada,nuda,propaganda kościoła
    Biblioteki: Modów pod M2TW / Modów pod Kingdoms / AAR'ów
    "Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone" - Hassan ib-Sabah
    "Jestem kim jestem,bo ktoś takim musi być" - Ja

  8. #18
    Lena
    Gość

    Re: Nieulubione książki

    Też leciałam na streszczeniach dopóki polonistka nie zrobiła sprawdzianu z pytaniami typu: "jakiego koloru rękawiczki miała Izabela Łęcka" Niestety nie da się ukryć, że większość lektur jest po prostu nieaktualna, nudna i odpychająca. Opisywane tam problemy mają się nijak do rzeczywistości (co nie zmienia faktu, że "Mistrz i Małgorzata" wraz ze "Zbrodnia i karą" były najlepszymi książkami w liceum).
    Wracając do tematu, dodam do listy dzieła Ingardena, Hegla i Heideggera, których nie sposób czytać i rozumieć.


    "Cierpienia młodego Werter" i inne dzieła Goethego nie są zaliczane do romantyzmu lecz do osobnej niemieckiej epoki literackiej "Sturm und Drang"
    W LO "Cierpienia..." przerabia się jako dzieło z epoki romantyzmu

  9. #19
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Cynceoceopol ;)
    Postów
    267
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Nieulubione książki

    Wszystkie lektury szkolne, dno ( Oprócz Chłopców z Placu Broni i Krzyżaków) A zwłaszcza romantyzm. Ani to śmieszne ani mądre, no bo z czego brać przykład? Z cioty Wertera? Masz problem- zabij się, ale broń Boże nie rób czasami czegoś żeby go rozwiązać. Wyjątkiem jest Konrad Wallenrod, bo tam przynajmniej cierpią niemcy :|

  10. #20
    Maharbal
    Gość

    Re: Nieulubione książki

    Cytat Zamieszczone przez Ronin
    Tytuł: Nieulubione książki
    Ludzie znacie mnie i moje dość liberalne podejście do Języka Polskiego ale taki tytuł to już przesada. Kto to pisał uczeń Zerówki.

    Nie Nieulubione książki tylko Nielubiane Książki. Niech Autor napisze to poprawnie.

    A co do tematu Moją najbardziej nielubianą książką niezaprzeczalnie jest Microhistoria autorstwa pani dr Domańskiej z Poznańskiego Uniwersytetu. To jedyna książka którą po przeczytaniu odstawiłem bo jej nie zrozumiałem. Tego typu literatura do mnie nie przemawia to jakiś pseudonaukowy bełkot
    Jeśli masz jakieś osobiste ,,ale" do mnie to zjazd na pw.
    A skoro się masz za takiego znawcę języka polskiego, to czemu
    Cytat Zamieszczone przez Ronin
    Zerówki
    ,
    Cytat Zamieszczone przez Ronin
    Autor
    i
    Cytat Zamieszczone przez Ronin
    Moją
    jest z dużej litery :?:

    Zmieniam nazwę tematu, na sugestię pana Ronina...

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Książki o wojskowości w starożytności
    By Il Duce in forum Starożytność do 476 roku
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 23:27
  2. Filmy i książki powiązane z tematyką BC
    By Lwie Serce in forum Broken Crescent
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 13:57
  3. Książki o wojskowości w średniowieczu
    By in forum Książki historyczne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 12:00
  4. Koniec zerowego podatku Vat na książki!
    By farin in forum Skryptorium
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-09-2010, 17:48
  5. Książki o wojskowości morskiej w XVI-XVIII wieku
    By Przemysł II in forum Książki historyczne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 20:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •