Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: Sposoby na falange

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    92
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Sposoby na falange

    Jak walczycie z falangą? Walcząc z germanami robiłem wjazdy od tyłu ciężką kawalerią ale na greków to jest mało skuteczne głównie przez to że ich jest kilka razy więcej. Niby łucznicy mieli być na falange dobrzy ale godzine temu tak walczyłem i po oddaniu 4 serii trzema oddziałami łuczników(tych od galów, 3 belki brązowe) padło mu ledwo 20 ciężkozbrojnych hoplitów :shock: A właśnie zmierza na mnie skromne 50 tys wojska greckiego z czego pewnie 95% to falanga więc rady by się przydały

  2. #2
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: Sposoby na falange

    Wal od pleców, to raz - na grecką falangę od frontu niewiele zdziałasz. Dwa, piechota też niewiele pomoże (chyba, że masz najwyższy poziom kuźni, to TROCHĘ potrzyma), musisz kombinować z manewrowaniem jazdą.

    Generalnie stawiałbym na armię sami łucznicy + jazda. Chyba, że masz gdzie nająć trochę hoplitów oraz szybko przeszkolić w kuźni. Oni coś tam są w stanie zdziałać...

  3. #3
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Białołęka
    Postów
    51
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sposoby na falange

    Lepszego sposobu chyba nie ma jak poświęcić jakiś oddział piechoty żeby zająć czymś falangę a potem jazdą ostro na plecy. Generalna zasada jest taka: doskocz przyp* i odskocz Bardzo ważne jest "odskocz"
    "Nieporuszony niczym góra, niepowstrzymany niczym ogień, spokojny niczym las, zwinny niczym wiatr. Na niebie i na ziemi tylko mnie należy się podziw."
    Motto na sztandarze Takeda Shingen

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    I AM FROM SPARTAAAAAAAAAAA
    Postów
    108
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sposoby na falange

    - artyleria pod każdą postacią (ogniste kule onagera sprawiają cuda ),
    - szybkie kasowanie generała (za wszelką cenę, może byc przed bitwą - assasin),
    - automatyczne bitwy (pomagają, bo komputer nie patrzy na umiejętności, tylko na staty)

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    47
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sposoby na falange

    coś ode mnie - od pleców - nie generałem... czasem może się zdarzyć, że zginie z tego tytułu. Od strony w której trzymają włócznie - też dobry sposób... o ile są w ruchu. Ale ogólnie tak jak poprzednicy - mięso armatnie (np. chłopi), by czymś ich zajęli. piechota od boków (niech podejdą ciut później) i jazda od tyłu albo od boku. łucznikami atakuj od tyłu (od przodu po prostu tarcze je zatrzymają, harcownicy i procarze też mogą być. To tyle ode mnie.
    you must delete this account

  6. #6
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    92
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sposoby na falange

    łucznikami raczej nie zajdę od tyłu bo na największych jednostek ustawione w 2 szeregu 5 oddziałów falangi blokuje wszerz 3/4 mapy póki co biegnę wojami na jedno skrzydło i robię sobie przejscie, atakuje piechotą od przodu 1 oddziałem (komp na nich rzuca najbliższe dwie falangi przeważnie) wiec obiegam go i od tyłu konnicą + piechota. Jako że falanga jest strasznie wolna to wykańczam po jednym oddziale z małymi stratami tylko przed chwilą miałem bitwę jakich było wiele tylko dodatkowo z dwoma oddziałami łuczników konnych to jest porażka ani ich zabić się nie da przed rozbiciem falangi pół woja poszłooo a grecy dalej nacierają. dam rade

    a ci łucznicy jednak nie są tacy źli. dwa oddziałki sobie ostrzeliwały i pod koniec bitwy każdy po 500 killsów :shock:

  7. #7
    Witia
    Gość

    Re: Sposoby na falange

    Powiem krótko: Hammer and Anvil

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Sposoby na falange

    tylko przed chwilą miałem bitwę jakich było wiele tylko dodatkowo z dwoma oddziałami łuczników konnych to jest porażka ani ich zabić się nie da przed rozbiciem falangi
    To z kim ty walczysz, oni posiadali HA ? Na nich są 3 sposoby:
    -otoczyć lekką kawalerią, zapędzić w miejsce z kont nie mogą uciec, dołączyć cięższą kawalerie i wybić ich (dział jak przeciwnik ma do 2 oddziałów konnych łuczników)
    -samemu posiadać HA i niech do siebie postrzelają, żaden nie wygra, ale nie zrobi duży strat głównej armii (strzały mu się skończą i zostanie sam na polu bitwy)
    - wystawić przeciw nim lepszych łuczników pieszych (z większym zasięgiem). Pieszych jest 2x więcej i mają lepszą celność i szybkostrzelność. Dla przykładu 2 oddziały Kretynów zmiotą dowolną HA w 3 salwy, w tym czasie HA wystrzeli tylko 1 salwę zabijając może 5 twoich.
    Jestem skromny i zawsze mam rację.

  9. #9
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Sposoby na falange

    Możliwości zależą od armii, jaką posiadasz. Jeśli masz samą piechotę, no to musisz się w bitwie nieźle namęczyć, bo jesteś zmuszony do jednorazowego manewrowania wszystkimi oddziałami - każdym inaczej - żeby coś wskórać. Natomiast jeśli dysponujemy jakąś mieszanką: oszczepnicy/łucznicy, ciężka piechota, jazda, to ja zawsze stosuję strategię, żeby przed zetknięciem falangi z moją piechotą wbić się w któreś skrzydło jazdą i zmusić do odwrotu - wtedy z boku można zaatakować resztę, nie dość, że na niebronioną flankę, to jeszcze wrogowie są dodatkowo "zmotywowani" do odwrotu widokiem swoich wiejących kolegów. Wtedy z reguły można atakować piechotą (a jak jeszcze rzymską, z ostrzałem przed szarżą, to cudo!).
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  10. #10
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 203
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 40 podziękowań w 10 postach

    Re: Sposoby na falange

    Cytat Zamieszczone przez Nosveratum
    To z kim ty walczysz, oni posiadali HA ?
    A najemni Scytowie?

    -otoczyć lekką kawalerią, zapędzić w miejsce z kont nie mogą uciec, dołączyć cięższą kawalerie i wybić ich (dział jak przeciwnik ma do 2 oddziałów konnych łuczników)
    Lekka bez problemu radzi sobie z HA, ciężka będzie się niepotrzebnie męczyć.

    - wystawić przeciw nim lepszych łuczników pieszych (z większym zasięgiem). Pieszych jest 2x więcej i mają lepszą celność i szybkostrzelność. Dla przykładu 2 oddziały Kretynów zmiotą dowolną HA w 3 salwy, w tym czasie HA wystrzeli tylko 1 salwę zabijając może 5 twoich.
    Pod warunkiem, że komp nie włączy kręgu kantabryjskiego...

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sposoby na konnych łuczników
    By olisako in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17-02-2013, 23:07
  2. Sposoby na egipcjan
    By kamilo251196 in forum Rome: Total War
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 14-02-2011, 17:16
  3. Maraci i różne sposoby ostrzału
    By Sareth4 in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2010, 14:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •