Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Francja

  1. #11
    Stolnik Awatar blackhand
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Tu miejsce na twoją reklamę!
    Postów
    928
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Francja

    Zgadzamy się, jednak spytamy się, co było na miejscu państw Wenecji, Mediolanu czy Sycylii? Jedno wielkie imperium Franków, bezsensownie zniweczone przez potomstwo Karola Wielkiego. Na bazie zatem języka Francuskiego, który wieki temu był używany przez mieszkańców Półwyspu. Potem ta mowa zniekształciła się, gdy król tamtejszy chciał oddalić Francję od swych pobratymców na południu, więc zmienił nieco język. Tako zapisano w manuskryptach lat temu wiele, i tak też jest. Zatem nazwy włoskie są tak naprawdę nieco zniekształconymi nazwami francuskimi.

    (Czy to tylko zbieg okoliczności, że pierwsze słowo drugiego akapitu zaczyna się na PON, w dodatku pierwsze 2 litery powiększone? )

  2. #12
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Podlaskie
    Postów
    1 058
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Francja

    Witajcie

    Przybywamy do waszej stolicy w dniach kiedy ciemne chmury zebrały się nad półwyspem apenińskim, saracenii z każdej strony nacierają lecz po wielu spotkaniach naszej rady postanowiliśmy walczyć do końca nie boimy się tej piekielnej zarazy lecz jak to bywa nie zawsze Bóg będzie nad nami czuwał. Przychodzimy zatem do was aby złożyć w wasze ręce Insygnia władzy i mianować was jedynymi spadkobiercami po włoskich nacjach Królestwa Sycylii. Mogliśmy je złożyć w ręce Mediolańczyków lub Wenecji lecz nie wiadomo jak daleko będą sięgać macki saraceńskiego diabła i jak długo i oni by się bronili dlatego uznaliśmy iż Paryż będzie najlepszym miejscem na to a Francuzi jedynymi którzy mogli by zasiąść godnie na tym tronie. Tak nam dopomóż Bóg.
    "Gdy z polskich stadionów zniknie wszelki blask nadejdzie czas ze docenicie nas"
    "Jestem Kibolem, nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją"

  3. #13
    Stolnik Awatar blackhand
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Tu miejsce na twoją reklamę!
    Postów
    928
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Francja

    My, Król Francji, mamy rozumieć, że chcecie oddać się pod nasz, Króla Francji, protektorat? Będzie to wiązało się z mniej więcej takimi samymi warunkami, jakie otrzymała Aragonia (poza oddawaniem prowów i szczegółów co do wojny z Maurem). Jeśli tak, to my, Król Francji, z chęcią wyrażamy zgodę.
    Naostrzcie miecze, bowiem zaraz wyruszamy w bój! Miejcie jednak na swoich wozach licznych skrybów, ktoś będzie musiał zarządzać w Waszym imieniu różnymi ziemiami Afryki.

  4. #14
    Szambelan Awatar Andzia
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Człuchów / Warszawa
    Postów
    2 173
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

    Re: Francja

    Diuk Mediolan podejrzewa że jego Wysokość Król Francji źle zrozumiał prawdziwych intencji Króla Neapolu i Sycylii. W razie upadku Królestwa Sycylii i Neapolu wtedy prawo posiadania ziem tegoż Królestwa przechodzą na Królestwo Francji a nie na jego sojuszników - Mediolan i Wenecja czego jestem zaskoczony.
    Biblioteki: Modów pod M2TW / Modów pod Kingdoms / AAR'ów
    "Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone" - Hassan ib-Sabah
    "Jestem kim jestem,bo ktoś takim musi być" - Ja

  5. #15
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach

    Re: Francja

    Z kolei dożemu weneckiemu wydaje sie, że mowa po prostu o insygniach władzy i tytule króla Sycylii.

  6. #16
    Szambelan Awatar Andzia
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Człuchów / Warszawa
    Postów
    2 173
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

    Re: Francja

    A tak właściwie o czym my tutaj dyskutujemy ? O najczarniejszym ze wszystkich możliwych przebiegu wydarzeń ? Mówię że cały plan na przyszłość wygląda tak: zniszczyć niewiernych maurów, wypić tyle wina ile wlezie i wychędożyć ile można, oczywiście kolejność dowolna.
    Biblioteki: Modów pod M2TW / Modów pod Kingdoms / AAR'ów
    "Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone" - Hassan ib-Sabah
    "Jestem kim jestem,bo ktoś takim musi być" - Ja

  7. #17
    Stolnik Awatar blackhand
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Tu miejsce na twoją reklamę!
    Postów
    928
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Francja

    Najlepiej byłoby, gdyby sam król Sycylii wyjaśnił nieporozumienie.

  8. #18
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Podlaskie
    Postów
    1 058
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Re: Francja

    no póki sytuacja się nie poprawi wchodzimy pod opiekę Francji czyli wiadomo Francja może malować te ziemie jako częściowo swoje oczywiście póki państwo żyje będzie władać samodzielnie bo może tym razem szczęście nam dopisze i znów insygnia władzy będą mogły powrócić.
    "Gdy z polskich stadionów zniknie wszelki blask nadejdzie czas ze docenicie nas"
    "Jestem Kibolem, nie ważne co o mnie powiedzą, jestem człowiekiem z pasją"

  9. #19
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    316
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    Re: Francja

    Organizowana rekonkwista haniebne ma początki, świat obeszła wiadomość jak to Król Francji do swojej armii siłą wciela hiszpańskich rycerzy i na katolicyzm katolickiego chłopa nawraca, a symbole sycylijskiej władzy zamiast w ukryciu przechowywać na paryskim bazarze do sprzedaży wystawił.
    Mieszkańcy Kairkouan, bojąc się przyszłych represji, wiwatami przywitali Egipcjan, którzy przybyli bronić ich przed katolickimi możnymi.

  10. #20
    Szambelan Awatar Andzia
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Człuchów / Warszawa
    Postów
    2 173
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

    Re: Francja

    Flota Mediolańska zniszczyła doszczętnie flotę mauryjską operującą tuż przy Sardynii wraz z całą 20-odziałową armią znajdującej się na niej. Sycylii odzyskuje wszystkie swoje prowincje odebrane jej przez Maurów. I powołując się na poprzednim Królu Sycylii i Neapolu:

    Cytat Zamieszczone przez Milanos
    no póki sytuacja się nie poprawi wchodzimy pod opiekę Francji czyli wiadomo Francja może malować te ziemie jako częściowo swoje oczywiście póki państwo żyje będzie władać samodzielnie bo może tym razem szczęście nam dopisze i znów insygnia władzy będą mogły powrócić.
    Można uznać Sycylię jako niezależne królestwo raz ponownie.
    Biblioteki: Modów pod M2TW / Modów pod Kingdoms / AAR'ów
    "Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone" - Hassan ib-Sabah
    "Jestem kim jestem,bo ktoś takim musi być" - Ja

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •