Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Shogun na Netbook

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Shogun na Netbook

    Cześć, założyłem konto specjalnie po to, żeby zapytać, bo chyba nikt na świecie jeszcze nie miał tego problemu.
    Chodzi o to, że chciałbym opalić Shoguna (z Mongolem) na netbooku.
    Mam oryginalne płyty - nie warlords, tylko podstawkę z tańszej edycji, a dodatek premierowy.
    Nie mam doczepianej stacji dysków, więc zrobiłem sobie obraz wszystkich 3 płyt, zainstalowałem i stanąłem przed dylematem.

    Mimo włożonego wirtualnego dysku, gra twierdzi, że go nie ma - to zapewne jest zabezpieczenie.
    Jak sobie z tym poradzić?

    Domyślam się, że jednym z rozwiązań jest crack no cd, ale nie chciałbym wspierać crackerstwa, ani też zepsuć sobie gry. Crack może uniemożliwić grę w multi, prawda?

    Dodam jeszcze, że po nieudanym odpaleniu spatchowałem obie gry (myślałem, że to pomoże jak przy warcraft 3) - podstawkę do 1.11 (1.12 nie daje się zainstalować. To też jest zastanawiające, swoją drogą) a dodatek do 1.02.

    Bardzo proszę o pomoc!
    Pozdro

  2. #2
    voitek
    Gość

    Re: Shogun na Netbook

    Jeszcze mi [...]. Wazniejszy jest cd-key.

    [...] W koncu masz orygynalna kopie gry

    Nie ma usprawiedliwienia dla cracków, myśl dalej Voitku - Amrod.

  3. #3
    voitek
    Gość

    Re: Shogun na Netbook

    To moze mi wytlumacz Amrod na czym polega zlo crackow, bo nie rozumiem

  4. #4
    Szambelan Awatar Andzia
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Człuchów / Warszawa
    Postów
    2 173
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

    Re: Shogun na Netbook

    Cytat Zamieszczone przez voitek
    To moze mi wytlumacz Amrod na czym polega zlo crackow, bo nie rozumiem
    Cytuję Jarla:
    Był o tym temat na starym forum, w którym Fraq idealnie wyłożył całą logikę takiego postępowania.

    Nie chodzi tu o nasze osobiste przekonania co do piractwa. Niektórzy uważają, że piractwo to nie kradzież (bo nikt na tym nie traci), nikomu krzywda się nie dzieje, ergo - wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie mamy zamiaru zajmować stanowiska w tej sprawie, gdyż moralność jest niejako jak koniec pleców - każdy ma swój i nie chcemy tu nikogo pouczać. Po prostu wychodzimy z założenia, że działamy zgodnie z literą prawa - a jakich kruczków byśmy nie znaleźli, intencją ustawodawcy było zlikwidowanie, a w najgorszym wypadku ograniczenie tego (piractwa) procederu. Hipotetycznie rzecz biorąc, załóżmy, że jednak postanowiliśmy pójść na rękę biedakom, których stać na kompa potrafiącego uciągnąć Crysisa, ale na samą grę już nie - pomijając wszelkie kłopoty z prawem, na które byśmy narazili i siebie, i was - na forum zaczęłoby się roić od torrentowej dzieciarni, która by tylko sztucznie zapychała forum tematami o tym, gdzie znaleźć cracka (bo grę ściągnąć umieją, ale niczego więcej bez pokazania palcem nie zrobią, bo są zbyt leniwi). W dodatku odwróciliby się od nas partnerzy i wydawcy, bo niby dlaczego mieliby współpracować z nami? Oznaczałoby to straty dla nas wszystkich, zatem retorycznie zapytuję - czy ma to sens?

    Dlatego też proszę wszystkich tych, którym nie chciało się kupować gry, aby ze swoimi problemami i pytaniami lecieli na fora warezowe. Tam może będą chętni do pomocy. Tutaj taka "pomoc" jest tępiona.
    Biblioteki: Modów pod M2TW / Modów pod Kingdoms / AAR'ów
    "Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone" - Hassan ib-Sabah
    "Jestem kim jestem,bo ktoś takim musi być" - Ja

  5. #5
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Shogun na Netbook

    Powiem to tak:
    Kupiłem grę razem z dodatkiem w Złotej Edycji. Gra działała, tylko strasznie oczy męczyła, godzina gry i koniec.
    Jeśli szanujesz swój wzrok to graj na zwykłym PCecie.



  6. #6
    voitek
    Gość

    Re: Shogun na Netbook

    Cytat Zamieszczone przez Andzia
    Cytat Zamieszczone przez voitek
    To moze mi wytlumacz Amrod na czym polega zlo crackow, bo nie rozumiem
    Cytuję Jarla:
    Był o tym temat na starym forum, w którym Fraq idealnie wyłożył całą logikę takiego postępowania.

    Nie chodzi tu o nasze osobiste przekonania co do piractwa. Niektórzy uważają, że piractwo to nie kradzież (bo nikt na tym nie traci), nikomu krzywda się nie dzieje, ergo - wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie mamy zamiaru zajmować stanowiska w tej sprawie, gdyż moralność jest niejako jak koniec pleców - każdy ma swój i nie chcemy tu nikogo pouczać. Po prostu wychodzimy z założenia, że działamy zgodnie z literą prawa - a jakich kruczków byśmy nie znaleźli, intencją ustawodawcy było zlikwidowanie, a w najgorszym wypadku ograniczenie tego (piractwa) procederu. Hipotetycznie rzecz biorąc, załóżmy, że jednak postanowiliśmy pójść na rękę biedakom, których stać na kompa potrafiącego uciągnąć Crysisa, ale na samą grę już nie - pomijając wszelkie kłopoty z prawem, na które byśmy narazili i siebie, i was - na forum zaczęłoby się roić od torrentowej dzieciarni, która by tylko sztucznie zapychała forum tematami o tym, gdzie znaleźć cracka (bo grę ściągnąć umieją, ale niczego więcej bez pokazania palcem nie zrobią, bo są zbyt leniwi). W dodatku odwróciliby się od nas partnerzy i wydawcy, bo niby dlaczego mieliby współpracować z nami? Oznaczałoby to straty dla nas wszystkich, zatem retorycznie zapytuję - czy ma to sens?

    Dlatego też proszę wszystkich tych, którym nie chciało się kupować gry, aby ze swoimi problemami i pytaniami lecieli na fora warezowe. Tam może będą chętni do pomocy. Tutaj taka "pomoc" jest tępiona.

    Nie ma to nic wspolnego z ta sytuacja

    Nie ma tu mowy ani o piracie, ani informacji gdzie takiego cracka znalezc, problem dotyczy oryginalnej kopii gry

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Shogun na Netbook

    Crack jest dla mnie opcją jasną, ale niechcianą. Musi być jakiś legalny sposób...
    Czytałem na paru forach i w kilku komentarzach do artykułów o netbookach, że Shogun jest jedną z gier, które chodzą na takim sprzęcie. Przemilczano tylko, jak to uruchomiono.

    Motywacją do gry na netbooku jest to, że na piecu gra nie działa. Mam ten problem z za dobrą kartą graficzną, jak na silnik gry.
    Ale wczoraj poczytałem tutaj, na forum, o rozwiązaniu tego problemu. Pełen nadziei wyszedłem z takiego założenia jak kolega powyżej - to gra na lepszy monitor - i zreinstalowałem. (Od czasu kupna, gra nigdy nie wyleciała z dysku, a po zmianach, czy reinstalkach windy [mam xp], reinstalowałem grę na stare pliki).
    A tu zonk. Najpierw bez patchy, potem z patchami, shogun nie odpala.
    Najpierw podstawka - rozpoczynam grę z launchera albo z ikony, mieli płytę jakiś czas i nic się w końcu nie dzieje. Z patchem 1.12 to samo.
    Potem dodatek - bez patcha podobnie, a z patchem (1.02b euro, może zły patch?) mam komunikat o braku płyty w stacji.
    Czuję się jak pirat, bo zaczynam kombinować, jak to ustrojstwo uruchomić :/ Swoją drogą, to chore, że jako użytkownik gry sprzed wielu lat, którą mało kto się interesuje, muszę mieć płytę w stacji, gdy ta korzysta tylko z tego, co na dysku - a pirat zapewne w ogóle nie odczuwa ciężaru takich zabezpieczeń.

  8. #8
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Shogun na Netbook

    Jak to się nie uruchamia na piecu?

    Też mam nowego kompika i mi wszystko chodzi. Jedyne co muszę zrobić to w kodekach ffdshow zaznaczyć wyjątek dla pliku startowego, bo inaczej albo czarny ekran i dźwięk (oraz zawiecha) lub czarny ekran bez dźwięku (i wywalenie po paru sekundach do pulpitu). Innych problemów nie miałem.
    Nie wiem czemu kodeki pchają się przed silnik gry w odtwarzaniu intra i grafiki, ale od Rome'a nie mam tego problemu.



  9. #9
    Gość

    Re: Shogun na Netbook

    Racja Samick.

Podobne wątki

  1. CO-OP TW: Shogun 2
    By Maslosky in forum Shogun II
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 10:08
  2. Shogun 2 - CTD
    By pawelk198604 in forum Jo (Shogun 2 - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 11:31
  3. Shogun 2: All In One Mod
    By Ensis in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 07:35
  4. Shogun PL
    By Gajush in forum Shogun & Mongol Invasion
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 11:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •