Strona 4 z 114 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1138

Wątek: Dyskusje - Ogólnie

  1. #31
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Chełmek/Wrocław
    Postów
    2 014
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusje - Ogólnie

    No tak, ale zawsze kwestia jest po prostu dogadania sie z sasiadami. Jak Aragonia, Sycylia i Hiszpania przywala w Maurow to wiadomo ze nie maja szans. Tak samo jak Aragonia przy uderzeniu Hiszpanii i Maurow, Szkocja w przypadku ataku Anglii (nie mowie tu o tym co spotkalo Obiego w TDO, ale ogolnie - przy rownorzednych graczach Szkocja zawsze jest bez szans), czy Wenecja zaatakowana przez HRE i Sycylie. Przyklady mozna mnozyc. Jak Maur dogada sie z Hiszpanem to i dzihad nie bedzie mu potrzebny. Tak samo jak chocby Turkowi czy Egiptowi. Nie gramy z Papiezami juz, wiec watek rywalizacji chrzescijansko-muzulmanskich mozna juz troche odlozyc do lamusa, kazdy teraz zawiera sojusze z kazdym.
    Moje KO:

    Zwyciestwo: Teutonic 15, 17, 28; MK 5, 10, 11; WK 18; Third Age 1
    Porazka: WK 12, 17, 29, 30; BC 12, 13, 15; TDO 1

  2. #32
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: Dyskusje - Ogólnie

    Teoretycznie Szkocja tez się może dogadać Mało jest takich państw, które z marszu, nie mając mozliwości zrobienia czegoś, tracą stolice i zarazem najcenniejsze miasto. A Maurowie tak niestety mają. Jeżeli zakazać by krucjat i dzihadów, to myślę, że doświadczeni gracze powinni sprawdzić wszystkie państwa na podstawce i WWMWE i Rapsod mógłby wtedy wprowadzić jakieś poprawki. Wtedy myślę, można spokojnie zakazać, będzie ciekawie i wiele wałków odejdzie
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  3. #33
    Intrygant Awatar Rapsod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 271
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Dyskusje - Ogólnie

    Scytowie obronili się dzięki niej przed Dariuszem I.
    A co niby palili Scytowie? Chyba dosłownie ziemię...

    Co do 1 punktu, tu chodzi o taką sytuacje, że przykładowo Bizancjum ma sojusz z Turcją i przepuszcza przez swoje ziemie wojska muzułmańskie np. na Wegry i te sobie hasają. Wtedy Węgry mogą przywalić krucjata zarówno Turkom, jak i Grekom
    Niech zgadnę, co to oznacza...

    doświadczeni gracze powinni sprawdzić wszystkie państwa na podstawce i WWMWE i Rapsod mógłby wtedy wprowadzić jakieś poprawki.
    Problem w tym, że nikt mi nie pomaga. Pytałem już kilka osób o sugestie, założyłem odpowiedni temat i jedynie Obi zgłosił mi problem szkocki (w dodatku nieświadomy, że to ja odpowiadam za skrypty mapy w WWMWE). Gracze nie wiedzą nawet jakie mankamenty posiada frakcja, którą grają.

  4. #34
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: Dyskusje - Ogólnie

    Niech zgadnę, co to oznacza...
    Nie, nie chodzi tu o wk24 gdzie grasz Turcją i masz za wasala Bizancjum. Ten problem się juz pojawił w wk16, czyli pierwszej KO na nowych zasadach. Przewijał się też kilka razy w innych KO. Ostatnio m.in w wk21 i z Obim 2 razy dyskutowaliśmy nad potrzebnymi zmianami. Niestety, po za Joopiterem nikt sprawy wtedy nie podjął, a w 3 świata nie zmienimy i sprawa upadła Także na prawde, nie wszystko się kręci wokół ciebie i nie był to perfidny spisek by osłabić cię w wk24 8-) Te zmiany są potrzebne ( owszem, m.in w twoim przypadku też będą działać, ale nie to było głównym impulsem ).

    Gram w Wk 17, więc proszę nie prowadzić tutaj świadomej kampanii dezinformacyjnej
    Nie było to celowe Zreszta grasz tam papiestwem i siedzisz w Rzymie, a grasz bodajże od ok. 6-8 tury, więc dalej będe twierdził, że nie znasz do końca problemów jakie generuje regulamin w WKO. I bynajmniej nie jest to jakiś zarzut, tudzież atak, tylko stwierdzenie stanu faktycznego
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  5. #35
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Plymouth
    Postów
    136
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Czarna lista

    Behmod - wiele razy znacząco spóźnia się z turą tłumacząc, że nie ma czasu bo się uczy. Dziwi mnie to, biorąc pod uwagę, że bierze udział praktycznie w każdej nowej ko. Jeśli nie ma czasu po co uczestniczy w tylu kampaniach? Trochę to dziwne. Zapytałem się go:

    -Zapisz mnie. Lagger zrób za mnie zadania proszę naucz się wtedy pogadamy a teraz SIĘ ZAPISUJE.
    -To po co grasz jak masz tyle nauki :shock:
    -Bo się zapisałem.
    Widać, jaki ma stosunek do KO. Zapisuje się do każdej, a potem tłumaczy "to zrób za mnie wszytskie zadanie przeczytaj lektury naucz się posprzątaj np"
    We hold these truths to be self-evident,
    that all men are created equal,
    that they are endowed by their Creator with certain unalienable Rights,
    that among these are Life,
    Liberty and the pursuit of Happiness.

  6. #36
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: Czarna lista

    Dodatkowo rezygnacja ww. użytkownika z jednej z Krucjat bez podania powodu. Zresztą ta rezygnacja dała impuls do stworzenia tego tematu
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  7. #37
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    384
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: Czarna lista

    To w takim razie jest wolna Anglia w wk 26

  8. #38
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    384
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: Dyskusje - Ogólnie

    1. Co do całkowitych zakazów krucjat/jihadów to bym raczej był przeciwko, bo to już by się robiło zbyt duże jak dla mnie okrojenie gry. Myślę że trzeba poszukać innych rozwiązań niż zakazywanie czegoś co sprawia problemy lub budzi kontrowersję, chyba że dany zakaz ma na tyle dobre uzasadnienie jak niszczenie budynków.

    2. Jeśli chodzi o krucjaty na nacje sprzymierzające się z muzułmanami, przeciw chrześcijanom to bym był za tym aby wszyscy chrześcijanie mieli możliwość brania udziau w krucjacie na takie państwo, w końcu ham się z niewiernymi brata a taka obraza Boga powinna być nie do przyjęcia dla chrześcijańskich władców (żeby nie było posądzeń o stronniczość w 2 ko gram Turkami). Zasady wtedy były by czytelniejsze doprecyzować trzeba by było tylko kiedy dany gracz może zostać uznany za sprzymierzeńca przeciw chrześcijanom, proponuje:
    - bierze udział we wspólnym ataku na państwo chrześcijańskie (co wyklucza prawosławnych)
    - zawiera jawny lub potajemny sojusz z muzułmanami i przepuszcza ich wojska przez swoje tereny
    - zostaje wasalem któregoś z państw muzułmańskich

  9. #39
    Maharbal
    Gość

    Re: Dyskusje - Ogólnie

    Nie zapominajmy, że armia na krucjacie nie może atakować wojsk chrześcijańskich. Identycznie jest w przypadku armii na dżihadzie-też nie mogą atakować muzułmanów. Niemniej jednak, i to można obejść, wyłączając na chwilę generała ze świętej wojny, atakując nim osadę, a potem dołączając do niego resztę sił.

  10. #40
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: Czarna lista

    Bez przesady, jak już się zapisał i było losowanie, to niech gra. Zresztą jak tam da ciała, to sprawa bedzie prosta, od razu na czarną liste i po zabawie
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

Strona 4 z 114 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wargaming - ogólnie
    By .:PW:.Hektor in forum Gry bitewne
    Odpowiedzi: 140
    Ostatni post / autor: 01-04-2020, 16:37
  2. Siatkówa - Ogólnie
    By in forum Sport
    Odpowiedzi: 115
    Ostatni post / autor: 16-10-2019, 04:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •