Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 47

Wątek: II Rzesza Niemiecka

  1. #31
    Szambelan
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    2 142
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: II Rzesza Niemiecka

    stepy rusi, kijowszczyzny bułgarii gruzji i nowogrodu drza juz pod stopami tysiecy mezów kijowskich!

    WOJNA!!!


    KO:
    - WKO XXXIII: Sycylia
    - WKO XXXI: Bułgaria
    - MKO XXI: Egipt
    - MKO XXII: HRE
    - MKO XXXI: Wenecja
    - MKO XXXII: Dania
    - MKO XXXIII: Bizancjum

  2. #32
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Chełmek/Wrocław
    Postów
    2 014
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: II Rzesza Niemiecka

    Ja tak tylko niesmialo przypominam, ze nie mozesz Knechcie zaatakowac Wegrami ani mnie ani Kijowa, jesli nie zostaniesz zaatakowany pierwszy. Tak jak sie umawialismy i bylo w innych KO - jesli wykonujesz tury za inne panstwo bo nie ma na niego gracza, nie mozesz wypowiadac wojny. Chyba, ze znajdziesz gracza na Wegry, wtedy spoko.

    Swoja droga ostatnio kolega AleCzemuNie brak w innych KO panstwa, moze bylby chetny na Wegry?
    Moje KO:

    Zwyciestwo: Teutonic 15, 17, 28; MK 5, 10, 11; WK 18; Third Age 1
    Porazka: WK 12, 17, 29, 30; BC 12, 13, 15; TDO 1

  3. #33
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach

    Re: II Rzesza Niemiecka

    ja chętnie bym zagrał pod małym warunkiem zamienienia układu wasalnego na sojusz

  4. #34
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    316
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: II Rzesza Niemiecka

    Jeśli nie znajdzie się gracz na Węgry, kontynuujący układ taki jaki obowiązuje, bez zmiany wasalizacji na sojusz, to Knecht sterując Węgrami powinien mieć prawo atakować kogo chce.

  5. #35
    Podkomorzy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    1 789
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: II Rzesza Niemiecka

    Cytat Zamieszczone przez Joopiter
    Ja tak tylko niesmialo przypominam, ze nie mozesz Knechcie zaatakowac Wegrami ani mnie ani Kijowa, jesli nie zostaniesz zaatakowany pierwszy. Tak jak sie umawialismy i bylo w innych KO - jesli wykonujesz tury za inne panstwo bo nie ma na niego gracza, nie mozesz wypowiadac wojny. Chyba, ze znajdziesz gracza na Wegry, wtedy spoko.

    Swoja droga ostatnio kolega AleCzemuNie brak w innych KO panstwa, moze bylby chetny na Wegry?
    Ciekawe czemu nie mogę zaatakować ? Regulamin nic o tym nie mówi, po za tym to nie jest frakcja sojusznicza która mi przypadła bo nie ma gracza. To jest zwasalizowana frakcja a to coś więcej niż zwykły sojusz, równie dobrze mogłoby nie być Węgier po bym je zniszczył i przejął ale nie jestem typem gracza "niszczyć, palić, zdobywać" i wolałem zwasalizować frakcję, a to że Lobo sobie olał to nie moja wina. Po za tym z tym że nie mogę zaatakować was Węgrami powstaje wiele nieścisłości które będą przez was haniebnie wykorzystywane. Bo załóżmy że nie będę was nimi atakował a po pewnym czasie jak np. mnie podniszczycie to z niczego sobie zaatakujecie Węgry bo sobie stoją tak bezbronnie, albo np. Węgrami będę mógł walczyć tylko z Kijowem a Ty po pewnym czasie wbijesz się od tyłu w Węgry, a przypominam że pakty pon-u proponujecie razem dla mojej frakcji i dla Węgier, to czemu teraz ja nie mógłbym nimi atakować ? :? więc wychodzi na to że pon proponujecie razem, a na wojnie Węgry będą sobie stały osobno bez pon-a od was bo go odrzuciłem i później tak od niczego je sobie zaatakujecie, naprawdę godne to i sprawiedliwe...


    "Sukces nie oznacza końca, porażka nie jest ostateczna - liczy się odwaga, aby brnąć dalej" - Winston Churchill
    "Nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie. Czyńcie swoją powinność". - Stanisław Żółkiewski pod Kłuszynem 1610.r.

  6. #36
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Chełmek/Wrocław
    Postów
    2 014
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: II Rzesza Niemiecka

    No wlasnie sie zdziwilem, ze nie ma tego w regulaminie, wydawalo mi sie, ze glosowalismy nad czyms takim. A skoro tak, to ok, nasza strata. Ale od dawna byla taka umowa, ze gracz sterujacy innym panstwem w zastepstwie (a tak jest teraz) nie moze wywolywac nowych wojen, bez znaczenia czy miedzy jego panstwem a "zastepowanym" jest sojusz, wasal czy nie ma zadnych paktow.

    PON byl proponowany dlatego, zeby zapewnic o pokojowych zamiarach, ze to MY nie zaatakujemy Wegier gdy Ty zgodzisz sie na stalowy PON.

    Mimo wszystko nalegalbym na znalezienie gracza.
    Moje KO:

    Zwyciestwo: Teutonic 15, 17, 28; MK 5, 10, 11; WK 18; Third Age 1
    Porazka: WK 12, 17, 29, 30; BC 12, 13, 15; TDO 1

  7. #37
    Podkomorzy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    1 789
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: II Rzesza Niemiecka

    Już pisałem, to jest wasal, mógłbym równie dobrze go wcześniej zniszczyć i ziemie Węgier byłby moje, ale wspominałem że nie jestem ślepym graczem który musi wszystko do okoła niszczyć i nie moja wina że Lobo olał KO. Gdyby to jeszcze było tylko sojusznicze państwo to bym nie atakował ale to jest zwasalizowane przeze mnie.

    Jak się znajdzie gracz który się zgodzi na te warunki jakie są, czyli wasalizacja, to może być. Zacharowi nie dam niestety na takich warunkach jakich chce.


    "Sukces nie oznacza końca, porażka nie jest ostateczna - liczy się odwaga, aby brnąć dalej" - Winston Churchill
    "Nadzieja w męstwie, ratunek w zwycięstwie. Czyńcie swoją powinność". - Stanisław Żółkiewski pod Kłuszynem 1610.r.

  8. #38
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: II Rzesza Niemiecka

    < Że tak wtrącę... To wy wypowiadacie wojnę Knechtowi = całemu konduktowi jego wasali, więc o co gadka? Mówiło się o tym, że wypowiedzenie wojny seniorowi = wypowiedzenie wasalom i odwrotnie... A Knecht jakby co, to odmówił przedłużenia PoNa, a nie - wypowiedział wojnę...>

  9. #39
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: II Rzesza Niemiecka

    To dziwne, bo jak Mefisto miał tam gdzieś unie, to nie mógł atakować państwem sojuszniczym, a wasalizacja jest w sumie bardzo podobna do unii.
    Tak zacytuje post z przed kilku miesięcy:

    Cytat Zamieszczone przez Marat
    Cytuj:
    6. Umowy nieprzewidziane regulaminem (takie jak wasalizacje), na które zgadzają się strony konfliktu, MG musi zatwierdzić i są one ważne.

    Trochę to nieprecyzyjne. Rozumiem, że umowa ta dotyczy tylko zainteresowanych państw, czy też np. atak na czyjegoś wasala oznacza automatyczne wypowiedzenie wojny seniorowi? To istotne, bo w pierwszej sytuacji jestem na tak, a w drugiej na nie.
    Cytat Zamieszczone przez Joopiter
    O wszystkim decyduje MG w konkretnym przypadku. Nad czyms takim glosujemy.
    Czyli decyduje w tej sytuacji Janker.

    PS: Wiedziałem, że będą kłopoty z tą nieprecyzyjną zasadą 8-)
    PS2: Zachar, nikt ci nie broni zerwać stosunku wasalnego.
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  10. #40
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Chełmek/Wrocław
    Postów
    2 014
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: II Rzesza Niemiecka

    Cytat Zamieszczone przez mefisto7
    < Że tak wtrącę... To wy wypowiadacie wojnę Knechtowi = całemu konduktowi jego wasali, więc o co gadka? Mówiło się o tym, że wypowiedzenie wojny seniorowi = wypowiedzenie wasalom i odwrotnie... A Knecht jakby co, to odmówił przedłużenia PoNa, a nie - wypowiedział wojnę...>
    Na razie jeszcze nikt nikogo nie zaatakowal. Knecht nie zgodzil sie na PON, wiec przypuszczam, ze mnie zaatakuje, rozwazamy ten przypadek Post Mnila byl troche pochopny
    Cytat Zamieszczone przez Marat
    To dziwne, bo jak Mefisto miał tam gdzieś unie, to nie mógł atakować państwem sojuszniczym, a wasalizacja jest w sumie bardzo podobna do unii.
    Tak zacytuje post z przed kilku miesięcy:

    Cytat Zamieszczone przez Marat
    Cytuj:
    6. Umowy nieprzewidziane regulaminem (takie jak wasalizacje), na które zgadzają się strony konfliktu, MG musi zatwierdzić i są one ważne.

    Trochę to nieprecyzyjne. Rozumiem, że umowa ta dotyczy tylko zainteresowanych państw, czy też np. atak na czyjegoś wasala oznacza automatyczne wypowiedzenie wojny seniorowi? To istotne, bo w pierwszej sytuacji jestem na tak, a w drugiej na nie.
    Cytat Zamieszczone przez Joopiter
    O wszystkim decyduje MG w konkretnym przypadku. Nad czyms takim glosujemy.
    Czyli decyduje w tej sytuacji Janker.
    A widzisz, szukalem wczoraj w regulaminie, bo bylem pewny, ze taki zapis tam jest i nie znalazlem. Ogolnie to tak zauwazylem, ze ostatnio mam straszna skleroze, chyba czas do lekarza sie przejsc
    Cytat Zamieszczone przez Marat
    PS2: Zachar, nikt ci nie broni zerwać stosunku wasalnego.
    No wlasnie tyle, ze ta wasalizacja nie ma zadnych warunkow, nie wiadomo wiec w jaki sposob moglby ja Zachar zerwac. A jakby tak po prostu przejal frakcje i zerwal wasalizacje to byloby to troche niesprawiedliwe w stosunku do Knechta

    W sumie fajnie, jakby wypowiedzial sie o wszystkim janker jako MG. Tylko Panowie, prosze bez naciskow na niego! Ja sie podporzadkuje kazdej decyzji.
    Moje KO:

    Zwyciestwo: Teutonic 15, 17, 28; MK 5, 10, 11; WK 18; Third Age 1
    Porazka: WK 12, 17, 29, 30; BC 12, 13, 15; TDO 1

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. II RP a III Rzesza
    By MateuszKL in forum Dzieje najnowsze od 1914 do dziś
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •