Strona 3 z 236 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 2352

Wątek: DYSKUSJA OGÓLNA o Bellum Crucis 6.1 + Patch 6.2

  1. #21
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Dzięki Eytyches za zamieszczenie powyższych screenów, łącznie z tymi jakie wcześniej zamieścił Ensis daje to niejaki obraz graficznych możliwości tego moda. A to tylko niewielka część tego co on sobą prezentuje. Trzymam kciuki za dalszy rozwój tego tematu. Jeszcze mała uwaga co do rozgrywki, w Bellum Crucis 6.1 zlikwidowano tzw. "free upkeep", czyli w ogóle nie ma darmowych jednostek. Trzeba się liczyć z każdym bizantem. Dlatego ważną rolę odgrywa handel kupiecki. Są też obok okrętów wojennych znanych z innych modów także całkowicie oryginalne okręty handlowe, ale szczerze to nie bardzo wiem jak się ich używa w grze aby przynosiły dochody z handlu morskiego. Gdyby Ktoś to wiedział to proszę o szkolenie w tym zakresie. W mojej kampanii a dalej gram Polską mam rok 1241, Mongołowie podeszli mi już pod Halicz, robi się ciekawie. W SS RR RC 6.2 Mongołowie raczej uderzali głównie na Azję Mniejszą po wcześniejszym zmieceniu Chorezmu, a tu uderzyli na Ruś Suzdalsko-Włodzimierską pognębili nieco Gruzinów od których sie na razie odbili i idą jakby na Polskę i Węgry... Na razie jednak starczy tego grania i tak dziś przesadziłem trochę Pozdrawiam wszystkich.

  2. #22
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Witam Wszystkich. Hm, mam pytanie czy Ktoś sie jednak skusił by ściągnąć i zainstalować Bellum Crucis 6.1? Jesli tak, to może podzieli sie swoimi wrażeniami. Mam nadzieję, że nie będę w tym temacie skazany na dialog z samym sobą... lub sporadyczne wymiany uwag z Eutychesem Ponownie zachęcam do zagrania w Bellum Crucis 6.1. No czas na obiadokolację po pracy.

  3. #23
    Podczaszy Awatar Memnon[pl]
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Myślenice
    Postów
    618
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 85 podziękowań w 52 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Witam Wszystkich. Hm, mam pytanie czy Ktoś sie jednak skusił by ściągnąć i zainstalować Bellum Crucis 6.1? Jesli tak, to może podzieli sie swoimi wrażeniami. Mam nadzieję, że nie będę w tym temacie skazany na dialog z samym sobą... lub sporadyczne wymiany uwag z Eutychesem .
    Namowiliscie mnie panowie ...Zassalem moda,ale zagralem tylko jedna bitwe-polska.czasu juz nie straczylo na wiecej .Jednostki prezentuja sie calkiem niezle.fajnie ze w kazdym oddziale jest horazy.Jak znajde troche wiecej czasu to napisze cos wiecej.Mam takie male pytanko-czy ktos moze mi tak w wielkim skrocie powiedziec czym roznia sie te 4 kampanie?
    Kiedy życie Cię nie pieści,podnieś głowę w górę i zaciśnij pięści

  4. #24
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Witam. Mam nadzieje, że mod Ci się spodoba. W skrócie te 4 kampanie na ile ja to rozumiem: Kampania nr 1 Full, zawiera wszystkie skrypty używane w modzie w tym Garrison script i inne; inwazja Mongołów też jest w tej kampanii "liczniejsza" i trudniejsza do przetrwania niż w kampani Ridota czyli lekkiej -więcej czambułów 8-). Tury tym samym w Full trwają dłużej i ogólnie jest dużo trudniej. Szczegóły co do skryptów są w anglojezycznej instrukcji do Bellum Crucis 6.1. Kampania nr 2 Feudal - Full - poza wszystkimi skryptami jakie ma kampania full zawiera dodatkowo "stałe forty" na mapie kampanii, w których można np. rekrutować najemników i oczywiście trzymać załogi wojskowe. Na początek polecam Ci kampanię nr 4 Ridota - czyli lekką, też się fajnie gra ale nie ma wielu skryptów jakie są w full, tury są dużo szybsze i można się oswoić
    z modem (m.in. masą nowych budynków) i jest łatwiej. Kampania nr 3 Ridota - feudal albo jakoś tak To po prostu kampania lekka + stałe forty na mapie kampanii. Ja grałem w kampanię 4 - lekkką, Polska i Królestwem Jerozolimy, trochę Gruzją. Teraz spróbuję kampanii full. Pozdrawiam
    i czekam na Twoje wrażenia z rozgrywki. Reasumujac jak napisałem wyżej na początek polecam Ci kampanię nr 4 Ridota czyli lekką

  5. #25
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    22
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Zainstalowałem i zagrałem w bitwe. Zapowiada się obiecująco.W którym wieku się kończy ten mod bo nie zauważyłem jednostek prochowych.[mogłem nie zauważyć]

  6. #26
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Witam. Mod kończy się w 1453 roku data upadku Konstantynopola i zagłady Cesarstwa Bizantyńskiego; jego nazwa to "Wojny Krzyżowe"; Tym samym Twórcy kończą go w roku uznawanym umownie za koniec epoki Średniowiecza Jednostki prochowe są ale jest ich niewiele, zauważyłem tylko Handgunners po włosku - Pistolieri, w naszym Pięknym języku Strzelcy ręczni ). Nieco lepiej jest z artylerią, jest kilka rodzajów począwszy od najwcześniejszych bombard. Dla mnie to nawet zaleta, ja najbardziej lubię okres średniowiecza i walki na broń białą. Bitwy i jednostki są fajne w tym modzie ale swoje prawdziwe mozliwości i "pazury" Bellum Crucis 6.1 pokazuje dopiero w trakcie kampanii. Tury są po pół roku, więc jest ich całkiem sporo. Udanej rozgrywki, życzę. Widzę, że pomalutku Ludzie zaczynają w niego grać Oby tak dalej.

  7. #27
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Cytat Zamieszczone przez Araven
    Witam. Mod kończy się w 1453 roku data upadku Konstantynopola i zagłady Cesarstwa Bizantyńskiego; jego nazwa to "Wojny Krzyżowe"; Tym samym Twórcy kończą go w roku uznawanym umownie za koniec epoki Średniowiecza Jednostki prochowe są ale jest ich niewiele, zauważyłem tylko Handgunners po włosku - Pistolieri, w naszym Pięknym języku Strzelcy ręczni ). Nieco lepiej jest z artylerią, jest kilka rodzajów począwszy od najwcześniejszych bombard. Dla mnie to nawet zaleta, ja najbardziej lubię okres średniowiecza i walki na broń białą. Bitwy i jednostki są fajne w tym modzie ale swoje prawdziwe mozliwości i "pazury" Bellum Crucis 6.1 pokazuje dopiero w trakcie kampanii. Tury są po pół roku, więc jest ich całkiem sporo. Udanej rozgrywki, życzę. Widzę, że pomalutku Ludzie zaczynają w niego grać Oby tak dalej.
    Masakra, że muszę cytować sam siebie... ale to z desperacji i dla odświeżenia tematu
    Teraz z innej bajki, mam prośbę do Osób zainteresowanych ew. spolszczeniem tego moda o oddawanie głosów w ankiecie jaką zamieścił Tiberius w ZBROJOWNI w dziale Projekty polonizacyjne. Są Ludzie, którzy mogą sie podjąć tłumaczenia Bellum Crucis z włoskiego na polski, ale warunkiem Tiberiusa jest aby możliwie dużo Ludzi oddało swój głos w Jego ankiecie. Ja to już zrobiłem, na razie Bellum Crucis ma aż 2 głosy...(z czego jeden mój ). Trochę Osób tu zagląda, to może Ktoś zagłosuje. (Wielkich szans na to nie widzę, ale skoro jest nawet nikły cień szansy na ew. polonizację tego REWELACYJNEGO moda to grzech jej nie wykorzystać) .
    Ja tam dalej pogrywam w tego moda i zdania nie zmieniłem jest Super, dla odmiany gram teraz kampanię full Atabegiem Jaziry czyli Nur ad Dinem (Który jako postać historyczna m.in. odbił Edessę z rąk Krzyżowców i wysłał Saladyna do Egiptu - co było początkiem końca Królestwa Jerozolimy). Super są Asasyni w tej Frakcji walczący dwoma wschodnimi mieczami; niemal jak NAZIR z dawnego brytyjskiego serialu o Robin Hoodzie. Propagowanie tego moda to niełatwa sprawa jak widzę, ale na razie mam zamiar dalej pisać w tym temacie. Szkoda tylko, że sam ze sobą. Się to może zmieni za jakiś czas... Jako ciekawostkę mogę podać np. to, że w Bellum Crucis 6.1 rozbudowany i ciekawie rozwiązany jest aspekt religijny, np. możliwy jest wybór antypapieża, a we frakcjach muzułmańskich uzyskanie tytułu np. Kalifa Badgadu po wcześniejszym zdobyciu miasta. Aktualnie jeden z moich "Imamów" został wspomnianym Kalifem Bagdadu z maksymalną pobożnością - (Kalif oznacza najwyższego zwierzchnika religijnego Muzułmanów i często jest mylony np. z tytułem Sułtana - który jest władcą świeckim). Ponadto istnieje podział na islam sunnnicki - ze stolicą w Baghdadzie i islam w odłamie szyickim ze stolicą w Kairze. Dodatkowo występuje coś jakby "pielgrzymki" do miejsc świętych np. do Jerozolimy dla Katolików lub Baghdadu dla Muzułmanów - w praktyce dostajemy informację, że Ktoś tam chce odbyć pielgrzymkę - jeśli się zgodzimy dostajemy 500 bizantów i po sprawie. Czasem można otrzymać też 500 bizantów przy okazji wydania za mąż jakiejś księżniczki. Dość tych dygresji. Pozdrawiam Wszystkich.

  8. #28
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Aby temat nie był jedynie monologiem jednego człowieka postanowiłem napisać kilka słów
    A więc tak. Rozegrałem 15 tur kampanii light (na więcej niestety nie miałem czasu) i muszę stwierdzić, ze mod przypadł mi do gustu Podoba mi się przede wszystkim fakt, że zmodyfikowano gospodarkę i dyplomacje dzięki czemu wreszcie odgrywają one jakąś istotniejszą rolę (o ile moglem się póki co zorientować). Fakt, że stosunki dyplomatyczne oceniane są w skali 10 punktów jest moim zdaniem świetny bo wreszcie wiadomo dobrze jak wyglądają nasze relacje z frakcjami i co nas może czekać w przyszłości (o ile oczywiście instrukcja nie kłamie bo jeszcze nie przekroczyłem magicznej granicy 30 tur spokoju i nie wiem jak się będzie komp zachowywał po niej ). Jestem też bardzo pozytywnie zaskoczony całą przebudową ekonomii. Koszty budynków są na początku znaczne a utrzymanie armii na ziemiach wroga też do tanich nie należy więc swoje poczynania należy planować z wyprzedzeniem. To na razie tyle moich spostrzeżeń, więcej będzie po rozegraniu dalszych tur

    PS. Spolszczenie bardzo by się przydało bo mimo, że instrukcja jest bardzo szczegółowa to i tak treść np. eventów jest po włosku i za Chiny nie mogę nic z nich zrozumieć. I nigdy nie wiem czy przypadkiem nie przeoczyłem jakiegoś ważnego wydarzenia.

  9. #29
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Cytat Zamieszczone przez Kobe
    Aby temat nie był jedynie monologiem jednego człowieka postanowiłem napisać kilka słów
    A więc tak. Rozegrałem 15 tur kampanii light (na więcej niestety nie miałem czasu) i muszę stwierdzić, ze mod przypadł mi do gustu Podoba mi się przede wszystkim fakt, że zmodyfikowano gospodarkę i dyplomacje dzięki czemu wreszcie odgrywają one jakąś istotniejszą rolę (o ile moglem się póki co zorientować). Fakt, że stosunki dyplomatyczne oceniane są w skali 10 punktów jest moim zdaniem świetny bo wreszcie wiadomo dobrze jak wyglądają nasze relacje z frakcjami i co nas może czekać w przyszłości (o ile oczywiście instrukcja nie kłamie bo jeszcze nie przekroczyłem magicznej granicy 30 tur spokoju i nie wiem jak się będzie komp zachowywał po niej ). Jestem też bardzo pozytywnie zaskoczony całą przebudową ekonomii. Koszty budynków są na początku znaczne a utrzymanie armii na ziemiach wroga też do tanich nie należy więc swoje poczynania należy planować z wyprzedzeniem. To na razie tyle moich spostrzeżeń, więcej będzie po rozegraniu dalszych tur

    PS. Spolszczenie bardzo by się przydało bo mimo, że instrukcja jest bardzo szczegółowa to i tak treść np. eventów jest po włosku i za Chiny nie mogę nic z nich zrozumieć. I nigdy nie wiem czy przypadkiem nie przeoczyłem jakiegoś ważnego wydarzenia.
    No super. Się bardzo cieszę, że się tu Ktoś wreszcie odezwał w temacie Bellum Crucis 6.1 Pomału nadzieję traciłem Widzę też, że chyba oddałeś głos za spolszczeniem tego moda w ankiecie Tiberiusa. Dzięki Zgadzam się co do oceny ekonomii w modzie jest rewelacyjnie wyważona. Stosunki dyplomatyczne i potęga frakcji oraz jej bogactwo są podawane w oknie dyplomacji w 10 punktowej skali jak napisał Kobe np 5/10 - od razu wiemy czy sa dobre czy nie nawet nie znając włoskiego, jak ja Pozdrawiam. a kim grasz?.

  10. #30
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    12
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bellum Crucis 6.1

    Na początek wziąłem Polskę i muszę powiedzieć, że nawet nieźle jest oddana (nie składa się przynajmniej z dwóch prowincji jak w większości modów ). A propos frakcji to zauważyłem taki mały smaczek. Mianowicie wszystkie nazwy miast i regionów są w języku ojczystym danej nacji. Jak dla mnie pozytywnie wpływa to na klimat całej rozgrywki. A w kwestii ekonomi podoba mi się to, że kopalnie i kupcy dają większy dochód i jest ich więcej poziomów. To samo tyczy się również portów. Że o nowych budynkach nie wspomnę.
    A na spolszczenie oczywiście zagłosowałem bo ojczysta wersja innych modów specjalnie do szczęścia mi potrzebna nie jest (trochę się ten angielski język zna ) a z włoskiego nie rozumiem kompletnie nic i gdyby nie fakt, że grałem trochę w M2 to miałbym problemy z dowiedzeniem się jaką właśnie dostałem misję

Strona 3 z 236 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bellum Crucis 6.3 dyskusja ogólna!!!
    By Araven in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 2449
    Ostatni post / autor: 09-01-2022, 20:03
  2. Bellum Crucis - Błąd
    By Skierus in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 10:34
  3. Bellum Crucis 5.1
    By in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 11:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •