Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 55

Wątek: Polska - skrzydlata husaria

  1. #41
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    140
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Witam wszystkich! Jestem nowy na forum, choć już od pewnego czasu korzystałem (jako gość) z jego dobrodziejstw. Temat skrzydlatej husarii zainteresował mnie tak mocno, iż chęć ujrzenia jej w Medievalu skłoniła mnie do poznania sztuki modowania gry. Wydaje mi się, że wśród graczy M2:TW znajdzie się wielu, którzy podobnie jak ja chcieliby móc dowodzić skrzydlatą husarią w grze, dlatego przy wykorzystaniu modeli i tekstur, do których linki znalazłem w poście użytkownika jasiojanisz, stworzyłem mod dodający do Medievala naszą polską Husarię. To bardzo amatorska modyfikacja, bowiem jestem modderem od niedawna. Dołożyłem jednak wszelkich starań, by była ona jak najlepsza i jak najbardziej kompletna. Poniżej zamieszczam linki do screenów, żeby można było zobaczyć jak jednostka prezentuje się w grze, a dalej można znaleźć linki do modu (wraz z instrukcją instalacji). Jednostka "Husaria" dostępna jest podczas Własnej bitwy, jak i podczas Wielkiej kampanii (wyszkolić ją można tylko w miastach, na najwyższym poziomie rozwoju Koszar). Mam nadzieję, że mod ten okaże się pomocny

    Husaria_ug0 (czyli z częściowym pancerzem płytowym):
    http://img29.imageshack.us/i/husariaug01.jpg/
    http://img190.imageshack.us/i/husariaug02.jpg/

    Husaria_ug1 (czyli po ulepszeniu pancerza do zaawansowanego pancerza płytowego):
    http://img811.imageshack.us/i/husariaug11.jpg/
    http://img708.imageshack.us/i/husariaug12.jpg/

    Mod dodający Husarię do gry:
    http://dfiles.eu/files/qkp7y5p9j

    Instalacja:
    1. Ściągnij plik "mod_husaria.exe".
    2. Uruchom plik dwukrotnie klikając na nim (mimo, iż jest to samorozpakowujące się archiwum, to lepiej go nie otwierać WinRar'em, bo coś może się namieszać).
    3. Gdy otworzy się okienko instalacji, należy odszukać u dołu wiersz 'Folder docelowy', gdzie wpisana jest domyślna lokalizacja w której zainstalowana jest gra, czyli C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War
    a) jeżeli nasza gra jest zainstalowana w innej lokalizacji niż domyślna, wówczas należy ją zmienić na właściwą i nacisnąć przycisk 'Instaluj' aby przystąpić do instalacji modyfikacji (np. jeśli zainstalowaliśmy grę na partycji D, to ścieżka instalacji będzie wyglądać tak: D:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War);
    b) jeżeli nasza gra jest zainstalowana w domyślnej lokalizacji, wówczas od razu można nacisnąć przycisk 'Instaluj' aby zainstalować modyfikację.
    4. Aby uruchomić grę z zainstalowanym modem, wystarczy kliknąć dwa razy w skrót 'Medieval II Total War (z Husarią)', który powinien pojawić się na pulpicie zaraz po zakończeniu instalacji.

    Uwaga! Mod działa wyłącznie z podstawową wersją gry "Medieval II Total War". Jest kompatybilny z save'ami z podstawowej wersji gry, ale aby te zapisy gier pojawiły się w modzie dodającym husarię, to należy przenieść je z folderu 'save' znajdującego się w głównym katalogu, gdzie zainstalowana jest gra (domyślnie C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War) i wkleić je też do folderu 'save', ale znajdującego się w \Program Files\SEGA\Medieval II Total War\mods\mod_husaria .

  2. #42
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Nie chce Ciebie zniechęcać, ale ci husarze z Twojego moda w custom battles przypominają raczej tych z doby renesansu w Koronie niż późnego średniowiecza. Nie chodzi mi tu o wygląd etc., ale o okres jaki im przypisałeś. ;]



  3. #43
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    1 833
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Przecież w średniowieczu nie było formacji zwanej Husarią!
    Skrzydlata Husaria powstała dopiero w XVI wieku. (czyli już w erze Renesansu)
    Wcześniej nazwą "Husarze" nazywana była serbska lekka kawaleria, która z naszymi skrzydlatymi zabijakami miała raczej nie wielki związek.

    A.K.A. Askorti

  4. #44
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Białystok
    Postów
    140
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    No to w takim razie przypisuje husarii z mojego moda okres renesansu

    Jednak jako, że w Medievalu, podczas Wielkiej Kampanii, można mieć jednostki muszkieterów jeszcze przed 1300 rokiem (czyli na grubo ponad 200 lat nim się faktycznie pojawili w rzeczywistości), to i można mieć renesansową husarię na niecałe 300 lat przed ich faktycznym pojawieniem się. W końcu w tej grze zgodność polskich jednostek z faktami i ich różnorodność, jest godna pożałowania (świadczy o tym choćby petycja napisana przez polskich graczy do Creative Assembly, przed wydaniem dodatku "Kingdoms"), więc małe nadciągnięcie ze "skrzydlatą husarią" w dobie średniowiecza, nie jest takim wielkim grzechem Tym bardziej, że w tej grze (jak w każdej) liczy się głównie zabawa, a nie poprawność historyczna, która z resztą kończy się już po 20 pierwszych turach.

    Celem zrobienia przeze mnie tego modu, nie było urealistycznienie jednostek Królestwa Polskiego, ale dodanie takiej "fajowej i zarąbistej" kawalerii, która uczyniłaby grę Polską nieco ciekawszą.
    Napisałem, że jest to późnośredniowieczna husaria. Faktycznie, to był błąd z mojej strony ops: , bo w okresie średniowiecznym husarią byli husarze, czyli racowie przybyli z Węgier, a wywodzący się od Serbów. Z tą "późnośredniowieczną husarią" chodziło mi o to, że husaria z mojego moda korzysta jeszcze z drewnianych tarcz tureckich i można ją w Wielkiej Kampanii nająć gdzieś tak w okolicach 1300-1400 roku, albo nawet później (zależy jak rozwijamy naszą frakcję, co budujemy w miastach i o jaki okres czasu przeskakuje każda tura).

    Oczywiście umieściłem link do samych plików jednostki, więc ktoś, kto się zna, może ją wprowadzić do dowolnego moda (np. do jakiegoś moda globalnego) stworzonego przez innych. A jeśli ktoś przymyka oko na "nieścisłości historyczne ", to jeśli chce może ściągnąć mod i grać skrzydlatą husarią na podstawce Medievala.

  5. #45
    Gość

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Aramegil
    Bardzo dobra robota Proszę o więcej
    pozdrawiam

  6. #46
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Lagan, popraw te rażące błędy ortograficzne. ;/



  7. #47
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    jak po zainstalowaniu modyfikacji próbuje uruchomić gre to wywala mnie do pulpitu cocz tym zrobić :?:

  8. #48
    Cześnik
    Dołączył
    Feb 2010
    Postów
    260
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Ma ktoś jeszcze ten "mod" Link na Hotfile wygasł a chciałbym sobie zagrać husarią .

    "Wojna zacznie się wtedy, gdy śmierć czeka niewinnego człowieka, a Nam przyjdzie Go bronić"

  9. #49
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Jakby nikt nie wrzucił do wtorku, to wrzucę. Czemu nie wcześniej? Bo nie mam dostępu do swojego PC, proszę o cierpliwość.



  10. #50
    Podczaszy
    Dołączył
    Apr 2012
    Lokalizacja
    3miasto
    Postów
    584
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Polska - skrzydlata husaria

    Gdyby cię to zainteresowało, to polecam inny mod uzupełniający (po wgraniu go do pliku, można normalnie grać w kampanię) tego samego autora. Znajduje się tam wspomniana husaria i wiele wiele więcej.

    viewtopic.php?f=372&t=7843

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Polska Husaria w Bellum Crucis 6.3
    By Nightwish in forum Bellum Crucis
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 21:48
  2. Husaria
    By Centurio in forum Empire
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-11-2012, 21:10
  3. Husaria
    By Chlebak in forum Empire
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 18:30
  4. Polska siatkowka vs polska pilka nozna
    By Nezahualcoyotl in forum Sport
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-10-2009, 13:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •