Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 226

Wątek: Europa Universalis III

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

  2. #2
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Witam. Mam problem bardziej wydumany, niż realny, no ale do rzeczy Mianowicie w EU3 często gęsto bawię się w formowani HRE, lecz ostatnio chodzi za mną, czy nie lepiej nie formować HRE i wybrać jedną z opcji:
    A) Zostajemy cesarzem i przepychamy tylko cztery pierwsze reformy, czyli:
    -Wezwanie do Reichsreform - cesarz zyskuje: koszt budowy -2%, koszt technologii -2%, prestiż +2% (członkowie HRE otrzymują: koszt budowy -2%, koszt technologii -2%)
    -Powołać Reichregiment - cesarz zyskuje: urzędnicy +0.4, umiejętności dyplomatyczne +1, dyplomacji +1 (członkowie HRE otrzymują: urzędnicy +0.2, umiejętności dyplomatyczne -0.5, dyplomaci -1)
    -Reforma Hofgerichtu - cesarz zyskuje: tradycja kulturowa +5%, niesława +0.1 (członkowie HRE otrzymują: tradycja kulturowa -5%)
    -Gemeiner Pfennig - cesarz zyskuje: globalny modyfikator podatku: +25% (członkowie HRE otrzymują: globalny modyfikator podatku: -5%)
    B) Jesteśmy w HRE, ale robimy wszystko, aby nie zostać cesarzem i mamy wtedy stały bonus, czyli:
    -Integralność Cesarstwa - wszyscy członkowie HRE (po za cesarze) otrzymują bonus: Ryzyko buntu narodowego -3, Modyfikator kosztu stabilności -10%, Modyfikator ogólnej siły ludzkiej +10%, koszt technologiczny -10%).
    Jak widać ten jeden bonus daje stały bonus, który działa dopóki w HRE jest 25 księstw.

    I teraz pytanie, co według was jest bardziej opłacalne, zostać cesarzem, przepchnąć te 4 reformy i mając zwasalizowanych elektorów, do końca gry siedzieć na którymś z ustrojów monarchicznych, czy raczej nie być cesarzem i korzystać z ustrojów republikańskich oraz tego jednego stałego bonusu?
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:06
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  3. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    317
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Ja myślę, że wieczna konkurencja państw wewnątrz HRE zmusza do tego wyścigu po koronę cesarza, w końcu jak nie Ty to Austria czy inne mocarstwa i nagle budzimy się z ręką w nocniku
    Przynajmniej u mnie tak się działo ;<

  4. #4
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach
    jeśli chcesz być potężnym państwem, a nie ładnym HRE to sugerowałbym zwasalizować wszystkich i na tym poprzestać, ten buff do technologi robi ogromną różnice a wasale z HRE dają nam boosty które wymieniłeś i spory spam wojska

  5. #5
    Podczaszy Awatar Henryk5pio
    Dołączył
    Feb 2014
    Postów
    686
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    29
    Otrzymał 52 podziękowań w 39 postach
    Ok, pomyślę nad tym, a co sądzisz o tym popie, aby dążyć najpierw do odziedziczenia co większych/ciekawszych krajów (Burgundia, Czechy, Austria, Brandenburgia, Mediolan, Palatynat, Badenia) a resztę zwasalizować? Aby cesarzem był jakiś słabiak, który nam nie podskoczy...
    Ostatnio edytowane przez Henryk5pio ; 13-02-2015 o 00:06
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności." - Napoleon Bonaparte

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Hej
    czy jak udzielę ostrzeżenie albo ktoś mi w dyplomacji czy to po latach znika

  7. #7
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach
    Po 20 latach o ile dobrze pamiętam

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2014
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    dz Pop517
    a wiesz może jak się liczy limit utrzymania armii 1 prowincji to jeden dodatkowy pułk ? czy poprostu siła ludzka musi być przekroczona prowincji ponad 1 tyś wiem, że tam jeszcze dochodzą bonusy ale bez tego mi chodzi

  9. #9
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Masahara Zobacz posta
    dz Pop517
    a wiesz może jak się liczy limit utrzymania armii 1 prowincji to jeden dodatkowy pułk ? czy poprostu siła ludzka musi być przekroczona prowincji ponad 1 tyś wiem, że tam jeszcze dochodzą bonusy ale bez tego mi chodzi
    Jak masz ustawione bonusy dla kompa to ma on jeszcze +50%, a jak jest szczęśliwą nacją to chyba jeszcze coś

  10. #10
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach
    wyciągnięte z wiki eu3
    forcelimit = 0.25 * [ (sum of base_tax + tax_income) + fixed forcelimit modifiers ] * %modifiers + (HRE bonus) + (vassal bonus)
    naval forcelimit = 0.5 * [ (sum of base_tax + tax_income) + fixed forcelimit modifiers ] * %modifiers
    a po chłopsku: podatek bazowy twoich prowincji>rzeczywisty dochód z podatków>wpływ budynków> modyfikatory>bonusy z cesarstwa>bonusy od wasali
    Ostatnio edytowane przez Pop517 ; 12-08-2014 o 21:01

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Europa Universalis IV
    By Baal-Melkart in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 448
    Ostatni post / autor: 13-04-2018, 14:31
  2. Europa Universalis I-II
    By koszters in forum Europa Universalis
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 20:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •